Ацемик - инструкция, показания, состав, способ применения

Цены в аптеках

Склад

діюча речовина: транексамова кислота;

1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить транексамової кислоти 500 мг;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний, повідон, натрію кроскармелоза, кислота стеаринова, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат;

оболонка таблетки: Opadry White (гідроксипропілметилцелюлоза, титану діоксид (Е 171), поліетиленгліколь, полісорбат-80).

Лікарська форма

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки, вкриті плівковою оболонкою, білого або майже білого кольору, капсулоподібні, з рискою з одного боку та тисненням 500 з іншого.

Фармакотерапевтична група

Антигеморагічні засоби. Інгібітори фібринолізу.

Код АТХ В02А А02.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Транексамова кислота − антифібринолітичний засіб, який є потужним конкурентним інгібітором активації плазміногену у плазмін. При значно вищих концентраціях він є неконкурентним інгібітором плазміну. Зазначено, що інгібуючий ефект транексамової кислоти при активації плазміногена за допомогою урокінази у 6-100 разів більший, а за допомогою стрептокінази – у 6-40 разів більший, ніж інгібуючий ефект у амінокапронової кислоти. Антифібринолітична дія транексамової кислоти приблизно у 10 разів перевищує антифібринолітичну дію амінокапронової кислоти.

Фармакокінетика.

Абсорбція. При внутрішньовенному введенні транексамової кислоти у дозі 500 мг максимальна концентрація у плазмі крові Сmax досягається одразу, потім концентрація зменшується протягом 6 годин. Період напіввиведення становить близько 3 годин.

Розподіл. Транексамова кислота, введена парентерально, розподіляється у два напрямки: всмоктується із затримкою у спинномозкову рідину і у напрямку клітин. Обсяг розподілу становить близько 33 % від маси тіла.

Транексамова кислота може проникати крізь плацентарний бар’єр, у грудному молоці жінок, які годують, її концентрація може досягати близько 1/100 Сmax.

Виведення. Транексамова кислота виводиться із сечею у незміненому вигляді. 90 % введеної дози екскретується нирками у перші 12 годин після введення (гломерулярна екскреція без канальцевої реабсорбції).

Після перорального застосування, 1,13 % та 39 % введеної дози відновлювалося через 3 та 24 години відповідно.

У пацієнтів з нирковою недостатністю концентрація плазми збільшується.

Показання

Кровотеча або ризик кровотечі при посиленні місцевого фібринолізу:

  • менорагія;
  • кровотеча після простатектомії або втручання на сечовому міхурі;
  • конізації шийки матки;
  • носові кровотечі;
  • посттравматична гіфема.

Спадковий ангіоневротичний набряк.

Екстракції зуба у хворих на гемофілію.

Протипоказання

Підвищена чутливість до транексамової кислоти та до компонентів, які входять до складу препарату, тяжка ниркова недостатність, макроскопічна гематурія, високий ризик тромбоутворення, тромбофлебіт, інфаркт міокарда, субарахноїдальний крововилив, активна тромбоемболічна хвороба, венозний або артеріальний тромбоз в анамнезі, гострий венозний або артеріальний тромбоз, фібринолітичні стани після коагулопатії внаслідок виснаження, за винятком надмірної активації фібринолітичної системи при гострій тяжкій кровотечі, судоми в анамнезі; порушення сприйняття кольорів.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Транексамова кислота несумісна з урокіназою, норадреналіном бітартратом, дезоксіепінефрином гідрохлоридом, метарміном бітартратом, дипіридамолом, діазепамом.

Фібринолітичні препарати.

Високоактивні протромбінові комплекси та антифібринолітичні агенти, антиінгібіторні коагуляційні комплекси не слід застосовувати одночасно з транексамовою кислотою.

Хлорпромазин.

Необхідно уникати застосування комбінації хлорпромазину і транексамової кислоти пацієнтам із субарахноїдальним крововиливом; оскільки це може призвести до спазму мозкових судин і церебральної ішемії і, можливо, до зниження церебрального току крові.

Пероральні контрацептиви.

З обережністю застосовувати транексамову кислоту пацієнтам, які застосовують пероральні контрацептиви, тому що підвищується ризик виникнення тромбозів.

Особливості застосування

При нирковій недостатності (залежно від ступеня підвищення креатиніну сироватки) зменшують дозу і кількість введень. У разі гематурії ниркового походження (особливо при гемофілії) існує ризик механічної анурії в результаті утворення згустків у сечоводах. Зафіксовано випадки венозного й артеріального тромбозу чи тромбоемболії у пацієнтів, які приймали транексамову кислоту. Крім того, повідомляли про випадки закупорки центральної артерії сітківки і центральної ретинальної вени. Пацієнтам, які приймають препарат довше кількох днів, рекомендується пройти офтальмологічний огляд, включаючи гостроту зору, кольоровий зір, очне дно, поле зору, та оцінити функцію печінки.

Пацієнтам із порушеннями зору необхідно припинити лікування.

У пацієнтів із тромбоемболічною хворобою можливий підвищений ризик венозних чи артеріальних тромбозів.

Пацієнти з попереднім тромбоемболічним захворюванням та сімейною історією тромбоемболічного захворювання (пацієнти з тромбофілією) повинни застосовувати транексамову кислоту лише за наявності прямого медичного показання та під суворим медичним наглядом.

При застосуванні транексамової кислоти зафіксовані випадки судом, Більшість після внутрішньовенного застосування транексамової кислоти у високих дозах при проведенні аортокоронарного шунтування.

Транексамову кислоту не слід приймати одночасно з фактор ІХ комплексом або антиінгібіторними коагуляційними комплексами, оскільки може бути збільшений ризик утворення тромбозів.

Застосування транексамової кислоти у випадках підвищеного фібринолізу внаслідок дисемінованого внутрішньосудинного згортання крові не рекомендується.

Транексамова кислота була виявлена у спермі у фібринолітичній концентрації, але не впливала на рухомість сперматозоїдів. Клінічні дослідження не виявили впливу на фертильність.

Пацієнткам із нерегулярними менструальними кровотечами не слід застосовувати транексамову кислоту до встановлення причини таких кровотеч. Якщо застосування транексамової кислоти не зменшує інтенсивність менструальних кровотеч, слід розглянути можливість альтернативного лікування.

Клінічний досвід застосування транексамової кислоти для лікування менорагій у дітей віком до 15 років відсутній.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Транексамова кислота проникає через плаценту та в грудне молоко. Дослідження безпеки застосування препарату під час вагітності не проводилися, тому в цей період призначати препарат можна лише тоді, коли очікувана користь для вагітної перевищує потенційний ризик для плода. У разі необхідності застосування препарату слід вирішити питання про припинення годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Під час застосування препарату слід утриматися від керування автотранспортом та роботи зі складними механізмами.

Спосіб застосування та дози

Дорослим препарат призначають внутрішньо. Застосовують незалежно від вживання їжі. Таблетки ковтають цілком, запиваючи водою. Таблетки не слід розжовувати та подрібнювати.

Місцевий фібриноліз: рекомендована доза – 15-25 мг/кг маси тіла, тобто 2-3 таблетки по 500 мг 2-3 рази на добу.

Простатектомія: для профілактики і лікування геморагій у пацієнтів з підвищеним ризиком перед або після операцій транексамову кислоту призначають у вигляді ін’єкцій, після чого призначають у вигляді таблеток по 1 г (2 таблетки по 500 мг) 3-4 рази на добу до зникнення макроскопічної гематурії.

Менорагія: рекомендована доза становить 2 таблетки по 500 мг 3 рази на добу, не більше 4 днів. При тривалій менструальній кровотечі дозу збільшують, не перевищуючи максимальної дози (8 таблеток по 500 мг на добу). Не потрібно розпочинати лікування препаратом до початку менструальної кровотечі.

Носові кровотечі: при періодичних кровотечах призначають по 2 таблетки по 500 мг 3 рази на добу протягом 7 днів.

Конізація шийки матки: призначають по 3 таблетки по 500 мг 3 рази на добу.

Посттравматична гіфема: 2-3 таблетки по 500 мг 3 рази на добу. Доза становить 25 мг/кг 3 рази на добу.

Екстракція зубів у пацієнтів з гемофілією: рекомендована доза становить 25 мг/кг транексамової кислоти внутрішньо через кожні 8 годин, починаючи за 1 день до операції і продовжуючи протягом 2-8 днів після неї.

Спадковий ангіоневротичний набряк: деяким пацієнтам, обізнаним про перебіг загострень хвороби, зазвичай достатньо 2-3 таблеток по 500 мг 2-3 рази на добу протягом кількох днів. Іншим пацієнтам слід приймати препарат у тій же дозі протягом тривалого часу залежно від перебігу захворювання.

Порушення видільної функції нирок: необхідна корекція дози для пацієнтів з легкою та помірною нирковою недостатністю.

Діти: призначати дітям у дозі 25 мг/кг. Дані про ефективність, дозування та безпеку застосування транексамової кислоти у дітей обмежені.

Пацієнти літнього віку: у разі відсутності порушень видільної функції нирок корекція дози не потрібна.

Пацієнти з нирковою недостатністю: необхідно коригувати дозу згідно з рівнем креатиніну плазми.

Креатинін плазми, мкмоль/л
Дозування
120-249
15 мг/кг 2 рази на добу
250-500
15 мг/кг 1 раз на добу

Діти.

Клінічного досвіду застосування транексамової кислоти дітям віком до 15 років із менорагією немає, тому не слід застосовувати препарат даній категорії пацієнтів.

Передозування

Симптоми: нудота, блювання, біль у животі, ортостатична гіпотензія, артеріальна гіпотензія, запаморочення, головний біль, судоми або посилення проявів інших побічних реакцій, у тому числі ризик тромбозу.

Лікування: викликати блювання, промити шлунок, прийняти активоване вугілля. Необхідним є споживання великої кількості рідини для сприяння нирковій екскреції. Застосовується симптоматичне лікування та у разі необхідності ‒ антикоагулянтна терапія.

Побічні реакції

З боку травного тракту: нудота, блювання, печія, діарея, біль у животі, зниження апетиту.

З боку шкіри та підшкірної клітковини: висипання, свербіж, кропив’янка, алергічні шкірні реакції.

З боку нервової системи: сонливість, запаморочення, судоми.

З боку органів зору: порушення кольоросприйняття, порушення зору, застійна ретинопатія, оклюзія вен/артерій сітківки ока.

З боку імунної системи: реакції підвищеної чутливості, включаючи анафілаксію.

Судинні розлади: тромбоз будь-якої локалізації, тромбоемболія, артеріальна гіпотензія.

З боку нирок: гострий некроз коркового шару нирок.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 оС.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 таблеток у блістері. По 1 блістеру у коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

Туліп Лаб Пвт. Лтд.

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності

F-20/21, Ранджангаон MIDC, Тал. Ширур, Діст. Пун, Індія.

Заявник

Ананта Медікеар Лтд.

Місцезнаходження заявника

Сьют 1, 2 Стейшн Корт, Імперіал Варф, Таунмед Роад, Фулхам, Лондон, Велика Британія.

Дата последнего обновления: 05.11.2018

Характеристики

Форма выпуска таблетки
Условия отпуска по рецепту
Регистрация UA/16987/01/01 от 23.10.2018 (приказ 1925 (1))
АТХ-классификация B02AA02 - Транексамовая кислота
Действующие вещества транексамовая кислота

Найдено 836 аптек

Евроаптека
Винница, ш.Хмельницкое 92А
Ацемік табл., в/плів. обол. по 500 мг №10
Ананта, Індія
от 156.92
Аптека 911
Харьков, пр.Юбилейный 57/106
Ацемик табл. п/о 500мг №10
ТУЛИП ЛАБ ПРАЙВИТ ЛИМИТЕД
от 132.32
Аптека 911
Харьков, бул.Жасминовый 9
Ацемик табл. п/о 500мг №10
ТУЛИП ЛАБ ПРАЙВИТ ЛИМИТЕД
от 132.32
Аптека низкие цены №1
Харьков, ул.Пушкинская 7
Ацемик табл. п/о 500мг №10
ТУЛИП ЛАБ ПРАЙВИТ ЛИМИТЕД
от 132.32
Аптечная сеть 911
Харьков, ул.Камская 1
Ацемик табл. п/о 500мг №10
ТУЛИП ЛАБ ПРАЙВИТ ЛИМИТЕД
от 132.32
Аптека интернет цен
Запорожье, ул.Счастливая 3 (Левое крыло дома)
Ацемик таб. п/пл. об. 500 мг №10
Тулип Лаборатор. ИНДИЯ
от 148.15
Аптека 911
Харьков, ул.Вернадского 18
Ацемик табл. п/о 500мг №10
ТУЛИП ЛАБ ПРАЙВИТ ЛИМИТЕД
от 132.32
Аптека
Кременчуг, ул.Соборная 40/2
Ацемик табл. п/о 500мг №10
ТУЛИП ЛАБ ПРАЙВИТ ЛИМИТЕД
от 132.32
Аптека 911
Харьков, ул.Вернадского 14
Ацемик табл. п/о 500мг №10
ТУЛИП ЛАБ ПРАЙВИТ ЛИМИТЕД
от 132.32
Формула Здоровья
Запорожье, пр.Моторостроителей 58
Ацемик таб. 500мг №10
Тулип Лаб.Приват Лимитед
от 142.80
Аптека оптовых цен
Славянск, ул.Банковская 88
Ацемик табл. п/о 500мг №10
ТУЛИП ЛАБ ПРАЙВИТ ЛИМИТЕД
от 132.32
Аптека 911
Харьков, ул.Полтавский Шлях 153
Ацемик табл. п/о 500мг №10
ТУЛИП ЛАБ ПРАЙВИТ ЛИМИТЕД
от 132.32
Аптека
Харьков, пр.Гагарина 177
Ацемик табл. п/о 500мг №10
ТУЛИП ЛАБ ПРАЙВИТ ЛИМИТЕД
от 132.32
Аптека 911
Харьков, ул.Матюшенко 6
Ацемик табл. п/о 500мг №10
ТУЛИП ЛАБ ПРАЙВИТ ЛИМИТЕД
от 132.32
Аптека "Джерела Здоровья"
Бердичев, ул.Здоровья 2/40
Ацемик табл. п/о 500 мг №10
Tulip Lab. (Индия)
от 141.15
Орис Фарм
Одесса, ул.Пироговская 5
Ацемик табл. п/о 500 мг №10
Tulip Lab. (Индия)
от 142.31
Аптека на Титова 27
Днепр, ул.Титова 27
Ацемик табл. п/о 500 мг №10
Tulip Lab. (Индия)
от 144.00
СВ Аптека
Полтава, ул.Европейская 28Н
Ацемик табл.п/пл.об. 500мг №10
Туліп Лаб Прв. Лтд., Індія
есть
Аптека оптовых цен
Дружковка, ул.Соборная 13
Ацемик табл. п/о 500мг №10
ТУЛИП ЛАБ ПРАЙВИТ ЛИМИТЕД
от 132.32
Аптека 911
Харьков, ул.Гвардейцев-Широнинцев 50/29
Ацемик табл. п/о 500мг №10
ТУЛИП ЛАБ ПРАЙВИТ ЛИМИТЕД
от 132.32
Аптека ГЕРМЕС
Одесса, ул.Черняховского 12В
Ацемик табл.п/п/о 500мг №10 (1х10т) (транексамовая к-та)
ИНДИЯ
от 149.16
Ново Фарм
Софиевская Борщаговка, ул.Академика Шалимова 69 (ЖК "Софиевский Квартал")
Ацемик табл. п/пл. об. 500мг №10(10х1) @
ТУЛІП ЛАБ Приват Лімітед,Індія
от 153.74
Аптека 911
Харьков, пр.Юбилейный 74
Ацемик табл. п/о 500мг №10
ТУЛИП ЛАБ ПРАЙВИТ ЛИМИТЕД
от 132.32
Аптека 911
Краматорск, ул.Леонида Быкова 5Ц
Ацемик табл. п/о 500мг №10
ТУЛИП ЛАБ ПРАЙВИТ ЛИМИТЕД
от 132.32
Аптека 911
Харьков, пр.Тракторостроителей 71
Ацемик табл. п/о 500мг №10
ТУЛИП ЛАБ ПРАЙВИТ ЛИМИТЕД
от 132.32
Аптека 911
Харьков, пр.Гагарина 244
Ацемик табл. п/о 500мг №10
ТУЛИП ЛАБ ПРАЙВИТ ЛИМИТЕД
от 132.32
Аптека Подорожник
Ровно, ул.Вячеслава Черновола 36
Ацемік табл. п/о 500мг №10
Туліп Лаб. Індія
от 149.99
Народная аптека
Запорожье, ул.Чаривная 68 А
Ацемик таб. п/пл. об. 500 мг №10
Тулип Лаборатор. ИНДИЯ
от 150.83
Аптека оптовых цен
Дружковка, пр.Космонавтов 51Г
Ацемик табл. п/о 500мг №10
ТУЛИП ЛАБ ПРАЙВИТ ЛИМИТЕД
от 132.32
Аптека 911
Сватово, пл.Привокзальная 14
Ацемик табл. п/о 500мг №10
ТУЛИП ЛАБ ПРАЙВИТ ЛИМИТЕД
от 132.32
Аптека 911
Харьков, пр.Юбилейный 89
Ацемик табл. п/о 500мг №10
ТУЛИП ЛАБ ПРАЙВИТ ЛИМИТЕД
от 132.32
Аптека низкие цены №1
Харьков, пр.Науки 41/43
Ацемик табл. п/о 500мг №10
ТУЛИП ЛАБ ПРАЙВИТ ЛИМИТЕД
от 132.32
Аптека @
Красноград, ул.Полтавская 91
Ацемик табл. п/о 500 мг №10@
Туліп Лаб Прв. Лтд., Індія
от 147.90
Аптека низкие цены №1
Харьков, ул.Полтавский Шлях 148/2
Ацемик табл. п/о 500мг №10
ТУЛИП ЛАБ ПРАЙВИТ ЛИМИТЕД
от 132.32
А/П №97 Аптека №214
Торецк, ул.Центральная 55
Ацемик таб п/о 500мг №10 /n/ |
TULIP LAB
от 147.60
Аптека ЗНАХАР
Львов, ул.Ивана Выговского 29А
Ацемік табл. в/о 500мг №10
Туліп Лаб. Приват Лімітед, Індія
от 139.45
Аптека-2
Харьков, пл.Конституции 20 (со стороны кукольного театра)
Ацемик таб.500мг №10
Ananta
от 150.77
АЛІСА. ЛІНІЯ ЖИТТЯ
Первомайск, ул.Тараса Шевченко 8/3
Ацемик табл.п/пл.об.500мг №10 (10х1)блист.*
Тулиб Лаб. ПВТ ЛТД
от 144.55
АЛІСА. ЛІНІЯ ЖИТТЯ
Одесса, ул.Академика Королева 92
Ацемик табл.п/пл.об.500мг №10 (10х1)блист.*
Тулиб Лаб. ПВТ ЛТД
от 152.25
СВ Аптека
Глобино, ул.Центральная 226В
Ацемик табл.п/пл.об. 500мг №10
Туліп Лаб Прв. Лтд., Індія
есть
Аптека @
Красноград, ул.Соборная 44
Ацемик табл. п/о 500 мг №10@
Туліп Лаб Прв. Лтд., Індія
от 146.04
Линда-Фарм
Днепр, ул.Владимира Антоновича 65
Ацемик таблетки 500мг №10
Туліп Лаб Пвт. Лтд., Індія
от 140.50
АКС
Одесса, ул.Давида Ойстраха 1
Ацемик 500мг №10 таб
ТУЛИП
от 148.80
Будем Здоровы Вместе
Великий Дальник, ул.Маякская 15г
Ацемик 500мг. табл. №10
Туліп Лаб Прв. Лтд., Індія
от 166.20
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Академика Заболотного 31
Ацемик 500мг №10 таб
ТУЛИП
от 147.24
АКС
Одесса, пр.Добровольского 128
Ацемик 500мг №10 таб
ТУЛИП
от 149.06
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Генерала Петрова 33
Ацемик 500мг №10 таб
ТУЛИП
от 148.49
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Мясоедовская 33
Ацемик 500мг №10 таб
ТУЛИП
от 149.89
СВ Аптека
Миргород, ул.Воскресенская 2
Ацемик табл.п/пл.об. 500мг №10
Туліп Лаб Прв. Лтд., Індія
есть
Аптека №1 "Матери и ребенка"
Тернополь, бул.Даниила Галицкого 5
Ацемік табл.в/п/о 500мг №10
Ананта
от 175.00
Инструкция по применению Ацемик, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Ацемик, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Ацемик с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.

Рекомендуем посмотреть

Гемотран раствор д/ин. 50 мг/мл по 5 мл №10 (5х2) в амп.
Гемотран таблетки, п/плен. обол. по 500 мг №30 (10х3)
Гемотран раствор д/ин. 100 мг/мл по 5 мл №5 в амп.
Гемотран раствор д/ин. 50 мг/мл по 5 мл №5 в амп.
Гемотран
раствор, таблетки
Фармак, ПАО, г.Киев, Украина
Цены в аптеках
Тугина-500 таблетки, п/плен. обол. по 500 мг №10
Тугина-500
таблетки
Тулип Лаб. Пвт. Лтд., Индия
Цены в аптеках
Циклокапрон-Здоровье раствор д/ин. 100 мг/мл по 5 мл №5 в амп.
Циклокапрон-Здоровье таблетки, п/плен. обол. по 500 мг №20 (10х2)
Циклокапрон-Здоровье
раствор, таблетки
Здоровье, ФК, ООО, г.Харьков, Украина
Цены в аптеках

Просмотренные товары

Ацемик таблетки, п/плен. обол. по 500 мг №10 (10х1)
Ацемик
таблетки
Тулип Лаб. Пвт. Лтд. для "Ананта Медикеар Лтд.", Индия/Великобритания
Цены в аптеках

Новинки

Вы беременны?
Вы беременны? Цель будущей мамы - родить здорового ребенка! Подробней
Как предотвратить инфаркт миокарда?
Как предотвратить инфаркт миокарда? ЗДОРОВЬЕ СЕРДЦА В ВАШИХ РУКАХ! Подробней
Беспокоят суставы?
Беспокоят суставы? Комплексная поддержка суставов! Подробней
Простуда?
Простуда? Как выздороветь быстрее? Подробней
Плохо спишь и нервничаешь?
Плохо спишь и нервничаешь? Живи без стресса! Подробней
Нервные клетки восстанавливаются!
Нервные клетки восстанавливаются! Помни о главном! Подробней
Top