Алергокорт - инструкция, показания, состав, побочные эффекты

Цены в аптеках

Перевести на русский язык:
Перевести

Склад

діюча речовина: триамцинолон;

1 г препарату містить триамцинолону ацетоніду 1 мг;

допоміжні речовини: метилпарабен (E 218), кислота стеаринова, полісорбат 60, спирт цетостеариловий, олія мінеральна, гліцерин, вода очищена.

Лікарська форма

Мазь.

Основні фізико-хімічні властивості: біла або майже біла однорідна мазь, практично без запаху.

Фармакотерапевтична група

Кортикостероїди для застосування у дерматології.

Код АТХ D07A B09.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Активною речовиною мазі є триамцинолону ацетонід– глюкокортикостероїд, який містить фтор і при місцевому застосуванні проявляє протизапальну, антиалергічну та протисвербіжну дію.

Фармакологічна дія глюкокортикостероїдів грунтується на регуляції синтезу специфічних білків організму та забезпеченні пристосованості організму до стресових ситуацій за рахунок зниження утилізації глюкози та посилення глюконеогенезу (гіперглікемії). Вони сприяють відкладенню глікогену, насамперед у печінці, за рахунок посилення секреції інсуліну в умовах гіперглікемії. Глюкокортикостероїди зменшують синтез і підсилюють катаболізм білків м’язової, шкірної і кісткової тканин; сприяють ліполізу. Вони звужують судини, знижують їхню проникність і набряклість тканин.

Численні рецептори глюкокортикостероїдів знаходяться також у тканинах головного мозку та серця. Глюкокортикостероїди підсилюють β-адренергічні реакції в легенях, розширюють бронхи та знижують судинний опір у легенях.

У високих дозах глюкокортикостероїди гальмують секрецію кортикотропіну, при адренокортикостероїдній недостатності підсилюють гломерулярну фільтрацію і діурез; викликають виразкове ураження слизових оболонок. У більших дозах вони проявляють протиалергійні та протизапальні властивості.

Естерифікація молекули глюкокортикостероїдів жирними кислотами в 17-й і 21-й позиціях істотно підсилює її вплив на шкіру. Розташування циклічного ацетоніду в 16-й і 17-й позиціях підсилює місцеву протизапальну дію, не впливаючи на системний ефект глюкокортикостероїдів. Фтор сприяє подальшому підвищенню локальної активності препарату.

Фармакокінетика. Триамцинолон добре проникає в глибокі шари шкіри, частково надходить у кров. При застосуванні оклюзійної пов’язки на уражені шкірні ділянки він всмоктується в кількості, достатній для системного ефекту. Глюкокортикостероїди швидко розподіляються в тканинах організму. Головний метаболіт триамцинолону–6-β-гідрокситриамцинолон–виводиться печінкою, нирками, з каловими масами та сечею в рівних співвідношеннях. Час напіввиведення із плазми – близько 5 годин, час напіврозпаду –18–36 годин.

Показання

Захворювання шкіри, чутливі до кортикостероїдів (екзема, вульгарний псоріаз, алергічний дерматит).

Протипоказання

Підвищена чутливість до триамцинолону ацетоніду або до будь-якої допоміжної речовини препарату.

Препарат не можна застосовувати в очі або на ділянках шкіри біля очей.

Не застосовувати як монотерапію без проведення специфічного лікування при грибкових і бактеріальних шкірних інфекціях.

Туберкульоз; вірусні ураження шкіри, особливо при простому герпесі та вітряній віспі; паразитарні інфекції (короста); шкірні прояви сифілісу; шкірні реакції після вакцинації; періанальний і генітальний свербіж; виразка гомілки; варикозне розширення вен; поширений бляшковий псоріаз; ураження шкіри обличчя (рожеві вугри, вульгарні вугри, періоральний дерматит); попрілості шкіри, спричинені мокрими пелюшками; сухе лущення шкіри. Не наносити мазь на груди безпосередньо перед годуванням груддю.

Не застосовувати дітям віком до 1 року.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

При локальному застосуванні стероїдів взаємодія з іншими лікарськими засобами невідома.

Особливості застосування

При виникненні явищ подразнення шкіри варто припинити застосування мазі АлергоКорт і продовжити лікування іншим препаратом.

При застосуванні оклюзійних пов’язок і лікуванні великих поверхонь тіла можлива системна дія препарату–у таких випадках потрібна особлива обережність.

Під час застосування мазі мікроорганізми, що знаходяться на шкірі (насамперед піогенні мікроорганізми, іноді бластоміцети), можуть проникати через розпушений роговий шар і викликати різні піодермії, які лікуються дезінфікуючими засобами, що змиваються. Можливі грибкові захворювання, інколи під оклюзійною пов’язкою рідко можуть з’являтися синці. При тривалому застосуванні мазі на одній і тій же ділянці тіла, особливо у молодих хворих, може розвинутись атрофія цієї ділянки шкіри.

На деяких ділянках тіла, таких як пахвові западини, пахові складки (де є природна оклюзія і шкіра більш ніжна та тонка) частіше можливий розвиток стрий та атрофії шкіри, яка має необоротний характер. Тому застосування мазі на цих ділянках шкіри має бути нетривалим.

У разі розвитку грибкової або бактеріальної інфекції шкіри необхідне додаткове застосування місцевої або системної терапії.

Не рекомендується застосування мазі на волосистій частині голови.

Тривале застосування препарату на шкіру обличчя не рекомендується через небезпеку атрофії шкіри. Не допускати потрапляння препарату в очі. У разі потрапляння мазі в очі слід промити їх великою кількістю проточної води і звернутися до лікаря.

При лікуванні псоріазу можливий синдром відміни, стероїдна залежність, розвиток генералізованого пустульозного псоріазу та розвиток місцевої або системної токсичності через порушення бар’єрної функції шкіри. Лікування пацієнтів із псоріазом місцевими кортикостероїдами можливе тільки під суворим наглядом лікаря.

Призначення мазі дітям віком від 1 року можливе тільки у виняткових випадках. Тривалість застосування препарату дітям не має перевищувати 5 днів. Застосування оклюзійної пов’язки дітям протипоказано.

У разі застосування дітям необхідно враховувати можливість виникнення ознак пригнічення гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковозалозної системи та синдрому Кушинга, які виникають у дітей частіше, ніж у дорослих пацієнтів, через більше співвідношення площі шкірних покривів до маси тіла, і, тому діти більш схильні до системної токсичності. У дітей, які отримували кортикостероїди для місцевого застосування, відмічались гостра недостатність кори надниркових залоз, синдром Кушинга, підвищення внутрішньочерепного тиску.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Застосування мазі у І триместрі вагітності протипоказано. Даних, що підтверджують безпеку препарату у період вагітності у II та III триместрах, недостатньо. Питання щодо застосування препарату під час вагітності у II та III триместрі вагітності та в період годування груддю вирішує лікар в кожному випадку індивідуально, ретельно зважуючи співвідношення очікуваного ефекту від лікування і потенційного ризику дії препарату на плід.

Всмоктування глюкокортикостероїдів у систему кровообігу супроводжується проникненням їх у грудне молоко і впливом на кору надниркових залоз та ріст немовляти.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. На сьогодні повідомлень про вплив на швидкість реакції немає. Проте при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами рекомендується дотримуватися особливої обережності, враховуючи імовірність розвитку небажаних реакцій з боку нервової системи.

Спосіб застосування та дози

Для зовнішнього застосування.

Дорослим: тонкий шар мазі наносити 2–3 рази на добу на уражену ділянку шкіри (максимальна доза для дорослих – не більше 15 г мазі на добу) або застосовувати препарат під оклюзійну пов’язку (максимальна доза для дорослих – не більше 10 г мазі на добу).

Дітям віком від 1 року: тонкий шар мазі наносити максимум 2 рази на добу на уражену ділянку шкіри. Тривалість застосування препарату дітям не має перевищувати 5 днів. Застосування оклюзійної пов’язки дітям протипоказано.

Особам літнього віку препарат необхідно застосовувати обережно і протягом короткого часу, оскільки у цієї категорії пацієнтів шкіра тонша.

Діти. Дітям до 1 року протипоказано застосовувати мазь.

Передозування

Залежно від кількості стероїду, що надійшов в організм, можливий розвиток як місцевих, так і системних побічних реакцій. При передозуванні препарату не можна різко припиняти лікування – це роблять поступово, знижуючи дозу препарату. При розвитку симптомів недостатності кори надниркових залоз може потребуватися внутрішньовенне введення гідрокортизону.

Побічні реакції

Для глюкокортикостероїдних препаратів при місцевому застосуванні характерні побічні дії місцевого характеру, однак, залежно від кількості речовини, що надійшла в системний кровотік, можливі системні ефекти.

При тривалому застосуванні на великі поверхні, а також при застосуванні оклюзійних пов’язок, можливе пригнічення функції кори надниркових залоз, особливо у дітей; можливий негативний азотистий баланс у наслідок посиленого розпаду білків.

З боку імунної системи: реакції підвищеної чутливості.

З боку водно-електролітного обміну: пригнічення функції кори надниркових залоз (вторинна недостатність кори надниркових залоз), гіпокаліємічний алкалоз, затримка в організмі води та натрію, гіпокаліємія, артеріальна гіпертензія.

З боку центральної нервової системи: психічні порушення, судоми, запаморочення, головний біль, підвищення внутрішньочерепного тиску, безсоння.

З боку органів зору: катаракта, задня субкапсулярна катаракта, екзофтальм, глаукома, набряк соска зорового нерва, виразка роговиці, екзофтальм. Імовірність розвитку катаракти вища у дітей.

З боку серцево-судинної системи: серцева недостатність, артеріальна гіпертензія.

З боку системи травлення: шлункова кровотеча, шлунково-кишкова кровотеча, шлунково-кишкова перфорація, езофагіт, панкреатит, пептична виразка.

З боку шкіри: дерматит, відчуття печіння, фолікуліт, акнеформні висипи, контактний дерматит, сухість та потоншання шкіри, еритема, гірсутизм, підвищене потовиділення, попрілості, свербіж, атрофія шкіри, гіпопігментація, подразнення, стриї, телеангіектазії, уповільнення загоєння ран.

З боку опорно-рухового апарату: затримка росту у дітей, стероїдна міопатія, остеопороз, остеонекроз, асептичний некроз.

Лабораторні відхилення: підвищення внутрішньоочного тиску, негативний азотистий баланс, уповільнення реакцій при шкірних тестах.

Інфекції та паразитарні захворювання: активізація латентних інфекцій, маскування перебігу інфекцій, опортуністичні інфекції.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі від 2 °С до 8 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 15 г препарату у тубі; туба у коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

Товариство з обмеженою відповідальністю «Фармацевтична компанія «Здоров’я».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Україна, 61013, Харківська обл., місто Харків, вулиця Шевченка, будинок 22.

(всі стадії виробництва, контроль якості, випуск серії)

Україна, 08301, Київська обл., м. Бориспіль, вул. Шевченка, буд.100, літ. Б-ІІ (корпус 4).

(всі стадії виробництва, випуск серії)

Дата последнего обновления: 17.06.2018
Аннотация (инструкция по применению) продукта Алергокорт, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Алергокорт, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Алергокорт с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.

Характеристики

Форма выпуска мазь
Условия отпуска по рецепту
Регистрация UA/16036/01/01 от 12.06.2017 (приказ 640(1))
АТХ-классификация D07AB09 - Триамцинолон
Действующие вещества триамцинолон

Найдено 58 аптек

Содексо
Киев, ул.Ялтинская 10
Алергокорт мазь 1мг/г 15г туба №1
Здоровье(Х)
от 55,40
Аптеки Медицинской Академии
Каменское, пр.Свободы 24-Б
Алергокорт мазь 1мг/г 15г
Здоровье,Украина
от 57,92
Аптеки Медицинской Академии
Днепр, пр.Дмитрия Яворницкого 42
Алергокорт мазь 1мг/г 15г
Здоровье,Украина
от 57,92
Аптеки Медицинской Академии
Днепр, пр.Мануиловский 29
Алергокорт мазь 1мг/г 15г
Здоровье,Украина
от 52,75
Аптеки Медицинской Академии
Днепр, пр.Гагарина 8-А
Алергокорт мазь 1мг/г 15г
Здоровье,Украина
от 55,70
Аптеки Медицинской Академии
Кривой Рог, пр.Мира 28
Алергокорт мазь 1мг/г 15г
Здоровье,Украина
от 55,70
Аптеки Медицинской Академии
Днепр, пр.Богдана Хмельницкого 127
Алергокорт мазь 1мг/г 15г
Здоровье,Украина
от 57,92
Аптеки Медицинской Академии
Днепр, пл.Вокзальная 1
Алергокорт мазь 1мг/г 15г
Здоровье,Украина
от 57,92
Аптеки Медицинской Академии
Днепр, ул.Калиновая 26
Алергокорт мазь 1мг/г 15г
Здоровье,Украина
от 57,92
Аптеки Медицинской Академии
Павлоград, ул.Центральная 75
Алергокорт мазь 1мг/г 15г
Здоровье,Украина
от 55,86
Аптеки Медицинской Академии
Днепр, пр.Петра Калнышевского 6
Алергокорт мазь 1мг/г 15г
Здоровье,Украина
от 55,86
Аптеки Медицинской Академии
Новомосковск, ул.Калнышевского 5
Алергокорт мазь 1мг/г 15г
Здоровье,Украина
от 57,92
Аптеки Медицинской Академии
Днепр, ул.Рабочая 146/2
Алергокорт мазь 1мг/г 15г
Здоровье,Украина
от 57,92
Аптеки Медицинской Академии
Днепр, пер.Фестивальный 1
Алергокорт мазь 1мг/г 15г
Здоровье,Украина
от 57,92
D.S.
Черновцы, ул.Небесной Сотни 11
Алергокорт мазь 1 мг/г туба 15 г н 1
Здоровя Харків
от 66,69
D.S.
Черновцы, пр.Независимости 80
Алергокорт мазь 1 мг/г туба 15 г н 1
Здоровя Харків
от 71,30
D.S.
Ужгород, пр.Свободы 7/26
Алергокорт мазь 1 мг/г туба 15 г н 1
Здоровя Харків
от 70,08
D.S.
Ужгород, ул.Минайская 35А
Алергокорт мазь 1 мг/г туба 15 г н 1
Здоровя Харків
от 66,69
Аптека низких цен
Полтава, ул.Олеся Гончара 25
Алергокорт мазь 1мг/г 15г туба
Здоровье
от 57,51
Аптека низких цен
Полтава, ул.Гожулянская 4А
Алергокорт мазь 1мг/г 15г туба
Здоровье
от 63,04
Аптека Копейка
Харьков, ул.Полтавский Шлях 148/2
Алергокорт мазь 1мг/г 15г туба
Здоровье
от 63,90
Аптека Копейка
Лубны, пл.Ярмарочная 2А
Алергокорт мазь 1мг/г 15г туба
Здоровье
от 66,00
Аптека Копейка
Полтава, ул.Великотырновская 35/2
Алергокорт мазь 1мг/г 15г туба
Здоровье
от 26,13
Аптека низких цен
Харьков, ул.Полтавский шлях 134
Алергокорт мазь 1мг/г 15г туба
Здоровье
от 46,19
Аптека низких цен
Харьков, ул.Амосова 25
Алергокорт мазь 1мг/г 15г туба
Здоровье
от 43,25
Аптека низких цен
Киев, ул.Маршала Тимошенко 21
Алергокорт мазь 1мг/г 15г туба
Здоровье
от 56,42
Аптека низких цен
Киев, пр.Владимира Маяковского 60/10
Алергокорт мазь 1мг/г 15г туба
Здоровье
от 52,90
Аптека Копейка
Киев, пр.Владимира Маяковского 68А
Алергокорт мазь 1мг/г 15г туба
Здоровье
от 64,00
Аптека низких цен
Киев, ул.Градинская 1
Алергокорт мазь 1мг/г 15г туба
Здоровье
от 52,36
Аптека низких цен
Киев, пр.Бажана 3В
Алергокорт мазь 1мг/г 15г туба
Здоровье
от 65,38
Аптека низких цен
Киев, ул.Анны Ахматовой 14А
Алергокорт мазь 1мг/г 15г туба
Здоровье
от 56,42
Аптека низких цен
Киев, ул.Евгения Сверстюка 2А
Алергокорт мазь 1мг/г 15г туба
Здоровье
от 66,45
Аптека низких цен
Киев, ул.Декабристов 2А
Алергокорт мазь 1мг/г 15г туба
Здоровье
от 56,42
Аптека низких цен
Киев, ул.Бальзака 80
Алергокорт мазь 1мг/г 15г туба
Здоровье
от 52,36
Аптека Копейка
Киев, пр.Победы 136 (м. Житомирская)
Алергокорт мазь 1мг/г 15г туба
Здоровье
от 23,97
Аптека Копейка
Киев, ул.Ревуцкого 12А (м.Харьковская)
Алергокорт мазь 1мг/г 15г туба
Здоровье
от 63,90
Аптека низких цен
Киев, ул.Героев Днепра 30
Алергокорт мазь 1мг/г 15г туба
Здоровье
от 57,51
Аптека низких цен
Киев, ул.Константиновская 25
Алергокорт мазь 1мг/г 15г туба
Здоровье
от 56,62
Досвід Довіра Допомога
Харьков, пр.Московский 274Г
Аллергокорт мазь 1мг/г 15г
Здоровье ЗТ
от 55,00
Досвід Довіра Допомога
Харьков, пр.Александровский 75
Аллергокорт мазь 1мг/г 15г
Здоровье ЗТ
от 54,98
D.S.
Черновцы, ул.Главная 41
Алергокорт мазь 1 мг/г туба 15 г н 1
Здоровя Харків
от 71,30
Аптека Подорожник
Виноградов, ул.Мира 71
Алергокорт мазь 1мг/г туба 15г №1
Здоров'я Україна Харків
от 64,99
Аптека Подорожник
Броды, ул.Стефаника 5
Алергокорт мазь 1мг/г туба 15г №1
Здоров'я Україна Харків
от 42,10
Аптека низких цен
Дубно, ул.Независимости 3
Алергокорт мазь 1мг/г 15г туба
Здоровье
от 63,04
Аптека низких цен
Чернигов, ул.1 Мая 167
Алергокорт мазь 1мг/г 15г туба
Здоровье
от 56,42
Аптека Подорожник
Вараш, мкр.Строителей 49
Алергокорт мазь 1мг/г туба 15г №1
Здоров'я Україна Харків
от 66,40
Аптека Копейка
Кривой Рог, пр.200-летия Кривого Рога 12А
Алергокорт мазь 1мг/г 15г туба
Здоровье
от 56,62
Аптека БАМ
Киев, ул.Ревуцкого 12А
Алергокорт мазь 1мг/г туба 15г №1
Здоров'я Україна Харків
от 60,09
Аптека низких цен
Запорожье, ул.Чаривная 129Б
Алергокорт мазь 1мг/г 15г туба
Здоровье
от 53,10
Аптека "ТРИОЛЬ"
Полтава, ул.Гоголя 38
Алергокорт мазь 15г
Здоровье Фармекс
от 61,00

Рекомендуем посмотреть

Фторокорт мазь 1 мг/1 г по 15 г в тубах
Фторокорт
мазь
Гедеон Рихтер
Цены в аптеках
Полькортолон таблетки по 4 мг №50 (25х2)
Полькортолон крем 0.1 % по 15 г в тубах
Полькортолон мазь 0.1 % по 15 г в тубах
Полькортолон
крем, мазь, таблетки
2 производителя
Цены в аптеках
Фокорт-Дарница крем 1 мг/г по 15 г в тубах
Фокорт-Дарница
крем
Дарница
Цены в аптеках

Просмотренные товары

Алергокорт мазь 1 мг/г по 15 г в тубах
Алергокорт
мазь
Здоровье, ФК, ООО, г.Харьков, Украина
Цены в аптеках

Новинки

Как предотвратить инфаркт миокарда?
Как предотвратить инфаркт миокарда? ЗДОРОВЬЕ СЕРДЦА В ВАШИХ РУКАХ! Подробней
Чтобы диарея не испортила отдых...
Чтобы диарея не испортила отдых... Возьмите с собой... Подробней
Беспокоит запор?
Беспокоит запор? Эффективно и безопасно даже для детей Подробней
Хотите бросить курить?
Хотите бросить курить? Снижение тяги к курению уже через 60 секунд Подробней
Приливы? Потливость?
Приливы? Потливость? Лечение климакса без гормонов Подробней
Ви разом. Ви кохаєте?
Ви разом. Ви кохаєте? Відчуйте одне одного по справжньому! Подробней
Top