Ампициллин-оксациллин инструкция и цена в аптеках

Цены в аптеках

Ампициллин-оксациллин - инструкция по применению

Ампициллин-оксациллин капсулы по 0.25 г №20 (10х2)
Перевести на русский язык:
Перевести

Загальна характеристика

Основні фізико-хімічні властивості

капсули тверді желатинові, білого кольору; вміст капсул – гранули білого з жовтуватим відтінком кольору, гіркого смаку;

Склад

1 капсула містить ампіциліну тригідрату (у перерахуванні на ампіцилін) - 0,125 г, оксациліну натрієвої солі (у перерахуванні на оксацилін) - 0,125 г;

допоміжні речовини: цукор, крохмаль картопляний.

 Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група

Антибактеріальні засоби для системного застосування.

Код АТС J01С А51.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Препарат має широкий антибактеріальний спектр дії, що охоплює спектри ампіциліну та оксациліну. Активний відносно грампозитивних (Streptococcus spp., у тому числі S. pneumoniae, Staphylococcus spp., Bacillus anthracis, Clostridium spp. та ін.) та грамнегативних (Еscherichia соli, Salmonella spp., Shigella spp., Рroteus mirabilis, Haemophilus influenzae, Кlebsiella pneumoniae, Neisseria gonorrhoeae, N. meningitidis та ін.) мікроорганізмів. Внаслідок вмісту у препараті натрієвої солі оксациліну, препарат активний і щодо пеніциліназоутворюючих мікроорганізмів. Комбінація ампіциліну з оксациліном у ряді випадків посилює дію кожного компонента (за рахунок можливого синергізму). Препарат перешкоджає утворенню пептидних зв'язків внаслідок інгібування транспептидази, порушує пізні етапи синтезу пептидоглікану клітинної стінки мікроорганізмів, що призводить до лізису бактерій, що діляться.

До дії препарату стійкі Pseudomonas aeruginosa, більшість штамів P. vulgaris, P. rettgeri, P. morgonii, віруси, найпростіші, гриби.

Фармакокінетика. Ампіцилін добре всмоктується в кров при застосуванні внутрішньо, максимальна концентрація досягається через 2 год. Препарат спостерігається в крові протягом 6 год. У незначній кількості зв’язується з білками плазми крові. В ліквор ампіцилін проникає в мінімальних кількостях (0,25 - 0,5% від концентрації в сироватці крові), спостерігається в плевральній і синовіальній рідинах (65 - 80% від концентрації в сироватці крові), в жовчі. Із організму виводиться в незмінному стані нирками 75 - 90% ампіциліну.

Оксацилін добре всмоктується при застосуванні внутрішньо, максимум концентрації в крові досягається через 1 - 2 год після введення і швидко зменшується до 4-ї години. Після 1 - 3 год після прийому оксацилін спостерігається в плевральній рідині в концентрації, що досягає 10%, в синовіальній і асцитичній рідинах – 50%, в жовчі 5 - 8% від концентрації в сироватці крові. 23 - 75% оксациліну виводиться з сечею. В організмі до 10% антибіотика метаболізується. Продукти метаболізму препарату зберігають антибактеріальну активність.

Показання для застосування

Інфекції, спричинені чутливими до ампіциліну/оксациліну збудниками, дихальних шляхів (ангіна, бронхіт, пневмонія, синусит, фарингіт), жовчовивідних шляхів (холангіт, холецистит) та сечовивідних шляхів (пієліт, пієлонефрит, цистит), інфекційні процеси шкіри і м'яких тканин, сепсис, ендокардит, післяпологові інфекції. Профілактика післяопераційних ускладнень при хірургічних втручаннях.

При лікуванні гонореї Ампіцилін-Оксацилін застосовують у випадках, спричинених резистентними до бензилпеніциліну штамами гонококів.

Спосіб застосування та дози

Препарат приймають внутрішньо, запиваючи великою кількістю води, за півгодини до або через 2 години після їжі. Разова доза для дорослих і дітей старше 14 років становить 0,5 - 1 г, добова - 2 - 4 г. Дітям від 6 до 7 років призначають по 100 мг/кг маси тіла на добу, від 8 до 14 років - 50 мг/кг маси тіла на добу. Добову дозу поділять на 4 - 6 прийомів. Капсулу розкривати не можна.

Тривалість лікування залежить від тяжкості захворювання і ефективності терапії (від 5 - 7 днів і більше за призначенням лікаря). При тяжкому перебігу інфекції дози можуть бути збільшені у 1,5 - 2 рази.

Побічна дія

Нудота, блювання, діарея, дисбіоз, алергічні реакції у вигляді шкірного висипу, кропив"янки, набряку Квінке.

При тривалому лікуванні в ослаблених хворих можливий розвиток суперінфекції, викликаної стійкими до препарату мікроорганізмами (дріжджоподібні гриби, грамнегативні мікроорганізми).

Протипоказання

Гіперчутливість (у тому числі до інших пеніцилінів, цефалоспоринів, карбапенемів), тяжкі порушення функції печінки, інфекційний мононуклеоз, лімфолейкоз, лактація (на час лікування необхідно припинити грудне годування). Діти до 6 років (у даній лікарській формі).

Передозування. У разі передозування можуть спостерігатися нудота, блювання, діарея.

Рекомендовано промивання шлунка, прийом активованого вугілля.

Лікування симптоматичне.

Особливості застосування

Під час лікування Ампіциліном-Оксациліном знижується надійність контрацепції пероральних протизаплідних препаратів.

При тривалому застосуванні препарату доцільно одночасно призначати вітаміни групи В і С. Під час вагітності препарат призначають лише за життєвими показаннями.

З обережністю слід застосовувати для лікування хворих дітей, якщо в анамнезі матері є вказівка на підвищену чутливість її до пеніцилінів.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Ефект препарату знижують хлорамфенікол, тетрациклін та інші бактеріостатичні препарати, фенобарбітал. Алопуринол підвищує ймовірність появи висипу на шкірі. При сумісному застосуванні препарату знижується ефект пероральних контрацептивів, збільшується - антикоагулянтів, антибіотиків аміноглікозидного ряду. Пробенецид підвищує концентрацію оксациліну в крові.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці, при температурі від 15 до 25°С. Термін придатності - 2 роки.

Умови відпуску

За рецептом.

Упаковка. По 10 капсул у контурній чарунковій упаковці. По 2 контурні чарункові упаковки в пачці.

Виробник

РУП «Бєлмедпрепарати».

Адреса

Республіка Білорусь, м. Мінськ, вул. Фабриціуса, 30.

Аннотация (инструкция по применению) продукта Ампициллин-оксациллин, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Ампициллин-оксациллин, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Ампициллин-оксациллин с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.
Дозировка Ампициллин-оксациллин капсулы по 0.25 г №20 (10х2)
Производитель Белмедпрепараты, РУП, Республика Беларусь
МНН Comb drug
Регистрация № UA/6137/01/01 от 22.03.2007. Приказ № 140 от 22.03.2007
Код АТХ

Также ищут

Новинки

ГОРЛО БОЛИТЬ? Малюку і Тату горло лікувати Подробней
Как предотвратить инфаркт миокарда? ЗДОРОВЬЕ СЕРДЦА В ВАШИХ РУКАХ! Подробней
Планируешь беременность? Немецкий стандарт витаминов до и во время беременности Подробней
Беспокоят суставы? Комплексная поддержка суставов! Подробней
Беспокоит запор? Эффективно и безопасно даже для детей Подробней
Как экономить при покупке в аптеках? Подробней
Скрыть рекламу
Top