Новинки

Беспокоит кашель? Бронхит? Новый лекарственный препарат из Германии! Подробней
Запор? Устрани не симптомы, а причину Подробней
Гепатопротектор нового поколения природного происхождения Подробней
Беспокоит ЗАПОР? Избавьтесь от проблемы за 5-20 минут! Подробней
Удобное очищение заложенного носа 100% морская вода! Подробней
Болит горло? Первая помощь при боли в горле Подробней
Как экономить при покупке в аптеках? Подробней
Скрыть рекламу

Азитро инструкция и цена в аптеках

Цены в аптеках

Азитро - инструкция по применению

Перевести на русский язык:
Перевести

Склад

діюча речовина: azithromycin;

1 таблетка містить азитроміцину дигідрату 262 мг в перерахунку на азитроміцин 250 мг або азитроміцину дигідрату 524 мг в перерахунку на азитроміцин 500 мг;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, повідон, натрію лаурилсульфат, тальк, натрію крохмальгліколят, натрію кроскармелоза, магнію стеарат, гідроксипропілметилцелюлоза, поліетиленгліколь 6000, титану діоксид (Е 171).

Лікарська форма

Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група

Протимікробні засоби для системного застосування. Макроліди. Код АТС J01F A10.

Показання

Інфекції, спричинені мікроорганізмами, чутливими до азитроміцину:

  • інфекції ЛОР-органів (синусит, середній отит, стрептококовий фарингіт/тонзиліт);
  • інфекції дихальних шляхів (бронхіт, негоспітальна пневмонія);
  • інфекції шкіри та м’яких тканин (бешиха, імпетиго, вторинно інфіковані дерматози), хвороба Лайма (для лікування початкової стадії – erythema migrans);
  • неускладнений уретрит, цервіцит.

Протипоказання

Підвищена індивідуальна чутливість до азитроміцину та інших антибіотиків групи макролідів або до будь-якого компонента препарату. Виражені порушення функції печінки та/або нирок, електролітного балансу, особливо у випадках гіпокаліємії та гіпомагніємії; клі­ніч­но виражена брадикардія, аритмія або тяжка серцева недо­статність; одночасне застосування з алкалоїдами ріжок. Період годування груддю. Діти з масою тіла менше 45 кг.

Спосіб застосування та дози

Застосовують внутрішньо за 1 годину до або 2 години після їди 1 раз на добу.

Дорослим та підліткам з масою тіла понад 45 кг

Загальна курсова доза азитроміцину становить 1,5 г, яку можна приймати за такими схемами: по 500 мг 1 раз на добу протягом 3 днів або 500 мг – як разову дозу в перший день лікування та по 250 мг 1 раз на добу у наступні 4 дні.

При неускладненому уретриті та/або цервіциті, спричинених Chlamidia trachomatis, призначають одноразово 1 г.

Для лікування початкової стадії хвороби Лайма (erythema migrans) – по 1 г у перший день та по 500 мг з 2-го по 5-й день.

У людей літнього віку немає необхідності змінювати дозування.

Побічні реакції

З боку травного тракту: можливі нудота, блювання, метеоризм, діарея, біль у шлунку, транзиторне підвищення активності печінкових ферментів; рідко – холестатична жовтяниця.

Алергічні реакції: рідко – шкірні висипання, ангіоневротичний набряк, мультиформна еритема, синдром Стівенса-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз, фотосенсибілізація.

З боку центральної нервової системи: можливі запаморочення, головний біль; рідко – сонливість або безсоння, слабкість, тривога, нервозність; у пацієнтів літнього віку – делірій.

З боку системи кровотворення: рідко – лейкопенія, нейтропенія, тромбоцитопенія.

З боку серцево-судинної системи: рідко – пальпітація, біль у грудях.

З боку сечостатевої системи: можливий вагініт; рідко – моніліоз, нефрит, підвищення залишкового азоту сечовини.

Інші: рідко – гіперкаліємія, артралгія, погіршення слуху.

Передозування

Симптоми: втрата слуху, тяжкі нудота, блювання та діарея.

Лікування: промивання шлунка, застосування активованого вугілля та відповідне симптоматичне лікування для підтримання функцій життєво важливих органів і систем.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Застосування препарату в період вагітності або годування груддю можливо лише тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода або дитини.

Годування груддю під час лікування препаратом слід припинити.

Діти

Для лікування дітей з масою тіла менше 45 кг призначають азитроміцин у вигляді суспензії.

Особливості застосування

З обережністю застосовувати при порушенні функції нирок, печінки та при серцевих захворюваннях.

Враховуючи, що препарат метаболізується в печінці та екскретується з жовчю, азитроміцин не слід призначати пацієнтам з тяжкою печінковою патологією. При виникненні тяжкої печінкової недостатності лікування азитроміцином повинно бути припинене.

Після відміни препарату в деяких пацієнтів можуть зберігатися реакції гіперчутливості, що потребує специфічної терапії та медичного контролю.

Азитроміцин не є препаратом першого вибору при лікуванні фарингіту і тонзиліту, спричинених Streptococcus pyogenes

Азитроміцин не показаний для лікування інфікованих опікових ран.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Під час лікування слід утримуватися від керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Азитроміцин не можна застосовувати одночасно з іншими активними субстанціями, що спричиняють подовження інтервалу QT на електро­кардіограмі, такими як протиаритмічні препарати класів IA і III (цизаприд і терфенадин).

Одно­часне застосування азитроміцину з алкалоїдами ріжків протипоказано.

Одночасне застосування антацидів (алюмінію та магнієвмісних) уповільнює всмоктування азитроміцину, тому слід дотримуватися перерви майже 2 години між застосуванням азитроміцину та антацидними препаратами.

При сумісному застосуванні азитроміцину з варфарином можливе посилення антикоагуляційного ефекту, що потребує контролю протромбінового часу. Фармацевтично несумісний з гепарином.

При одночасному застосуванні з тетрациклінами або хлорамфеніколом відмічається синергізм антибактеріальної дії.

Одночасне застосування з лінкозамідами знижує ефективність азитроміцину.

Азитроміцин подовжує період напіввиведення карбамазепіну, вальпроєвої кислоти, гексобарбіталу, фенітоїну, дизопраміду, бромокриптину, теофіліну (та інших ксантинових похідних), пероральних гіпоглікемічних засобів.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Азитроміцин – антибіотик широкого спектра дії, представник підгрупи макролідних антибіотиків – азалідів. Чинить бактерицидну дію на S. pyogenes, S. pneumoniae та H. influenzae, бактеріостатичну дію щодо стафілококів і більшості аеробних грамнегативних бактерій.

Активний відносно таких мікроорганізмів:

аеробних грампозитивних бактерій – Staphilococcus aureus, Streptococcus spp. (у тому числі Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes / група А/), Corynebacterium diphteriae;

аеробних грамнегативних бактерій – Haemophilus (influenzae, parainfluenzae, ducreui), Moraxella catarrhalis, Escherichia coli, Salmonella, Shigella, Aeromonas, Bordetella (pertussis, parapertussis, burgdorferi), Neisseria gonorrhoeae, Campylobacter spp., Legionella pneumophila, Pasteurella mutocida;

анаеробних бактерій – Bacteroides fragilis, Clostridium perfringens Fusobacterium spp. Prevotella spp. Porphyromonas spp.;

активний також щодо Chlamydia pneumoniae, Chlamydia trachomatis, Mycoplasma pneumoniae, Mycoplasma hominis, Treponema pallidum, Toxoplasma gondi. Borrelia burgdorferi Helicobacter pylori Listeria spp. Mycobacterium avium Complex, Ureaplasma urelyticum.

Існує повна перехресна резистентність між еритроміцином, азитроміцином, іншими макролідами і лінкозамідами для Streptococcus pneumoniae, бета-гемолітичного стрептококу групи А, Enterococcus faecalis і Staphylococcus aureus, включно з метицилінрезистентним S. aureus (MRSA).

Азитроміцин менш активний порівняно з еритроміцином і кларитроміцином відносно ентерококів, чутливих до еритроміцину.

Фармакокінетика. Швидко абсорбується зі шлунково-кишкового тракту. Застосування разом з їжею знижує абсорбцію азитроміцину.

Біодоступність становить приблизно 37 %. Максимальні концентрації у плазмі досягаються протягом 2 - 3 годин після прийому препарату.

Швидко розподіляється в тканинах та рідинах організму. Добре проникає в дихальні шляхи, органи й тканини урогенітального тракту, в шкіру та м’які тканини. Накопичується внутрішньоклітинно, за рахунок чого концентрації препарату в тканинах майже в 50 разів перевищують концентрацію в плазмі крові. Азитроміцин у великій кількості накопичується в фагоцитах і фібробластах. Фагоцити транспортують препарат до місця запалення. Азитроміцин зберігається в бактерицидних концентраціях у місці запалення протягом 5 - 7 днів після прийому останньої дози.

Зв’язування з білками змінюється залежно від концентрації – приблизно 50 % при 0,02 - 0,05 мкг/мл; приблизно 7 % при 1 мкг/мл. Середній об’єм розподілення при досягненні стабільної концентрації становить 31,1 л/кг.

Приблизно 35 % азитроміцину метаболізується в печінці шляхом диметилювання.

Понад 59 % виводиться з жовчю та приблизно 4,5 % – з сечею в незміненому вигляді.

Період напіввиведення з сироватки крові становить – 11 - 14 годин при вимірюванні в інтервалі від 8 до 24 години після застосування одноразової дози; однак після застосування декількох доз період напіввиведення приблизно дорівнює періоду напіввиведення з тканин. Період напіввиведення з тканин – 2 - 4 дні.

Основні фізико-хімічні властивості

білого кольору, круглої форми двоопуклі (по 250 мг), овальної форми з розподільчою рискою з одного боку (по 500 мг).

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати в захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі від 15 до 25 ˚С.

Упаковка

Таблетки по 250 мг: по 6 таблеток у блістерах та в картонній упаковці № 6.

Таблетки по 500 мг: по 3 таблетки у блістері, по 1 блістеру в картонній упаковці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

Купер Фарма.

Місцезнаходження

Б-59, Вазірпур, Делі-110052, Індія.

Дозировка Азитро таблетки, п/о по 250 мг №6
Производитель Купер Фарма, Индия
МНН Azithromycin
Регистрация № UA/9946/01/01 от 25.08.2009. Приказ № 627 от 25.08.2009
Код АТХ

Найдено 3111 аптек

Красноград, ул.Октябрьская 57
  (098) 826-87-XX
Азитро сандоз® порошок по 16,5 г д/приг. 20 мл ор. сусп. (100 мг/5 мл) во флак.@
Сандоз С.Р.Л., Румунія/Словенія
10321
Азитро сандоз ® таблетки, п/плен. обол., по 500 мг №3@
Сандоз Ілак Санай ве Тікарет А.С., Туреччина
13038
Азитро сандоз® порошок по 16,5 г д/приг. 20 мл ор. сусп. (200 мг/5 мл) во флак.@
Сандоз С.Р.Л., Румунія/Словенія
13666
Кропивницкий, ул.Преображенская 79/35
Азитро сандо3 100мг/5мл 20мл сус r w
Sandoz (Румунія)
есть
Азитро сандо3 200мг/5мл 20мл сус r w
Sandoz (Румунія)
есть
Найдено 3111 аптек Все аптеки

и 3 аптеки с доставкой

receptika.ua
  (0800) 30-23-XX
Доставка по Украине "Новой почтой"
polimed.ua
  (0800) 50-81-XX
Доставка по Украине "Новой почтой"
Top