Алай капсулы тв. по 60 мг №42 во флак.

Цены в Украине
найдено в 0 аптеках других городов
Количество в упаковке:

Характеристики

Торговое название
Действующие вещества
Форма выпуска
капсулы тв.
Дозировка
орлистат: 60 мг
Количество в упаковке
42 шт
Условия продажи
без рецепта
АТХ-группа
МНН
Регистрация
UA/11266/01/01 от 19/07/2016 приказ 730(2) от 19/07/2016
Производитель
ГлаксоСмітКлайн ЛЛС, США/GlaxoSmithKline LLC, USA
Форма выпуска
капсулы
Действующее вещество
орлистат
Страна происхождения бренда
Великобритания
Показать все

Инструкция для Алай капсулы тв. по 60 мг №42 во флак.

Склад

діюча речовина: 1 капсула містить 60 мг орлістату;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна (Е 460), натрію крохмальгліколят (тип А), повідон, натрію лаурилсульфат, тальк;

оболонка капсули: желатин, індигокармін (Е 132), титану діоксид (Е 171), чорне чорнило (шелак, заліза оксид (Е 172), пропіленгліколь);

центральна смужка капсули: желатин, полісорбат 80, індигокармін (Е 132).

Лікарська форма

Капсули тверді.

Основні фізико-хімічні властивості: тверда желатинова капсула, що складається з двох частин, № 2: непрозора бірюзова кришечка, непрозоре бірюзове тіло. Капсула має смугу синього кольору, напис alli чорним чорнилом та містить гранули від білого до білуватого кольору.

Фармакотерапевтична група

Засоби з периферичним механізмом дії, що застосовуються при ожирінні.

Код АТХ А08А В01.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Орлістат – потужний і специфічний інгібітор шлунково-кишкових ліпаз тривалої дії. Терапевтична дія препарату здійснюється у просвіті шлунка і тонкого кишечнику та зумовлена формуванням ковалентного зв’язку з активною сериновою ділянкою шлункової і панкреатичної ліпаз. Інактивований фермент при цьому втрачає здатність гідролізувати жири їжі, що надходять у формі тригліцеридів, до вільних жирних кислот і моногліцеридів, що всмоктуються.

У результаті клінічних досліджень було виявлено, що застосування орлістату в дозі 60 мг

3 рази на добу перешкоджає всмоктуванню приблизно 25 % жирів, що входять до раціону.

Фармакокінетика.

Всмоктування.

Дослідження з участю добровольців із нормальною масою тіла та ожирінням показали, що дія на рівень абсорбції препарату є мінімальною. Через 8 годин після прийому препарату перорально незмінений орлістат у плазмі крові визначити не вдалося, а це означає, що його концентрація нижча за рівень 5 нг/моль.

Загалом після прийому терапевтичних доз виявити незмінений орлістат у плазмі крові вдавалося лише спорадично, при цьому концентрації його були вкрай малі (< 10 нг/мл або 0,02 мкмоль). Ознаки кумуляції були відсутні, що підтверджує мінімальне всмоктування препарату.

Розподіл.

Об’єм розподілу визначити не можна, оскільки препарат дуже погано всмоктується і не має системної фармакокінетики, що можна визначити. In vitro орлістат більш ніж на 99 % зв’язується з білками плазми крові (в основному з ліпопротеїнами та альбуміном). У мінімальних кількостях орлістат може проникати в еритроцити.

Метаболізм.

За даними, одержаними в експерименті на тваринах, метаболізм орлістату здійснюється, головним чином, у стінках шлунково-кишкового тракту. Приблизно 42 % від тієї мінімальної фракції препарату, яка піддається системному всмоктуванню у хворих на ожиріння, припадає на два основних метаболіти – М1(гідролізоване 4-членне лактонове кільце) і МЗ (М1 і розщеплена молекула N-форміллейцину).

Молекули М1 і МЗ мають відкрите b-лактонове кільце і дуже слабко інгібують ліпазу (відповідно у 1000 і 2500 разів менше, ніж орлістат). З урахуванням такої низької інгібуючої активності і низьких концентрацій у плазмі крові (у середньому 26 нг/мл і 108 нг/мл відповідно) після прийому терапевтичних доз ці метаболіти розглядаються як фармакологічно неактивні.

Виведення.

Основним шляхом елімінації є виведення препарату, який не всмоктався, з калом. З калом виводилося приблизно 97 % прийнятої дози препарату, причому 83 % – у вигляді незміненого орлістату.

Кумулятивна ниркова екскреція усіх субстанцій, структурно пов’язаних з орлістатом, становила менше 2 % прийнятої дози. Час до повної елімінації препарату з організму (з калом і сечею) становить 3-5 діб. Співвідношення шляхів виведення орлістату у добровольців з нормальною і надлишковою масою тіла виявилося однаковим. Як орлістат, так і його метаболіти М1 і МЗ можуть піддаватися екскреції з жовчю.

Показання

Терапія у поєднанні з помірно гіпокалорійною дієтою з низьким вмістом жирів у пацієнтів із зайвою масою тіла (індекс маси тіла (IMT) ≥ 28 кг/м2).

Лікування орлістатом слід припинити через 12 тижнів у випадку відсутності зниження маси тіла щонайменше на 5 % порівняно з початковою масою тіла.

Протипоказання

Гіперчутливість до активної речовини або до будь-яких інших компонентів препарату, синдром хронічної мальабсорбції (порушення всмоктування поживних речовин), холестаз (стан, при якому зменшується або припиняється потік жовчі), одночасне лікування циклоспорином, варфарином та іншими антикоагулянтними засобами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії

Циклоспорин.

При одночасному прийомі препарату Алай® та циклоспорину відзначалося зниження плазмових концентрацій циклоспорину, що може призвести до зниження імуносупресивної ефективності циклоспорину. Тому одночасне застосування протипоказано (див. розділ «Протипоказання»).

Однак при неможливості уникнути одночасного застосування орлістату та циклоспорину рекомендується частіше визначати концентрації циклоспорину у плазмі крові після призначення орлістату та після його відміни у пацієнтів, які отримують циклоспорин. Концентрацію циклооспорину у плазмі крові необхідно контролювати до моменту її стабілізації.

Антикоагулянти для перорального прийому.

При одночасному прийомі варфарину або інших пероральних антикоагулянтів з препаратом Алай® можуть порушуватися показники міжнародного нормалізованого індексу (МНІ). Одночасне застосування протипоказано (див. розділ «Протипоказання»).

Пероральні протизаплідні засоби.

Препарат не взаємодіє з пероральними протизаплідними засобами. Проте орлістат може опосередковано знижувати доступність пероральних контрацептивів, що може призвести в окремих випадках до неочікуваної вагітності. У випадку тяжкої діареї рекомендуються додаткові методи контрацепції.

Левотироксин.

При одночасному застосуванні можливе виникнення гіпотиреозу та/або зниження контролю гіпотиреозу внаслідок зменшення всмоктування солей йоду та/або левотироксину (див. розділ «Особливості застосування»).

Антиепілептичні лікарські засоби.

При одночасному застосуванні з антиепілептичними засобами, такими як вальпроат, ламотриджин, були зафіксовані виникнення судом, причинний зв’язок не встановлений. Орлістат може знижувати всмоктування протиепілептичних засобів, що призводить до появи судом.

Жиророзчинні вітаміни.

Можливе порушення всмоктування жиророзчинних вітамінів (А, D, E, K) при одночасному прийомі з препаратом Алай®. У переважної більшості пацієнтів протягом періоду до 4 повних років лікування орлістатом під час клінічних досліджень рівні вітамінів А, D, E, K та бета-каротину залишалися у межах норми діапазону. Для забезепечення нормального харчування пацієнтам, які перебувають на дієті для контролю маси тіла, слід застосовувати мультивітамінні добавки. Якщо пацієнтові рекомендували полівітаміни, то їх слід приймати не менш ніж через 2 години після застосування препарату Алай® або перед сном.

Акарбоза.

При відсутності досліджень фармакокінетичної взаємодії слід уникати одночасного застосування орлістату та акарбози.

Аміодарон.

Одночасне застосування препарату з аміодароном потребує додаткової консультації з лікарем, оскільки спостерігалося зниження рівня аміодарону у плазмі крові в обмеженої кількості добровольців при застосуванні його одноразово. У пацієнтів, які отримують аміодарон, клінічне значення цього явища залишається невідомим. Пацієнтам, які приймають аміодарон, слід проконсультуватися з лікарем перед початком лікування препаратом Алай®.

Доза аміодарону повинна бути відкоригована під час застосування препарату Алай®. У пацієнтів, які одночасно отримують орлістат та аміодарон, рекомендується посилення клінічного та ЕГК-моніторингу.

Повідомлялося про окремі випадки зниження ефективності антиретровірусних препаратів для ВІЛ-інфікованих, антидепресантів та антипсихотичних засобів (включаючи літій), що збігалися з початком терапії орлістатом у пацієнтів з добре контрольованим перебігом захворювань. Саме тому слід ретельно розглянути всі можливі наслідки у таких пацієнтів, перш ніж розпочинати лікування орлістатом.

Відсутність взаємодії

У фармакокінетичних дослідженнях взаємодії з амітриптиліном, аторвастатином, бігуанідами, фібратами, флуоксетином, правастатином, лозартаном, фентерміном, дигоксином, фенітоїном, ніфедипіном ГІТС (гастроінтестинальна терапевтична система) і ніфедипіном з повільним вивільненням не відзначалося. Відсутність цих взаємодій була продемонстрована у ході спеціальних досліджень взаємодій лікарських засобів.

Особливості щодо застосування

Пацієнтам рекомендується чітко дотримуватися дієтичних рекомендацій (див. розділ «Спосіб застосування та дози»).

Імовірність появи шлунково-кишкових розладів (див. розділ «Побічні реакції») може збільшуватися, якщо препарат приймати з їжею або перебувати на дієті, багатій на жири (наприклад, при дієті з розрахунком 2000 ккал/добу, понад 30 % складатимуть калорії жирового походження, що становить близько 67 г жиру). Добову кількість жирів слід розподіляти на три основні прийоми.

Лікування препаратом може потенційно порушити всмоктування жиророзчинних вітамінів (A, D, E, K і бета-каротину) (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»), тому полівітамінні препарати необхідно приймати перед сном.

У клінічних дослідженнях зниження маси тіла при застосуванні орлістату було менш вираженим у пацієнтів із цукровим діабетом ΙΙ типу, ніж у пацієнтів без діабету. Під час застосування орлістату необхідно моніторувати лікування протидіабетичними лікарськими засобами.

Втрата маси тіла може супроводжуватися нормалізацією артеріального тиску та рівня холестерину. Тому пацієнтам, які приймають лікарські засоби для лікування підвищеного тиску та високого рівня холестерину в крові, слід проконсультуватися з лікарем перед застосуванням препарату Алай® для коригування дози вищезазначених препаратів.

Пацієнтам, які приймають аміодарон, необхідно проконсультуватися з лікарем перед початком лікування препаратом Алай® (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

При застосуванні орлістату є повідомлення про випадки ректальної кровотечі. У випадку появи таких симптомів слід звернутися до лікаря.

Пацієнтам, які приймають пероральні протизаплідні препарати, у випадку сильної діареї рекомендується застосовувати додаткові протизаплідні засоби.

При неможливості уникнути одночасного застосування орлістату та пероральних антикоагулянтів необхідно слідкувати за показниками коагуляції (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

Застосування орлістату у пацієнтів з хронічними захворюваннями нирок та/або зменшенням об’єму циркулюючої рідини може супроводжуватися гіпероксалурією та оксалатною нефропатією, що іноді призводить до ниркової недостатності, тому перед застосуванням препарату Алай® необхідно порадитися з лікарем (див. розділ «Побічні реакції»).

Пацієнтам, які приймають левотироксин, слід порадитися з лікарем перед початком лікування препаратом Алай® для коригування дози левотироксину та часу прийому вищезазначених препаратів. Може виникати гіпотиреоз та/або зниження контролю гіпотиреозу (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

Пацієнтам, які приймають протиепілептичні лікарські засоби, слід порадитися з лікарем перед початком лікування препаратом Алай®, оскільки одночасний прийом може призвести до почастішання та зростання інтенсивності судом. У такому випадку слід приймати вищезазначені лікарські засоби в різний час (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

Застосування орлістату може потенційно зменшувати всмоктування антиретровірусних препаратів для ВІЛ-інфікованих пацієнтів, а також негативно впливати на ефективність антиретровірусних препаратів для ВІЛ-інфікованих пацієнтів (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

Слід припинити лікування препаратом і проконсультуватися з лікарем у разі появи таких симптомів як пожовтіння шкіри та склер очей, свербіж, темний колір сечі та втрата апетиту.

Зафіксовані поодинокі випадки появи гепатитів у пацієнтів, які приймали орлістат.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Немає клінічних даних щодо застосування орлістату вагітним.

У дослідженнях на тваринах не виявлено прямого або опосередкованого негативного впливу на вагітність, ембріональний/фетальний розвиток, пологи або постнатальний розвиток.

Проникнення орлістату у грудне молоко не вивчали.

Препарат Алай® протипоказаний у період вагітності або годування груддю.

У дослідженнях на тваринах не виявлено згубного впливу на репродуктивну функцію організму.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Не впливає.

Спосіб застосування та дози

Препарат призначений для перорального прийому.

Рекомендована доза препарату Алай® для дорослих - по 1 капсулі 60 мг разом із водою безпосередньо перед прийомом їжі під час кожного основного прийому їжі або не пізніше ніж через 1 годину після їди. Якщо прийом їжі пропущений або якщо їжа не містить жиру, то застосування препарату Алай® також можна пропустити.

Не приймати більше 3 капсул протягом доби. Лікування не повинно перевищувати 6 місяців.

Пацієнтам необхідно отримувати збалансовану, помірно гіпокалорійну дієту, яка містить приблизно 30 % калорій у вигляді жирів. Рекомендується харчування, яке містить багато фруктів та овочів. Добову кількість жирів, білків та вуглеводів слід розподіляти на 3 основні прийоми їжі.

Застосування орлістату супроводжується збільшенням виділення жиру з фекаліями через

24-48 годин після прийому препарату. Після припинення лікування виділення жиру з фекаліями зазвичай повертається до рівня перед застосуванням препарату Алай® впродовж 48-72 годин.

Ефект застосування орлістату у хворих із порушеннями функції нирок та/або печінки, а також у пацієнтів літнього віку не досліджували.

Діти

Препарат Алай® не слід застосовувати дітям через відсутність даних щодо його безпеки та ефективності.

Передозування

У клінічних дослідженнях в осіб з нормальною масою тіла і хворих на ожиріння прийом разових доз 800 мг орлістату або багаторазовий прийом препарату по 400 мг 3 рази на добу протягом 15 днів не супроводжувалося появою істотних небажаних явищ. Крім того, у хворих на ожиріння є досвід застосування орлістату по 240 мг 3 рази на добу протягом

6 місяців.

У більшості випадків передозування орлістату протягом постмаркетингового спостереження повідомлялось або про відсутність небажаних явищ, або небажані явища не відрізнялись від тих, які спостерігалися при прийомі препарату у терапевтичних дозах.

У випадку передозування необхідно звернутися за медичною допомогою. У разі вираженого передозування рекомендується контролювати стан пацієнта протягом 24 годин. За даними досліджень, будь-які системні ефекти, пов’язані з пригніченням дії ліпази, повинні швидко минати.

Побічні ефекти

Клінічні дослідження

Побічні ефекти препарату Алай® у більшості випадків з’являються з боку шлунково-кишкового тракту. Кількість випадків побічних реакції зменшується у подальшому лікуванні орлістатом.

Для опису частоти побічних реакцій використовуються такі категорії: дуже часто (≥1/10), часто (≥ 1/100 до < 1/10), нечасто (≥ 1/1000 до <1/100), рідко (≥ 1/10000 до < 1/1000) і дуже рідко (<1/10000), включаючи окремі випадки. У кожній групі побічні реакції наводяться у порядку зменшення серйозності.

Нижче наведено побічні реакції (перший рік дослідження), що виникли з частотою > 2 % і з поширеністю на ≥ 1 % більше, ніж при прийомі плацебо під час клінічних досліджень тривалістю 1 та 2 роки.

З боку нервової системи: дуже часто – головний біль.

З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: дуже часто – інфекції верхніх дихальних шляхів; часто – інфекції нижніх дихальних шляхів.

З боку шлунково-кишкового тракту: дуже часто – абдомінальний біль/дискомфорт, жирні виділення з прямої кишки, виділення газів з кишечнику (метеоризм) з деякою кількістю випорожнень, імперативні позиви до дефекації, стеаторея, метеоризм, рідкі випорожнення, маслянисті виділення, почастішання дефекації; часто – біль чи дискомфорт у прямій кишці, м’які випорожнення, нетримання калу, здуття живота*, ураження зубів, ураження ясен.

З боку нирок та сечовидільної системи: часто – інфекції сечовивідних шляхів.

Порушення обміну речовин, метаболізму: дуже часто – гіпоглікемія*.

Інфекції та інвазії: дуже часто – грип.

Організм у цілому: часто – слабкість.

З боку репродуктивної системи та молочних залоз: часто – дисменорея.

Психічні розлади: часто – тривожний стан.

*лише специфічні побічні реакції, які виникли з частотою >2 % і з поширеністю на ≥1 % більше, ніж при прийомі плацебо, у пацієнтів з ожирінням і цукровим діабетом ΙΙ типу.

У клінічних дослідженнях, що тривали 4 роки, загальна структура розподілу побічних явищ була подібною до такої, яка повідомлялась у дослідженнях тривалістю 1 і 2 роки. При цьому загальна частота побічних явищ з боку шлунково-кишкового тракту, які виникли впродовж першого року, зменшувалася з кожним роком протягом 4-річного періоду.

Досвід постмаркетингового застосування (на основі спонтанних повідомлень, частота невідома).

Лабораторні дослідження: підвищення активності печінкових трансаміназ і лужної фосфатази. При одночасному призначенні орлістату та антикоагулянтів зареєстровані випадки зниження протромбіну, підвищення міжнародного нормалізованого відношення (МНВ) та незбалансованість лікування антикоагулянтами (препаратами для розрідження крові), які призводять до зміни параметрів гемостазу.

З боку шлунково-кишкового тракту: ректальна кровотеча, дивертикуліт, панкреатит.

З боку шкіри та її придатків: бульозне висипання (включаючи пухирці, що можуть лопатись).

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи свербіж, висипи, кропив’янку, ангіоневротичний набряк, бронхоспазм та анафілаксію.

З боку гепатобіліарної системи: холелітіаз, гепатит, що може бути серйозним. Повідомлялося про окремі летальні наслідки або випадки, що вимагали трансплантації печінки.

З боку нирок та сечовидільної системи: оксалатна нефропатія, що може призвести до ниркової недостатності.

Слід негайно припинити застосування препарату Аллай® і звернутися до лікаря у разі виникнення вищезазначених побічних реакцій, а також при появі набряків губ, язика, горла обличчя або будь-якої небажаної реакції на препарат.

Термін придатності

3 роки у флаконі; 1 місяць у контейнері (ShuttleТМ).

Умови зберігання

Зберігати флакон та контейнер (ShuttleТМ) щільно закритими при температурі не вище 25 0С у захищеному від вологи місці. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 42 або 84 капсули у флаконі, по 1 флакону з контейнером (ShuttleТМ) у картонній коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

1. ГлаксоСмітКлайн ЛЛС, США/GlaxoSmithKline LLC, USA.

2. Фамар А.В.Е. - Авлон Плант 48-й км Національного шосе Афіни-Ламія, Греція/Famar A.V.E. -Avlon Plant 48-th km National Road Athens-Lamia, Greece.

3. Фамар А.В.Е. - Авлон Плант 49-й км, Греція/Famar A.V.E.- Avlon Plant 49-th km, Greece.

Адреса

1. Айкен Веренес Індастріал Парк, 65 Віндхам Булевард, Айкен, Південна Каліфорнія, 29805, США/Aiken Verenes Industrial Park, 65 Windham Boulevard, Aiken, South Carolina, 29805, USA.

2. 48-й км Національного шосе Афіни-Ламія, Авлона Аттікі, 19011, Греція/48-th km National Road Athens-Lamia, Avlona Attiki, 19011, Greece.

3. 49-й км Національного шосе Афіни-Ламія, Авлона Аттікі, 19011, Греція/49th km National Road Athens-Lamia, Avlona Attiki, 19011, Greece.

Особенности приема

Взрослые
разрешено
Дети
запрещено
Аллергики
с осторожностью
Диабетики
с осторожностью
Водители
разрешено
Беременные
запрещено
Кормящие мамы
запрещено

Особенности приема

Взрослые
разрешено
Дети
запрещено
Аллергики
с осторожностью
Диабетики
с осторожностью
Водители
разрешено
Беременные
запрещено
Кормящие мамы
запрещено

Характеристики

Торговое название
Действующие вещества
Форма выпуска
капсулы тв.
Дозировка
орлистат: 60 мг
Количество в упаковке
42 шт
Условия продажи
без рецепта
АТХ-группа
МНН
Регистрация
UA/11266/01/01 от 19/07/2016 приказ 730(2) от 19/07/2016
Производитель
ГлаксоСмітКлайн ЛЛС, США/GlaxoSmithKline LLC, USA
Форма выпуска
капсулы
Действующее вещество
орлистат
Страна происхождения бренда
Великобритания

Частые вопросы

Алай капсулы тв. по 60 мг №42 во флак. является безрецептурным препаратом и отпускается без рецепта.