Новинки

Простуда на губах? Решение есть! Подробней
Эссливер Форте Как защитить печень? Подробней
Беспокоит ГЕМОРРОЙ? Подробней
Срочное предупреждение беременности после полового акта Подробней
Простуда? Насморк? Кашель? Действуйте комплексно! Подробней
Скрыть рекламу

Аекапс инструкция и цена в аптеках

Цены в аптеках

Аекапс - инструкция по применению

Перевести на русский язык:
Перевести

Склад лікарського засобу

діючі речовини: 1 капсула містить ретинолу пальмітату (вітаміну А) 55,036 мг (100 000 МО), альфа-токоферилацетату (вітаміну Е) 100 мг; 

допоміжна речовина: олія соняшникова;

оболонка капсули: желатин, гліцерин, метилпарагідроксибензоат (Е 218), пропілпара-гідроксибензоат (Е 216), барвники червоний чарівний (Е 129), хіноліновий жовтий (Е 104), діамантовий блакитний (Е 133), вода очищена.

Лікарська форма

Капсули.

М'які желатинові капсули кулястої форми від темно-жовтого до світло-коричневого кольору; вміст капсул – оліїста рідина від світло-жовтого до темно-жовтого кольору.

Назва і місцезнаходження виробника

УП «Мінськінтеркапс». Республіка Білорусь,

220075, м. Мінськ, вул. Інженерна, 26.

тел./факс (+ 37517) 344-18-66

e-mail: info@mic.by. www.mic.by.

Фармакотерапевтична група

Вітаміни. Комбіновані вітамінні препарати. Код АТС А11J A.

Ретинол (вітамін А) – жиророзчинний вітамін, відіграє важливу роль в окисно-відновних процесах, бере участь у синтезі мукополісахаридів, білків, ліпідів. Сприяє нормальному спермато- та овогенезу, розвитку плаценти, росту, нормальному розвитку і диференціації ембріональних тканин, у т. ч. епітеліальних структур і кісткової тканини. Бере участь у формуванні зорових пігментів, необхідних для нормального присмеркового і колірного зору; забезпечує цілісність епітеліальних тканин, регулює ріст кісток.

Альфа-токоферилацетат (вітамін Е) має антиоксидантні властивості, бере участь в синтезі білків, проліферації клітин, тканинному диханні; позитивно впливає на біологічні мембрани. Підтримує стабільність еритроцитів і запобігає їх гемолізу, перешкоджає підвищенню проникності і ламкості капілярів, підвищує стійкість тканин до гіпоксії, сприятливо впливає на порушений ліпідний обмін, запобігає мимовільному аборту, нормалізує функцію статевих залоз у чоловіків, сприяє відновленню скелетних м'язів при м'язовій дистрофії та інших ураженнях м'язів. При серцево-судинних захворюваннях вітамін Е сприяє нормалізації метаболізму у м'язі серця, посилює швидкість кровотоку в артеріолах.

Після прийому внутрішньо ретинолу пальмітат добре всмоктується у верхніх відділах тонкого кишечнику, проникає у лімфу і надходить до печінки. Засвоєння потребує присутності жовчних кислот, панкреатичної ліпази, білків і жирів. Після прийому максимальна концентрація у плазмі крові досягається через 4 години. Зв'язування з білками плазми (ліпопротеїнами) в нормі – менше 5 %. Кількість зв'язаного вітаміну А з ліпопротеїнами може збільшуватися при гіперліпопротеїнемії. Ретинол розподіляється в організмі нерівномірно. Найбільша його кількість знаходиться в печінці і сітківці, він виявляється в нирках, легенях, жирових депо, надниркових і інших залозах внутрішньої секреції. У незначній кількості проникає в грудне молоко і через плаценту. Метаболізується в печінці, перетворюючись спочатку в активні метаболіти, а потім у неактивні. Виводиться нирками і кишечником. Елімінація здійснюється повільно: за 21 день із організму виводиться всього 34 % прийнятої дози. Тому досить велика небезпека кумуляції препарату при повторних прийомах.

Альфа-токоферилацетат всмоктується у шлунково-кишковому тракті. Більша його частина потрапляє у лімфу, швидко розподіляється по всіх тканинах, виділяється з жовчю та у вигляді метаболітів - із сечею. Всмоктування із дванадцятипалої кишки потребує наявності солей жовчних кислот, жирів, нормальної функції підшлункової залози і становить 50-80 %. Зв'язується з бета-ліпопротеїнами крові. При порушенні обміну білків транспорт утруднюється. ТСmax – 4 години. Депонується у всіх органах і тканинах, особливо в жировій тканині. Проникає через плаценту в незначній кількості: у кров плода проникає 20-30 % від концентрації в крові матері. Проникає в грудне молоко. Метаболізується в печінці до похідних, які мають хінонову структуру (деякі з них мають вітамінну активність). Виводиться з жовчю понад 90 % (деяка кількість знову всмоктується і піддається ентерогепатичній циркуляції), нирками – 6 % (у вигляді глюкуронідів токоферонієвої кислоти та її гамма-лактону). Виводиться повільно.

Показання для застосування

Призначають з метою лікування при:

  • атеросклерозі судин;
  • облітеруючому ендартеріїті, ускладненому трофічними порушеннями.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Гіпервітаміноз А і Е, тиреотоксикоз, хронічний гломерулонефрит, хронічна серцева недостатність, саркоїдоз в анамнезі.

Вагітність і період годування груддю. Дитячий вік до 18 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Застосовують тільки за призначенням лікаря.

При застосуванні препарату слід враховувати великий вміст у ньому вітаміну А (100 000 МО), а також те, що він є лікувальним, а не профілактичним лікарським засобом.

Щоб уникнути розвитку гіпервітамінозу А і Е не слід перевищувати рекомендованих доз препарату. З цієї причини препарат не призначають з іншими лікарськими засобами, що містять вітаміни А і Е.

Необхідно суворо дотримуватись вказівок лікаря щодо дозування препарату, оскільки можливий розвиток гіпервітамінозу А.

Особливі застереження

З обережністю призначають при вираженому атеросклерозі, холециститі, станах, що супроводжуються підвищеною проникністю судин (хронічна серцева недостатність, хронічний гломерулонефрит тощо), цирозі печінки, вірусному гепатиті, нирковій недостатності, алкоголізмі, в літньому віці, а також при гіпопротромбінемії (на фоні дефіциту вітаміну К – може посилюватися при дозі вітаміну Е більше 400 МО).

Застосування у період вагітності або годування груддю

Препарат протипоказаний при вагітності та в період годування груддю.

Тератогенний ефект підвищених доз вітаміну А зберігається і після припинення його застосування, тому планувати вагітність рекомендується лише через 6-12 місяців після закінчення курсу лікування препаратом.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Дані щодо впливу препарату відсутні.

Діти

Препарат протипоказаний дітям.

Спосіб застосування та дози

Застосовують дорослим за призначенням лікаря.

Капсули приймають внутрішньо незалежно від прийому їжі. Рекомендована доза становить 1-2 капсули 2-3 рази на добу. Тривалість курсу лікування – 30-40 днів з перервою 3-6 місяців.

Передозування

Симптоми гострого передозування вітаміном А (розвиваються через 6 годин після прийому): гіпервітаміноз А: у дорослих – сонливість, млявість, диплопія, запаморочення, сильний головний біль, нудота, сильне блювання, діарея, роздратованість, остеопороз, кровотеча з ясен, сухість у роті, утворення виразок на слизовій оболонці рота, лущення губ, шкіри (особливо долонь), збудження, сплутаність свідомості.

Симптоми хронічної інтоксикації вітаміном А: анорексія, біль у кістках, тріщини і сухість шкіри, губ, сухість слизової оболонки рота, гастралгія, блювання. Гіпертермія, астенія, головний біль, фотосенсибілізація, полакіурія, ніктурія, поліурія, роздратованість, випадання волосся, жовтогарячі плями на підошвах, долонях, у ділянці носо-губного трикутника, гепатотоксичні явища, підвищення внутрішньоочного тиску, олігоменорея, портальна гіпертензія, гемолітична анемія, зміни в кістках на рентгенограмі, судоми; токсична дія на плід: вади розвитку сечовидільної системи, затримка росту, раннє закриття епіфізарних зон росту.

Симптоми гострого передозування вітаміном Е: при прийомі протягом тривалого періоду в дозах 400-800 ОД/добу – нечіткість зору, запаморочення, головний біль, нудота, діарея, гастралгія, астенія; при прийомі понад 800 ОД/добу протягом тривалого періоду – збільшення ризику розвитку кровотеч у хворих з гіпоавітамінозом К, порушення метаболізму тиреоїдних гормонів, розлад сексуальної функції, тромбофлебіт, тромбоемболія, некротичний коліт, сепсис, гепатомегалія, гіпербілірубінемія, ниркова недостатність, крововиливи в сітківку ока, геморагічний інсульт, асцит, гемоліз.

Лікування: відміна препарату, для усунення гіпервітамінозу А призначають маніт, який знижує внутрішньочерепний тиск і усуває симптоми менінгізму; глюкокортикоїди прискорюють метаболізм вітамінів А і Е в печінці. Вікасол зменшує небезпеку геморагій.

Побічні ефекти

Препарат зазвичай добре переноситься, але інколи можуть спостерігатися алергічні реакції, відчуття дискомфорту в епігастральній ділянці, нудота, діарея, головний біль. У таких випадках слід зменшити дозу або відмінити препарат.

При тривалому застосуванні препарату можливе загострення жовчнокам’яної хвороби і хронічного панкреатиту. В окремих випадках може розвинутися хронічний гіпервітаміноз А, який проявляється ураженням нервової системи (головний біль, безсоння, роздратованість, апатія, парестезії), змінами з боку шкірних покривів (сухість і тріщини шкіри на долонях і ступнях, випадання волосся, себорейні висипання), артралгією, порушенням ходи, гепато- і спленомегалією.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

При одночасному застосуванні вітамін А ослабляє ефект препаратів Ca2+, збільшує ризик розвитку гіперкальціємії.

Колестирамін, колестипол, мінеральні масла, неоміцин зменшують адсорбцію вітаміну А і Е (може знадобитися підвищення їх дози).

Пероральні контрацептиви збільшують концентрацію вітаміну А в плазмі крові.

Ретинол знижує протизапальну дію глюкокортикоїдів.

Ізотретиноїн збільшує ризик розвитку інтоксикації вітаміном А.

Одночасне застосування тетрацикліну і вітаміну А у високих дозах (50 000 ОД і більше) збільшує ризик розвитку внутрішньочерепної гіпертензії.

Вітамін Е посилює ефект глюкокортикостероїдів, нестероїдних протизапальних засобів, антиоксидантів, збільшує ефективність і зменшує токсичність вітамінів А, D, серцевих глікозидів.

Вітамін Е підвищує ефективність протиепілептичних лікарських засобів у хворих на епілепсію, в крові яких відзначається підвищений вміст продуктів перекисного окислення ліпідів.

Одночасне застосування вітаміну Е в дозі понад 400 ОД/добу з антикоагулянтами (похідними кумарину та індандіону) підвищує ризик розвитку гіпопротромбінемії і кровотеч. Високі дози Fe посилюють окисні процеси в організмі, що підвищує потребу у вітаміні Е.

Альфа-токоферилацетат не рекомендується приймати у поєднанні з препаратами золота, срібла, лужнореагуючими засобами.

Кортикостероїдні препарати, антибіотики тетрациклінової групи, а також етанол і етанолвмісні препарати при сумісному застосуванні з АЄкапсом знижують його терапевтичний ефект.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати у захищеному від вологи і світла місці при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 капсул у блістері, по 2 блістери в пачці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Дозировка Аекапс капсулы мягк. №10
Производитель Минскинтеркапс, УП, г.Минск, Республика Беларусь
МНН Comb drug
Фарм. группа Вітаміни. Комбіновані вітамінні препарати.
Регистрация № UA/2873/01/01 от 06.05.2010. Приказ № 386 от 06.05.2010
Код АТХ

Найдено 311 аптек

Чернигов, ул.Летная 19
  (04622) 5-62-XX
Вітактив а+д 410мг №30 капс.
Здоровье ООО ФК (Украина, Харьков)
4275
Костополь, ул.Новая 6/2
  (098) 162-53-XX
Вітамін а капс. 33000 од №10
КВЗ Україна
630
Вітамін а капс. 33000 од №50
КВЗ Україна
2761
Вітактив а+д капс. 410мг №60
Здоров'я Україна Харків
6399
Найдено 311 аптек Все аптеки

и 3 аптеки с доставкой

paniapteka.ua
  (044) 353-81-XX
Доставка по Украине "Новой почтой" 15-20 грн
Витактив а+д 410мг капс. мягк. жел. №60
Здоровье (Украина, Харьков)
7879
aptekaplus.com.ua
  (067) 421-00-XX
Доставка по Украине "Новой почтой"
Витактив а+д жел.капс.410мг#30
ЗДОРОВЬЕ ФК ООО УКРАИНА ХАРЬКОВ
4548
Витактив а+д капс. мяг.жел. 410мг №60 (10х6)
ТОВ"Фармацевтична компанiя "Здоров я", м. Харків,
6721
Top