Алергодерм - инструкция, показания, состав, побочные эффекты

Цены в аптеках

Перевести на русский язык:
Перевести

Склад

діюча речовина: флуоцинолон;

1 г препарату містить флуоцинолону ацетоніду 0,25 мг;

допоміжні речовини: пропіленгліколь, кислота лимонна безводна, ланолін, парафін білий м’який.

Лікарська форма

Мазь.

Основні фізико-хімічні властивості: біла або майже біла, напівпрозора, жирна м’яка маса; допускається слабкий специфічний запах.

Фармакотерапевтична група

Кортикостероїди для застосування у дерматології. Код АТХ D07A C04.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Флуоцинолону ацетонід — ефективний синтетичний глюкокортикостероїд для зовнішнього застосування. При застосуванні у вигляді мазі у концентрації 0,25 мг/г чинить сильну протизапальну, протисвербіжну, протиалергічну та судинозвужувальну дію. Має ліпофільні властивості і легко абсорбується через шкіру. Вже після нанесення 2 г мазі може знижуватися продукування АКТГ гіпофізом у результаті пригнічення системи надниркові залози – гіпофіз.

Фармакокінетика.

Флуоцинолону ацетонід легко проникає у роговий шар шкіри, де поступово кумулюється і визначається навіть через 15 днів після нанесення. Не біотрансформується у шкірі. Після всмоктування системно біотрансформується в основному у печінці. Виводиться із сечею і в менших кількостях - з жовчю, в основному у вигляді сполуки з глюкуроновою кислотою, а також у невеликій кількості - у незміненому стані.

Всмоктування флуоцинолону ацетоніду через шкіру посилюється при нанесенні на чутливу шкіру ділянок анатомічних складок тіла та обличчя, а також на шкіру з пошкодженим епідермісом або запальним процесом. Застосування оклюзійної пов’язки спричиняє підвищення температури і вологість шкіри, що також призводить до посилення всмоктування флуоцинолону ацетоніду. Окрім того, всмоктування посилюється при частому застосуванні лікарського засобу і на великі ділянки шкіри. Всмоктування через шкіру вище у підлітків, ніж у дорослих пацієнтів.

Показання

Короткотривале лікування гострих і тяжких неінфекційних запальних захворювань шкіри (без ексудації), що супроводжуються стійким свербежем або гіперкератозом: себорейний дерматит, атопічний дерматит, вузликова кропив’янка (папульозна кропив’янка), алергічний контактний дерматит, багатоформна еритема, туберкульозний вовчак, псоріаз, червоний плескатий лишай.

Протипоказання

Шкірні прояви сифілісу, туберкульоз шкіри, піодермія, вітряна віспа, герпес, актиномікоз, бластомікоз, споротрихоз, пелюшковий дерматит, аногенітальний свербіж, невус; атерома, гемангіома, ксантома, новоутворення шкіри, рани та виразкові ураження шкіри, рани на ділянках аплікацій, численні псоріатичні бляшки, трофічні виразки, пов’язані з варикозним розширенням вен, ерозивно-виразкові ураження травного тракту.

Не слід застосовувати мазь при бактеріальних, вірусних та грибкових інфекціях шкіри, звичайних та рожевих вуграх, періоральному дерматиті (dermatitis perioralis), після профілактичних щеплень, а також у разі підтвердженої підвищеної чутливості до флуоцинолону ацетоніду або до інших глюкокортикостероїдів та до інших компонентів препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Препарат можна застосовувати з антимікробними засобами місцевої та системної дії. Сумісне застосування з глюкокортикостероїдами системної дії підвищує ефективність препарату, але разом з тим підвищується вірогідність розвитку побічних ефектів. Сумісне застосування препарату з нестероїдними протизапальними засобами підвищує ризик розвитку системних та місцевих побічних ефектів. Може посилювати дію гіпотензивних, діуретичних, антиаритмічних лікарських засобів, препаратів калію. Діуретичні лікарські засоби (крім калійзберігаючих) підвищують імовірність розвитку гіпокаліємії. Під час лікування препаратом не рекомендується робити щеплення проти віспи, а також проводити інші види імунізації (особливо при тривалому застосуванні на великі ділянки шкіри) через можливу відсутність адекватної імунологічної відповіді у вигляді продукування відповідних антитіл.

Препарат може посилювати дію імуносупресивних і послаблювати ефект імуностимулювальних лікарських засобів.

Особливості застосування

Лікування необхідно проводити під контролем лікаря.

Перед кожним повторним нанесенням препарату залишки мазі попереднього нанесення слід змити мильним розчином або розчином антисептика. Під час лікування рекомендується носити вільний одяг. Не застосовувати на шкіру молочних залоз.

Не застосовувати крем одночасно з іншими лікарськими засобами для зовнішнього застосування.

Показаний періодичний контроль функції надниркових залоз шляхом визначення кортизолу у крові та сечі після стимуляції надниркових залоз АКТГ при тривалому застосуванні.

Під особливим контролем слід застосовувати мазь хворим на псоріаз, оскільки місцеве застосування глюкокортикоїдів на ділянки, уражені псоріазом, може призвести до поширення патологічного процесу або рецидиву, спричинених розвитком толерантності, а також до ризику генералізованого пустулярного псоріазу та системної токсичності, спричиненої дисфункцією шкіри.

Не застосовувати лікарський засіб довше 2 тижнів без перерви. При довготривалому застосуванні на великі ділянки шкіри збільшується частота виникнення побічних ефектів і можливість розвитку набряків, артеріальної гіпертензії, гіперглікемії, зниження опірності організму.

При зовнішньому застосуванні препарату можливі: зниження продукування адренокортикотропного гормону гіпофізом через пригнічення системи надниркові залози – гіпофіз, зниження рівня кортизолу у крові та розвиток ятрогенного синдрому Кушинга, що зникає після припинення застосування препарату.

У разі розвитку інфекції у місці застосування мазі слід провести відповідне антибактеріальне або протигрибкове лікування. Якщо симптоми інфекції не зникають, необхідно припинити застосування препарату на період лікування інфекції.

Слід уникати нанесення препарату на повіки або шкіру навколо очей пацієнтам із закритокутовою та відкритокутовою глаукомою, а також пацієнтам із катарактою через можливе посилення симптомів захворювання. Слід уникати потрапляння препарату в очі. При подразненні шкіри у місці нанесення мазі слід її відмінити.

На шкірі обличчя, а також на пахвовій ділянці застосовувати тільки у разі особливої необхідності, оскільки можливе підвищення всмоктування та високий ризик розвитку побічних ефектів (телеангіектазії, dermatitis perioralis), навіть після нетривалого застосування.

Слід з обережністю застосовувати лікарський засіб при наявності атрофії підшкірної клітковини, переважно особам літнього віку.

Оскільки лікарський засіб містить пропіленгліколь, це може спричинити подразнення шкіри при застосуванні.

Оскільки лікарський засіб містить ланолін, його застосування може спричинити місцеву реакцію (наприклад контактний дерматит).

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Препарат протипоказаний у період вагітності. На період лікування препаратом годування груддю слід припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Лікарський засіб не обмежує психічну та рухову здатність, а також здатність керувати транспортними засобами та іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози

Препарат призначений для місцевого застосування. Мазь слід нанести тонким шаром на уражену шкіру 1 - 2 рази на добу.

Не слід застосовувати мазь під оклюзійну пов’язку. Лише у разі псоріазу можна застосовувати закриту пов’язку, яку слід змінювати кожного дня.

Лікування не слід проводити безперервно довше 2 тижнів. Не можна застосовувати на шкіру обличчя більше 1 тижня. Протягом тижня рекомендується застосовувати не більше 15 г мазі (1 туба).

Слід з обережністю під контролем лікаря застосовувати препарат дітям віком від 2 років; таке застосування можливе тільки 1 раз на добу і на невелику ділянку шкіри; не наносити на шкіру обличчя.

Діти. Препарат не застосовують дітям віком до 2 років.

Передозування

При тривалому застосуванні на великі ділянки шкіри можуть з’явитися симптоми передозування, що проявляються посиленням побічних реакцій, включаючи печіння шкіри у місці нанесення препарату, глюкозурію, набряки, артеріальну гіпертензію, зниження опірності організму до інфекцій. Можливий свербіж, гіперглікемія, синдром Іценка – Кушинга. Лікування симптоматичне на тлі поступової відміни препарату.

Побічні реакції

З боку шкіри та підшкірної клітковини

Вугреподібні ураження, післястероїдна пурпура, пригнічення росту епідермісу, печіння, свербіж, подразнення, висипання, атрофія підшкірної клітковини, сухість шкіри, надмірний ріст волосся на тілі або алопеція, депігментація або гіперпігментація шкіри, атрофія та порушення цілісності шкіри, телеангіоектазії, фурункульоз, атрофічні смуги, вторинні інфекції, місцеві реакції шкіри (у т. ч. періоральний, контактний, алергічний дерматит). В окремих випадках можливі: кропив’янка або плямисто-папульозний висип, або загострення існуючих паталогічних уражень.

З боку органів зору

При зовнішньому застосуванні на шкіру повік іноді може розвинутися катаракта або глаукома. Системні порушення

Застосування мазі під оклюзійну пов’язку, враховуючи підвищене всмоктування, може спричинити сильну загальносистемну дію, що проявляється у вигляді набряків, артеріальної гіпертензії, зниження опірності організму до інфекцій.

Системні небажані ефекти

Вторинний імунодефіцит (загострення хронічних інфекційних захворювань, генералізація інфекційного процесу, розвиток опортуністичних інфекцій), гастрит, стероїдна виразка шлунка, гіперглікемія, глюкозурія, уповільнення репаративних процесів, недостатність надниркових залоз, пригнічення росту і розвитку у дітей, синдром Іценка – Кушинга.

З боку імунної системи

Можливі алергічні реакції або реакції гіперчутливості.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 15 г препарату у тубі, у коробці з картону.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

Товариство з обмеженою відповідальністю «Фармацевтична компанія «Здоров’я».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Україна, 61013, Харківська обл., місто Харків, вулиця Шевченка, будинок 22.

(всі стадії виробництва, контроль якості, випуск серії)

Україна, 08301 Київська обл., м. Бориспіль, вул. Шевченка, буд. 100, літ. Б-ІІ (корпус 4).

(всі стадії виробництва, випуск серії)

Дата последнего обновления: 04.03.2018
Аннотация (инструкция по применению) продукта Алергодерм, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Алергодерм, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Алергодерм с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.

Характеристики

Форма выпуска мазь
Условия отпуска по рецепту
Регистрация UA/15784/01/01 от 21.02.2017 (приказ 169(1))
АТХ-классификация D07AC04 - Флуоцинолона ацетонид
Действующие вещества флуоцинолона ацетонид

Найдено 350 аптек

АКС
Одесса, ул.Семена Палия 119
Алергодерм 0,25мг 15г мазь туб
ЗДОРОВЬЕ ООО
от 19,93
Аптека АКС Социальная
Одесса, пр.Добровольского 73
Алергодерм 0,25мг 15г мазь туб
ЗДОРОВЬЕ ООО
от 20,13
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Семена Палия 88
Алергодерм 0,25мг 15г мазь туб
ЗДОРОВЬЕ ООО
от 20,16
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Генерала Бочарова 47
Алергодерм 0,25мг 15г мазь туб
ЗДОРОВЬЕ ООО
от 20,13
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Академика Заболотного 31
Алергодерм 0,25мг 15г мазь туб
ЗДОРОВЬЕ ООО
от 19,93
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Семена Палия 118
Алергодерм 0,25мг 15г мазь туб
ЗДОРОВЬЕ ООО
от 19,44
АКС
Одесса, пр.Добровольского 98
Алергодерм 0,25мг 15г мазь туб
ЗДОРОВЬЕ ООО
от 19,22
Аптека "Джерела Здоровья"
Хмельницкий, ул.Панаса Мирного 28/3
Алергодерм мазь 0,25 мг/г туба 15 г №1
Здоровье (Украина, Харьков)
от 21,65
Аптека "Джерела Здоровья"
Хмельницкий, ул.Молодёжная 6/2
Алергодерм мазь 0,25 мг/г туба 15 г №1
Здоровье (Украина, Харьков)
от 19,60
Досвід Довіра Допомога
Харьков, ул.Ярослава Мудрого 38
Алергодерм мазь 0,25 мг/г 15г
Здоровье ЗТ
от 18,39
Формула Здоровья
Запорожье, пр.Моторостроителей 58
Алергодерм мазь 0.25мг/г 15г
Здоровье, Харьков
от 20,40
ХМПА
Хмельницкий, ул.Каменецкая 38
Алергодерм мазь 0,25мг/г 15г
Здоров'я, ФК, ТОВ, м. Харків, Україна
от 22,15
Аптеки Медицинской Академии
Павлоград, ул.Днепровская 541
Алергодерм мазь 0,25мг/г 15г
Здоровье,Украина
от 20,47
Аптека №90 КП Фармация
Киев, ул.Исаакяна 2
Алергодерм 0,25 мг/г 15 г мазь
Здоровя ФК
есть
Аптеки Медицинской Академии
Днепр, пр.Дмитрия Яворницкого 42
Алергодерм мазь 0,25мг/г 15г
Здоровье,Украина
от 20,38
Аптеки Медицинской Академии
Днепр, пр.Гагарина 8-А
Алергодерм мазь 0,25мг/г 15г
Здоровье,Украина
от 18,87
Аптеки Медицинской Академии
Днепр, ул.Титова 36
Алергодерм мазь 0,25мг/г 15г
Здоровье,Украина
от 21,54
Аптеки Медицинской Академии
Каменское, пр.Аношкина 31
Алергодерм мазь 0,25мг/г 15г
Здоровье,Украина
от 20,47
Аптеки Медицинской Академии
Днепр, пр-д.Героев 32
Алергодерм мазь 0,25мг/г 15г
Здоровье,Украина
от 21,09
Аптеки Медицинской Академии
Павлоград, ул.Центральная 75
Алергодерм мазь 0,25мг/г 15г
Здоровье,Украина
от 20,47
Аптеки Медицинской Академии
Днепр, ул.Рабочая 146/2
Алергодерм мазь 0,25мг/г 15г
Здоровье,Украина
от 21,09
Аптеки Медицинской Академии
Днепр, пл.Соборная 4
Алергодерм мазь 0,25мг/г 15г
Здоровье,Украина
от 21,09
Аптека нашего города №1
Рубежное, ул.Владимирская 32
Алергодерм мазь 0,25 мг/г туба 15 г 1
Здоровье (Україна, Харьков)
есть
Аптека "Не Болей!"
Каменское, пр.Свободы 46
Алергодерм мазь 0,25мг/г 15г (здоровье)
Здоровье
от 19,80
Аптека "Не Болей!"
Каменское, пр.Тараса Шевченка 5А
Алергодерм мазь 0,25мг/г 15г (здоровье)
Здоровье
от 19,80
Аптека "Не Болей!"
Никополь, пр.Трубников 24
Алергодерм мазь 0,25мг/г 15г (здоровье)
Здоровье
от 19,40
Аптека "Не Болей!"
Никополь, ул.Шевченко 188
Алергодерм мазь 0,25мг/г 15г (здоровье)
Здоровье
от 19,40
Аптека "Не Болей!"
Днепр, пр.Слобожанский 6
Алергодерм мазь 0,25мг/г 15г (здоровье)
Здоровье
от 19,80
Аптеки Медицинской Академии
Кривой Рог, пр.Мира 28
Алергодерм мазь 0,25мг/г 15г
Здоровье,Украина
от 20,11
Аптеки Медицинской Академии
Днепр, пр.Гагарина 99
Алергодерм мазь 0,25мг/г 15г
Здоровье,Украина
от 18,87
Формула Здоровья
Запорожье, пр.Соборный 149
Алергодерм мазь 0.25мг/г 15г
Здоровье, Харьков
от 20,40
Формула Здоровья
Запорожье, ул.Чаривная 121
Алергодерм мазь 0.25мг/г 15г
Здоровье, Харьков
от 18,49
Аптеки Медицинской Академии
Днепр, ш.Запорожское 2-А
Алергодерм мазь 0,25мг/г 15г
Здоровье,Украина
от 21,09
Аптеки Медицинской Академии
Днепр, пр.Мануиловский 29
Алергодерм мазь 0,25мг/г 15г
Здоровье,Украина
от 19,40
Аптеки Медицинской Академии
Кривой Рог, ул.Владимира Великого 19
Алергодерм мазь 0,25мг/г 15г
Здоровье,Украина
от 20,11
Аптеки Медицинской Академии
Днепр, пр.Богдана Хмельницкого 127
Алергодерм мазь 0,25мг/г 15г
Здоровье,Украина
от 21,09
Аптеки Медицинской Академии
Днепр, ул.Калиновая 26
Алергодерм мазь 0,25мг/г 15г
Здоровье,Украина
от 21,09
Аптеки Медицинской Академии
Днепр, пл.Вокзальная 1
Алергодерм мазь 0,25мг/г 15г
Здоровье,Украина
от 21,09
Киев, ул.Софиевская 6
Алергодерм мазь, 0,25 мг/г по 15 г в тубах
Здоров'я, ФК, ТОВ, м.Харків, Україна
от 21,44
СМЕРЕКА МПП
Киев, пр.Науки 21
Алергодерм мазь 0.25мг/г 15г#1
Здоровье
от 22,50
Аптека Ацелас
Ирпень, ул.Университетская 2Ф/2 ((возле супермаркета "Фора"))
Алергодерм мазь 0,25мг/ 15г
Здоров_я ФК ТОВ, Україна
от 20,85
Аптеки Медицинской Академии
Днепр, пр.Петра Калнышевского 6
Алергодерм мазь 0,25мг/г 15г
Здоровье,Украина
от 20,38
Аптеки Медицинской Академии
Новомосковск, ул.Калнышевского 5
Алергодерм мазь 0,25мг/г 15г
Здоровье,Украина
от 19,22
Аптеки Медицинской Академии
Днепр, пер.Фестивальный 1
Алергодерм мазь 0,25мг/г 15г
Здоровье,Украина
от 20,38
Аптеки Медицинской Академии
Каменское, пр.Свободы 24-Б
Алергодерм мазь 0,25мг/г 15г
Здоровье,Украина
от 20,47
Аптеки Медицинской Академии
Кривой Рог, ул.Харитонова 13
Алергодерм мазь 0,25мг/г 15г
Здоровье,Украина
от 19,40
Аптеки Медицинской Академии
Днепр, ул.Суворова 17
Алергодерм мазь 0,25мг/г 15г
Здоровье,Украина
от 19,40
Конекс
Песчанка, ул.Центральная 42
Алергодерм мазь 0,25мг/г туба 15г
Здоров'я
от 20,13
Досвід Довіра Допомога
Харьков, ул.Академика Проскуры 3Ж
Алергодерм мазь 0,25 мг/г 15г
Здоровье ЗТ
от 19,06
Конекс
Бершадь, ул.Ярослава Мудрого 16А
Алергодерм мазь 0,25мг/г туба 15г
Здоров'я
от 19,97

Рекомендуем посмотреть

Флуцинар гель 0.25 мг/г по 15 г в тубах
Флуцинар мазь 0.25 мг/мл по 15 г в тубах
Флуцинар
гель, мазь
Ельфа, Фармзавод, А.Т., Польша
Цены в аптеках
Синафлан мазь 0.025 % по 15 г в тубах
Синафлан линимент д/наруж. прим. 0.025 % по 15 г в тубах
Синафлан
мазь, линимент
Стада
Цены в аптеках
Синафлан-Фитофарм мазь 0.025 % по 15 г в тубах
Синафлан-Фитофарм
мазь
Фитофарм, ПАО
Цены в аптеках

Просмотренные товары

Алергодерм мазь 0.25 мг/г по 15 г в тубах
Алергодерм
мазь
Здоровье, ФК, ООО, г.Харьков, Украина
Цены в аптеках

Новинки

Беспокоит запор?
Беспокоит запор? Эффективно и безопасно даже для детей Подробней
Приливы? Потливость?
Приливы? Потливость? Лечение климакса без гормонов Подробней
Ви разом. Ви кохаєте?
Ви разом. Ви кохаєте? Відчуйте одне одного по справжньому! Подробней
Хотите бросить курить?
Хотите бросить курить? Снижение тяги к курению уже через 60 секунд Подробней
Как предотвратить инфаркт миокарда?
Как предотвратить инфаркт миокарда? ЗДОРОВЬЕ СЕРДЦА В ВАШИХ РУКАХ! Подробней
Чтобы диарея не испортила отдых...
Чтобы диарея не испортила отдых... Возьмите с собой... Подробней
Top