Ампициллина тригидрат таблетки по 0.25 г №20 (10х2)

Цены в аптеках

Перевести на русский язык:
Перевести

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: ampicillinum; (2S,5R,6R)-6-[(R)-2-аміно-2-фенілацетамід]-3,3-диметил-7-окси-4-тіо-1-азабіцил [3,2,0] гептан-2-карбоксилова кислота;

Основні фізико-хімічні властивості

таблетки білого кольору;

Склад

1 таблетка містить ампіциліну тригідрату 250 мг; 

допоміжні речовини: крохмаль картопляний, тальк, магнію стеарат або кальцію стеарат.

Форма випуску

Таблетки.

Фармакотерапевтична група

Антибактеріальні засоби для системного застосування. Напівсинтетичні пеніциліни. Код АТС J01C A01.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Антибіотик широкого спектра бактерицидної дії. Пригнічує синтез клітинної стінки бактерій. Активний відносно грампозитивних мікроорганізмів: стафілококів (за винятком штамів, що продукують пеніциліназу), стрептококів. Ампіцилін активний також відносно грамнегативних мікроорганізмів: кишечної палички, палички Фрідлендера та Пфейфера, шигел, сальмонел, протею. Ампіцилін руйнується під дією пеніцилінази.

Фармакокінетика. У травному тракті всмоктується на 30-40 %. Не руйнується в кислому середовищі шлунка. Максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 1-2 години після прийому внутрішньо. Ампіцилін добре розподіляється в тканинах і рідинах організму. Слабко проникає через гематоенцефалічний бар’єр, проникає через плаценту. При запаленні мозкових оболонок проникність через гематоенцефалічний бар’єр різко зростає. 30 % ампіциліну метаболізується в печінці. Вільно зв’язується з білками плазми крові (10-30 %). Практично не піддається біотрансформації. Елімінується переважно нирками, частково екскретується з жовчю, у жінок в період годування груддю – з молоком.

Показання для застосування

Пневмонії, бронхіти, бронхопневмонії, абсцеси легенів; інфекції вуха, горла, носа, перитоніт, сепсис, ангіна; інфекції, включаючи змішані, сечо- та жовчовивідних шляхів (пієліт, пієлонефрит, цистит, холангіт, холецистит); інфекційні захворювання шлунково-кишкового тракту, в тому числі сальмонельоз; інфекції м’яких тканин, гонорея та інші захворювання, спричинені чутливими до дії антибіотика мікроорганізмами.

Спосіб застосування та дози

Ампіциліну тригідрат застосовують внутрішньо незалежно від прийому їжі. Таблетку можна подрібнити перед прийомом або проковтувати цілими, запиваючи рідиною. Режим дозування встановлюють індивідуально залежно від тяжкості перебігу, локалізації інфекції та чутливості збудника. При прийомі внутрішньо для дорослих разова доза становить 250-500 мг, кратність прийому – 4 рази/добу. Максимальна добова доза для дорослих при прийомі внутрішньо – 4 г. Дітям віком після 3 років, а також дітям з масою тіла до 20 кг призначають по 12,5-25 мг/кг маси тіла кожні 6 годин. Тривалість лікування залежить від локалізації інфекції та особливостей перебігу захворювання (від 5-10 днів до 2-3 тижнів і більше).

Побічна дія

При застосуванні ампіциліну тригідрату можливі алергічні реакції (шкірний висип, кропив’янка, набряк Квінке, дуже рідко – анафілактичний шок), диспепсичні розлади (нудота, блювання, діарея). При анафілактичному шоку вживають невідкладних заходів щодо його усунення. При перших ознаках алергії препарат відміняють і проводять десенсибілізуючу терапію. В ослаблених хворих при тривалому лікуванні може розвинутись суперінфекція, викликана стійкими до препарату мікроорганізмами (дріжджеподібні гриби, грамнегативні мікроорганізми).

Протипоказання

Застосування ампіциліну тригідрату протипоказане при підвищеній чутливості до ампіциліну та інших препаратів групи пеніциліну, при порушенні функцій печінки. Препарат не призначають дітям віком до 3 років.

Передозування

Проявляється токсичною дією на ЦНС (особливо у хворих з нирковою недостатністю). Симптоми: нудота, блювання, діарея, порушення водно-електролітного балансу. Лікування: промивання шлунка, застосування активованого вугілля, сольових послаблюючих, корекція водно-електролітного балансу, гемодіаліз.

Особливості застосування

При лікуванні ампіциліном необхідно систематично контролювати функції нирок, печінки та картину периферичної крові. Пацієнтам з порушенням функції нирок потрібна корекція режиму дозування відповідно до значень кліренсу креатиніну. При застосуванні високих доз у хворих з нирковою недостатністю можлива токсична дія на ЦНС. При застосуванні ампіциліну у хворих з бактериємією (сепсис) можлива реакція бактеріолізу (реакція Яриша-Герксгеймера). Можливе застосування ампіциліну у період вагітності у випадках, коли, на думку лікаря, користь від застосування переважає ризик для плоду. Ампіцилін виділяється з грудним молоком в низьких концентраціях. При необхідності прийому ампіциліну в період лактації потрібно вирішити питання про припинення годування груддю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Пробенецид при одночасному застосуванні з ампіциліном знижує канальцеву секрецію останнього, в зв’язку з чим підвищується концентрація ампіциліну в плазмі крові та зростає ризик розвитку токсичної дії. Одночасне застосування з алопуринолом значно підвищує ймовірність виникнення шкірного висипу. Ампіцилін у високих дозах знижує рівень атенололу в плазмі крові, тому рекомендується застосовувати ці лікарські засоби окремо, причому спершу – атенолол, а потім – ампіцилін. При одночасному застосуванні ампіциліну з пероральними гормональними контрацептивами відмічається зниження їх ефективності. Ампіцилін посилює ефект пероральних антикоагулянтів.

Умови та термін зберігання

Зберігати в сухому місці при температурі від 15 °С до 25 °С. Термін придатності – 2 роки.

Умови відпуску

За рецептом.

Упаковка

По 24 таблетки в пеналах або по 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці. По 2 контурні упаковки в пачці.

Виробник

ВАТ “Монфарм”.

Адреса

Україна, Черкаська обл., м. Монастирище, вул. Заводська, 8.

Дата последнего обновления: 04.03.2014
Аннотация (инструкция по применению) продукта Ампициллина тригидрат, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Ампициллина тригидрат, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Ампициллина тригидрат с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.

Характеристики

Форма выпуска таблетки
Условия отпуска по рецепту
Регистрация Закончилась
АТХ-классификация J01CA01 - Ампициллин
Действующие вещества ампициллин

Рекомендуем посмотреть

Ампициллин порошок для р-ра д/ин. по 0.5 г №10 во флак.
Ампициллин таблетки по 250 мг №10
Ампициллин порошок д/приг. р-ра д/ин. в/м по 0.5 г №50 во флак.
+16
Ампициллин
порошок, таблетки
6 производителей
Цены в аптеках
Ампициллин-Дарница таблетки по 0.25 г №20 (10х2)
Ампициллин-Дарница
таблетки
Дарница
Цены в аптеках
Ампициллин-Здоровье таблетки по 250 мг №24
Ампициллин-Здоровье
таблетки
Здоровье ФК
Цены в аптеках

Просмотренные товары

Ампициллина тригидрат таблетки по 250 мг №20 (10х2)
Ампициллина тригидрат таблетки по 0.25 г №20 (10х2)
Ампициллина тригидрат таблетки по 0.25 г №24 в пенал.
+5
Ампициллина тригидрат
таблетки
6 производителей
Цены в аптеках

Новинки

Хотите бросить курить?
Хотите бросить курить? Снижение тяги к курению уже через 60 секунд Подробней
Приливы? Потливость?
Приливы? Потливость? Лечение климакса без гормонов Подробней
Как предотвратить инфаркт миокарда?
Как предотвратить инфаркт миокарда? ЗДОРОВЬЕ СЕРДЦА В ВАШИХ РУКАХ! Подробней
Ви разом. Ви кохаєте?
Ви разом. Ви кохаєте? Відчуйте одне одного по справжньому! Подробней
Беспокоит запор?
Беспокоит запор? Эффективно и безопасно даже для детей Подробней
Чтобы диарея не испортила отдых...
Чтобы диарея не испортила отдых... Возьмите с собой... Подробней

Инструкция по применению

Состав Показания Способ применения и дозы Побочные действия Противопоказания Передозировка Условия и срок хранения Применение при беременности и кормлении грудью

Где купить Ампициллина тригидрат?

Показать все аптеки, где есть Ампициллина тригидрат
Top