Арифон - инструкция, показания, состав, побочные эффекты

Цены в аптеках

Перевести на русский язык:
Перевести

Склад

діюча речовина: індапамід,

1 таблетка містить 2,5 мг індапаміду;

допоміжні речовини: таблетка: крохмаль кукурудзяний, лактози моногідрат, магнію стеарат, повідон, тальк; плівкова оболонка: віск бджолиний білий, титану діоксид (Е 171), гліцерин, натрію лаурилсульфат, гіпромелоза (гідроксипропілметилцелюлоза), макрогол 6000, магнію стеарат.

Лікарська форма

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості: білого кольору, круглої двоопуклої форми таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Фармакотерапевтична група

Нетіазидні діуретики з помірно вираженою активністю. Сульфонаміди, прості. Код АТХ C03B A11.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Індапамід – сульфонамідний діуретик, який фармакологічно споріднений із тіазидними діуретиками. Індапамід інгібує реабсорбцію натрію в кортикальному сегменті нирок. Це підвищує екскрецію натрію та хлоридів у сечу і меншою мірою – екскрецію калію та магнію, підвищуючи таким чином діурез.

Антигіпертензивна дія індапаміду проявляється при дозах, при яких діуретичний ефект незначний. Більш того, його антигіпертензивна дія зберігається навіть у пацієнтів з артеріальною гіпертензією, які перебувають на гемодіалізі.

Індапамід діє на рівні судин шляхом:

 • зменшення скоротливої здатності гладких м’язів судин, що пов’язано зі змінами трансмембранного обміну іонів (головним чином кальцію);
 • стимуляція синтезу простагландину PGE2 та простацикліну PGI2 (вазодилататор та інгібітор агрегації тромбоцитів).

Індапамід зменшує гіпертрофію лівого шлуночка.

Більш того, як показали дослідження різної тривалості (короткої, середньої та довгої) за участю пацієнтів із артеріальною гіпертензією, індапамід:

 • не впливає на метаболізм ліпідів: тригліцеридів, холестерину ліпопротеїдів низької щільності та холестерину ліпопротеїдів високої щільності;
 • не впливає на метаболізм вуглеводів, навіть у хворих на артеріальну гіпертензію та цукровий діабет.

При перевищенні рекомендованої дози терапевтичний ефект тіазидів та тіазидоподібних діуретиків не збільшується, тоді як кількість небажаних явищ зростає. Якщо лікування є недостатньо ефективним, підвищувати дозу не рекомендується.

Фармакокінетика.

Абсорбція

Біодоступність індапаміду висока – 93 %.

Максимальна концентрація у плазмі крові (Тmax) після прийому дози 2,5 мг досягається приблизно через 1-2 години.

Розподіл

Зв'язування з протеїнами плазми – вище 75 %.

Період напіввиведення становить від 14 до 24 годин (у середньому 18 годин).

Під час регулярного прийому лікарського засобу підвищується рівень стабільної концентрації в плазмі (плато) порівняно з концентрацією індапаміду після прийому одноразової дози. Цей рівень концентрації у плазмі крові залишається стабільним тривалий час без виникнення кумуляції.

Виведення

Нирковий кліренс становить 60-80 % загального кліренсу.

Індапамід виводиться переважно у вигляді метаболітів, частка препарату, що виводиться нирками у незміненому вигляді, становить 5 %.

Пацієнти з нирковою недостатністю

У пацієнтів з нирковою недостатністю фармакокінетичні параметри не змінюються.

Показання

Арифон® показаний при есенціальній гіпертензії у дорослих.

Протипоказання

 • Підвищена чутливість до діючої речовини, інших сульфонамідів або до будь-яких допоміжних речовин;
 • тяжка ниркова недостатність;
 • печінкова енцефалопатія або тяжке порушення функції печінки;
 • гіпокаліємія.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Нерекомендовані комбінації

Літій. Можливе підвищення рівня літію у плазмі крові та поява симптомів передозування, як і при безсольовій дієті (зниження екскреції літію з сечею). Якщо необхідно призначити діуретик, слід провести ретельний моніторинг рівня літію у плазмі крові та адаптувати дозу літію.

Комбінації, що потребують обережності

Препарати, що можуть спричинити виникнення пароксизмальної шлуночкової тахікардії типу «пірует»:

 • антиаритмічні препарати класу Іа (квінідин, гідроквінідин, дизопірамід);
 • антиаритмічні препарати класу ІІІ (аміодарон, соталол, дофетилід, ібутилід);
 • деякі антипсихотичні препарати:

o фенотіазини (хлорпромазин, ціамемазин, левомепромазин, тіоридазин, трифлуоперазин);

o бензаміди (амісульприд, сульпірид, сультоприд, тіаприд);

o бутирофенони (дроперидол, галоперидол);

 • інші лікарські засоби: бепридил, цизаприд, дифеманіл, еритроміцин внутрішньовенний, галофантрин, мізоластин, пентамідин, спарфлоксацин, моксифлоксацин, вінкамін внутрішньовенний.

При застосуванні індапаміду з вищезазначеними лікарськими засобами підвищується ризик виникнення шлуночкових аритмій, зокрема torsades de pointes – пароксизмальної шлуночкової тахікардії типу «пірует» (гіпокаліємія є фактором ризику).

Перед призначенням такої комбінації слід перевірити рівень калію та у разі необхідності відкоригувати його. Слід контролювати клінічний стан пацієнтів, електроліти плазми та ЕКГ. При наявності гіпокаліємії рекомендовано призначати препарати, що не спричиняють torsades de pointes.

Нестероїдні протизапальні препарати (для системного призначення), включаючи селективні інгібітори циклооксигенази 2, великі дози саліцилатів (≥ 3 г/добу):

 • можуть зменшувати антигіпертензивний ефект індапаміду;
 • у зневоднених пацієнтів підвищується ризик виникнення гострої ниркової недостатності (через зниження гломерулярної фільтрації). Перед початком лікування необхідно відновити водний баланс та перевірити функцію нирок.

Інгібітори АПФ. Можливе раптове виникнення артеріальної гіпотензії та/або гострої ниркової недостатності у пацієнтів зі зниженим рівнем натрію (особливо у пацієнтів зі стенозом ниркової артерії).

Артеріальна гіпертензія. Якщо попереднє застосування діуретика викликало зниження рівня натрію, необхідно за 3 доби до початку лікування інгібітором ангіотензинперетворювального ферменту (АПФ) припинити прийом діуретика та потім у разі необхідності відновити терапію діуретиком або розпочати прийом інгібітору АПФ з низької початкової дози із подальшим поступовим її підвищенням.

При застійній серцевій недостатності застосування інгібітору АПФ слід розпочинати з мінімальної дози та, можливо, після зниження дози попередньо призначеного діуретика, що виводить калій.

У будь-якому випадку необхідно проводити контроль функції нирок (креатиніну плазми) протягом перших тижнів лікування інгібітором АПФ.

Препарати, що можуть спричинити гіпокаліємію: глюко- та мінералокортикоїди (для системного призначення), амфотерицин В (внутрішньовенний), тетракозактид, проносні препарати, що стимулюють перистальтику – підвищують ризик виникнення гіпокаліємії (адитивний ефект). Слід контролювати та у разі необхідності проводити корекцію калію у плазмі крові, особливу увагу слід приділяти одночасній терапії із серцевими глікозидами. Рекомендується призначати проносні препарати, що не стимулюють перистальтику.

Серцеві глікозиди. Наявність гіпокаліємії сприяє кардіотоксичності серцевих глікозидів. Слід проводити моніторинг калію у плазмі крові, ЕКГ-контроль та у разі необхідності коригувати лікування.

Баклофен посилює антигіпертензивну дію препарату. На початку терапії необхідно відновити водно-електролітний баланс пацієнта та контролювати функцію нирок.

Комбінації, що потребують особливої уваги

Алопуринол. Одночасне застосування з індапамідом може призвести до підвищення частоти виникнення реакцій гіперчутливості до алопуринолу.

Комбінації, що потребують уваги

Калійзберігаючі діуретики (амілорид, спіронолактон, триамтерен). Якщо існує доцільність призначення такої комбінації, не виключається можливість виникнення гіпокаліємії або гіперкаліємії (особливо у хворих на цукровий діабет або із нирковою недостатністю). Слід проводити моніторинг рівня калію у плазмі крові, ЕКГ-контроль та у разі необхідності коригувати терапію.

Метформін. Підвищується ризик виникнення молочнокислого ацидозу у разі розвитку функціональної ниркової недостатності внаслідок прийому діуретиків, особливо петльових. Не слід призначати метформін, якщо рівень креатиніну у плазмі крові перевищує 15 мг/л (135 мкмоль/л) у чоловіків та 12 мг/л (110 мкмоль/л) у жінок.

Йодоконтрастні засоби. У разі дегідратації, спричиненої прийомом діуретиків, збільшується ризик розвитку гострої ниркової недостатності, особливо при застосуванні великих доз йодоконтрастних засобів. Необхідно відновити водний баланс до призначення йодоконтрастних засобів.

Іміпраміноподібні антидепресанти, нейролептики. Посилення антигіпертензивного ефекту та ризику розвитку ортостатичної гіпотензії за рахунок адитивного ефекту.

Солі кальцію. Можливе виникнення гіперкальціємії внаслідок зниження елімінації кальцію нирками.

Циклоспорин, такролімус. Ризик підвищення креатиніну у плазмі крові без впливу на рівень циркулюючого циклоспорину, навіть у разі відсутності зниження рівня води/натрію.

Кортикостероїди, тетракозактид (системної дії). Зменшення антигіпертензивної дії індапаміду внаслідок затримки води та іонів натрію під впливом кортикостероїдів.

Особливості застосування

Пацієнти із порушенням функції печінки

У пацієнтів із порушенням функції печінки застосування тіазидоподібних діуретиків може спричинити печінкову енцефалопатію, особливо при порушеннях електролітного балансу. У такому разі прийом діуретиків слід негайно припинити.

Світлочутливість

Повідомлялося про випадки реакцій світлочутливості у пацієнтів, які приймали тіазидні та тіазидоподібні діуретики (див. розділ «Побічні реакції»). При виникненні таких реакцій лікування діуретиками рекомендовано припинити. Якщо є необхідність у повторному призначенні діуретиків, слід захистити вразливі ділянки від сонця або від джерел штучного ультрафіолету.

Допоміжні речовини

Препарат містить лактозу, тому його не слід призначати пацієнтам з уродженою непереносимістю галактози, синдромом мальабсорбції глюкози та галактози, недостатністю лактази Лаппа.

Баланс води та електролітів

Натрій

Необхідно контролювати рівень натрію у плазмі крові перед початком лікування та надалі – регулярно під час лікування. Зниження рівня натрію у плазмі крові може бути спочатку безсимптомним, тому необхідний регулярний моніторинг. Моніторинг рівня натрію слід проводити частіше у пацієнтів літнього віку та у пацієнтів із цирозом печінки. Будь-який діуретик може спричинити виникнення гіпонатріємії, що іноді має серйозні наслідки. Гіпонатріємія із гіповолемією може призвести до виникнення дегідратації та ортостатичної гіпотензії; супутня втрата іонів хлору може спричинити вторинний компенсаторний метаболічний алкалоз (частота та вираженість цього явища низькі).

Калій

Зниження рівня калію у плазмі крові із виникненням гіпокаліємії є основним ризиком при застосуванні тіазидних та тіазидоподібних діуретиків. Розвиток гіпокаліємії (< 3,4 ммоль/л) необхідно попередити у певних категорій пацієнтів високого ризику, таких як пацієнти літнього віку, пацієнти, які недостатньо харчуються, та/або пацієнти, які приймають багато медикаментів, пацієнти із цирозом печінки, що супроводжується набряками та асцитом, пацієнти з ішемічною хворобою серця та пацієнти з серцевою недостатністю. У таких випадках гіпокаліємія підвищує кардіотоксичність серцевих глікозидів та ризик виникнення аритмій.

Пацієнти, які мають подовжений інтервал QТ вродженого або ятрогенного генезу, також належать до групи ризику. Гіпокаліємія, як і брадикардія, можуть сприяти розвитку тяжких порушень серцевого ритму, зокрема пароксизмальної шлуночкової тахікардії типу «пірует», що може призвести до летального наслідку.

В усіх вищезазначених випадках необхідний частіший контроль рівня калію у крові. Перший аналіз потрібно зробити протягом 1-го тижня лікування. У разі виявлення гіпокаліємії слід провести її корекцію.

Кальцій

Тіазидні та тіазидоподібні діуретики можуть зменшувати екскрецію кальцію із сечею та призводити до незначного і тимчасового підвищення рівня кальцію у плазмі крові. Виражена гіперкальціємія може бути наслідком попереднього недіагностованого гіперпаратиреоїдизму. У такому разі лікування слід припинити та перевірити функцію паратиреоїдних залоз.

Глюкоза крові

У хворих на цукровий діабет важливо контролювати глюкозу в крові, особливо при наявності гіпокаліємії.

Сечова кислота

У пацієнтів із підвищеним рівнем сечової кислоти може спостерігатися тенденція до підвищення кількості нападів подагри.

Функція нирок та діуретики

Тіазидні та тіазидоподібні діуретики найбільш ефективні, якщо функція нирок не порушена або якщо порушення є незначними (креатинін плазми крові < 25 мг/л, тобто 220 ммоль/л у дорослих). У пацієнтів літнього віку рівень креатиніну у плазмі крові повинен відповідати віку, масі тіла та статі. Гіповолемія, пов’язана із втратою води та натрію внаслідок застосування діуретиків, на початку лікування спричиняє зниження гломерулярної фільтрації. Це може призвести до підвищення рівня сечовини та креатиніну у крові. Така транзиторна функціональна ниркова недостатність не має наслідків в осіб із нормальною функцією нирок, але може погіршити існуючу ниркову недостатність.

У спортсменів індапамід може спричинити позитивну реакцію при проведенні допінг-контролю

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність

Дані щодо застосування індапаміду вагітним жінкам відсутні або обмежені (менше 300 випадків). Наслідком тривалого застосування тіазидного діуретика під час ІІІ триместру вагітності може бути зниження об’єму циркулюючої крові вагітної жінки та матково-плацентарного кровонаповнення, що може спричинити фетоплацентарну ішемію і затримку розвитку плода. Дослідження на тваринах не виявили прямого або опосередкованого токсичного впливу на репродуктивність. Як запобіжний захід бажано уникати застосування індапаміду під час вагітності.

Годування груддю

Дані щодо проникнення індапаміду/метаболітів у грудне молоко недостатні. Можуть розвинутися гіперчутливість до похідних сульфонамідів та гіпокаліємія. Ризик для новонароджених/немовлят виключати не можна. Індапамід належить до тіазидоподібних діуретиків, застосування яких під час годування груддю пов’язують зі зменшенням або навіть пригніченням лактації. Індапамід протипоказаний у період годування груддю.

Фертильність

Дослідження репродуктивної токсичності показали відсутність впливу на фертильність самців та самок щурів. Впливу на фертильність людини не очікується.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Арифон® не впливає на пильність, але у разі виникнення небажаних реакцій (див. розділ «Побічні реакції»), у тому числі симптомів, пов’язаних зі зниженням артеріального тиску, особливо на початку лікування або у разі застосування у комбінації з іншим антигіпертензивним засобом, здатність керувати автомобілем або працювати з іншими механізмами може бути порушена.

Спосіб застосування та дози

Спосіб застосування

Для перорального застосування.

Дозування

1 таблетка на добу, бажано вранці. Таблетку слід ковтати цілою, не розжовуючи, запиваючи водою.

Застосування більш високих доз препарату не призводить до збільшення антигіпертензивного ефекту, але діуретичний ефект зростає.

Особливі групи пацієнтів

Ниркова недостатність (див. розділи «Особливості застосування» та «Протипоказання»)

Пацієнтам із тяжкою нирковою недостатністю (кліренс креатиніну < 30 мл/хв) застосування препарату протипоказане. Тіазидні та тіазидоподібні діуретики найбільш ефективні, якщо функція нирок не порушена або якщо порушення є незначними.

Літній вік (див. розділ «Особливості застосування»)

У пацієнтів літнього віку рівень креатиніну у плазмі крові повинен відповідати віку, масі тіла та статі. Пацієнтам літнього віку Арифон® можна призначати, якщо функція нирок не порушена або якщо порушення є незначними.

Печінкова недостатність (див. розділи «Особливості застосування» та «Протипоказання»)

У разі тяжкого порушення функції печінки лікування препаратом протипоказане.

Діти.

Безпеку та ефективність застосування препарату Арифон® дітям не встановлено. Дані відсутні.

Передозування

Симптоми

Симптоми передозування, перш за все, мають прояви водно-електролітних порушень (гіпонатріємія, гіпокаліємія). Клінічно можливе виникнення нудоти, блювання, артеріальної гіпотензії, судом, сонливості, запаморочення (вертиго), сплутаності свідомості, поліурії або олігурії аж до анурії (що спричинена гіповолемією).

Лікування

Заходи першої допомоги включають швидке виведення препарату шляхом промивання шлунка та/або призначення активованого вугілля із подальшим відновленням водно-електролітного балансу в умовах стаціонару.

Побічні реакції

Найчастіше повідомлялося про виникнення таких побічних реакцій: реакції гіперчутливості, головним чином дерматологічні, у пацієнтів, схильних до розвитку алергічних та астматичних реакцій, і макулопапульозні висипання.

Під час клінічних досліджень гіпокаліємія (калій у плазмі крові < 3,4 ммоль/л) спостерігалась у 25% пацієнтів, в 10 % випадків калій знизився до < 3,2 ммоль/л через 4-6 тижнів лікування. Після 12 тижнів терапії середнє зниження рівня калію у сироватці крові становило 0,41 ммоль/л.

Більшість небажаних ефектів, як клінічних, так і з боку лабораторних показників, є дозозалежними.

Під час лікування індапамідом спостерігалися наступні побічні явища, зазначені нижче, з такою частотою виникнення: дуже часто (≥ 1/10), часто (≥ 1/100, <1/10), нечасто (≥ 1/1000, <1/100), рідко (≥ 1/10000, < 1/1000), дуже рідко (≥ 1/100000, < 1/10000), частота невідома (не може бути визначена згідно з наявною інформацією).

Системи
органів за класифікацією
MedDRA

Побічні реакції

Частота
З боку системи крові та лімфатичної системи
Агранулоцитоз
Дуже рідко
Апластична анемія
Дуже рідко
Гемолітична анемія
Дуже рідко
Лейкопенія
Дуже рідко
Тромбоцитопенія
Дуже рідко
З боку метаболізму та обміну речовин
Гіперкальціємія
Дуже рідко
Зниження рівня калію з виникненням гіпокаліємії, зокрема серйозної, у певних категорій пацієнтів високого ризику (див. розділ «Особливості застосування»)
Частота невідома
Гіпонатріємія (див. розділ «Особливості застосування»)
Частота невідома
З боку нервової системи
Запаморочення (вертиго)
Рідко
Втомлюваність
Рідко
Головний біль
Рідко
Парестезія
Рідко
Непритомність
Частота невідома
З боку органів зору
Міопія
Частота невідома
Розмитий зір
Частота невідома
Порушення зору
Частота невідома
З боку серця
Аритмія
Дуже рідко
Пароксизмальна шлуночкова тахікардія типу «пірует» (torsades de pointes), що може призвести до летального наслідку (див. розділи «Особливості застосування», «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»)
Частота невідома
З боку судинної системи
Артеріальна гіпотензія
Дуже рідко
З боку травної системи
Блювання
Нечасто
Нудота
Рідко
Запор
Рідко
Сухість у роті
Рідко
Панкреатит
Дуже рідко
З боку гепатобіліарної системи
Порушення функції печінки
Дуже рідко
При печінковій недостатності можливе виникнення печінкової енцефалопатії (див. розділи «Особливості застосування», «Протипоказання»)
Частота невідома
Гепатит
Частота невідома
Розлади з боку шкіри та її похідних
Реакції гіперчутливості
Часто
Макулопапульозні висипання
Часто
Пурпура
Нечасто
Ангіоневротичний набряк
Дуже рідко
Кропив’янка
Дуже рідко
Токсичний епідермальний некроліз
Дуже рідко
Синдром Стівенса–Джонсона
Дуже рідко
Можливе загострення існуючого гострого системного червоного вовчака
Частота невідома
Реакції фоточутливості (див. розділ «Особливості застосування»)
Частота невідома
З боку нирок та сечовидільної системи
Ниркова недостатність
Дуже рідко
Дослідження
Подовження інтервалу Q-T на електрокардіограмі (див. розділи «Особливості застосування», «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»)
Частота невідома
Підвищення рівня глюкози крові (див. розділ «Особливості застосування»)
Частота невідома
Підвищення рівня сечової кислоти в крові (див. розділ «Особливості застосування»)
Частота невідома
Підвищення рівня печінкових ферментів
Частота невідома

Термін придатності

5 років.

Умови зберігання

Зберігати при температурі до 30 °C.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 30 таблеток у блістері; по 1 блістеру у коробці з картону.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

Лабораторії Серв’є Індастрі, Франція/

Les Laboratoires Servier Іndustrie, France.

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності

905 рут де Саран, 45520 Жіді, Франція/

905 route de Saran, 45520 Gidy, France.

Заявник

ЛЄ ЛАБОРАТУАР СЕРВ’Є, Франція/

LES LABORATOIRES SERVIER, France

Місцезнаходження заявника та адреса місця провадження його діяльності.

50, рю Карно, 92284 Сюрен Седекс, Франція/

50, rue Carnot, 92284 Suresnes Cedex, France.

Представник заявника в Україні.

ТОВ «Серв’є Україна».

Місцезнаходження представника заявника.

Вул. Бульварно-Кудрявська, б. 24, м. Київ, 01054, Україна,

тел.: (044) 490 3441, факс: (044) 490 3440.

Дата последнего обновления: 19.05.2019
Аннотация (инструкция по применению) продукта Арифон, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Арифон, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Арифон с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.

Характеристики

Форма выпуска таблетки
Условия отпуска по рецепту
Регистрация UA/0521/01/01 от 18.09.2014 (приказ 652(2))
АТХ-классификация C03BA11 - Индапамид
Действующие вещества индапамид

Найдено 4683 аптеки

Аптека 911
Харьков, ул.Гвардейцев-Широнинцев 108
Арифон ретард табл. п/о 1,5мг №30
ЛАБОРАТОРИЯ СЕРВЬЕ
от 107,24
Аптекарь
Ирпень, ул.Шевченко 3
Арифон ретард таб. 1,5мг №30
Servier
от 116,51
Аптека Ласкава
Киев, пр.Оболонский 22В
Арифон ретард таблетки вкриті оболонкою пролонгованої дії 1,5мг №30
Сервье
от 121,64
Витамин
Вишневое, ул.Первомайская 27
Арифон ретард табл. 1,5мг №30
Servier Industrie
есть
Аптека 911
Харьков, ул.Литературная 5
Арифон ретард табл. п/о 1,5мг №30
ЛАБОРАТОРИЯ СЕРВЬЕ
от 107,24
Домашняя аптека
Днепр, ул.Байкальская 80/2
Арифон ретард таб п/о 1.5мг №30 |
SERVIER
есть
Аптека 911
Харьков, бул.Сергея Грицевца 2А
Арифон ретард табл. п/о 1,5мг №30
ЛАБОРАТОРИЯ СЕРВЬЕ
от 107,24
Виталюкс
Киев, пр.Воздухофлотский 66
Арифон ретард таб. 1,5мг №30
Servier
от 115,99
Аптечная сеть 911
Солоницевка, ул.Пушкина 14
Арифон ретард табл. п/о 1,5мг №30
ЛАБОРАТОРИЯ СЕРВЬЕ
от 107,24
Витамин
Вишневое, ул.Святошинская 42
Арифон ретард табл. 1,5мг №30
Servier Industrie
есть
Арифон ретард табл. 1,5мг №30
Servier Industrie
есть
Аптека оптовых цен
Харьков, ул.Шарикова 29
Арифон ретард табл. п/о 1,5мг №30
ЛАБОРАТОРИЯ СЕРВЬЕ
от 107,24
Витамин
Киев, ул.Академика Туполева 13А
Арифон ретард табл. 1,5мг №30
Servier Industrie
есть
Укр Фарм
Киев, ул.Елены Пчелки 2А
Арифон ретард таб.п/о1.5мг #30
СЕРВЬЕ
от 137,75
Витамин
Киев, пр.Воссоединения 5
Арифон ретард табл. 1,5мг №30
Servier Industrie
есть
Арифон ретард табл. 1,5мг №30
Servier Industrie
есть
Аптека 911
Харьков, ул.Лесопарковская 7А
Арифон ретард табл. п/о 1,5мг №30
ЛАБОРАТОРИЯ СЕРВЬЕ
от 107,24
Фарм Склад
Одесса, ул.Академика Филатова 86
Арифон ретард тбл.1,5мг n30
SERVIER LAB
от 115,24
Витамин
Киев, ул.Дорогожицкая 17
Арифон ретард табл. 1,5мг №30
Servier Industrie
есть
Аптечная сеть 911
Чугуев, ул.Ждановского 3А
Арифон ретард табл. п/о 1,5мг №30
ЛАБОРАТОРИЯ СЕРВЬЕ
от 107,24
D.S.
Львов, пр.Червоной Калины 85А
Арифон-ретард табл 1,5 мг н 30
Сервьє
от 107,22
Альго-Фарм
Киев, ул.Княжий Затон 4
Арифон ретард табл. пролонг. п/плен. обол. 1,5 мг №30
Servier (Франция)
от 135,00
Аптека Рецепты здоровья
Киев, ул.Урловская 30
Арифон-ретард таб. 0.0015 №30
Сервье
от 112,92
D.S.
Львов, ул.Широкая 87 ("ВАМ")
Арифон-ретард табл 1,5 мг н 30
Сервьє
от 113,45
Аптека НЦ
Одесса, ул.Дворянская 28
Арифон ретард таб.п/о1.5мг #30
СЕРВЬЕ
есть
Аптека НЦ
Киев, пр.Науки 42/1
Арифон ретард таб.п/о1.5мг #30
СЕРВЬЕ
есть
Аптека НЦ
Харьков, ул.Кольцевая дорога 4А
Арифон ретард таб.п/о1.5мг #30
СЕРВЬЕ
есть
Аптека НЦ
Киев, ул.Бориспольская 9
Арифон ретард табл. пролонг. дейс. п/о 1,5 мг №30
Сервье
от 110,17
Мировая аптека
Киев, ш.Харьковское 182
Арифон ретард табл. п/о 1,5 мг №30
Servier industrie (Франция)
от 111,15
Аптека НЦ
Киев, пр.Владимира Маяковского 68
Арифон ретард таб.п/о1.5мг #30
СЕРВЬЕ
есть
Аптека НЦ
Киев, ул.Раисы Окипной 4
Арифон ретард таб.п/о1.5мг #30
СЕРВЬЕ
есть
Аптека НЦ
Киев, ул.Иорданская 20
Арифон ретард таб.п/о1.5мг #30
СЕРВЬЕ
есть
Аптека НЦ
Киев, ул.Елены Телиги 11
Арифон ретард таб.п/о1.5мг #30
СЕРВЬЕ
есть
Аптека НЦ
Киев, ул.Большая Васильковская 81
Арифон ретард таб.п/о1.5мг #30
СЕРВЬЕ
есть
Полимед
Одесса, ул.Фонтанская дорога 20/4
Арифон ретард тбл.1,5мг n30
SERVIER LAB
от 115,08
Витамин
Ирпень, ул.Тургеневская 50А
Арифон ретард табл. 1,5мг №30
Servier Industrie
есть
Эко-Аптека
Киев, ул.Елизаветы Чавдар 13
Арифон ретард табл. 1,5мг №30
Servier
от 112,47
Полимед
Одесса, ул.Люстдорфская дорога 31
Арифон ретард тбл.1,5мг n30
SERVIER LAB
от 112,29
Аптека АКС Социальная
Подольск, ул.Соборная 101
Арифон ретард 1,5мг №30 таб
СЕРВЬЕ
от 124,36
Арифон ретард 1,5мг №30 таб
СЕРВЬЕ
от 141,05
Аптека АКС Социальная
Одесса, пр.Академика Глушка 19А
Арифон ретард 1,5мг №30 таб
СЕРВЬЕ
от 112,72
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Генерала Петрова 46
Арифон ретард 1,5мг №30 таб
СЕРВЬЕ
от 113,45
Аптекарь
Киев, ул.Преображенская 8б
Арифон ретард таб. 1,5мг №30
Servier
от 115,99
Домашняя аптека
Днепр, ул.Рабочая 162
Арифон ретард таб п/о 1.5мг №30 |
SERVIER
есть
АКС
Черноморск, ул.Спортивная 14Д
Арифон ретард 1,5мг №30 таб
СЕРВЬЕ
от 113,57
Аптека АКС Социальная
Черноморск, пр.Мира 31Д
Арифон ретард 1,5мг №30 таб
СЕРВЬЕ
от 111,50
D.S.
Львов, ул.Лычаковская 187
Арифон-ретард табл 1,5 мг н 30
Сервьє
от 109,94
Аптека АКС Социальная
Южное, пр.Григорьевского Десанта 30/16Е
Арифон ретард 1,5мг №30 таб
СЕРВЬЕ
от 112,52
Аптека ENTER
Одесса, ул.Пантелеймоновская 70
Арифон ретард 1,5мг №30 таб
СЕРВЬЕ
от 113,57
Витамин
Киев, пр.Правды 3А
Арифон ретард табл. 1,5мг №30
Servier Industrie
есть
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Большая Арнаутская 99
Арифон ретард 1,5мг №30 таб
СЕРВЬЕ
от 114,00
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Костанди 162/2
Арифон ретард 1,5мг №30 таб
СЕРВЬЕ
от 112,63
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Мясоедовская 32
Арифон ретард 1,5мг №30 таб
СЕРВЬЕ
от 113,40

Рекомендуем посмотреть

Индопрес таблетки, п/плен. обол. по 2.5 мг №30 (10х3)
Индопрес
таблетки
Борщаговский ХФЗ
Цены в аптеках
Ипамид таблетки, п/плен. обол. по 2.5 мг №30 (10х3)
Ипамид
таблетки
Киевский витаминный завод
Цены в аптеках
Индапамид таблетки, п/плен. обол. по 2.5 мг №30 (10х3)
Индапамид таблетки, п/о по 0.0025 г №30 (10х3)
Индапамид таблетки, п/о по 0.0025 г №30 (10х3)
Индапамид таблетки, п/о по 2.5 мг №30 (10х3)
Индапамид
таблетки
4 производителя
Цены в аптеках

Просмотренные товары

Арифон таблетки, п/плен. обол. по 2.5 мг №30
Арифон
таблетки
Сервье
Цены в аптеках

Новинки

Беспокоит запор?
Беспокоит запор? Эффективно и безопасно даже для детей Подробней
Как предотвратить инфаркт миокарда?
Как предотвратить инфаркт миокарда? ЗДОРОВЬЕ СЕРДЦА В ВАШИХ РУКАХ! Подробней
Хотите бросить курить?
Хотите бросить курить? Снижение тяги к курению уже через 60 секунд Подробней
Приливы? Потливость?
Приливы? Потливость? Лечение климакса без гормонов Подробней
Чтобы диарея не испортила отдых...
Чтобы диарея не испортила отдых... Возьмите с собой... Подробней
Ви разом. Ви кохаєте?
Ви разом. Ви кохаєте? Відчуйте одне одного по справжньому! Подробней
Top