Антиструмин-Дарница - инструкция, показания, состав, побочные эффекты

Цены в аптеках

Антиструмин-Дарница таблетки по 1 мг №100 (10х10)
Перевести на русский язык:
Перевести

Склад

діюча речовина: potassium iodide;

1 таблетка містить: калію йодиду 1 мг;

допоміжні речовини: цукор кристалічний, кальцію стеарат.

Лікарська форма

Таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або майже білого кольору, з жовтуватим відтінком, плоскоциліндричної форми з фаскою.

Фармакотерапевтична група

Препарати йоду, які застосовують при захворюваннях щитовидної залози. Код АТХ Н0ЗС А.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Йод – це життєво необхідний мікроелемент, який входить до складу гормонів щитовидної залози – тироксину (Т4) та трийодтироніну (Т3), що забезпечує її нормальне функціонування.

При надходженні йодидів до клітин епітелію фолікулів щитовидної залози під впливом ферменту йодид-пероксидази відбувається окиснення йоду з утворенням елементарного йоду. Речовина вступає в реакцію заміщення з ароматичним циклом тирозину, у результаті цього утворюються тироніни: 3,5-йод похідне (гормон тироксин – Т4) та 3-йод похідне (гормон трийодтиронін – Т3). Тироніни утворюють комплекс із білком тиреоглобуліном, який депонується у колоїді фолікула щитовидної залози та зберігається у такому стані протягом кількох днів і тижнів. При дефіциті йоду цей процес порушується. Йод, який надходить до організму у фізіологічних кількостях, запобігає розвитку ендемічного зоба, пов’язаного з нестачею цього елементу в їжі; нормалізує розміри щитовидної залози у дорослих пацієнтів; впливає на показники співвідношення Т34, рівень тиреотропного гормону.

Фармакокінетика.

Після перорального застосування йод майже повністю всмоктується у тонкому кишечнику. Протягом 2 годин після всмоктування він розподіляється у міжклітинному просторі; накопичується у щитовидній залозі, нирках, шлунку, молочних та слинних залозах. Об’єм розподілу у здорової людини становить у середньому 23 літри (38 % маси тіла). Вміст йоду у грудному молоці, слині, шлунковому соку у 30 разів вищий за концентрацію у плазмі крові. У щитовидній залозі міститься ¾ (10-20 мг) усього йоду, що знаходиться в організмі. Близько 80 % прийнятого йоду виводиться з організму із сечею через нирки. З каловими масами виводиться 10-15 %. При досягненні рівноважної концентрації кількість йоду, що виводиться, пропорційна до добового надходження з їжею.

Показання

Профілактика розвитку дефіциту йоду.

Профілактика рецидиву йод-дефіцитного зоба після хірургічного видалення, а також після завершення комплексного лікування препаратами гормонів щитовидної залози.

Лікування дифузного еутиреоїдного зоба.

Протипоказання

Підвищена чутливість до йоду або до одного з інших компонентів препарату. Маніфестний гіпертиреоз. Застосування калію йодиду у дозах, що перевищують 150 мкг йоду на добу, при латентному гіпертиреозі. Застосування калію йодиду у дозах від 300 до 1000 мкг йоду на добу при автономній аденомі, фокальних та дифузних автономних вогнищах щитовидної залози, за винятком передопераційної йодотерапії з метою блокади щитовидної залози за Пламером. Туберкульоз легенів. Геморагічний діатез. Герпетиформний дерматит Дюринга (синдром Дюринга-Брока).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Дефіцит йоду підвищує, а надлишок – знижує реакцію на терапію гіпертиреозу тиреостатичними засобами, у зв’язку з цим перед лікуванням або під час лікування гіпертиреозу у разі можливості необхідно уникати будь-якого застосування йоду.

Тиреостатичні засоби, зі свого боку, гальмують перехід йоду в органічні сполуки у щитовидній залозі і таким чином можуть спричиняти утворення зоба.

Поглинання йоду щитовидною залозою конкурентно пригнічується речовинами, проникнення яких у щитовидну залозу відбувається за таким же механізмом захоплення, як і проникнення йоду, наприклад, перхлоратом, а також субстанціями, які самі не транспортуються, наприклад, тіоціанат, у концентрації, що перевищує 5 мг/дл.

Поглинання йоду щитовидною залозою та його обмін у ній стимулюється ендогенним та екзогенним тиреотропним гормоном – ТТГ.

Одночасне застосування високих доз йоду, які пригнічують інкрецію гормонів щитовидної залози, та солями літію може сприяти виникненню зоба та гіпотиреозу.

Вищі дози калію йодиду у поєднанні з калійзберігаючими діуретиками можуть призводити до гіперкаліємії.

При одночасному застосуванні відбувається підсилення ефекту хінідину на серце у зв’язку зі збільшенням концентрації калію у плазмі крові.

Одночасне застосування з рослинними алкалоїдами та солями важких металів може призвести до утворення нерозчинного осаду та ускладнити всмоктування йоду.

Перешкоджає проникненню нестабільних ізотопів йоду у тканину щитоподібної залози.

Особливості застосування

Антиструмін-Дарниця не слід застосовувати при гіпотиреозі, за винятком тих випадків, коли гіпотиреоз спричинений дефіцитом йоду.

Призначення йоду слід уникати при терапії радіоактивним йодом, при наявності або підозрі на рак щитовидної залози.

У пацієнтів із нирковою недостатністю може розвинутись гіперкаліємія.

При застосуванні препарату для лікування дітей необхідний контроль лікаря.

До складу цього лікарського засобу як допоміжна речовина входить цукор кристалічний, це слід враховувати хворим на цукровий діабет.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Препарат у даному дозуванні не застосовувати у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Даних про шкідливий вплив немає.

Спосіб застосування та дози

Антиструмін-Дарниця дорослим та дітям віком від 12 років приймати з профілактичною метою внутрішньо після їди по 1 таблетці (1 мг калію йодиду) один раз у 7 днів, запиваючи великою кількістю рідини, при цьому профілактика може тривати до кількох років.

При лікуванні дифузних форм зоба добова доза для дорослих та дітей віком від 12 років становить 1 таблетку, препарат приймати 2-3 рази на тиждень.

Зазвичай для лікування зоба у дорослих і дітей віком від 12 років потрібно від 6 до 12 місяців і більше.

Загалом питання про дозування та тривалість застосування препарату для профілактичних заходів або для лікування захворювань щитовидної залози вирішує лікар в індивідуальному порядку.

Для попередження подразнення слизової оболонки травного тракту препарат запивати молоком, киселем або солодким чаєм.

Діти

Препарат застосовувати дітям віком від 12 років.

Передозування

При гострій інтоксикації йодом спостерігається рефлекторна блювота (при наявності в їжі крохмальвмісних компонентів блювотні маси набувають синього забарвлення), болі в животі, діарея (іноді з кров’ю), забарвлення слизових оболонок в коричневий колір. Може наступити дегідратація та шок. У рідкісних випадках відзначається стеноз стравоходу. Летальні випадки спостерігалися тільки після застосування великої кількості йодної настойки (від 30 до 250 мл). Хронічна передозування призводить до феномену, який називається «йодизм»: металевий присмак у роті, набряк і запалення слизових оболонок (риніт, кон'юнктивіт, гастроентерит, бронхіт); вугрове висипання; дерматит; набряк і болі слинних залоз; геморагії, підвищення температури тіла; дратівливість.

Латентні процеси, такі як туберкульоз, під дією йоду можуть активізуватися.

При тривалому застосуванні високих доз препарату (більше 300 мкг на добу) можливий розвиток йод-індукованого гіпертиреозу (особливо у пацієнтів літнього віку при наявності вузлового зобу або токсичної аденоми).

При терапії високими дозами йоду (більше 1 мг/добу) в окремих випадках можуть розвинутися зоб і гіпотиреоз.

Лікування.

Терапія при гострій інтоксикації. Відміна препарату, промивання шлунку розчином крохмалю, білка або 5 % розчином натрію тіосульфату до видалення усіх слідів йоду, прийом активованого вугілля; при хронічній інтоксикації – скасування препарату. При застосуванні гемодіалізу можна зменшити рівень йоду в плазмі крові. Симптоматична терапія порушення водного балансу, електролітного балансу, протишокова терапія.

Терапія при хронічній інтоксикації. Відміна йоду.

Гіпертиреоз, індукований йодом. Відміна препарату, нормалізація обміну речовин за допомогою гормонів щитовидної залози.

Лікування відповідно до форми перебігу: м’які форми зазвичай лікування не потребують, при виражених формах вимагається проведення тиреостатичної терапії (ефективність якої проявляється із запізненням). У тяжких випадках (тиреотоксична криза) необхідні інтенсивна терапія, плазмаферез або тиреоїдектомія.

Побічні реакції

З боку ендокринної системи: при застосуванні у високих дозах може виникнути зоб, гіпотиреоз; при терапії зоба у дорослих (добова доза від 300 до 1000 мкг йоду) в окремих випадках можливий розвиток гіпертиреозу, спричиненого йодом. У переважній більшості випадків передумовою для цього є наявність дифузних або обмежених ділянок автономії щитовидної залози. Зазвичай схильні до ризику пацієнти літнього віку, які страждають зобом протягом тривалого часу.

З боку крові та лімфатичної системи: еозинофілія.

З боку серцево-судинної системи: тахікардія.

З боку нервової системи та психіки: тремор, дратівливість, порушення сну.

З боку шлунково-кишкового тракту: неприємні відчуття в епігастральній ділянці, діарея.

З боку шкіри, підшкірної клітковини та імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи риніт, спричинений йодом, бульозна або туберозна йододерма, ексфоліативний дерматит, ангіоневротичний набряк, гарячка, акне і припухлість слинних залоз, підвищене потовиділення.

Також можливі: прояви йодизму (який проявляється такими симптомами як набряк слизової оболонки носа, «йодні» вугри, «йодна» пропасниця, кропив’янка, набряк Квінке, шкірні висипання, свербіж, анафілактичний шок).

При профілактичному застосуванні йодиду у будь-якому віці, а також при терапевтичному застосуванні у дітей небажаних ефектів, як правило, не спостерігається. Проте при наявності великих вогнищ автономії щитовидної залози і при призначенні йоду у добових дозах, що перевищують 150 мкг, повністю виключити появу вираженого гіпертиреозу неможливо.

Термін придатності

4 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці; по 5 або 10 контурних чарункових упаковок у пачці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Україна, 02093, м. Київ, вул. Бориспільська, 13.

Дата последнего обновления: 18.05.2015
Аннотация (инструкция по применению) продукта Антиструмин-Дарница, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Антиструмин-Дарница, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Антиструмин-Дарница с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.

Характеристики

Форма выпуска таблетки
Условия отпуска по рецепту
Категория Препараты йода
Регистрация UA/3223/01/01 от 08.05.2015 (приказ 268(2))
Действующие вещества калия йодид

Найдено 1325 аптек

Ліки Полтавщини
Полтава, ул.Героев-Чернобыльцев 1
Антиструмин-дарница табл. 1 мг контурн. ячейк. уп. №100 дарница зао `(украина, киев)
Дарница
от 63,18
Аптека
Гадяч, ул.Полтавская 13
Антиструмин-дарница табл. 1мг №100
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 51,50
Аптека
Кобеляки, пл.Победы 16В
Антиструмин-дарница табл. 1мг №100
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 50,40
Аптека
Липовая Долина, ул.Полтавская 31А
Антиструмин-дарница табл. 1мг №100
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 51,50
Аптека
Ромны, бул.Тараса Шевченко 7/3
Антиструмин-дарница табл. 1мг №100
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 51,50
Аптека
Кременчуг, пр.Леси Украинки 39
Антиструмин-дарница табл. 1мг №50
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 31,95
Аптека
Ромны, ул.Руденко 23Б
Антиструмин-дарница табл. 1мг №100
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 49,20
Аптека оптовых цен
Красилов, пер.Циолковского 7
Антиструмин-дарница табл. 1мг №50
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 32,85
Аптека 911
Черкассы, ул.Вячеслава Черновола 53
Антиструмин-дарница табл. 1мг №100
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 51,50
Аптека оптовых цен
Киев, ул.Ольжича 8
Антиструмин-дарница табл. 1мг №50
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 31,60
Антиструмин-дарница табл. 1мг №100
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 51,50
Аптека оптовых цен
Березань, ул.Привокзальная 3А
Антиструмин-дарница табл. 1мг №100
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 51,50
Аптека оптовых цен
Вишневое, ул.Первомайская 13
Антиструмин-дарница табл. 1мг №100
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 51,50
Аптека 911
Овруч, ул.Тараса Шевченко 33
Антиструмин-дарница табл. 1мг №100
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 51,50
Аптека оптовых цен
Белогородка, ул.Владимирская 107В
Антиструмин-дарница табл. 1мг №100
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 51,50
Аптека оптовых цен
Глеваха, ул.Вокзальная 53
Антиструмин-дарница табл. 1мг №100
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 51,50
Аптека оптовых цен
Киев, ул.Алматинская 99/2
Антиструмин-дарница табл. 1мг №100
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 51,50
Аптека
Ирпень, ул.Тараса Шевченко 7Н
Антиструмин-дарница табл. 1мг №100
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 51,50
Аптека низкие цены №1
Харьков, ш.Салтовское 147Г
Антиструмин-дарница табл. 1мг №100
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 45,70
Аптека оптовых цен
Золочев, ул.Маркиана Шашкевича 2
Антиструмин-дарница табл. 1мг №50
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 32,85
Аптека оптовых цен
Конотоп, ул.Евгения Коновальца 1
Антиструмин-дарница табл. 1мг №100
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 51,50
Аптека оптовых цен
Измаил, ул.Пушкина 48
Антиструмин-дарница табл. 1мг №100
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 51,50
Аптека низкие цены №1
Пирятин, ул.Соборная 16
Антиструмин-дарница табл. 1мг №100
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 51,50
Аптечная сеть 911
Харьков, ул.Сумская 39
Антиструмин-дарница табл. 1мг №100
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 51,50
Аптека оптовых цен
Северодонецк, ул.Курчатова 11Б
Антиструмин-дарница табл. 1мг №100
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 50,40
Аптека оптовых цен
Дружковка, ул.Соборная 32А
Антиструмин-дарница табл. 1мг №100
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 51,50
Аптека низкие цены №1
Полтава, ул.Гожулянская 4
Антиструмин-дарница табл. 1мг №100
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 50,30
Аптека оптовых цен
Фастов, ул.Тараса Шевченко 42А
Антиструмин-дарница табл. 1мг №100
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 51,50
Аптека низкие цены №1
Харьков, пр.Героев Сталинграда 136К
Антиструмин-дарница табл. 1мг №100
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 51,50
Аптека оптовых цен
Барышевка, ул.Центральная 15А
Антиструмин-дарница табл. 1мг №100
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 51,50
Аптека низкие цены №1
Харьков, ул.Академика Павлова 307
Антиструмин-дарница табл. 1мг №100
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 51,50
Аптека оптовых цен
Чернигов, ул.Рокоссовского 15
Антиструмин-дарница табл. 1мг №100
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 51,50
Аптека 911
Тарасовка, ул.Железнодорожная 8А/1
Антиструмин-дарница табл. 1мг №100
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 51,50
Аптека
Кривой Рог, ул.Каткова 2
Антиструмин-дарница табл. 1мг №100
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 51,50
Аптека 911
Карловка, ул.Полтавский шлях 48В
Антиструмин-дарницатаб.1мг#100
ДАРНИЦА ФФ ЧАО УКРАИНА КИЕВ
есть
Аптека Доброго Дня
Киев, пл.Спортивная 1А (ТРЦ Гуливер)
Антиструмін-д табл. 1мг №100
Дарница ЧАО (Украина, Киев) (м)
от 45,50
Аптека оптовых цен
Харьков, ш.Салтовское шоссе 246
Антиструмин-дарница табл. 1мг №100
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 51,50
Аптека низкие цены №1
Херсон, пр.Ушакова 46
Антиструмин-дарница табл. 1мг №100
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 51,50
Аптека низкие цены №1
Антоновка, ш.Вячеслава Черновола 30
Антиструмин-дарница табл. 1мг №100
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 51,50
Аптека Оптовых Цен
Ржищев, ул.Соборная 23
Антиструмин-дарница табл. 1мг №100
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 50,80
Аптека оптовых цен
Бахмут, ул.Торговая 4
Антиструмин-дарница табл. 1мг №100
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 51,50
Аптека оптовых цен
Кролевец, ул.Леси Украинки 2Б
Антиструмин-дарница табл. 1мг №100
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 51,50
Аптека оптовых цен
Лисичанск, пр.Победы 149
Антиструмин-дарница табл. 1мг №100
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 51,50
Аптека №119 КП Фармация
Киев, пр.Владимира Маяковского 15
Антиструмін-дарниця 1 мг №100 табл.
Дарниця ФФ
есть
Аптека оптовых цен
Токмак, ул.Гоголя 50
Антиструмин-дарница табл. 1мг №100
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 51,50
Аптека низкие цены №1
Черкассы, ул.Смелянская 40
Антиструмин-дарница табл. 1мг №100
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 51,50
Аптека оптовых цен
Ромны, бул.Московский 21/3
Антиструмин-дарница табл. 1мг №100
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 51,50
Аптека низкие цены №1
Винница, ул.Пирогова 49
Антиструмин-дарница табл. 1мг №100
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 51,50
Аптека Дешево
Харьков, ул.Рождественская 29А
Антиструмин-дарница табл. 1мг №100
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 51,50
Аптека
Кривой Рог, ш.Днепровское 41
Антиструмин-дарница табл. 1мг №100
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 51,50
Аптека оптовых цен
Житомир, пр.Мира 22
Антиструмин-дарница табл. 1мг №100
ДАРНИЦА ЧАО ФАРМ. ФИРМА
от 48,40
  • Антиструмин-Дарница таблетки по 1 мг №100 (10х10)
  • Антиструмин-Дарница таблетки по 1 мг №50 (10х5)

Рекомендуем посмотреть

Йодомарин 200 таблетки по 200 мкг №50 (25х2)
Йодомарин 200 таблетки по 200 мкг №50 (10х5)
Йодомарин 200
таблетки
Берлин-Хеми
Цены в аптеках
Йодомарин 100 таблетки по 100 мкг №100 во флак.
Йодомарин 100 таблетки по 100 мкг №50 во флак.
Йодомарин 100
таблетки
Берлин-Хеми
Цены в аптеках
Йодид-Фармак таблетки по 100 мкг №50 (10х5)
Йодид-Фармак таблетки по 200 мкг №50 (10х5)
Йодид-Фармак
таблетки
Фармак
Цены в аптеках

Просмотренные товары

Антиструмин-Дарница таблетки по 1 мг №100 (10х10)
Антиструмин-Дарница таблетки по 1 мг №50 (10х5)
Антиструмин-Дарница
таблетки
Дарница
Цены в аптеках

Новинки

Чтобы диарея не испортила отдых...
Чтобы диарея не испортила отдых... Возьмите с собой... Подробней
Беспокоит запор?
Беспокоит запор? Эффективно и безопасно даже для детей Подробней
Приливы? Потливость?
Приливы? Потливость? Лечение климакса без гормонов Подробней
Хотите бросить курить?
Хотите бросить курить? Снижение тяги к курению уже через 60 секунд Подробней
Ви разом. Ви кохаєте?
Ви разом. Ви кохаєте? Відчуйте одне одного по справжньому! Подробней
Как предотвратить инфаркт миокарда?
Как предотвратить инфаркт миокарда? ЗДОРОВЬЕ СЕРДЦА В ВАШИХ РУКАХ! Подробней
Top