UA RU

Адвант таблетки по 16 мг №14 (7х2)

Цены в аптеках
Добавить в избранные товары

Склад

діюча речовина: кандесартану цилексетил;

1 таблетка містить 8 мг або 16 мг кандесартану цилексетилу;

допоміжні речовини: гіпромелоза; полісорбат; кальцію кармелоза; магнію стеарат;

лактоза, моногідрат; заліза оксид жовтий (Е 172) (для 8 мг).

Лікарська форма

Таблетки.

Фармакотерапевтична група

Антагоністи рецепторів ангіотензину ІІ.

Код АТС С09С А06.

Клінічні характеристики.

Показання

  • Есенціальна гіпертензія (монотерапія чи в складі комбінованої терапії).
  • Лікування пацієнтів з серцевою недостатністю та порушенням систолічної функції лівого шлуночка (фракція викиду лівого шлуночка ≤ 40 %) як додаткова терапія до лікування інгібіторами АПФ (ангіотензинперетворюючого ферменту) або у випадку непереносимості інгібіторів АПФ.

Протипоказання

  • Гіперчутливість до кандесартану цилексетилу або до будь-якої з допоміжних речовин.
  • Тяжка печінкова недостатність та/або застій жовчі (холестаз).
  • Період вагітності та годування груддю.
  • Дитячий вік.

Спосіб застосування та дози

Адвант слід приймати з їжею або без неї, дозу підбирають індивідуально.

Дозування при артеріальній гіпертензії.

Досягти лікувального ефекту можна, застосовуючи дози 2-32 мг. Зазвичай рекомендована початкова доза препарату становить 16 мг 1 раз на добу, якщо препарат застосовується як монотерапія та за відсутності дегідратації. Адвант можна приймати 1-2 рази на добу в дозі від 8 до 32 мг. Достатній контроль артеріального тиску зазвичай досягається через 2 тижні лікування. Максимальний антигіпертензивний ефект досягається через 4-6 тижнів лікування. Якщо контроль артеріального тиску не досягається при застосуванні максимальної добової дози 32 мг, слід розглянути альтернативні методи лікування.

Застосування пацієнтам літнього віку.

Коригування початкової дози пацієнтам літнього віку не потрібне.

Застосування при недостатності ниркової функції.

Пацієнтам з нирковою недостатністю, включаючи хворих, які перебувають на гемодіалізі, початкова доза становить 4 мг. Дозу слід титрувати відповідно до реакції. Досвід застосування пацієнтам з дуже тяжкою нирковою недостатністю або нирковою недостатністю кінцевої стадії (кліренс креатиніну < 15 мл/хв) є обмеженим.

Застосування пацієнтам зі зменшенням внутрішньосудинного об’єму циркулюючої рідини.

Для пацієнтів, в яких існує ризик артеріальної гіпотензії, наприклад для пацієнтів з можливим зменшенням об’єму циркулюючої рідини, слід розглядати початкову дозу 4 мг.

Застосування при недостатності печінкової функції.

Пацієнтам з печінковою недостатністю від легкого до помірного ступеня тяжкості рекомендується початкова доза 2 мг 1 раз на добу. Дозу можна коригувати відповідно до реакції. Досвід застосування пацієнтам з тяжкою печінковою недостатністю відсутній.

Супутня терапія.

Додаткове призначення гідрохлортіазиду разом з Адвантом має адитивний антигіпертензивний ефект.

Застосування пацієнтам негроїдної раси.

Антигіпертензивний ефект кандесартану менш виражений у пацієнтів негроїдної раси, ніж у пацієнтів європеоїдної раси. Отже, титрування Адванту в бік збільшення та супутня терапія для контролю артеріального тиску можуть бути частіше потрібні пацієнтам негроїдної раси, ніж пацієнтам європеоїдної раси.

Дозування при серцевій недостатності.

Звичайна рекомендована початкова доза Адванту становить 4 мг 1 раз на добу. Титрування в бік збільшення до цільової дози 32 мг 1 раз на добу або найвищої дози, що переноситься, здійснюється шляхом подвоєння дози через проміжки часу, що становлять щонайменше 2 тижні.

Особливі категорії пацієнтів.

Для пацієнтів літнього віку або пацієнтів зі зменшенням внутрішньосудинного об’єму рідини, нирковою недостатністю або печінковою недостатністю від легкого до помірного ступеня тяжкості коригування початкової дози не потрібне.

Супутня терапія.

Адвант можна призначати разом з іншими препаратами для лікування серцевої недостатності, включаючи інгібітори АПФ, бета-блокатори, діуретики та дигіталіс або комбінацію цих лікарських засобів.

Побічні реакції

Адвант зазвичай переноситься добре.

Небажані ефекти, пов’язані із застосуванням Адванту, зазвичай помірні та транзиторні.

Загальні порушення

Часто: астенія, гарячка, носові кровотечі.

З боку центральної та периферичної нервової системи

Часто: парестезії, вертиго, головний біль, запаморочення.

З боку травного тракту

Часто: диспепсія, гастроентерит, нудота.

Нечасто: порушення печінкової функції, гепатит, підвищення рівня ферментів печінки.

З боку серцево-судинної системи

Часто: тахікардія, посилене серцебиття.

Нечасто: стенокардія, інфаркт міокарда, ангіоедема, артеріальна гіпотензія.

З боку метаболізму/травлення

Часто: підвищення рівнів креатинфосфокінази, гіперглікемія, гіпертригліцеридемія, гіперурикемія.

Нечасто: гіперкаліємія, гіпонатріємія.

З боку м’язово-скелетної системи

Часто: міалгія, біль у спині, артралгія.

Психічні порушення

Часто: неспокій, депресія, сонливість.

З боку дихальної системи

Часто: диспное.

Інфекції дихальних шляхів.

З боку шкіри та підшкірної клітковини

Часто: висипання, посилене потовиділення, ангіоневротичний набряк.

Нечасто: свербіж, кропив’янка.

З боку сечовидільної системи та нирок

Часто: гематурія.

Нечасто: порушення ниркової функції, ниркова недостатність.

Порушення гематологічних показників

Нечасто: нейтропенія, лейкопенія, агранулоцитоз.

Передозування

Симптоми. Симптоматична гіпотензія, запаморочення, тахікардія; брадикардія може спостерігатися при парасимпатичній стимуляції.

Лікування. При виникненні симптоматичної артеріальної гіпотензії слід розпочати симптоматичне лікування та спостерігати за життєво важливими функціями. Пацієнта слід покласти на спину та трохи підняти йому ноги. Якщо цього недостатньо, слід збільшити об’єм плазми шляхом інфузії, наприклад, ізотонічного сольового розчину. Якщо вищезазначених заходів недостатньо, можна застосовувати симптоматичні лікарські засоби. Кандесартан не виводиться за допомогою гемодіалізу.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Препарат не застосовують у період вагітності та годування груддю. Якщо вагітність визначиться під час лікування, застосування препарату слід припинити.

Діти

Препарат не застосовують дітям.

Особливості застосування

Артеріальна гіпотензія у хворих з водною та сольовою дегідратацією

Під час застосування Адванту у пацієнтів з порушенням ренін-ангіотензин-альдостеронової системи, чи у пацієнтів, які мають зменшений внутрішньосудинний об’єм рідини (наприклад у тих, які приймають високі дози діуретиків), може виникнути симптоматична гіпотензія. На початку терапії слід бути обережними, а також вдатися до спроби коригування гіповолемії. При виникненні симптоматичної артеріальної гіпотензії пацієнта слід покласти на спину та трохи підняти йому ноги. Якщо цього недостатньо, слід збільшити об’єм плазми шляхом інфузії, наприклад, ізотонічного сольового розчину. Транзиторна гіпотензія не є протипоказанням до подальшого лікування, тому після стабілізації артеріального тиску терапію продовжують.

Ниркова недостатність

Як і у випадку з іншими препаратами, що інгібують ренін-ангіотензин-альдостеронову систему, можна очікувати зміну ниркової функції у схильних до цього пацієнтів, які одержують лікування Адвантом. Цій групі хворих застосовувати препарат слід з обережністю.

При застосуванні Адванту пацієнтам з артеріальною гіпертензією, які страждають на ниркову недостатність, рекомендується періодичний моніторинг рівнів калію та креатиніну в сироватці. Досвід застосування пацієнтам з дуже тяжкою нирковою недостатністю або нирковою недостатністю термінальної стадії (кліренс креатиніну < 15 мл/хв) є обмеженим. Таким пацієнтам слід уважно титрувати Адвант та ретельно контролювати артеріальний тиск.

Оцінка стану пацієнтів із серцевою недостатністю має включати періодичну оцінку ниркової функції, особливо пацієнтів віком від 75 років та хворих, які страждають на недостатність ниркової функції. Під час титрування дози Адванту рекомендується моніторинг рівня креатиніну та калію в сироватці.

Супутня терапія інгібітором АПФ при серцевій недостатності

Ризик побічних ефектів, особливо недостатності ниркової функції та гіперкаліємії, може підвищитися при застосуванні кандесартану у комбінації з інгібітором ангіотензинперетворюючого ферменту (АПФ). За пацієнтами, які перебувають на такій терапії, слід регулярно та ретельно спостерігати.

Гемодіаліз

Під час проведення гемодіалізу артеріальний тиск може бути особливо чутливим до блокади рецептора АТ1 внаслідок зменшення об’єму плазми та активації ренін-ангіотензин-альдостеронової системи. Отже, пацієнтам, які перебувають на гемодіалізі, слід уважно титрувати Адвант та ретельно контролювати артеріальний тиск.

Стеноз ниркової артерії

У хворих з моно- чи білатеральним стенозом ниркової артерії може підвищуватися рівень креатиніну та азот сечовини в сироватці крові.

Інші лікарські засоби, що впливають на ренін-ангіотензин-альдостеронову систему, наприклад інгібітори АПФ, можуть підвищувати рівень сечовини крові та креатиніну сироватки у пацієнтів з білатеральним стенозом ниркової артерії або стенозом артерії, що веде до однієї нирки. Подібний ефект можна очікувати при застосуванні антагоністів рецепторів ангіотензину ІІ.

Артеріальна гіпотензія

Під час застосування Адванту у пацієнтів з серцевою недостатністю може виникнути артеріальна гіпотензія. Як це описується для інших препаратів, що впливають на ренін-ангіотензин-альдостеронову систему, вона також може виникнути у пацієнтів з артеріальною гіпертензією, які мають зменшений внутрішньосудинний об’єм рідини, наприклад у тих, які приймають високі дози діуретиків. На початку терапії слід бути обережними, а також вдатися до спроби коригування гіповолемії.

Анестезія та хірургічні втручання

У пацієнтів, які одержують лікування антагоністами ангіотензину ІІ, артеріальна гіпотензія може розвинутися під час анестезії та хірургічних втручань через блокаду ренін-ангіотензинової системи. У дуже рідкісних випадках артеріальна гіпотензія може бути настільки тяжкою, що може бути потрібним застосування внутрішньовенних рідин та/або вазопресорів.

Стеноз аорти та мітрального клапана (обструктивна гіпертрофічна кардіоміопатія)

Як і у випадку з іншими судинорозширювальними засобами, особливо обережними необхідно бути при лікуванні пацієнтів, які страждають на гемодинамічно значущий стеноз аорти або мітрального клапана або обструктивну гіпертрофічну кардіоміопатію.

Первинний гіперальдостеронізм

Пацієнти з первинним гіперальдостеронізмом зазвичай не реагують на антигіпертензивні лікарські засоби, що діють шляхом інгібування ренін-ангіотензин-альдостеронової системи. Таким чином, застосовувати Адвант не рекомендується.

Гіперкаліємія

Спираючись на досвід застосування інших лікарських засобів, що впливають на ренін-ангіотензин-альдостеронову систему, супутнє застосування Адванту разом з діуретиками, що зберігають калій, калієвими добавками, замінниками солі, що містять калій, або іншими лікарськими засобами, що можуть підвищити рівень калію (наприклад з гепарином), може призвести до підвищення калію сироватки у пацієнтів, які страждають на артеріальну гіпертензію.

У пацієнтів із серцевою недостатністю, які перебувають на терапії Адвантом, може виникнути гіперкаліємія. Тому під час лікування Адвантом пацієнтам із серцевою недостатністю рекомендується періодичний моніторинг рівня калію в сироватці, особливо, якщо цей препарат приймають одночасно з АПФ та діуретиками, що зберігають калій, наприклад спіронолактоном.

Загальні відомості

У пацієнтів, чий судинний тонус та функція нирок залежать переважно від активності ренін-ангіотензин-альдостеронової системи (наприклад у пацієнтів з тяжкою застійною серцевою недостатністю або з наявністю захворювання нирок, включаючи стеноз ниркової артерії), лікування іншими лікарськими засобами, що впливають на цю систему, асоціювалося з гострою гіпотензією, азотемією, олігурією або, у рідкісних випадках, з гострою нирковою недостатністю. Можливість подібних ефектів не можна виключати при застосуванні антагоністів рецепторів ангіотензину ІІ. Як і у випадку з будь-яким іншим антигіпертензивним препаратом, надмірне зниження артеріального тиску у пацієнтів з ішемічною кардіопатією або ішемічним цереброваскулярним захворюванням може призвести до інфаркту міокарда або інсульту.

Пацієнтам із рідкісними спадковими проблемами непереносимості галактози, лактазної недостатності Лаппа або мальабсорбції глюкози-галактози не слід приймати цей лікарський засіб.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

З Адвантом не проводилося жодних досліджень щодо впливу препарату на здатність керувати автомобілем та іншими механічними засобами, але, зважаючи на його фармакодинамічні властивості, кандесартан навряд чи матиме такий вплив. Однак слід бути обережним при керуванні автомобілем та іншими механічними засобами, оскільки препарат може спричиняти втому та запаморочення під час лікування.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Клінічно значущої лікарської взаємодії виявлено не було. Сполуки, які вивчалися в ході клінічних фармакокінетичних досліджень, включали гідрохлортіазид, варфарин, дигоксин, пероральні контрацептиви (тобто етинілестрадіол/левоноргестрел), глібенкламід, ніфедипін та еналаприл.

Кандесартан незначною мірою виводиться шляхом печінкового метаболізму (CYP2C9). Наявні дослідження взаємодії вказують на відсутність впливу на CYP2C9 та CYРЗА4, проте вплив на інші ізоферменти цитохрому Р450 на цей час не відомий.

Як і у випадку з інгібіторами АПФ, супутнє застосування антагоністів рецептора ангіотензину ІІ та нестероїдних протизапальних засобів (НПЗЗ) може підвищити ризик погіршення ниркової функції, включаючи можливу гостру ниркову недостатність та підвищення рівня калію в сироватці, особливо у пацієнтів, які страждають на порушення ниркової функції. Цю комбінацію слід застосовувати з обережністю, особливо пацієнтам літнього віку.

Існують повідомлення про оборотне підвищення концентрацій літію в сироватці та токсичність під час супутнього застосування літію з інгібіторами АПФ. Подібний ефект може виникнути з антагоністами рецептора ангіотензину ІІ. Отже, при одночасному застосуванні рекомендується ретельний моніторинг рівнів літію в сироватці. Також пацієнти повинні одержувати достатню кількість рідини.

Враховуючи досвід застосування інших лікарських засобів, що впливають на ренін-ангіотензин-альдостеронову систему, супутнє застосування діуретиків, що зберігають калій, калієвих добавок, замінників солі, що містять калій, або інших лікарських засобів, що можуть підвищити рівень калію (наприклад гепарину), може призвести до підвищення рівня калію в сироватці.

При одночасному застосуванні антагоністів рецептора ангіотензину ІІ з НПЗЗ (наприклад із селективними інгібіторами СОХ-2, ацетилсаліциловою кислотою (> 3 г/день) та неселективними НПЗЗ) може виникнути ослаблення антигіпертензивного ефекту.

Прийом їжі не впливає на біодоступність кандесартану.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Кандесартан блокує судинозвужувальний та альдостеронсекретуючий ефекти ангіотензину II шляхом селективного блокування зв’язування ангіотензину II з рецепторами AT1 у більшості тканин, таких як гладкі м’язи судин та надниркові залози. Тому його дія не залежить від механізму синтезу ангіотензину II. У багатьох тканинах існує також AT2-рецептор, проте він не бере участі у серцево-судинному гомеостазі. Кандесартан має набагато більшу спорідненість із рецептором AT1 (10 000 разів), ніж з AT2. Механізм блокування ренін-ангіотензинової системи АПФ-інгібіторами, що пригнічують біосинтез ангіотензину II з ангіотензином I, широко застосовується при лікуванні артеріальної гіпертензії. АПФ-інгібітори також пригнічують розпад брадикініну, що каталізується АПФ. Оскільки кандесартан не пригнічує АПФ (кініназу II), він не впливає на метаболізм брадикініну. Кандесартан не зв’язується та не блокує інші рецептори гормонів чи іонні канали, що беруть участь у регуляції артеріального тиску. Блокада рецепторів ангіотензину II пригнічує негативний регуляторний вплив ангіотензину II на секрецію реніну, однак підвищення активності реніну в плазмі та рівня ангіотензину II, що циркулює в крові, не перевищує впливу кандесартану на тиск крові.

Фармакокінетика.

Абсорбція

Адвант швидко та повністю біоактивується шляхом ефірного гідролізу під час абсорбції з шлунково-кишкового тракту в кандесартан, селективний АТ1 субтип антагоніста рецептора ангіотензину II. Абсолютна біодоступність кандесартану після прийому Адванту становить 14 %. Середня пікова концентрація в сироватці (Сmax) досягається через 3-4 години після прийому таблетки. Вживання їжі з високим вмістом жирів не має суттєвого впливу на біодоступність кандесартану після прийому Адванту.

Метаболізм

Кандесартан незначною мірою метаболізується в печінці шляхом О-деетилування у неактивний метаболіт.

Розподіл

Після перорального застосування фармакокінетика кандесартану є лінійною для пероральних доз до 32 мг Адванту. Кандесартан та його неактивний метаболіт не накопичуються в сироватці після багаторазовго прийому 1 раз на день.

Об’єм розподілу кандесартану становить 0,13 л/кг. Кандесартан значною мірою зв’язується з білками плазми (більш ніж 99 %) та не проникає в еритроцити. Зв’язування з білками є постійним для плазмових концентрацій кандесартану, що набагато більше діапазону, досягнутого рекомендованими дозами.

Екскреція

Після прийому пероральної дози кандесартану приблизно 26 % дози виводиться із сечею у незміненому вигляді. Загальний плазмовий кліренс кандесартану становить приблизно 0,37 мл/хв/кг, а нирковий кліренс – приблизно 0,19 мл/хв/кг. Період напіввиведення кандесартану становить приблизно 9 годин.

Особливі групи пацієнтів

Діти

Фармакокінетика Адванту не досліджувалася у дітей.

Пацієнти літнього віку

Фармакокінетика кандесартану досліджувалася в осіб літнього віку (від 65 років) обох статей. Сmax та AUC кандесартану підвищені приблизно на 50 % та 80 % відповідно порівняно з молодими суб’єктами при прийомі однакових доз. Фармакокінетика у пацієнтів літнього віку лінійна, кандесартан та його неактивний метаболіт не накопичувалися у плазмі. Коригування дози не потрібне.

Пацієнти з нирковою недостатністю

Досліджували концентрацію кандесартану у плазмі крові пацієнтів з артеріальною гіпертензією та нирковою недостатністю. Після багаторазового дозування AUC та Cmax були приблизно вдвічі вищими у пацієнтів з тяжкими порушеннями функції нирок (кліренс креатиніну <30 мл/хв/1,73 м2) порівняно з пацієнтами з нормальною функцією нирок. Фармакокінетика кандесартану у пацієнтів з артеріальною гіпертензією та в пацієнтів, які перебувають на гемодіалізі, була подібною до тієї, що спостерігалася у пацієнтів з тяжкою нирковою недостатністю. Кандесартан не виводиться з організму за допомогою гемодіалізу.

Пацієнти з печінковою недостатністю

Фармакокінетику кандесартану порівнювали у пацієнтів з легким та середнім ступенями печінкової недостатності та здорових добровольців при прийомі одноразової дози 16 мг Адванту. У пацієнтів з печінковою недостатністю легкого ступеня тяжкості (ступінь А за класифікацією Чайлд-П’ю) спостерігалося підвищення показника AUC кандесартану на 23 % та на 145 % – у пацієнтів з середнім ступенем тяжкості (ступінь В за класифікацєю Чайлд-П’ю). Підвищення Cmax кандесартану становило 56 % у пацієнтів з легким ступенем та 73 % – у пацієнтів з тяжким ступенем печінкової недостатності.

Фармакокінетика кандесартану у пацієнтів з тяжким ступенем печінкової недостатності не вивчалася.

Основні фізико-хімічні властивості

білі або майже білі таблетки квадратної форми, з рискою з одного боку та гладенькі з іншого боку.

Термін придатності

3 роки.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності.

Умови зберігання

Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 30 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці

Упаковка

По 7 таблеток у блістері; по 2 блістери в картонній коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробиик.

"Гетц Фарма (Прайвіт) Лімітед".

Місцезнаходження

29-30/27 Коранджі Індастріал Ареа, Карачі-74900, Пакистан.

Заявник

"Гетц Фарма (Прайвіт) Лімітед".

Місцезнаходження

29-30/27 Коранджі Індастріал Ареа, Карачі-74900, Пакистан.

Характеристики

Программа "Доступные лекарства" не участвует
Форма выпуска таблетки
Условия отпуска по рецепту
Категория От высокого артериального давления
Регистрация закончилась
АТХ-классификация C09CA06 - Кандесартан
МНН Кандесартан
Действующие вещества кандесартан
Производитель Гетц Фарма Пвт. Лтд., Пакистан
Инструкция по применению Адвант, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Адвант, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Адвант с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.

Просмотренные товары

Адвант таблетки по 8 мг №14 (7х2)
Адвант таблетки по 16 мг №14 (7х2)
таблетки
Гетц Фарма Пвт. Лтд., Пакистан
Цены в аптеках

Новинки реклама

Насморк?
Насморк? Действуй активно! Подробней
Зажги страсть!
Зажги страсть! Растительный комплекс для мужчин Подробней
Беспокоят суставы?
Беспокоят суставы? Комплексная поддержка суставов! Подробней
Кашель?
Кашель? Есть быстрое решение! Подробней
Беспокоит запор?
Беспокоит запор? Эффективно и безопасно даже для детей Подробней
Top