UA RU

Армотраз - инструкция, показания, состав, способ применения

Цены в аптеках
Добавить в избранные товары

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назва: анастрозол;

основні фаико-хімічні властивості: білі, круглі, двоопуклі таблетки, вкриті плівковою оболонкою, гладенькі з обох боків;

склад; 1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить 1 мг анастрозолу;

допоміжні речовини: лактоза, лактоза безводна, натрію крохмальгліколят, целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксид колоїдний, магнію стеарат, опадрі білий.

Форма випуску

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Фармакотерапевтична група

Антагоністи гормонів та аналогічні засоби. Інгібітори ферментів. Код АТС L02В G03.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Анастрозол - ефективний і високоселективний нестероїдний інгібітор ароматази. У жінок в постменопаузі естрадіол в основному продукується шляхом перетворення в периферичних тканинах андростендіону в естрон за участю ферменту ароматази. Естрон надалі перетворюється в естрадіол. Зниження рівня циркулюючого в крові естрадіолу має терапевтичний ефект у жінок із захворюванням на рак молочної залози. У жінок у постменопаузі Армотраз у. добовій дозі 1 мг обумовлює зниження рівня естрадіолу на 80%. Армотраз не має прогестогенної, андрогенної активності. Армотраз у добових дозах до 10 мг не впливає на секрецію кортизолу і альдостерону. Внаслідок цього замісне введення кортикостероїдів не потрібно.

Фармакокінетика. При пероральному застосуванні анастрозол швидко всмоктується в шлунково-кишковому тракті. Максимальна концентрація в плазмі досягається протягом 2 годин (натще). Анастрозол елімінується повільно, період напіврозпаду в плазмі становить близько 50 годин. їжа трохи зменшує швидкість, але не ступінь всмоктування. Невеликі зміни швидкості всмоктування не впливають на постійну концентрацію препарату в плазмі при щоденному прийомі 1 мг анастрозолу. Приблизно 90-95% від постійної концентрації досягається після 7 днів прийому препарату. Відсутні відомості про залежність фармакокінетичних параметрів анастрозолу від часу або дози. Фармакокінетика анастрозолу не залежить від віку жінок у постменопаузі. Анастрозол зв'язується з білками плазми на 40%. Анастрозол інтенсивно метаболізується, менше 10% дози виводиться з сечею в незмінному вигляді протягом 72 годин після перорального прийомупрепарату. Метаболізм анастрозолу здійснюється N-деалкілуванням, гідрокси-люванням і глюкуронізацією. Метаболіти виводяться переважно з сечею. Триазол, основний метаболіт, що визначається в плазмі і сечі, не інгібує ароматазу. Клінічні дослідження показали, що кліренс анастрозолу після перорального прийому в добровольців зі стабілізованим цирозом печінки або порушенням функції нирок не відрізняється від кліренса, що визначається у здорових добровольців.

Показання для застосування

  • Адьювантна терапія в постменопаузі при раку молочної залози в початковій стадії з позитивним результатом тесту на чутливість рецепторів до естрогенів.
  • Терапія першої лінії в постменопаузі при місцево поширеному або метастатичному раку молочної залози з позитивним або невстановленим результатом тесту на чутливість рецепторів до естрогенів.
  • Лікування поширеного раку молочної залози у жінок у постменопаузі з прогресуванням захворювання на фоні терапії тамоксифеном.

У пацієнток з негативним результатом тесту на рецептори до естрогенів і при відсутності ефекту від попередньої терапії тамоксифеном ефективність застосування анастрозолу спостерігалася рідко.

Спосіб застосування та дози

Армотраз призначають у дозі 1 мг (1 таблетка) один раз на добу.

У пацієнтів з поширеним раком молочної залози препарат слід застосовувати до припинення прогресування пухлини.

Для адьювантної терапії жінок у постменопаузі при початковій стадії раку молочної залози оптимальна тривалість терапії не встановлена.

Пацієнти з печінковою недостатністю. Відсутні дані про безпеку і ефективність застосування Армотразу у пацієнтів із вираженими порушеннями функції печінки або нирок (кліренс креатініну нижче 20 мл/хв).

Пацієнти з нирковою недостатністю. Відсутня необхідність у зміні дози для пацієнток з незначними і помірними порушеннями функції нирок.

Пацієнти похилого віку. Відсутня необхідність у корекції дози.

Побічна дія

Армотраз у цілому добре переноситься. Несприятливі явища були в основному легкі і помірні. У поодиноких випадках Армотраз може обумовлювати „приливи", сухість слизової піхви, витончення волосся, анорексію, нудоту, блювання, діарею, астенію, сонливість, головний біль, висипання на шкірі, артралгію. Не встановлений причинний зв'язок між анастрозолом і тромбоемболітичними порушеннями. У пацієнтів з поширеним раком молочної залози з метастазами в печінку відзначалося підвищення рівня гама-ГТ і, рідше, лужної фосфатази. Причинний зв'язок цих змін не встановлювався. Також відзначалося незначне підвищення рівня холестерину. Дуже рідко в період перших декількох тижнів прийому Армотраз може спричинювати вагінальну кровотечу у пацієнток після відміни передуючої гормональної терапії.

Протипоказання

Гіперчутливість до анастрозолу або до інших складових препарату, вагітність і період лактації.

Передозування

Випадки передозування не описані. Як правило, у терапевтичних дозах препарат добре переноситься. Разова доза Армотразу, яка б призводила до загрожуючих життю симптомів, не встановлена. Специфічного антидоту немає. Оскільки Армотраз мало зв'язується з білками, у випадках передозування ефективним може бути діаліз. При передозуванні показана симптоматична терапія і контроль за функцією життєво важливих органів і систем.

Особливості застосування

Менопауза повинна підтверджуватись біохімічними аналізами в разі сумнівів у гормональному статусі пацієнтки. Малоймовірно, що Армотраз впливає на здатність керувати транспортними засобами та механізмами, однак у зв'язку з повідомленнями про астенію, сомноленцію, які пов'язані з прийомом Армотразу, рекомендовано уникати керування технікою в період лікування Армотразом. Армотраз не застосовують для лікування дітей.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Клінічні дослідження щодо лікарської взаємодії з антипірином і циметидином вказують на те, що одночасний прийом Армотразу з вказаними препаратами та іншими препаратами, які метаболізуються за участю цитохрому Р450, навряд чи призведе до клінічно значущої лікарської взаємодії. Дослідження взаємодії анастрозолу з варфарином не виявили суттєвого впливу анастрозолу на фармакокінетику і антикоагулянтну активність варфарину. Клінічні та фармакокінетичні дослідження показали, що тамоксифен не слід одночасно застосовувати з анастрозолом, оскільки він пригнічує фармакологічну дію останнього. На даний момент відсутні відомості про застосування Армотразу в комбінації з іншими протипухлинними засобами. Естрогени не повинні призначатись одночасно з Армотразом, оскільки ці препарати мають протилежну фармакологічну дію.

Умови та термін зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці, при температурі не вище 30°С у недоступному для дітей місці.

Термін придатності – 2 роки з дня виготовлення “in bulk”.

Умови відпуску

За рецептом.

Упаковка

По 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці; по 3 контурних чарункових упаковки в пачці.

Виробник

ЗАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця».

Адреса

Україна, 02093, Київ, вул. Бориспільська, 13.

Запрет реализации всех серий
Запрет всех серий
Приказ 7741-1.22.017-15
Дата запрета 05.06.2015
Причина Заборона реалізації та застосування за наказ. МОЗ "Про скорочення терміну дії р. посвідчень" №260
Комментарий вилучення з обігу шляхом повернення постачальнику (виробнику) або знищення

Характеристики

Программа "Доступные лекарства" не участвует
Форма выпуска таблетки
Условия отпуска по рецепту
Регистрация закончилась
АТХ-классификация L02BG03 - Анастрозол
МНН Анастрозол
Действующие вещества анастрозол
Производитель Ципла Лтд, Индия
Дарница, ФФ, ЧАО, г.Киев, Украина
Инструкция по применению Армотраз, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Армотраз, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Армотраз с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.

Просмотренные товары

Армотраз таблетки, п/плен. обол. по 1 мг №30 в конт.
Армотраз таблетки, п/плен. обол. по 1 мг №30 (10х3)
таблетки
2 производителя
Цены в аптеках

Новинки реклама

Секрет мужской силы!
Секрет мужской силы! Эффективный препарат в любом возрасте Подробней
Зима – высокий сезон переломов
Зима – высокий сезон переломов Позаботься о прочности костей уже сегодня! Подробней
Беспокоят суставы?
Беспокоят суставы? Комплексная поддержка суставов! Подробней
Top