UA RU

Амброксол таблетки по 30 мг №25

Цены в аптеках
Инструкция указана для:
Добавить в избранные товары

Описание

Патогенетически обоснованное лечение кашля — распространенного ведущего клинического симптома острых и хронических заболеваний органов дыхания, является одной из актуальных задач медицинского специалиста. Кашель имеет различные характеристики и является частым симптомом инфекционно-воспалительной патологии дыхательной системы.

Амброксол – лекарственный препарат, оказывает муколитический и отхаркивающий эффект благодаря активному веществу – амброксолу. С 1978 года субстанция амброксола гидрохлорида применяется для терапии заболеваний органов дыхания, которые сопровождаются образованием вязкой мокроты.

Особенностью механизма действия является то, что, разжижая мокроту, амброксола гидрохлорид практически не увеличивает ее объем. Происходит нарушение дисульфидных связей структуры мокроты, за счет чего она становится менее вязкой и жидкой. Также Амброксол стимулирует двигательную активность мерцательного эпителия и улучшает местную защитную функцию органов дыхания посредством активации синтеза и секреции сурфактанта.

Положительные фармакологические свойства Амброксола:

 • концентрирование действующего вещества в тканях легких и бронхов;
 • быстро всасывается при внутреннем приеме;
 • высокая биодоступность;
 • облегчает боль в груди при кашле;
 • при совместном приеме с антибиотиками повышает концентрацию антибактериального препарата в легочной ткани, мокроте и плазме крови;
 • противовоспалительный эффект;
 • иммуномодулирующий местный эффект.

Многообразие лекарственных форм амброксола гидрохлорида позволяет провести оптимальный курс лечения пациента в зависимости от его возраста и индивидуальных особенностей. Амброксол выпускается разными производителями и имеет такие лекарственные формы:

 • таблетки;
 • капсулы пролонгированного действия;
 • сироп для приема внутрь;
 • раствор для ингаляций и перорального применения.

Многочисленными исследованиями доказана безопасность и эффективность применения, хорошая переносимость, удобство различных лекарственных форм у пациентов разных возрастных категорий. Показаниями к применению Амброксола являются острые и хронические бронхопульмонарные заболевания, которые характеризуются нарушением бронхиальной секреции и ослаблением продвижения слизи.

Перед использованием лекарственного препарата необходимо проконсультироваться с врачом и ознакомиться с инструкцией по применению.

В период лечения важным условием является соблюдение питьевого режима – следует использовать дополнительное количество жидкости для более эффективного разжижения мокроты.

Склад лікарського засобу

діюча речовина: ambroxol; 1таблетка містить амброксолу гідрохлориду 30 мг;

допоміжні речовини: лудипрес, магнію стеарат.

Лікарська форма

Таблетки;

фізико-хімічні властивості: круглі, двоопуклі, з рискою для поділу на одній стороні, білого кольору таблетки.

Назва і місцезнаходження виробника

Гродзиський фармацевтичний завод “Польфа” Сп. з о. о.,

05 - 825, м. Гродзиськ Мазовецький, вул. кс. Ю. Понятовського, 5, Польща.

Фармакотерапевтична група

Муколітичні засіби. Код АТС R05C B06.

Фармакологічні властивості. Амброксол - муколітичний та відхаркувальний засіб групи бензиламінів, який є активним метаболітом бромгексину, але порівняно з ним більш ефективний, менш токсичний та краще переноситься. Амброксол нормалізує патологічно змінену секрецію серозних клітин слизової оболонки бронхів, стимулює утворення сурфактанту (речовини, яка запобігає злипанню альвеол) та активність війчастого епітелію; швидко розріджує та перетворює на рідину густий та в’язкий бронхіальний секрет, зменшує його прилипання до стінок бронхів та прискорює виведення, полегшує відхаркування, сприяє очищенню бронхіального дерева, покращує газообмін у легенях, завдяки чому нормалізується функція дихання та одночасно підвищується місцевий імунітет у дихальній системі. Порівняно з іншими відхаркувальними засобами, розріджуючи мокротиння, амброксол не збільшує його об’єму. При внутрішньому застосуванні швидко всмоктується із травного тракту, легко проникає в тканину легенів, ефект виявляється приблизно через 30 хв та зберігається протягом 6 - 12 год.

Показання для застосування

Лікування гострих і хронічних захворювань дихальних шляхів, які супроводжуються утрудненим відходженням в’язкого секрету (гострий та хронічний бронхіт, бронхоектатична хвороба, трахеїт, ларингіт, фарингіт, синусит придаткових пазух, риніт, пневмонія, бронхіальна астма, силікоз, муковісцидоз легенів). У перед- і післяопераційний періоди для зменшення в’язкості бронхіального секрету (особливо у пацієнтів літнього віку).

Протипоказання

Підвищена чутливість (алергія) до амброксолу та бромгексину, а також до інших компонентів препарату; пептична виразка шлунка та дванадцятипалої кишки у стадії загострення.

Особливі застереження

Необхідно змінити тактику лікування, якщо симптоми захворювання зберігаються більш ніж 14 днів та/або їх вираженість збільшується на фоні застосування препарату. Хворим, які приймають Амброксол, слід рекомендувати дихальну гімнастику, а тяжкохворим іммобілізованим - необхідно забезпечити відсмоктування рідких виділень. З обережністю застосовують для хворих з ослабленим кашльовим рефлексом і порушенням дренажної функції бронхів через можливість накопичення виділень в бронхіальному дереві.

Застосування в періоди вагітності або годування груддю. Безпека застосування амброксолу в період вагітності вивчена недостатньо. Проведені на цей час дослідження у жінок після 28 тижня вагітності не виявили побічних ефектів, але краще утриматися від лікування в I-му триместрі вагітності. У II та III триместрах вагітності препарат призначають тільки в тих випадках, якщо користь від лікування перевищує ризик можливих небажаних впливів на плід. Амброксол проникає в грудне молоко матері, але вплив терапевтичних доз на дитину в період годування груддю не встановлений.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Препарат не впливає на психомоторні функції організму і може призначатися пацієнтам, які обслуговують рухомі механізми та автотранспортні засоби.

Під час лікування Амброксолом не слід застосовувати ніяких протикашльових лікарських засобів без попередньої консультації з лікарем.

Спосіб застосування та дози

Препарат застосовується внутрішньо після їжі. Не можна приймати препарат безпосередньо перед сном. Останню денну дозу треба прийняти ввечері, не пізніше ніж за 2 год до сну.

Дорослі та діти віком від 12 років: у перші 2 - 3 дні лікування - по 1 таблетці (30 мг)

3 рази на добу, у подальшому – по 1 таблетці (30 мг) 2 рази на добу.

Дітям віком до 12 років рекомендується приймати препарат у формі сиропу.

Передозування

Випадки передозування не спостерігались, але при появі нудоти, втомлюваності, надмірного виділення мокротиння слід звернутися до лікаря. При необхідності проводиться симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Препарат добре переноситься, лише зрідка можуть з’явитися шлунково-кишкові розлади (нудота, блювання, пронос, запор), які мають слабко виражений та тимчасовий характер і не потребують відміни препарату. Алергічні реакції спостерігаються дуже рідко, вони слабко виражені і можуть проявлятися набряком обличчя, шкірними висипами, підвищеною температурою чи ознобом, при появі яких препарат відміняють. У разі виникнення будь-яких незвичних реакцій обов’язково порадьтесь із лікарем щодо подальшого застосування препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Застосування амброксолу з антибіотиками (доксициклін, еритроміцин, цефуроксим, амоксицилін) підвищує їх концентрацію в тканинах легенів та посилює ефективність.

Амброксол не можна призначати одночасно з протикашльовими засобами, які пригнічують кашльовий рефлекс, наприклад, кодеїном, тому що це може ускладнити видалення перетвореного на рідину слизу із бронхіального дерева.

Термін придатності

4 роки. Не застосовуйте препарат після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати при температурі 15 - 25 °С у сухому, захищеному від світла місці. Зберігати у недоступному для дітей місці!

Упаковка

По 25 (25x1) або 50 (25х2) таблеток у блістерах, у картонній коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Запрет реализации всех серий
Запрет всех серий
Приказ 13466-03/07.3/17-10
Дата запрета 18.08.2010
Причина НЕЗАРЕЄСТРОВАНИЙ
Комментарий вміщення в карантин і повернення постачальнику для подальшої утилізації або знищення

Характеристики

Программа "Доступные лекарства" не участвует
Форма выпуска таблетки
Условия отпуска без рецепта
Категория При влажном кашле
Регистрация закончилась
АТХ-классификация R05CB06 - Амброксол
МНН Амброксол
Действующие вещества амброксол
Производитель Гедеон Рихтер, ООО, Польша/Венгрия
Инструкция по применению Амброксол, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Амброксол, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Амброксол с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.

Просмотренные товары

Амброксол таблетки по 0.03 г №20 (10х2)
Амброксол сироп 15 мг/5 мл по 100 мл во флак. (бан.)
Амброксол раствор д/инф. 7.5 мг/мл по 2 мл №10 в амп.
Амброксол таблетки по 30 мг №20 (10х2)
сироп, таблетки, раствор
10 производителей
Цены в аптеках

Новинки реклама

Зима – высокий сезон переломов
Зима – высокий сезон переломов Позаботься о прочности костей уже сегодня! Подробней
Беспокоят суставы?
Беспокоят суставы? Комплексная поддержка суставов! Подробней
Ослаблена потенция?
Ослаблена потенция? Найден способ быстрого восстановления! Подробней
Top