UA RU

Альфапег лиофилизат для р-ра д/ин. по 150 мкг №1 во флак. с р-лем

Цены в аптеках
Добавить в избранные товары

Загальна характеристика:

міжнародна непатентована назва: Peginterferon alfa-2b;

основні властивості лікарської форми: АЛЬФАПЕГ® - лікарська форма пегільованого інтерферону альфа-2Ь рекомбінантного людини. Пегільований інтерферон альфа-2Ь людини одержано шляхом приєднання активованого поліетиленгліколю з молекулярною масою 20 кДа до молекули інтерферону альфа-2Ь рекомбінантного людини. Інтерферон альфа-2Ь рекомбінантний людини синтезований клітинами кишкової палички на основі гену, що кодує продукт, ідентичний альфа-2Ь інтерферону людини, з використанням фагозалежної генно-інженерної біотехнології.

Сухий препарат - ліофілізований порошок або пориста маса білого кольору, гігроскопічний; приготований розчин - прозорий безбарвний розчин.

Якісний та кількісний склад

Діюча речовина - інтерферон альфа-2Ь рекомбінантний людини пегільований по 80 мкг, 100 мкг, 120 мкг або 150 мкг у флаконі.

Допоміжні речовини - маніт, гліцин, натрію гідрофосфат безводний.

Форма випуску

Ліофілізат для розчину для ін'єкцій по 80 мкг, 100 мкг, 120 мкг або 150 мкг, у флаконах № 1 в комплекті з розчинником (вода для ін'єкцій).

Код АТС. L03A BIO. Імуностимулятори. Пегінтерферон альфа-2Ь. Імунологічні і біологічні властивості

АЛЬФАПЕГ®, як і природний лейкоцитарний інтерферон, має три види біологічної активності: імуномодулюючу, антивірусну та протипухлинну. Механізм дії препарату АЛЬФАПЕГ® заснований на тому, що інтерферон, зв'язуючись з відповідними рецепторами клітин організму, індукує комплекс внутрішньоклітинних механізмів, що призводить до появи ферментів, які запобігають реплікації вірусів, збільшують фагоцитарну активність макрофагів, специфічну цитотоксичність лімфоцитів до клітин-мішенів, інгібують проліферацію метастазуючих клітин.

Приєднання активованого поліетиленгліколю з молекулярною масою 20 кДа до молекули інтерферону альфа-2Ь рекомбінантного людини, з одного боку, забезпечує пролонговану дію інтерферону за рахунок збільшення вдвічі молекулярної маси кінцевого продукту, подовжуючи час знаходження у сироватці крові в порівнянні із немодифікованим інтерфероном, а з другого, зменшує його імуногенність та токсичність.

Показання для застосування

Лікування хронічного гепатиту С та хронічного гепатиту В у пацієнтів старше 18 років при відсутності декомпенсованого захворювання печінки, у тому числі інфікованих ВІЛ з клінічно стабільним перебігом. Для лікування хронічного гепатиту С застосовується комбінована терапія з рибавірином. Комбінована терапія використовується:

 • у нелікованих пацієнтів, у тому числі інфікованих ВІЛ з клінічно стабільним перебігом;
 • пацієнтів у яких попередня комбінована терапія інтерфероном альфа (будь-яким непегільованим або пегільованим) і рибавірином або монотерапія інтерфероном альфа виявилась неефективною.

Монотерапія показана у випадках непереносимості рибавірину або наявності протипоказань до його застосування.

Спосіб застосування і дози

Дозування розраховується залежно від маси тіла пацієнта. Вказана на упаковці доза буде міститися в 0,5 мл готового розчину, а саме: 50 мкг/0,5 мл, 80 мкг/ 0,5 мл, 100 мкг/ 0,5 мл, 120 мкг/0,5 мл, 150 мкг/0,5 мл. Розчинення проводять наступним чином: 0,7 мл води для ін'єкцій повільно вводять у флакон з АЛЬФАПЕГом®, спрямовуючи потік рідини по стінці флакону. Флакон обережно перевертають з боку в бік до повного розчинення, не струшуючи.

Приготований розчин має бути прозорим та безбарвним.

Для введення використовують до 0,5 мл розчину (в залежності від необхідної дози препарату).

Розчин АЛЬФАПЕГу® вводять підшкірно.

При самостійному виконанні ін'єкцій пацієнтом слід йому повідомити про необхідність зміни місця ін'єкції при кожному введенні препарату.

Хронічний гепатит В:

 • АЛЬФАПЕГ® вводять підшкірно у дозі 1 або 1,5 мкг/кг маси тіла 1 раз на тиждень. Курс лікування складає 48 тижнів за умови відсутності НВV-ДНК через 24 тижні лікування та/або за умови наявності сероконверсії НВеАg на Аtі-НВе антитіла при НВе+ варіанті гепатиту В. За необхідністю можливо лікування більш високими дозами та більш тривалим курсом.

Хронічний гепатит С:

 • для лікування застосовують АЛЬФАПЕГ® у вигляді монотерапії або комбінованої терапій з рибавірином.

Монотерапія АЛЬФАПЕГом® показана переважно у випадках непереносимості рибавірину чи наявності протипоказань до його призначення і проводиться в дозі 0,5 або 1 мкг/кг маси тіла пацієнта.

Комбінована терапія з рибавірином.

АЛЬФАПЕГ застосовують підшкірно 1 раз на тиждень. Дозування розраховують індивідуально в залежності від маси тіла пацієнта з розрахунку 1,5 мкг/кг маси тіла. Рибавірин приймають внутрішньо з їжею щодня у 2 прийоми: вранці та ввечері. Необхідна доза рибавірину для комбінованої терапії розраховується залежно від маси тіла пацієнта (табл. 1).

Таблиця 1
Маса тіла пацієнта
Добова доза рибавірину
Кількість капсул по 200 мг
<65 кг
800 мг
4 (2 вранці, 2 ввечері)
65 - 85 кг
1000 мг
5 (2 вранці, 3 ввечері)
86- 105 кг
1200 мг
6 (3 вранці, 3 ввечері)
> 105 кг
1400 мг
7 (3 вранці, 4 ввечері)

Прогнозована тривалість терапії.

У пацієнтів, інфікованих вірусом гепатиту С генотипу 1, які не досягли вірусологічної відповіді на 12-му тижні лікування (відсутність РНК ВГС), ймовірність розвитку стійкої вірусологічної відповіді дуже низька. Пацієнтам, інфікованим вірусом гепатиту С генотипу 1, які продемонстрували вірусологічну відповідь на 12-му тижні лікування, терапію слід

продовжувати наступні 9 місяців (у цілому 48 тижнів). Генотип 2 чи 3: рекомендована тривалість лікування становить 24 тижні.

Модифікація дози.

Якщо під час лікування спостерігаються важкі небажані явища або погіршення лабораторних показників, є доцільною корекція доз препаратів або припинення терапії до зникнення небажаних ефектів. Зниження дози АЛЬФАПЕГу® рекомендується при зниженні числа нейтрофілів менше 0,75-10% або числа тромбоцитів менше 50-10/л. Терапію припиняють при зниженні числа нейтрофілів менше 0,50-10 /л або

числа тромбоцитів менше 25-107л.

Рекомендації щодо модифікації дози під час комбінованої терапії

АЛЬФАПЕГом та рибавірином (табл.2).

Таблиця 2
Лабораторні показники
Зниження дози тільки рибавірину, якщо:
Зниження дози тільки АЛЬФАПЕГ, якщо:
Припинення прийому АЛЬФАПЕГ та рибавірину, якщо:
Вміст гемоглобіну
<10 г/дл
-
<8,5 г/дл
Вміст гемоглобіну
у пацієнтів із захворюваннями серця в стадії компенсації
Вміст гемоглобіну знизився на >2 г/дл протягом будь-яких 4 тиж під час лікування
<12 г/дл через 4 тиж після зниження дози
Кількість лейкоцитів
-
<1,5-10%
<1,0-10%
Кількість нейтрофільних гранулоцитів
 
<0,75-10%
<0,5-10%
Кількість тромбоцитів
-
<50-10%
<25-10%

Побічна дія

З боку нервової системи: запаморочення, гиперестезія, парестезії, емоційна лабільність, нервозність, сонливість, депресія; рідко - суїцидальні думки і спроби самогубства, збудження, порушення свідомості.

З боку травної системи: сухість в роті, метеоризм, блювота, закреп або діарея та інші диспептичні явища; рідко - біль в правому підребер'ї.

З боку серцево-судинної системи: зниження або підвищення артеріального тиску, рідко - аритмія.

З боку системи крові: нейтропенія, гранулоцитопенія, тромбоцитопенія, поява аутоантитіл.

З боку дихальної системи: закладеність носа, синусит; рідко - кашель, задишка.

З боку органів чуття: кон'юнктивіт, в окремих випадках - біль в очах, зниження гостроти або обмеження полей зору, крововилив у сітківку, порушення слуху.

З боку ендокринної системи: порушення функції щитовидної залози, цукровий діабет, порушення менструального циклу (включаючи менорагію).

Алергічні реакції: сухість і свербіння шкіри, шкірний висип (в т.ч. еритема, кропив'янка), ангіоневротичний набряк, бронхоспазм, анафілактичний шок.

Інші: нездужання, підвищене потовиділення, лихоманка, біль в грудях, грипоподібний синдром.

Протипоказання

 • Гіперчутливість до діючої речовини чи до будь-якого інтерферону або до будь-якої допоміжної речовини.
 • В анамнезі - тяжка серцева патологія, включаючи нестабільні та неконтрольовані захворювання серцево-судинної системи протягом останніх 6 місяців.
 • Важкі виснажливі захворювання.
 • Хвороби щитовидної залози, за винятком тих, які контролюються традиційною терапією.
 • Аутоімунний гепатит або аутоімунне захворювання в анамнезі.
 • Захворювання печінки у стадії декомпенсації.
 • Епілепсія та/або захворювання центральної нервової системи.
 • Пацієнти, які мають вірусний гепатит С (ВГС) /ВІЛ з цирозом печінки ≥ 6 балів за шкалою Чайльд-П'ю.
 • В анамнезі психічні розлади, тяжкі депресії, суїцидальні думки та спроби самогубства.
 • Вагітність.

Особливості застосування

Слід застосовувати з обережністю у пацієнтів з хронічною серцевою недостатністю, інфарктом міокарда, аритміях, хронічній обструктивній хворобі легень, порушеннях згортання крові (в тому числі тромбофлебіт, тромбоемболія легеневої артерії), вираженим пригнічення кістковомозкового кровотворення, псоріазом, цукровим діабетом, схильності до розвитку кетоацидозу.

У деяких випадках при лікуванні інтерфероном альфа розвивалися офтальмологічні порушення, всім пацієнтам, перед призначенням терапії необхідно провести офтальмологічне обстеження для виявлення патології очного дна. Хворим з супутніми захворюваннями органу зору (діабетична або гіпертонічна ретинопатія) необхідно проводити додаткові огляди під час лікування, при появі нових або погіршенні наявних офтальмологічних порушень терапію слід припинити.

Для хворих при нирковій недостатності з кліренсом креатиніну <50 мл/хв не можна застосовувати терапію препаратом АЛЬФАПЕГ у комбінації з рибавірином.

Не слід починати комбіновану терапію АЛЬФАПЕГом® і рибавірином до отримання негативного результату тесту на вагітність.

Вагітність та лактація. Оскільки виявлено, що інтерферон альфа-2Ь має абортивну дію у приматів, ймовірно, АЛЬФАПЕГ також може спричиняти таку дію. Інформації щодо виділення компонентів цього препарату у грудне молоко немає. Через вірогідність небажаних реакцій у немовлят перед початком лікування годування груддю слід припинити.

При комбінованій терапії з рибавірином: АЛЬФАПЕГ з рибавірином рекомендуються до прийому жінкам у фертильний період лише в тому випадку, якщо під час лікування та протягом 4-х місяців після завершення лікування, вони користуються ефективними протизаплідними засобами. Хворим чоловікам та їхнім партнеркам необхідно обом застосовувати ефективні засоби контрацепції під час лікування та протягом 7 місяців після завершення лікування. При застосуванні під час вагітності рибавірин викликає серйозні вроджені дефекти, тому лікування рибавірином вагітним жінкам протипоказане.

При призначенні комбінованої терапії АЛЬФАПЕГ з рибавірином слід керуватися Інструкцією для медичного застосування препарату рибавірин. Не підлягає застосуванню препарат у флаконах з порушеною цілісністю, маркуванням, після закінчення терміну придатності, при неправильному зберіганні. Готовий розчин необхідно оглянути перед введенням, має бути прозорим та безбарвним.

Умови зберігання

Зберігати при температурі від 2 до 8 °С в захищеному від світла та недоступному для дітей місці.

Розчин препарату для ін'єкцій використовують негайно.

Термін придатності - 2 роки.

Пакування

Флакон з ліофілізатом для розчину для ін'єкцій по 80 мкг, 100 мкг, 120 мкг або 150 мкг разом з розчинником (вода для ін'єкцій) в пластиковій касеті (дозволяється пакування без пластикової касети) в картонній коробці.

Виробник: TOB "Науково-виробнича компанія "Інтерфармбіотек".

Адреса: Україна, м. Київ, вул. Заболотного, 150.

Про всі випадки незвичайних реакцій необхідно направити повідомлення до: Управління лікарських засобів та медичної продукції МОЗ України (01601, м. Київ, вул. М.Грушевського, 1, тел. (044) 253-61-94); Державного підприємства «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров'я України» (03151, м. Київ, вул. Ушинського, 40, тел. (044) 393-75-86) та на адресу підприємства-виробника.

Характеристики

Программа "Доступные лекарства" не участвует
Форма выпуска лиофилизат
Условия отпуска по рецепту
Регистрация закончилась
АТХ-классификация L03AB10 - Пегинтерферон альфа-2b
МНН Пег-интерферон альфа-2b
Действующие вещества интерферон альфа-2b
Производитель Интерфармбиотек, НПК, ООО для " Валартин Фарма, ООО", Украина
Инструкция по применению Альфапег, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Альфапег, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Альфапег с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.

Просмотренные товары

Альфапег лиофилизат для р-ра д/ин. по 80 мкг №1 во флак. с р-лем
Альфапег лиофилизат для р-ра д/ин. по 150 мкг №1 во флак. с р-лем
Альфапег лиофилизат для р-ра д/ин. по 100 мкг №1 во флак. с р-лем
Альфапег лиофилизат для р-ра д/ин. по 120 мкг №1 во флак. с р-лем
лиофилизат
Про-фарма
Цены в аптеках

Новинки реклама

Зима – высокий сезон переломов
Зима – высокий сезон переломов Позаботься о прочности костей уже сегодня! Подробней
Беспокоят суставы?
Беспокоят суставы? Комплексная поддержка суставов! Подробней
Насморк?
Насморк? Действуй активно! Подробней
Зажги страсть!
Зажги страсть! Растительный комплекс для мужчин Подробней
Беспокоит запор?
Беспокоит запор? Эффективно и безопасно даже для детей Подробней
Кашель?
Кашель? Есть быстрое решение! Подробней
Top