Айринг система вагин. доставки по 0.12 мг/0.015 мг №1 в саше

Цены в Украине
найдено в 0 аптеках других городов
Количество в упаковке:

Характеристики

Торговое название
Действующие вещества
Форма выпуска
система вагин. доставки
Дозировка
этоногестрел: 0,12 мг, этинилэстрадиол: 0,015 мг
Количество в упаковке
1 шт
Условия продажи
по рецепту
Регистрация
UA/20399/01/01 от 05/04/2024 приказ №583 от 05/04/2024
Производитель
Все товары
Форма выпуска
система
Действующее вещество
этоногестрел, этинилэстрадиол
Страна происхождения бренда
Велика Британія
Страна производства
Нидерланды
Показать все

Инструкция для Айринг система вагин. доставки по 0.12 мг/0.015 мг №1 в саше

Склад

діючі речовини: 1 вагінальна система доставки містить 11,7 мг етоногестрелу та 2,7 мг етинілестрадіолу. Вагінальна система доставки вивільняє етоногестрел та етинілестрадіол у середній кількості 0,120 мг та 0,015 мг відповідно протягом 24 годин;

допоміжні речовини: етиленвінілацетату сополімер (28 % вінілацетат), етиленвінілацетату сополімер (9 % вінілацетат), магнію стеарат.

Лікарська форма

Вагінальна система доставки.

Основні фізико-хімічні властивості:

гладке прозоре кільце без великих видимих пошкоджень, безбарвне або майже безбарвне.

Фармакотерапевтична група

Контрацептиви для місцевого застосування. Кільце вагінальне із прогестогеном та естрогеном.

Код АТХ G02В В01.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Механізм дії

АйРинг містить етоногестрел і етинілестрадіол.

Етоногестрел — це прогестаген, похідний дії 19-нортестостерону, який зв’язується з високою спорідненістю з рецепторами прогестерону в органах-мішенях.

Етинілестрадіол — це естроген, який широко застосовується у контрацептивних препаратах. Контрацептивний ефект кільця, що містить етоногестрел/етинілестрадіол, базується на різних механізмах, найбільш важливим із яких є гальмування овуляції.

Ефективність та безпека

Клінічні дослідження проводили у різних країнах світу (США, країни Європейського Союзу та Бразилія) за участю жінок віком від 18 до 40 років. Контрацептивна ефективність була щонайменше порівнянною з такою комбінованих пероральних контрацептивів.

У таблиці 1 вказано індекс Перла (кількість вагітностей на 100 жінко-років застосування), отриманий в ході клінічних досліджень кільця з вмістом етоногестрелу/етинілестрадіолу.

 

 

Таблиця 1.

Метод аналізу

Індекс Перла

95 % ДІ [довірчий інтервал]

Кількість циклів

ITT (користувачі + випадки неефективності методу)

0,96

0,64–1,39

37 977

PP (неефективність методу)

0,64

0,35–1,07

28 723

При прийомі більш високих доз КПК (комбіновані пероральні контрацептиви) (0,05 мг етинілестрадіолу) знижується ризик розвитку раку ендометрія та яєчників. Однак поки що невідомо, чи мають також ці переваги низькодозові гормональні контрацептиви, такі як кільця з етоногестрелом/етінілестрадіолом.

Характер кровотечі

Згідно з даними порівняльного клінічного дослідження впливу кільця з вмістом етоногестрелу/етинілестрадіолу (n = 512) на характер менструальної кровотечі протягом 13 циклів, частота випадків проривних кров’янистих виділень або кровотеч у групі використання кільця з вмістом етоногестрелу/етинілестрадіолу (2,0–6,4 %) була значно нижчою, ніж на тлі застосування комбінованих пероральних контрацептивів (КПК) 150/30 мкг левоноргестрелу/етинілестрадіолу (n = 518). У більшості жінок (58,8–72,8%) вагінальна кровотеча обмежувалася періодом, коли кільце з вмістом етоногестрелу/етинілестрадіолу не застосувалося.

Вплив на мінеральну щільність кісткової тканини

Вплив кільця з вмістом етоногестрелу/етинілестрадіолу (n = 76) на кісткову мінеральну щільність вивчався порівняно з таким впливом негормонального внутрішньоматкового препарату (n = 31) у жінок протягом двох років. Жодного небажаного впливу на кісткову тканину на тлі застосування кільця з вмістом етоногестрелу/етинілестрадіолу не зареєстровано.

Діти

Безпеку та ефективність кільця з вмістом етоногестрелу/етинілестрадіолу для дівчаток-підлітків (віком до 18 років) не вивчали.

Фармакокінетика.

Етоногестрел

Абсорбція. Етоногестрел, який вивільняється з кільця з вмістом етоногестрелу/етинілестрадіолу, швидко всмоктується слизовою оболонкою піхви. Максимальна концентрація етоногестрелу в плазмі крові (близько 1700 пг/мл) досягається приблизно за один тиждень після введення кільця. Ця концентрація у сироватці дещо змінюється і повільно зменшується до 1600 пг/мл через 1 тиждень, до 1500 пг/мл через 2 тижні та до 1400 пг/мл через 3 тижні. Абсолютна біодоступність становить приблизно 100 % і є вищою, ніж при застосуванні пероральних контрацептивів. Рівні етоногестрелу у шийці та всередині матки при застосуванні кільця з вмістом етоногестрелу/етинілестрадіолу були подібні рівням етоногестрелу на тлі прийому перорального контрацептиву, що містить 0,150 мг дезогестрелу та 0,020 мг етинілестрадіолу.

Розподіл. Етоногестрел зв’язується з сироватковими альбуміном і глобуліном, який зв’язує статеві гормони. Об’єм розподілу етоногестрелу становить 2,3 л/кг.

Метаболізм.  Етоногестрел метаболізується відомими шляхами метаболізму стероїдів. Швидкість виведення метаболітів з плазми крові становить приблизно 3,5 л/год. Взаємодії етоногестрелу з одночасно прийнятим етинілестрадіолом не виявлено.

Виведення. Концентрація етоногестрелу у плазмі крові зменшується у два етапи. Останній етап виведення характеризується часом напіввиведення близько 29 годин. Етоногестрел і його метаболіти виводяться із сечею і жовчю у співвідношенні приблизно 1,7:1. Час напіввиведення метаболітів становить приблизно 6 діб.

Етинілестрадіол

Абсорбція. Етинілестрадіол, який вивільняється з кільця з вмістом етоногестрелу/етинілестрадіолу, швидко всмоктується слизовою оболонкою піхви. Максимальна концентрація у сироватці крові (приблизно 35 пг/мл) досягається упродовж приблизно 3 днів після введення кільця і зменшується до 19 пг/мл через 1 тиждень, 18 пг/мл через 2 тижні та 18 пг/мл через 3 тижні застосування. Щомісячне системне виділення етинілестрадіолу (AUC0–∞) з кільця з вмістом етоногестрелу/етинілестрадіолу складає 10,9 нг×год/мл. Абсолютна біодоступність становить приблизно 56 %, що відповідає величині біодоступності при пероральному прийомі етинілестрадіолу. Рівні етинілестрадіолу у шийці та всередині матки при застосуванні кільця з вмістом етоногестрелу/етинілестрадіолу були подібні рівням етинілестрадіолу на тлі прийому перорального контрацептиву, що містить 0,150 мг дезогестрелу та 0,020 мг етинілестрадіолу.

Розподіл. Етинілестрадіол неспецифічно зв’язується із сироватковим альбуміном. Об’єм розподілу становить близько 15 л/кг.

Метаболізм. Етинілестрадіол насамперед метаболізується шляхом ароматичного гідроксилювання з утворенням різних гідроксильованих і метильованих метаболітів. Ці метаболіти присутні як у вільному стані, так і у вигляді кон’югатів глюкуронідів і сульфатів. Ефективний кліренс становить приблизно 35 л/год.

Виведення. Рівень етинілестрадіолу у плазмі крові зменшується у два етапи. Останній етап виведення характеризується суттєвими відмінностями в індивідуальних значеннях часу напіввиведення; середнє значення часу напіввиведення становить приблизно 34 години. У незміненому вигляді етинілестрадіол не виводиться; виведення метаболітів етинілестрадіолу відбувається разом із сечею і жовчю у співвідношенні 1,3:1. Час напіввиведення метаболітів становить приблизно 1,5 доби.

Особливі популяції

Діти

Фармакокінетику кільця з вмістом етоногестрелу/етинілестрадіолу у здорових дівчаток-підлітків віком до 18 років, у яких почалася менструація, не вивчали.

Порушення функції нирок

Дослідження впливу захворювань нирок на фармакокінетику кільця з вмістом етоногестрелу/етинілестрадіолу не проводили.

Порушення функції печінки

Дослідження впливу захворювань печінки на фармакокінетику кільця з вмістом етоногестрелу/етинілестрадіолу не проводили. Однак слід брати до уваги, що метаболізм стероїдних гормонів при порушенні функції печінки може змінюватись.

Етнічні групи

Формальні дослідження для оцінки фармакокінетики в етнічних групах не проводили.

Показання

Застосовувати для запобігання вагітності (контрацепції).

Лікарський засіб АйРинг показаний до застосування жінкам фертильного віку. Безпека та ефективність були встановлені у жінок у віці від 18 до 40 років.

Призначаючи лікарський засіб, слід брати до уваги індивідуальні ризики у кожної окремої жінки, особливо ризик розвитку венозної тромбоемболії (ВТЕ), а також співвідносити ризик розвитку ВТЕ при застосуванні лікарського засобу АйРинг і інших комбінованих гормональних контрацептивів (див. розділи «Протипоказання» та «Особливості застосування»).

Протипоказання

Комбіновані гормональні контрацептиви (КГК) не можна застосовувати за наявності будь-яких перелічених нижче станів. При першій появі будь-якого з перелічених нижче станів застосування лікарського засобу АйРинг слід негайно припинити.

Наявність або ризик розвитку венозної тромбоемболії (ВТЕ):

 • Венозна тромбоемболія — наявність ВТЕ тепер (проводиться лікування антикоагулянтами) або в анамнезі (наприклад тромбоз глибоких вен [ТГВ] чи емболія легеневих судин [ЕЛС]).
 • Наявність набутих або спадкових факторів ризику розвитку венозного тромбоемболізму, таких як резистентність до активованого протеїну С (включаючи V фактор Лейдена), дефіцит антитромбіну ІІІ, дефіцит протеїну С, дефіцит протеїну S.
 • Обширне хірургічне втручання із тривалою іммобілізацією (див. розділ «Особливості застосування»).
 • Високий ризик розвитку венозної тромбоемболії внаслідок наявності множинних факторів ризику (див. розділ «Особливості застосування»).

Наявність або ризик розвитку артеріальної тромбоемболії (АТЕ):

 • Артеріальна тромбоемболія — наявність артеріальної тромбоемболії тепер або в анамнезі (наприклад інфаркту міокарда) чи продромального стану (наприклад стенокардії).
 • Цереброваскулярне захворювання — інсульт, наявність в анамнезі інсульту або продромального стану (наприклад транзиторне ішемічне порушення мозкового кровообігу).
 • Спадкова або набута схильність до розвитку артеріальної тромбоемболії, наприклад гіпергомоцистеїнемія і антифософоліпід-антитіла (антикардіоліпін-антитіла, вовчаковий антикоагулянт).
 • Мігрень в анамнезі з фокальними неврологічними симптомами.
 • Високий ризик розвитку артеріальної тромбоемболії внаслідок наявності множинних факторів ризику або одного серйозного фактора ризику (див. розділ «Особливості застосування»):
 • цукровий діабет із судинними ускладненнями;
 • тяжка форма артеріальної гіпертензії;
 • тяжка форма дисліпопротеїнемії.

Панкреатит або панкреатит в анамнезі, який супроводжується високою гіпертригліцеридемією.

Тяжкі захворювання печінки (допоки показники функціональних проб печінки не повернуться до нормальних значень).

Наявність доброякісних або злоякісних пухлин печінки у даний час або в анамнезі.

Встановлені або такі, що підозрюються, гормонозалежні злоякісні пухлини статевих органів або молочних залоз.

Вагінальна кровотеча невідомої етіології.

Підвищена чутливість до активних речовин або до будь-якого компонента лікарського засобу АйРинг (див. розділ «Склад»).

АйРинг протипоказаний для використання з комбінованою схемою лікування, яка включає омбітасвір/паритапревір/ритонавір з дасабувіром чи без нього або лікарськими засобами, що включають глекапревір/пібрентасвір (див. розділи «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій» і «Особливості застосування»).

Особливі заходи безпеки

АйРинг слід ввести до закінчення терміну придатності. Після видалення лікарського засобу АйРинг його слід вкласти у пакетик і утилізувати разом із звичайними побутовими відходами таким чином, щоб уникнути випадкового контакту з кільцем інших людей. Цей лікарський засіб може становити небезпеку для навколишнього середовища. Дослідження з оцінки екологічного ризику показали, що 17α-етинілестрадіол та етоногестрел можуть становити ризик для організмів поверхневих вод. АйРинг не слід змивати в унітаз.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії

Примітка: необхідно уважно прочитати інструкцію для медичного застосування супутнього препарату для встановлення можливих взаємодій.

Ефекти інших препаратів та лікарський засіб АйРинг.

Взаємодії між пероральними контрацептивами й іншими лікарськими засобами або рослинними продуктами, які індукують мікросомальні ферменти, можуть бути причиною підвищеного кліренсу статевих гормонів та серйозної кровотечі або неефективності контрацептиву.

Контроль перебігу

Індукція ферментів може спостерігатися через кілька днів лікування. Максимальна індукція ферментів зазвичай спостерігається протягом декількох тижнів. Після припинення застосування препарату індукція ферментів може тривати протягом приблизно 4 тижнів.

Короткочасне лікування

Жінкам, які проходять лікування препаратами або рослинами, які індукуюють ферменти, на додаток до лікарського засобу АйРинг слід тимчасово застосовувати бар’єрний метод або інший метод контрацепції.

Примітка: лікарський засіб АйРинг не слід використовувати з діафрагмою, шийковим ковпачком або жіночим презервативом. Бар’єрний метод необхідно застосовувати протягом усього часу супутньої медикаментозної терапії та протягом 28 днів після її припинення. Якщо одночасне введення препарату триває понад 3 тижні кільцевого циклу, слід негайно вставити наступне кільце, не роблячи звичайного інтервалу без кільця.

Довготривале лікування

Жінкам, які перебувають на тривалому лікуванні активними речовинами, що індукують печінкові ферменти, рекомендується інший надійний негормональний метод контрацепції.

Нижче наведено взаємодії, про які повідомляється в наукових публікаціях.

Речовини, що посилюють виведення комбінованих гормональних контрацептивів

Взаємодія може спостерігатися з лікарськими засобами або рослинними препаратами, які індукують мікросомальні ферменти, зокрема ферменти Р450 (CYP), що може стати причиною підвищеного кліренсу статевих гормонів і зниження ефективність комбінованих пероральних контрацептивів, в тому числі лікарського засобу АйРинг. До таких препаратів належать фенітоїн, фенобарбітал, примідон, босентан, карбамазепін, рифампіцин та, можливо, окскарбазепін, топірамат, фельбамат, гризеофульвін, деякі інгібітори протеази ВІЛ (наприклад, ритонавір) і ненуклеозидні інгібітори зворотної транскриптази (наприклад ефавіренз) та препарати, що містять рослинний компонент звіробій.

Речовини з різним впливом на кліренс комбінованих гормональних контрацептивів

При супутньому застосуванні з гормональними контрацептивами багато комбінацій інгібіторів протеази ВІЛ (наприклад нелфінавір) і ненуклеозидні інгібітори зворотної транскриптази (наприклад невірапін) та/або комбінації з лікарськими засобами проти вірусу гепатиту С (ВГС) (наприклад боцепревір, телапревір) можуть збільшувати або зменшувати плазмову концентрацію прогестину, в тому числі етоногестрелу або естрогену. Чистий ефект цих змін в деяких випадках може бути клінічно значущим.

Речовини, що зменшують кліренс комбінованих гормональних контрацептивів

Клінічна значущість потенційних взаємодій з інгібіторами ферментів залишається невідомою.

Одночасне застосування з потужними (такими як кетоконазол, ітраконазол, кларитроміцин) або помірними (такими як флуконазол, дилтіазем, еритроміцин) інгібіторами CYP3A4 може призвести до підвищення сироваткової концентрації естрогенів і прогестинів, в тому числі етоногестрелу.

Надходили повідомлення щодо розриву кільця при одночасному застосуванні з антимікотичними, антимікробними та люмбрикантними препаратами, які вводили інтравагінально (див. розділ «Особливості застосування»).

З огляду на фармакокінетичні дані, антимікотичні засоби та сперміциди навряд чи впливають на контрацептивну ефективність та безпеку лікарського засобу АйРинг.

Гормональні контрацептиви можуть впливати на метаболізм інших лікарських засобів. Відповідно, концентрації таких препаратів можуть підвищуватися (наприклад циклоспорину) чи знижуватися (наприклад ламотриджину) у плазмі крові та в тканинах.

Фармакодинамічна взаємодія

Одночасне застосування з лікарськими засобами, до складу яких входить омбітасвір/паритапревір/ритонавір та дасабувір, з рибаверином чи без, або глекапревір/пібрентасвір, збільшує ризик підвищення рівня аланінамінотрансферази [АЛТ] (див. розділи «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій» і «Особливості застосування»).

Тому жінкам, що застосовують лікарський засіб АйРинг, слід перейти на альтернативний метод контрацепції (наприклад, тільки прогестагенну контрацепцію або негормональні методи) перед початком лікування згідно з вказаними вище схемами терапії. Застосування лікарського засобу АйРинг слід поновити через 2 тижні після закінчення лікування за вказаними вище схемами.

Лабораторні аналізи

Використання контрацептивних стероїдів може вплинути на результати певних лабораторних аналізів, включаючи біохімічні показники функцій печінки, щитовидної залози, надниркових залоз і нирок, рівні білків у плазмі крові (наприклад рівні глобуліну, що зв’язує кортикостероїди, і глобуліну, що зв’язує статеві гормони), фракції ліпідів і ліпопротеїнів, показники обміну вуглеводів, коагуляції і фібринолізу. Такі зміни звичайно залишаються в межах нормальних лабораторних значень.

Взаємодія з тампонами

Фармакокінетичні дані показують, що використання тампонів не впливає на системну абсорбцію гормонів, які виділяє АйРинг. У поодиноких випадках АйРинг може видалятися при вилученні тампона (див. розділ «Особливості застосування»).

Особливості щодо застосування

При наявності будь-якого із зазначених нижче станів / факторів ризику необхідно зважити всі переваги і ризики для кожної жінки окремо та обговорити їх з пацієнткою перед тим, як вона вирішить застосовувати лікарський засіб АйРинг. У разі загострення, посилення або появи вперше будь-якого з цих станів жінка повинна звернутися до лікаря. Лікар визначає, чи потрібно припинити прийом лікарського засобу АйРинг.

Порушення кровообігу

Ризик розвитку венозної тромбоемболії (ВТЕ)

Застосування будь-якого КГК підвищує ризик розвитку венозної тромбоемболії. Препарати, що містять левоногестрел, норгестимат або норетистерон, асоційовані з мінімальним ризиком розвитку ВТЕ. Інші препарати, такі як АйРинг, можуть підвищувати ризик в 2 рази. Рішення про застосування будь-якого контрацептиву, який не є препаратом з мінімальним ризиком розвитку ВТЕ, зокрема лікарського засобу АйРинг, можна приймати тільки після обговорення з жінкою та інформування її про ризики розвитку ВТЕ, а також про те, як її індивідуальні фактори ризику вплинуть на цей ризик, і про те, що ризик розвитку ВТЕ є максимальним упродовж першого року застосування препарату. Також ризик підвищується у разі відновлення застосування КГК після перерви, яка становила 4 тижні або більше.

Серед жінок, які не застосовують КГК і не вагітні, у двох із 10000 розвиватиметься ВТЕ упродовж одного року. Проте у кожної окремої жінки ризик може бути набагато вищий, залежно від основних факторів ризику.

Встановлено, що з 10000 жінок, які застосовують низькодозовий КГК, що містить левоногестрел, ВТЕ виникатиме у 61 жінок протягом 1 року. Зафіксовано суперечливі результати щодо виникнення ВТЕ при використанні кільця з вмістом етоногестрелу/етинілестрадіолу порівняно з такими при застосуванні КГК, що містять левоногестрел (відносний ризик виникнення оцінюється як відсутність збільшення ризику, ВР = 0,96 до збільшення ризику у 2 рази, ВР = 1,90), дані фіксують від 6 до 12 випадків виникнення ВТЕ на рік на 10 000 жінок, які використовують кільце з вмістом етоногестрелу/етинілестрадіолу.

В обох вищезазначених випадках кількість випадків ВТЕ на рік менша, ніж очікувана кількість у жінок при вагітності і в післяпологовий період.

ВТЕ може бути летальною в 1–2 % випадків.

1 Середній діапазон від 5 до 7 на 10 000 жінко-років встановлено за відносним ризиком при застосуванні КГК, що містять левоногестрел, в порівнянні з діапазоном від 2,3 до 3,6, коли препарат не застосовують.

Кількість випадків ВТЕ на 10000 жінок за 1 рік

 

Кількість випадків ВТЕ

КГК не приймається

(2 випадки)

КГК, до складу яких входить левоноргестрел (5–7 випадків)

 

КГК, до складу яких входить етоногестрел (6–12 випадків)

 

Дуже рідко повідомлялося про тромбоз, який виникав в інших кровоносних судинах, наприклад печінкових, мезентеріальних, ниркових або ретинальних венах і артеріях, у жінок, що застосовували КГК.

Фактори ризику розвитку ВТЕ

При застосуванні КГК ризик ВТЕ істотно підвищується у жінок з додатковими факторами ризику, особливо за наявності множинних ризиків (див. таблицю 2).

Лікарський засіб АйРинг протипоказаний жінкам з множинними факторами ризику розвитку венозного тромбозу (див. розділ «Протипоказання»). Якщо у жінки більше ніж один фактор ризику, можливо, що підвищення ризику буде більшим, ніж сума окремих ризиків. У такому разі слід проаналізувати загальний ризик розвитку ВТЕ у жінки. Якщо співвідношення переваг і ризиків є негативним, не слід призначати КГК (див. розділ «Протипоказання»).

 

Таблиця 2.

Фактори ризику ВТЕ

Фактор ризику

Коментар

Ожиріння (індекс маси тіла (ІМТ) більше 30 кг/м2).

Ризик істотно підвищується при збільшенні ІМТ.

Особливо важливо враховувати наявність інших факторів ризику.

Тривала іммобілізація, обширне хірургічне втручання, будь-яке хірургічне втручання на ногах або органах таза, нейрохірургія, велика травма.

Примітка: тимчасова іммобілізація, включаючи авіаперельоти тривалістю більше 4 годин, також може бути фактором ризику розвитку ВТЕ, особливо у жінок з іншими факторами ризику.

У таких ситуаціях рекомендовано припинити використання пластиру/таблеток/кільця (у разі елективної хірургії — як мінімум за 4 тижні до її проведення) і не поновлювати раніше ніж через 2 тижні після повного відновлення рухливості.

Для запобігання вагітності слід використовувати інші засоби контрацепції.

Слід розглянути питання про антитромботичну терапію, якщо застосування лікарського засобу АйРинг не було припинене заздалегідь.

ВТЕ у сімейному анамнезі (венозна тромбоемболія у брата/сестри або батьків, особливо у відносно ранньому віці, тобто до 50 років).

Якщо підозрюється наявність природженої схильності, перед ухваленням рішення про застосування КГК жінку слід направити на консультацію до фахівця.

Інші медичні стани, які супроводжуються ВТЕ.

Рак, системний червоний вовчак, гемолітичний уремічний синдром, хронічне запальне захворювання кишечнику (хвороба Крона або виразковий коліт) і серпоподібноклітинна анемія.

Вік після 35 років.

Немає єдиної думки про можливу роль варикозу вен і поверхневого тромбофлебіту у виникненні або прогресуванні венозного тромбозу.

Слід брати до уваги підвищений ризик тромбоемболії в період вагітності, особливо протягом 6 тижнів після пологів (див. розділ «Застосування у період вагітності або годування груддю»).

Симптоми ВТЕ (тромбоз глибоких вен і емболія легеневих судин)

У разі виникнення симптомів ВТЕ жінка повинна негайно звернутися по медичну допомогу, повідомивши лікаря про те, що вона приймає КГК.

Симптоми тромбозу глибоких вен (ТГВ), такі як:

 • односторонній набряк ноги та/або стопи чи набряк по ходу вени;
 • біль або болючість у нозі, яка відчувається тільки при стоянні або ходьбі;
 • тепліша на дотик уражена кінцівка; почервоніння або зміна кольору шкіри ноги.

Симптоми емболії легеневих судин (ЕЛС), такі як:

 • раптова задишка або швидке дихання;
 • раптовий кашель, який може супроводжуватися кровохарканням;
 • гострий біль в грудній клітці;
 • сильне запаморочення;
 • швидке або нерегулярне серцебиття.

Деякі з цих симптомів (наприклад задишка, кашель) є неспецифічними і можуть бути помилково інтерпретовані як такі, що часто виникають, або як менш тяжкі (наприклад, при інфекції респіраторного тракту).

Інші ознаки оклюзії судин можуть включати: раптовий біль, набряклість і злегка синюшний відтінок шкіри кінцівки.

Якщо відбувається оклюзія судин ока, симптоми можуть варіювати від болючої нечіткості зору до втрати зору. Іноді втрата зору може бути практично негайною.

Ризик артеріальної тромбоемболії (АТЕ)

Епідеміологічні дослідження встановили зв’язок між застосуванням КГК і підвищеним ризиком розвитку артеріального тромбоемболізму (інфаркт міокарда) або порушення мозкового кровообігу (наприклад, транзиторне порушення мозкового кровообігу, інсульт). Артеріальні тромбоемболічні реакції можуть бути летальним.

Фактори ризику розвитку АТЕ

Ризик розвитку артеріальних тромбоемболічних ускладнень або порушення мозкового кровообігу при застосуванні КГК підвищується у жінок з факторами ризику (див. таблицю 3). Лікарський засіб АйРинг протипоказаний жінкам з одним серйозним або з множинними факторами ризику розвитку АТЕ (див. розділ «Протипоказання»). Якщо у жінки більше одного фактора ризику, можливо, що підвищення ризику буде більшим за суму окремих ризиків. У такому разі слід проаналізувати загальний ризик для жінки. Якщо вважається, що співвідношення переваг і ризиків є негативним, КГК призначати не слід (див. розділ «Протипоказання»).

Таблиця 3.

Фактори ризику розвитку АТЕ

Фактор ризику

Коментар

Вік після 35 років.

Куріння.

Під час застосування КГК жінці рекомендується припинити курити.

Жінкам у віці понад 35 років, які продовжують палити, наполегливо рекомендується застосовувати інший спосіб контрацепції.

Артеріальна гіпертензія.

Ожиріння (індекс маси тіла більше 30 кг/м2).

Ризик істотно підвищується при збільшенні ІМТ. Особливо важливо враховувати наявність інших факторів ризику.

АТЕ у сімейному анамнезі (артеріальна тромбоемболія у брата/сестри або батьків, особливо у відносно ранньому віці, тобто до 50 років).

Якщо підозрюється наявність вродженої схильності, перед ухваленням рішення про застосування КГК жінку слід направити на консультацію до фахівця.

Мігрень

Підвищення частоти або тяжкості мігрені під час застосування КГК (що може бути продромальним симптомом при порушенні мозкового кровообігу) може вимагати негайної відміни препарату.

Інші медичні стани, які супроводжуються побічними реакціями з боку судин.

Цукровий діабет, гіпергомоцистеїнемія, захворювання клапанів серця, фібриляція передсердя, дисліпопротеїнемія і системний червоний вовчак.

Симптоми АТЕ

У разі виникнення симптомів АТЕ жінка повинна негайно звернутися за медичною допомогою, повідомивши лікаря про те, що вона приймає КГК.

Симптоми порушення мозкового кровообігу можуть включати:

 • раптове оніміння або слабкість в ділянці обличчя, руці або нозі, особливо з одного боку тіла;
 • раптове порушення ходи, запаморочення, порушення рівноваги або координації;
 • раптову сплутаність свідомості, порушення мовлення або розуміння;
 • раптове порушення зору в одному оці або в обох;
 • раптовий інтенсивний або тривалий головний біль, що виник без певної причини;
 • втрата свідомості або непритомність, із судомами або без.

Тимчасові симптоми вказують на транзиторну ішемічну атаку.

Симптоми інфаркту міокарда можуть включати:

 • біль, дискомфорт, почуття тиску, тяжкості, стискування або переповненості в грудній клітці, руці або нижче грудини;
 • дискомфорт з іррадіацією в спину, щелепу, горло, руку, шлунок;
 • відчуття переповненості шлунка, диспепсія або запор;
 • пітливість, нудота, блювання або запаморочення;
 • надзвичайна слабкість, тривожність або задишка;
 • швидке і нерегулярне серцебиття.

У разі підозри чи підтвердження ВТЕ або АТЕ прийом КГК необхідно припинити. Адекватну контрацепцію призначають через тератогенність антикоагулянтної терапії (кумаринів).

Пухлини

Епідеміологічні дослідження показали, що тривале застосування КПК спричиняє ризик розвитку раку шийки матки у жінок з вірусом папіломи людини (ВПЛ), проте, як і раніше, існує невизначеність щодо ступеня, обумовлення цього захворювання супутніми ефектами, наприклад кількістю сексуальних партнерів або використанням бар’єрних контрацептивів. Епідеміологічні дані щодо ризику раку шийки матки в осіб, які використовують АйРинг, відсутні (див. «Медичний огляд / консультація» нижче).

Метааналіз 54 епідеміологічних досліджень дав змогу виявити дещо більший відносний ризик (ВР = 1,24) раку молочної залози, діагностованого у жінок, які на даний момент застосовують КПК. Цей ризик поступово зникає упродовж 10 років після припинення прийому КПК. Оскільки рак молочної залози рідко спостерігається у жінок віком до 40 років, частота діагностування раку молочної залози у жінок, які на даний момент або нещодавно приймали КПК, є невеликою порівняно з загальним ризиком розвитку раку молочної залози. Випадки раку молочної залози, що діагностують у жінок, які коли-небудь застосовували КПК, як правило, менш поширені, ніж клінічно діагностовані випадки раку у жінок, які ніколи не приймали КПК.

В іншому епідеміологічному дослідженні серед 1,8 млн жінок з Данії, за якими спостерігали в середньому 10,9 року, повідомлялось, що відносний ризик (ВР) виявлення раку молочної залози серед тих, хто застосовує КПК, збільшується при тривалому їх застосуванні, у порівнянні з жінками, які ніколи не застосовували КПК (загальний ВР = 1,19; показник ВР знаходився в діапазоні від 1,17 при застосуванні КПК впродовж 1–5 років і до 1,46 при застосуванні КПК понад 10 років). Відома абсолютна різниця у ВР (кількість випадків виникнення раку молочної залози у жінок, які ніколи не застосовували КПК, порівняно з тими, хто застосовує КПК або нещодавно застосовували) була невеликою: 13 на 100000 пацієнто-років.

Епідеміологічні дослідження не надають доказів причинної обумовленості таких даних. Підвищення ризику, яке спостерігається, може бути пов’язано з більш ранньою діагностикою раку молочної залози у жінок, що застосовували КПК, біологічними ефектами КПК або комбінацією обох чинників. У рідкісних випадках повідомляли про появу доброякісних пухлин печінки, і ще рідше — злоякісних пухлин печінки у користувачів КПК. В окремих випадках ці пухлини призвели до небезпечних для життя внутрішньочеревних кровотеч. Таким чином, пухлини печінки слід враховувати при диференціальній діагностиці, якщо у жінок, які застосовують АйРинг, є скарги на тяжкий біль у верхній частині живота, спостерігаються збільшення печінки або ознаки внутрішньочеревного крововиливу.

Реакції гіперчутливості

Під час застосування кільця з вмістом етоногестрелу/етинілестрадіолу повідомлялося про розвиток реакцій гіперчутливості — ангіоневротичного набряку та анафілаксії. Якщо є підозра на розвиток ангіоневротичного набряку та/або анафілаксії, застосування лікарського засобу АйРинг слід припинити та провести відповідне лікування.

Підвищення рівня АЛТ

В ході клінічних досліджень комбінованої схеми лікування вірусу гепатиту С, яка включає омбітасвір/паритапревір/ритонавір з дасабувіром з ритонавіром або без нього, підвищення рівня АЛТ більше ніж в 5 разів вище верхньої межі норми (ВМН) достовірно частіше спостерігалося у жінок, що застосовували препарати, які містять етинілестрадіол (КГК). Також у жінок, що застосовували етинілестрадіол (КГК), спостерігалось підвищення рівня АЛТ при одночасному застосуванні глекапревіру/пібрентасвіру.

Інші захворювання

Жінки з гіпертригліцеридемією або її наявністю у сімейному анамнезі мають підвищений ризик розвитку панкреатиту при застосуванні гормональних контрацептивів.

Хоча невелике підвищення артеріального тиску спостерігалося у багатьох жінок, які застосовують гормональні контрацептиви, клінічно значущі підвищення тиску виникають рідко. Остаточний зв’язок між застосуванням гормональної контрацепції і клінічною артеріальною гіпертензією не встановлений. Однак, якщо під час застосування лікарського засобу АйРинг спостерігається стійка клінічно значима артеріальна гіпертензія, лікарю потрібно відмінити застосування кільця і ​​призначити гіпотензивне лікування. Якщо доцільно, застосування лікарського засобу АйРинг можна поновити за умови, що артеріальний тиск контролюється за допомогою гіпотензивної терапії.

Повідомляли про виникнення або погіршення нижчезазначених станів як на фоні вагітності, так і при використанні гормональних контрацептивів, проте не отримано переконливих доказів зв’язку цих явищ із застосуванням гормональних контрацептивів: жовтяниця та/або свербіж, пов’язаний з холестазом; утворення каменів у жовчному міхурі; порфірія; системний червоний вовчак; гемолітично-уремічний синдром, хорея Сиденгама; герпес вагітних; втрата слуху на тлі отосклерозу.

Екзогені естрогени можуть викликати або посилити симптоми спадкового та набутого ангіоневротичного набряку.

Гострі або хронічні порушення функції печінки можуть вимагати відміни лікарського засобу АйРинг до моменту нормалізації функціональних проб печінки. Рецидив холестатичної жовтяниці та/або свербежу, пов’язаного з холестазом, що вперше спостерігалися під час вагітності або попереднього застосування статевих гормонів, вимагає припинення використання кільця.

Хоча естрогени і прогестагени можуть впливати на периферичну інсулінорезистентність та толерантність до глюкози, немає доказів необхідності змінювати терапевтичний режим у діабетиків, які застосовують гормональну контрацепцію. Однак жінки з діабетом повинні перебувати під ретельним контролем під час застосування лікарського засобу АйРинг, особливо у перші місяці.

Повідомлялось про хворобу Крона і виразковий коліт у зв’язку з використанням гормональних контрацептивів, хоча на основі цих повідомлень неможливо зробити висновок щодо зв’язку цих хвороб із застосуванням препарату.

Іноді може виникати хлоазма, особливо у жінок з хлоазмою вагітних в анамнезі. Жінкам зі схильністю до хлоазми слід уникати перебування на сонці чи ультрафіолетового випромінювання під час застосування лікарського засобу АйРинг.

Якщо жінка має будь-який з зазначених нижче станів, вона може бути не в змозі правильно встановити АйРинг або може фактично втратити кільце: пролапс шийки матки, цистоцеле та/або ректоцеле, тяжкий або хронічний запор.

Дуже рідко повідомляли про випадкове введення кільця з вмістом етоногестрелу/етинілестрадіолу в уретру і, можливо, у сечовий міхур. Таким чином, при диференціальній діагностиці симптомів циститу слід враховувати можливість неправильного розташування кільця.

Під час застосування лікарського засобу АйРинг жінки можуть періодично мати вагініт. Немає жодних даних про вплив лікування вагініту на ефективність лікарського засобу АйРинг, так само як про вплив лікарського засобу АйРинг на лікування вагініту (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

Відомо про випадки, коли кільце приростало до тканини піхви, що вимагало втручання лікаря. В деяких випадках, коли спостерігалося вростання кільця в тканини піхви, видалення досягалось шляхом розрізання кільця без надрізу тканини.

У деяких жінок може виникати аменорея або олігоменорея після припинення прийому КГК, особливо за умови, що хвороба була у минулому.

Деякі жінки, що використовували кільця з вмістом етоногестрелу/етинілестрадіолу, повідомляли про розвиток токсичного шокового синдрому (ТШС). ТШС асоціюється із застосуванням тампонів та певних бар’єрних контрацептивів. Зокрема, у деяких випадках жінки, які застосовували кільце, що містить етоногестрел/етинілестрадіол, також користувалися тампонами. Причинний зв’язок між використанням кільця з вмістом етоногестрелу/етинілестрадіолу і ТШС не встановлений. Якщо у пацієнтки з’являються ознаки чи симптоми ТШС, враховуйте можливість цього діагнозу і розпочинайте відповідне медичне обстеження та лікування.

Жінкам з депресією в анамнезі слід припинити використання препарату, якщо фіксується ускладнення депресії.

Медичний огляд/консультація

Перед початком або відновленням застосування лікарського засобу АйРинг лікар повинен уважно ознайомитися з анамнезом жінки (включаючи сімейний) та виключити вагітність. Необхідно виміряти артеріальний тиск і провести медичний огляд, зважаючи на протипоказання та застереження (див. розділи «Протипоказання» і «Особливості застосування»). Жінці слід надати інформацію щодо венозного та артеріального тромбозу, включаючи дані щодо ризиків при застосуванні лікарського засобу АйРинг у порівнянні із іншими КГК, щодо симптомів ВТЕ та АТЕ, відомих факторів ризику і щодо дій при підозрі на тромбоз. Жінкам рекомендується уважно читати інструкцію і виконувати рекомендації. Періодичність та характер подальших перевірок повинні базуватися на встановленій клінічній практиці і бути адаптовані індивідуально.

Жінкам необхідно повідомляти, що АйРинг не захищає від ВІЛ-інфекцій (СНІДу) та інших хвороб, що передаються статевим шляхом.

Зменшення ефективності

Ефективність лікарського засобу АйРинг може зменшитись у разі недотримання режиму застосування (див. розділ «Спосіб застосування та дози») або при одночасному прийомі ліків, які знижують концентрацію етоногестрелу і/або етинілестрадіолу в плазмі крові (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

Погіршення контролю менструального циклу

Під час застосування лікарського засобу АйРинг можуть спостерігатися нерегулярні кровотечі (незначні кров’янисті виділення або проривна кровотеча). Якщо нерегулярні кровотечі виникають після попередніх регулярних циклів під час застосування лікарського засобу АйРинг згідно з рекомендованим режимом, слід розглянути негормональні причини і призначити адекватну діагностику для виключення вагітності або злоякісної пухлини, що може включати кюретаж.

У деяких жінок кровотеча може не спостерігатися під час перерви у застосуванні кільця. Якщо АйРинг застосовувався відповідно до рекомендацій, наведених у розділі «Спосіб застосування та дози», ймовірність вагітності невелика. Проте якщо АйРинг застосовувався без дотримання таких рекомендацій перед першим випадком відсутності кровотечі в період без застосування кільця або якщо кровотечі відсутні двічі підряд, слід виключити вагітність перед продовженням застосування лікарського засобу АйРинг.

Вплив етинілестрадіолу та етоногестрелу на чоловіка

Можливий фармакологічний вплив етинілестрадіолу та етоногестрелу на статевих партнерів шляхом абсорбції через слизову оболонку чоловічого статевого органа не вивчали.

Пошкодження кільця

У дуже поодиноких випадках повідомлялося про розрив кільця з вмістом етоногестрелу/етинілестрадіолу при його використанні (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій») і про травмування вагіни під час розриву кільця. Жінці рекомендується видалити розірване кільце, якнайшвидше встановити нове кільце і на додаток застосовувати бар’єрний метод — чоловічий презерватив у наступні 7 днів. Слід враховувати можливість вагітності, при необхідності проконсультуватися з лікарем.

Випадання кільця

Іноді повідомляли про випадки випадання кільця АйРинг з піхви, наприклад при його неправильному введенні, при видаленні тампона, під час статевого акту, на тлі тяжкого або хронічного запору. Якщо пройшов тривалий період після випадання кільця, це може призвести до неефективності контрацепції та/або проривної кровотечі. У зв’язку з цим жінці доцільно регулярно перевіряти наявність кільця АйРинг у піхві (наприклад до і після статевого акту).

Якщо кільце було випадково видалене і залишалось поза піхвою менше 3 годин, контрацептивна ефективність не зменшується. В цьому разі кільце необхідно промити холодною або теплою водою (не гарячою) та ввести кільце знову якнайшвидше, але не пізніше ніж через 3 години.

Якщо кільце знаходилося або є підозра, що воно знаходилося, поза піхвою більше 3 годин, його контрацептивна ефективність може знизитись. У такому разі слід дотримуватися інструкцій, викладених у розділі «Спосіб застосування та дози» («Що робити, якщо кільце тимчасово було поза піхвою?»).

Застосування у період вагітності або годування груддю

Фертильність

Кільце АйРинг показане для запобігання вагітності. Якщо жінка хоче припинити використання лікарського засобу АйРинг з метою завагітніти, їй рекомендується зачекати до моменту настання звичайної менструації, перш ніж намагатися завагітніти, оскільки це допоможе підрахувати строки пологів.

Вагітність

Кільце АйРинг показане для запобігання вагітності. Якщо жінка завагітніла при встановленому кільці, кільце слід видалити. Розширені епідеміологічні дослідження не виявили ані підвищеного ризику виникнення дефектів розвитку новонародженої дитини в жінки, яка застосовувала КПК до вагітності, ані тератогенного ефекту, коли КПК застосовувались випадково протягом ранніх термінів вагітності. Клінічне дослідження за участю невеликої кількості жінок показало, що, незважаючи на інтравагінальне введення кільця з вмістом етоногестрелу/етинілестрадіолу, внутрішньоматкові концентрації контрацептивних стероїдів у жінок, які застосовували вагінальне кільце, подібні до рівнів, що спостерігаються у жінок, які приймали КПК (див. підрозділ «Фармакодинаміка»). Немає клінічних даних про негативні наслідки вагітності у жінок, які застосовували кільце з вмістом етоногестрелу/етинілестрадіолу.

Підвищений ризик ВТЕ у післяпологовий період слід враховувати при поновленні застосування лікарського засобу АйРинг (див. розділи «Спосіб застосування та дози» і «Особливості застосування»).

Годування груддю

На лактацію можуть впливати естрогени, оскільки вони можуть зменшити кількість і змінити склад грудного молока. Тому не рекомендується застосовувати АйРинг у період грудного вигодовування до повного відлучення дитини від грудей. Невеликі кількості контрацептивних стероїдів та/або їхніх метаболітів можуть проникати в грудне молоко, але немає доказів негативного впливу на здоров’я немовляти.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

З огляду на фармакодинамічні властивості лікарського засобу АйРинг імовірність впливу його на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або при роботі з іншими механізмами відсутня або незначна.

Спосіб застосування та дози

Для досягнення протизаплідної ефективності лікарський засіб АйРинг слід використовувати відповідно до вказівок (див. «Як використовувати АйРинг» та «Як розпочати використання лікарського засобу АйРинг» нижче).

Діти

Безпеку та ефективність лікарського засобу АйРинг для осіб віком до 18 років не вивчали, тому він не застосовується пацієнтам цієї вікової категорії.

Спосіб введення

ЯК ВИКОРИСТОВУВАТИ АЙРИНГ

Жінка самостійно може ввести АйРинг у піхву. Лікар повинен проінформувати жінку, яким чином вводити та видаляти АйРинг. Для введення кільця жінка має вибрати зручну для неї позу, наприклад стояти з однією піднятою ногою, присісти або лягти. АйРинг необхідно стиснути і ввести у піхву так, щоб кільце зручно розмістилось. Точне розміщення кільця у піхві не має вирішального значення для контрацептивної дії лікарського засобу АйРинг (див. рис. 1–4).

З моменту введення кільце має залишатися у піхві постійно протягом 3 тижнів. Жінці рекомендовано регулярно перевіряти наявність кільця у піхві (наприклад до і після статевого акту). Якщо кільце випадково видаляється, див. нижче «Що робити, якщо кільце тимчасово було поза піхвою?» .

АйРинг потрібно видалити через 3 тижні у той самий день тижня, коли воно було введене. Після тижневої перерви необхідно ввести нове кільце (Наприклад: якщо кільце було введено в середу о 22 годині, його потрібно видалити в середу через три тижні о 22 годині. Нове кільце слід ввести в наступну середу). АйРинг можна видалити, зачепивши його вказівним пальцем або утримуючи кільце між вказівним і середнім пальцями (див. рис. 5). Використане кільце слід покласти у пакет (який необхідно тримати у недоступному для дітей та домашніх тварин місці) і викинути разом зі звичайними побутовими відходами так, щоб уникнути випадкового контакту з кільцем інших людей. АйРинг не слід змивати в туалет. Кровотеча, пов’язана з припиненням дії лікарського засобу АйРинг, зазвичай починається через 2–3 дні після видалення кільця і може не закінчитися до дня введення наступного кільця.

Використання АйРинг з іншими вагінальними продуктами.

АйРинг може перешкоджати правильному розміщенню і положенню деяких жіночих бар’єрних засобів, таких як діафрагма, шийковий ковпачок або жіночий презерватив. Зазначені засоби не слід застосовувати як додаткові засоби контрацепції разом з лікарським засобом АйРинг

Рис. 1

Вийміть АйРинг із саше

Рис. 2

Стисніть кільце

 

Рис. 3

Виберіть зручну позу для введення кільця

 

Рис. 4A Рис. 4B Рис. 4C

Однією рукою введіть кільце у піхву (рис. 4A), при необхідності іншою рукою розведіть статеві губи. Проштовхніть кільце у піхву до зручного розташування (рис. 4B). Залиште кільце у піхві на 3 тижні (рис. 4C).

Рис. 5

АйРинг можна видалити, зачепивши його вказівним пальцем або утримуючи кільце між вказівним і середнім пальцями.

Як розпочати використання лікарського засобу АйРинг

Якщо гормональні контрацептиви не застосовувались протягом попереднього менструального циклу

АйРинг бажано ввести в перший день природного менструального циклу жінки (тобто в перший день менструальної кровотечі). АйРинг можна ввести на 2–5 день менструального циклу, протягом перших 7 днів першого циклу рекомендується додатково застосовувати бар’єрні методи контрацепції.

Перехід із комбінованих гормональних контрацептивів (КГК)

Необхідно ввести АйРинг не пізніше ніж на наступний день після перерви в прийомі таблеток, застосуванні пластиру або таблеток плацебо попередніх комбінованих гормональних контрацептивів.

Якщо жінка застосовувала попередній метод контрацепції постійно та правильно і якщо вона певна, що не вагітна, можна також перейти з попереднього комбінованого гормонального контрацептиву в будь-який день циклу.

Безгормональний період попереднього методу контрацепції не можна продовжувати більше, ніж рекомендовано.

Перехід із препаратів, які містять тільки прогестаген (міні-пілі, імплантат або ін’єкція), або з внутрішньоматкової системи (ВМС), що виділяє прогестаген

Жінка, яка приймає міні-пілі, може перейти на застосування лікарського засобу АйРинг у будь-який день. При застосуванні імплантату або ВМС перехід здійснюється в день їхнього видалення, при застосуванні ін’єкції — в день, коли потрібно робити наступну ін’єкцію. Але у всіх зазначених випадках жінка повинна використовувати додатковий бар’єрний метод контрацепції протягом перших 7 днів.

Після аборту в першому триместрі

Жінка може розпочати застосування кільця одразу після аборту. У такому разі немає необхідності у додаткових методах контрацепції. Якщо застосування лікарського засобу АйРинг одразу після аборту небажане, жінка повинна дотримуватися рекомендацій, наведених в інструкції (див. у цьому розділі вище «Якщо гормональні контрацептиви не застосовувались протягом попереднього менструального циклу»). Тим часом жінці рекомендується використовувати альтернативний метод контрацепції.

Після пологів або аборту в другому триместрі

Інформація для жінок, які годують груддю, наведена у розділі «Застосування в період вагітності або годування груддю»Жінкам рекомендується розпочинати застосування кільця протягом четвертого тижня після пологів або аборту в другому триместрі. Якщо розпочинати застосування кільця пізніше, рекомендується додатково використовувати бар’єрний метод контрацепції протягом перших 7 днів застосування лікарського засобу АйРинг. У кожному разі, якщо в цей період уже були статеві контакти, потрібно спочатку виключити вагітність або дочекатися першої менструації, перед тим як вводити АйРинг.

Відхилення від рекомендованого режиму.

Контрацептивна ефективність і контроль менструального циклу можуть порушитись, якщо жінка не дотримується рекомендованого режиму. Для того щоб запобігти зниженню контрацептивної дії у разі відхилення від режиму, потрібно дотримуватися рекомендацій, наведених нижче.

 • ;Що робити у разі тривалої (більш ніж 7 днів) перерви у застосуванні кільця?

Жінка може ввести нове кільце, як тільки вона про це згадає. Додатково протягом перших 7 днів необхідно застосовувати бар’єрний метод контрацепції, наприклад чоловічий презерватив. Якщо протягом перерви у застосуванні кільця відбувся статевий зв’язок, слід врахувати можливість вагітності. Чим триваліша перерва, тим вищий ризик вагітності.

 • ;Що робити, якщо кільце тимчасово було поза піхвою?

Кільце АйРинг має постійно знаходитись у піхві протягом 3 тижнів. Якщо кільце було випадково видалене, його можна промити холодною або теплою (не гарячою) водою і негайно знову ввести у піхву.

Якщо кільце залишалося поза піхвою менше 3 годин, контрацептивна ефективність не зменшилась. Жінка може ввести кільце знову якнайшвидше, але не пізніше ніж через 3 години.

Якщо кільце було поза піхвою або є підозра, що воно було поза піхвою, більше 3 годин протягом першого або другого тижня застосування, його контрацептивна ефективність може зменшитись. Жінка повинна ввести кільце знову, як тільки вона про це згадає. Необхідно застосовувати бар’єрний метод контрацепції, наприклад чоловічий презерватив, доти, доки АйРинг не буде знаходитись у піхві постійно протягом 7 днів. Чим довше АйРинг знаходиться поза піхвою та чим ближче цей період до періоду видалення кільця, тим вищий ризик вагітності.

Якщо кільце було поза піхвою або є підозра, що воно було поза піхвою, більше 3 годин протягом 3-го тижня тритижневого періоду застосування, контрацептивна ефективність може зменшитись. Жінка повинна викинути це кільце та вибрати один із двох варіантів:

1. Ввести негайно нове кільце.

Введення нового кільця розпочинає наступний тритижневий період застосування. Жінка може не мати кровотечі відміни її попереднього циклу. Однак можуть з’являтися кров’янисті виділення або кровотеча.

2. Дати пройти кровотечі відміни та ввести нове кільце не пізніше ніж через 7 днів (7 × 24 год) від моменту видалення попереднього кільця. Цей варіант можна вибирати, тільки якщо кільце застосовувалося постійно протягом попередніх 7 днів.

Якщо кільце залишалось поза піхвою невідомий час, можливе настання вагітності. Перед введенням нового кільця, слід зробити тест на вагітність.

 • ;Що робити у разі подовженого періоду застосування кільця?

Хоча це не є рекомендованим режимом, коли АйРинг застосовується максимально 4 тижні, його контрацептивна ефективність залишається достатньою. Жінка може зробити однотижневу перерву у застосуванні кільця і потім ввести нове кільце. Якщо АйРинг залишається у піхві довше ніж 4 тижні, контрацептивний ефект може знизитись, і перед введенням нового кільця слід виключити вагітність.

Якщо жінка не додержується рекомендованого режиму і у неї не спостерігається кровотеча протягом наступної перерви у використанні кільця, перед введенням нового кільця слід виключити вагітність.

Як змінити термін настання менструації або як затримати менструацію

У виняткових випадках, для того щоб затримати менструацію, жінка може ввести нове кільце без тижневої перерви. Нове кільце слід використовувати також протягом 3 тижнів. У цей період у жінки можуть виникати незначні або рясні кров’янисті виділення. Далі після звичайної тижневої перерви у застосуванні кільця жінка відновлює регулярне застосування лікарського засобу АйРинг.

Для того, щоб змінити термін менструації — перемістити її початок на інший день тижня, який відрізняється від такого при дотриманні звичайного режиму введення кільця, жінці можна рекомендувати скоротити наступну перерву у застосуванні кільця на стільки днів, на скільки їй буде потрібно. Чим коротша перерва, тим вищий ризик відсутності кровотечі відміни і виникнення рясних або незначних кров’янистих виділень при використанні наступного кільця.

Передозування

Про серйозні і небезпечні ускладнення внаслідок передозування гормональних контрацептивів не повідомлялося. При передозуванні можуть виникати такі побічні реакції: нудота, блювання, у молодих жінок — кров’янисті виділення з піхви. Лікування передозування симптоматичне, антидотів не існує.

Побічні ефекти

В ході клінічних досліджень з використанням кільця з вмістом етоногестрелу/етинілестрадіолу найчастіше повідомлялося про такі побічні реакції: головний біль, вагінальні інфекції та вагінальні виділення, кожне явище реєстрували у 5–6 % жінок.

Опис окремих побічних реакцій

При застосуванні КГК спостерігався підвищений ризик артеріальної і венозної тромбоемболії, включаючи інфаркт міокарда, параліч, транзиторне ішемічне порушення мозкового кровообігу, тромбоз глибоких вен та емболію легеневих судин (детальніше див. у розділі «Особливості застосування»).

Також повідомлялось про інші побічні реакції при використанні КГК (детальніше див. у розділі «Особливості застосування»).

Нижчезазначені побічні реакції спостерігалися під час клінічних досліджень, досліджень-спостережень або в постмаркетинговий період використання кільця, що містить етоногестрел/етинілестрадіол (див. таблицю 4). Для опису побічної реакції використовувався найбільш прийнятний термін MedDRA [Медичний словник для регуляторної діяльності]. Всі побічні реакції подано за системами органів та частотою: часто (≥ 1/100, < 1/10), нечасто (≥ 1/1000, < 1/100), рідко (≥ 1/10000, < 1/1000) та невідомо (неможливо визначити з наявних даних).

Таблиця 4.

Системи органів

Часто

Нечасто

Рідко

Невідомо1

Інфекції та інвазії

Вагінальна інфекція

Цервіцит, цистит, інфекція сечових шляхів

 

 

Імунна система

 

 

 

Реакції підвищеної чутливісті, в тому числі ангіоневро-тичний набряк та анафілаксія

Метаболізм та розлади харчування

 

Підвищений апетит

 

 

Психічні порушення

Депресія, знижене лібідо

Зміна настрою,

лабільний афект, перепади настрою

 

 

Нервова система

Головний біль, мігрень

Запаморочення, гіпестезія

 

 

Зір

 

Порушення зору

 

 

Судини

 

Припливи крові до обличчя

Венозна тромбоем-болія2,

артеріальна тромбоем- болія2

 

Травна система

Біль у животі, нудота

Здуття живота, діарея, блювання, запор

 

 

Шкіра та підшкірна тканина

Акне

Алопеція, екзема, свербіж, висипання, кропив’янка

 

Загострення симптомів спадкового та наботого ангіоневротич-ного набряку, хлоазма.

Скелетно-м’язова і сполучна тканина

 

Біль у спині, судоми м’язів, біль у кінцівках

 

 

Сечовидільна система

 

Дизурія, невідкладні позиви до сечовипускання, полакіурія

 

Холелітіаз

Репродуктивна система та молочні залози

 

Нагрубання молочних залоз, свербіж статевих органів у жінок, дисменорея, біль у ділянці таза, вагінальні виділення

 

Аменорея, дискомфорт у молочних залозах, збільшення молочних залоз, об’ємне утворення в ділянці грудей, поліп шийки матки, коїтальна кровотеча, диспареунія, ектропія шийки матки, кістозно-фіброзна мастопатія, менорагія, метрорагія, дискомфорт у ділянці малого таза, передменструальний синдром, скорочення мускулатури матки, відчуття пекучого болю у піхві, неприємний запах із піхви, біль у піхві, вульвовагінальний дискомфорт,

вульвовагінальна сухість

Галакторея

 

Реакції з боку пеніса3

 

Загальні розлади та розлади у місці введення

 

Втома, дратівливість, нездужання, набряки, відчуття стороннього тіла

 

Погіршення ангіоневротич-ного (спадкового) набряку3; надмірний ріст тканини у місці розташування кільця

Інші

Збільшення маси тіла

Підвищення артеріального тиску

 

Захворювання печінки

Пошкодження та процедурні ускладнення

Дискомфорт під час використання кільця, випадання вагінального контрацептив-ного кільця

Ускладнення при використанні контрацептивного кільця

 

Вагінальні пошкодження як наслідок розриву кільця

1Побічні реакції, інформація про які отримана на основі спонтанних повідомлень.

2Частота зафіксована в ході когортних досліджень ≥ 1/10000 — <1/1000 жінко-років.

3Дані доповідей «Місцева реакція на пеніс».

 

Деякі побічні реакції, що спостерігалися у жінок, які використовували комбіновані гормональні контрацептиви (детальніше див. у розділі «Особливості застосування»): панкреатит, обтураційна жовтяниця, гемолітико-уремічний синдром, зниження толерантності до глюкози, хорея Сиденгама, хореї, втрата слуху, пов’язана із отосклерозом, жовтяниця та/або свербіж, пов’язаний з холестазом, хвороба Крона, виразковий коліт , герпес вагітних, рак шийки матки, зміни апетиту, неврит зорового нерва, зміна маси тіла, венозні тромбоемболічні розлади; артеріальні тромбоемболічні розлади; артеріальна гіпертензія.

Повідомлялося про виникнення гормонозалежної пухлини (наприклад пухлина печінки, рак молочної залози) у жінок, які використовували комбіновані гормональні контрацептиви (детальніше див. у розділі «Особливості застосування»).

Взаємодії

Проривна кровотеча та/або неефективна контрацепція можуть бути результатом взаємодії гормональних контрацептивів з іншими препаратами [індукторами мікросомальних ферментів] (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

Повідомлення про підозрювані побічні реакції

Повідомлення про підозрювані побічні реакції після реєстрації лікарського засобу має велике значення. Це забезпечує моніторинг співвідношення «користь/ризик» лікарського засобу. Медичні працівники повинні повідомляти про будь-які підозрювані побічні реакції до Державного експертного центру МОЗ України.

Термін придатності

36 місяців.

Умови зберігання

Цей лікарський засіб не потребує спеціальних температурних умов зберігання. Зберігати в оригінальній упаковці для захисту від прямих сонячних променів.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

1 вагінальна система доставки у саше; по 1 або 3 саше в картонній коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

Мітра Фармасьютикалз СДМО.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Зонінг Де Л’арбре Сент-Мішель, Руе Де Л’експансіон 57, Флемалле, 4400, Бельгія.

Заявник

Айкор Лайф Сайєнсіз Б.В., Нідерланди.

Місцезнаходження заявника.

Боксбергервег 119, 7431 ПМ Діепенвеен, Нідерланди.

Характеристики

Торговое название
Действующие вещества
Форма выпуска
система вагин. доставки
Дозировка
этоногестрел: 0,12 мг, этинилэстрадиол: 0,015 мг
Количество в упаковке
1 шт
Условия продажи
по рецепту
Регистрация
UA/20399/01/01 от 05/04/2024 приказ №583 от 05/04/2024
Производитель
Все товары
Форма выпуска
система
Действующее вещество
этоногестрел, этинилэстрадиол
Страна происхождения бренда
Велика Британія
Страна производства
Нидерланды

Частые вопросы

Айринг система вагин. доставки по 0.12 мг/0.015 мг №1 в саше является рецептурным препаратом и отпускается только при наличии рецепта.