Ацетилцистеин - инструкция, показания, состав, способ применения

Цены в аптеках

Склад

діюча речовина: acetylcysteine;

1 таблетка містить ацетилцистеїну 200 мг;

допоміжні речовини: кислота винна, кислота лимонна, аспартам (Е 951), сахарин натрію, лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, кросповідон, магнію стеарат, поліетиленгліколь, кремнію діоксид колоїдний безводний, олія м’яти перцевої.

Лікарська форма

Таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або майже білого кольору, круглі, з двоопуклою поверхнею, з запахом м’яти. На поверхні таблеток допускаються вкраплення.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовуються у разі кашлю та застудних захворювань. Муколітичні засоби. Ацетилцистеїн. Код АТХ R05С В01.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Ацетилцистеїн — муколітичний, відхаркувальний засіб, який застосовується для розрідження мокротиння при захворюваннях дихальної системи, що супроводжуються утворенням густого слизу. Ацетилцистеїн є похідним амінокислоти цистеїн. Муколітичний ефект препарату має хімічну природу. За рахунок наявності вільної сульфгідрильної групи ацетилцистеїн розриває дисульфідні зв’язки кислих мукополісахаридів, що спричиняє деполімеризацію мукопротеїдів мокротиння, зменшує в’язкість слизу, сприяє відхаркуванню та відходженню бронхіального секрету. Препарат зберігає активність при наявності гнійного мокротиння.

Ацетилцистеїн має також антиоксидантні пневмопротекторні властивості, що зумовлено зв’язуванням його сульфгідрильними групами хімічних радикалів і, таким чином, знешкодженням їх. Крім того, препарат сприяє підвищенню синтезу глутатіону — важливого фактора хімічної детоксикації. Ця особливість ацетилцистеїну дає змогу ефективно застосовувати останній при передозуванні парацетамолу.

Фармакокінетика. Після перорального застосування ацетилцистеїн швидко і повністю всмоктується і піддається метаболізму у печінці з утворенням цистеїну, фармакологічно активного метаболіту, а також діацетилцистеїну, цистину і надалі — змішаних дисульфідів. Біодоступність дуже низька — близько 10 %. Максимальна концентрація у плазмі крові досягається через 1–3 години після прийому. Зв’язування з білками плазми — приблизно 50 %. Ацетилцистеїн виводиться нирками у вигляді неактивних метаболітів (неорганічні сульфати, діацетилцистеїн).

Період напіввиведення визначається головним чином швидкою біотрансформацією у печінці і становить приблизно 1 годину. У разі зниження функції печінки період напіввиведення подовжується до 8 годин.

Показання

Лікування гострих та хронічних захворювань бронхолегеневої системи, що потребують зменшення в’язкості мокротиння, покращання його відходження та відхаркування.

Протипоказання

Відома гіперчутливість до ацетилцистеїну або до будь-яких інших компонентів цього препарату; виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки у стадії загострення, кровохаркання, легенева кровотеча, захворювання печінки, нирок, надниркових залоз.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Комбінація препарату з протикашльовими препаратами може зменшувати кашльовий рефлекс, що сприятиме небезпечному накопиченню мокротиння, тому ці ліки не слід застосовувати одночасно.

Препарат фармакологічно несумісний з антибіотиками і протеолітичними ферментами. Зменшує всмоктування пеніцилінів, цефалоспоринів, тетрациклінів, аміноглікозидів. Інтервал між їхнім прийманням має становити щонайменше 2 години. Це не стосується цефіксиму та лоракарбефу.

Відзначається синергізм ацетилцистеїну з бронхолітиками. Під час контакту з металами або гумою утворюються сульфіди з характерним запахом. Є дані про посилення судинорозширювального та антитромботичного ефекту нітрогліцерину при одночасному застосуванні з ацетилцистеїном.

Активоване вугілля знижує ефективність ацетилцистеїну.

Одночасний прийом нітрогліцерину та ацетилцистеїну може підсилити вазодилататорний ефект нітрогліцерину. При необхідності одночасного призначення потрібне ретельне спостереження за пацієнтом для вчасного виявлення гіпотензії, яка може бути серйозною та може проявлятися головним болем.

Лабораторні показники: застосування ацетилцистеїну може змінювати результати кількісного визначення саліцилатів колориметричним методом і результати визначення кетону в сечі.

Особливості застосування

Ацетилцистеїн не слід застосовувати для лікування пацієнтів з порушеннями функцій печінки або нирок, щоб запобігти підвищеному всмоктуванню азотистих речовин.

Спостерігалися поодинокі випадки шкірних реакцій, таких як синдром Стівенса – Джонсона та синдром Лайєлла, при короткочасній взаємодії з ацетилцистеїном. При появі інших реакцій з боку шкіри або слизових оболонок потрібно терміново звернутися до лікаря та припинити прийом препарату.

Для пацієнтів з бронхіальною астмою та виразковими захворюваннями в анамнезі препарат слід застосовувати з обережністю.

Ацетилцистеїн впливає на метаболізм гістаміну, тому не слід призначати довготривалу терапію пацієнтам з непереносимістю гістаміну, оскільки це може призвести до появи симптомів непереносимості (головний біль, вазомоторний риніт, свербіж).

Застосування ацетилцистеїну спричиняє розрідження бронхіального секрету. Якщо пацієнт нездатний ефективно відкашлювати мокротиння, необхідні постуральний дренаж і бронхоаспірація.

Препарат містить аспартам, який є похідним фенілаланіну, що являє небезпеку для хворих на фенілкетонурію.

Якщо у пацієнта встановлена непереносимість деяких цукрів, необхідно проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати цей лікарський засіб.

Цей лікарський засіб містить менше 1 ммоль (23 мг)/дозу натрію, тобто практично вільний від натрію.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Клінічні дані стосовно впливу ацетилцистеїну на вагітних жінок обмежені. Даних щодо проникнення у грудне молоко немає. Призначати препарат у період вагітності та годування груддю можна тільки у разі, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода або дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Ацетилцистеїн не впливає на здатність керувати автомобілем та іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози

Дорослим і дітям віком від 14 років призначати по 400–600 мг ацетилцистеїну на добу, які розподіляють на 1–3 прийоми.

Дітям віком від 6 до 14 років призначати по 400–600 мг ацетилцистеїну на добу, які розподіляють на 2–3 прийоми.

Дітям віком від 2 до 6 років призначати по 200–400 мг ацетилцистеїну на добу, які розподіляють на 2 прийоми.

Препарат рекомендується приймати після їди. Таблетку слід розчинити у склянці води та випити якнайшвидше. Додаткове вживання рідини посилює муколітичний ефект препарату.

Термін лікування хронічних захворювань визначає лікар залежно від характеру та перебігу захворювання. При гострих неускладнених захворюваннях ацетилцистеїн застосовувати 5–7 днів.

Діти. Застосовувати дітям віком від 2 років.

Передозування

Немає даних про випадки передозування при пероральному застосуванні ацетилцистеїну.

Симптоми: нудота, блювання, діарея. Для дітей є ризик гіперсекреції.

Терапія: симптоматична.

Побічні реакції

З боку нервової системи: головний біль.

З боку органів слуху та лабіринту: шум у вухах.

З боку дихальної системи: диспное, бронхоспазм — переважно у пацієнтів із гіперреактивною бронхіальною системою у випадку бронхіальної астми.

З боку травного тракту: стоматит, біль у животі, нудота, блювання, діарея, печія, диспепсія.

З боку серцево-судинної системи: тахікардія, артеріальна гіпотензія; повідомлялося про випадки кровотечі під час застосування ацетилцистеїну, інколи через реакції гіперчутливості. У різних дослідженнях було доведено зниження накопичення тромбоцитів у присутності ацетилцистеїну. Клінічна значущість цих даних не встановлена.

Загальні розлади: алергічні реакції, у тому числі свербіж, кропив’янка, екзантема, ангіоневротичний набряк, пропасниця, анафілактичні реакції або навіть шок; також є повідомлення про тяжкі шкірні реакції, такі як синдром Стівенса – Джонсона та синдром Лайєлла, які розвивалися під час лікування ацетилцистеїном. У випадку виникнення змін шкіри або слизової оболонки слід негайно звернутися до лікаря та припинити застосування ацетилцистеїну.

Термін придатності

2 роки від дати виробництва препарату в упаковці in bulk.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

Таблетки № 10×2 у блістерах у коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

Товариство з обмеженою відповідальністю «Фармацевтична фірма «Вертекс».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Україна, 61085, Харківська обл., місто Харків, вулиця Астрономічна, будинок 33, літ. «В-1».

Дата последнего обновления: 17.10.2018

Характеристики

Форма выпуска таблетки
Условия отпуска без рецепта
АТХ-классификация R05CB01 - Ацетилцистеин
Действующие вещества ацетилцистеин
Производитель Вертекс, ФФ,ООО, Украина

Найдено 560 аптек

Аптека КОСМО
Киев, пр.Победы 47А
Ацетилцистеїн-астрафарм пор д/ор. р-ну по 200 мг №10
Астрафарм ООО (Украина, Вишневое)
от 35,11
РАДАфарм
Одесса, ул.Академика Вильямса 59А/5
Ацетилцистеин-астрафарм 200мг саше №10
Астрафарм, ТОВ для "Українська фармацевтична компа
от 40,00
Полимед
Одесса, пр.Шевченко 8А
Ацетилцистеин-астрафарм пор.д/ор.р-ра 200 мг саше n10
Астрафарм
от 39,50
Айва
Харьков, ш.Григорьевское 10
Ацетилцистеин-астрафарм пор.д/орал.р-ра 200мг саше №10 (10х1)*
Астрафарм
от 38,00
Аптека Здравица
Мариуполь, пр.Мира 67/30
Ацетилцистеин-астрафарм пор д/пер прим 200мг №10 |
АСТРАФАРМ
есть
Аптека Пульс-Актив
Харьков, ул.Дружбы Народов 238
Ацетилцистеiн-астрафарм пор.д/орал.р-ну 200мг саше №10 (10х1)
Астрафарм
от 30,67
Полимед
Подольск, ул.Каштановая 76
Ацетилцистеин-астрафарм пор.д/ор.р-ра 200 мг саше n10
Астрафарм
есть
Аптека Меди-Ф
Харьков, ул.Библика 4А
Ацетилцистеiн-астрафарм пор.д/орал.р-ну 200мг саше №10 (10х1)
Астрафарм
от 30,67
Галеніка МПП
Славянск, ул.Банковская 81
Ацетилцистеин порошок для раствора 200мг саше №10
Астрафарм
от 31,25
Полимед
Одесса, ул.Космонавтов 33
Ацетилцистеин-астрафарм пор.д/ор.р-ра 200 мг саше n10
Астрафарм
от 34,98
СВ Аптека
Миргород, ул.Воскресенская 2
Ацетилцистеин-астрафарм порошок д/ор. р-ра по 200 мг в саше №10
Астрафарм, ТОВ, м.Вишневе , Києво-Святошинський р-
есть
СВ Аптека
Миргород, ул.Воскресенская 9
Ацетилцистеин-астрафарм порошок д/ор. р-ра по 200 мг в саше №10
Астрафарм, ТОВ, м.Вишневе , Києво-Святошинський р-
есть
Аптека КОСМО
Киев, наб.Русановская 12
Ацетилцистеїн-астрафарм пор д/ор. р-ну по 200 мг №10
Астрафарм ООО (Украина, Вишневое)
от 35,11
Киев, ул.Софиевская 6
Ацетилцистеїн-астрафарм пор. д/ор. р-ну 200мг саше №10
Астрафарм, ТОВ, м.Вишневе , Києво-Святошинський р-
от 36,50
Олфа
Днепр, ул.Центральная 2/4 (помещение №13)
Ацетилцистеин-аф пор. 200мг №10
Астрафарм
от 34,00
Наша Аптека
Каменец-Подольский, ул.Леси Украинки 58
Ацетилцистеин-астрафарм пор.д/орал.р-ра 200мг саше №10 (10х1)
"ТОВ""Астрафарм"" , Україна"
от 36,30
Будем Здоровы Вместе
Белая Церковь, ул.Олеся Гончара 20
Ацетилцистеин-астрафарм порошок д/приг. р-ра д/перор. прим. по 100 мг в саше №10@
Астрафарм, ТОВ, м.Вишневе , Києво-Святошинський р-
от 33,90
Ново Фарм
Киев, ул.Академика Вильямса 3/7
Ацетилцистеин-астрафарм пор. д/ор. р-ра 200мг саше №10
АСТРАФАРМ (Україна)
от 34,23
Семеренко Т.С. ФОП
Красноград, ул.Полтавская 91
Ацетилцистеин пор.д/орал.р-ра 200мг саше №10
Астрафарм ООО Украина Вишневое
есть
Аптека КОСМО
Киев, ул.Большая Васильковская 143/2 (ТЦ "Интервал Плаза")
Ацетилцистеїн-астрафарм пор д/ор. р-ну по 200 мг №10
Астрафарм ООО (Украина, Вишневое)
от 35,11
1 Социальная аптека
Харьков, ул.Рождественская 29А
Ацетилцистеин 200мг №10 саше
Астрафарм ООО (Украина, Вишневое) (м)
от 31,60
Аптека интернет цен
Запорожье, ул.Счастливая 3 (Левое крыло дома)
Ацетилцистеин астрафарм пор. д/орал. р-ра 200 мг № 10
Астрафарм УКРАИНА
от 32,19
Аптека Доброго Дня
Киев, ул.Богдана Гаврилишина 6/1
Ацетилцистеин 200мг №10 саше
Астрафарм ООО (Украина, Вишневое) (м)
от 39,00
СВ Аптека
Заводское, ул.Матросова 14
Ацетилцистеин-астрафарм порошок д/ор. р-ра по 200 мг в саше №10
Астрафарм, ТОВ, м.Вишневе , Києво-Святошинський р-
от 37,05
Аптека Копейка
Киев, ул.Андрея Малышко 4/3
Ацетилцистеин пор.д/приг.р-ра саше 200мг №10
Астрафарм
от 33,00
Аптека низких цен
Киев, ул.Бальзака 60
Ацетилцистеин пор.д/приг.р-ра саше 200мг №10
Астрафарм
от 33,49
Аптека низких цен
Киев, ул.Княжий затон 10
Ацетилцистеин пор.д/приг.р-ра саше 200мг №10
Астрафарм
от 33,49
Аптека низких цен
Киев, ул.Александра Архипенко 1/12
Ацетилцистеин пор.д/приг.р-ра саше 200мг №10
Астрафарм
от 33,49
Аптека низких цен
Киев, ул.Большая Васильковская 72
Ацетилцистеин пор.д/приг.р-ра саше 200мг №10
Астрафарм
от 31,03
Аптека низких цен
Киев, ул.Маршала Тимошенко 9
Ацетилцистеин пор.д/приг.р-ра саше 200мг №10
Астрафарм
от 35,95
Боникас-Фарм
Бровары, ул.Киевская 243 ( приміщення 15)
Ацетилцистеин-астрафарм пор.д/орал.р-ра 200мг саше №10 (10х1)*
ТОВ"Астрафарм" , Україна
от 35,04
Аптека низких цен
Киев, пр.Героев Сталинграда 44А
Ацетилцистеин пор.д/приг.р-ра саше 200мг №10
Астрафарм
от 35,95
Аптека низких цен
Киев, ул.Межигорская 3/7
Ацетилцистеин пор.д/приг.р-ра саше 200мг №10
Астрафарм
от 33,02
Аптека КОСМО
Киев, бул.Дружбы Народов 30/1
Ацетилцистеїн-астрафарм пор д/ор. р-ну по 200 мг №10
Астрафарм ООО (Украина, Вишневое)
от 35,11
Аптека низких цен
Киев, ш.Харьковское 166В
Ацетилцистеин пор.д/приг.р-ра саше 200мг №10
Астрафарм
от 36,45
Аптека №119 КП Фармация
Киев, пр.Владимира Маяковского 15
Ацетилцистеїн-астрафарм 200 мг №10 пор. саше
Астрафарм
есть
Аптека КОСМО
Ирпень, ул.Ново-Оскольская 2р
Ацетилцистеїн-астрафарм пор д/ор. р-ну по 200 мг №10
Астрафарм ООО (Украина, Вишневое)
от 35,11
Аптека КОСМО
Киев, ул.Николая Кибальчича 19В/1
Ацетилцистеїн-астрафарм пор д/ор. р-ну по 200 мг №10
Астрафарм ООО (Украина, Вишневое)
от 35,11
Аптека КОСМО
Белая Церковь, бул.Александрийский 62
Ацетилцистеїн-астрафарм пор д/ор. р-ну по 200 мг №10
Астрафарм ООО (Украина, Вишневое)
от 35,11
Аптека КОСМО
Киев, ул.Ялтинская 22В
Ацетилцистеїн-астрафарм пор д/ор. р-ну по 200 мг №10
Астрафарм ООО (Украина, Вишневое)
от 35,11
Аптека КОСМО
Киев, пл.Печерская 1
Ацетилцистеїн-астрафарм пор д/ор. р-ну по 200 мг №10
Астрафарм ООО (Украина, Вишневое)
от 35,11
Аптека КОСМО
Киев, ул.Западынская 15А
Ацетилцистеїн-астрафарм пор д/ор. р-ну по 200 мг №10
Астрафарм ООО (Украина, Вишневое)
от 35,11
Аптека КОСМО
Киев, ул.Васильковская 34
Ацетилцистеїн-астрафарм пор д/ор. р-ну по 200 мг №10
Астрафарм ООО (Украина, Вишневое)
от 35,11
Аптека КОСМО
Фастов, пл.Соборная 26
Ацетилцистеїн-астрафарм пор д/ор. р-ну по 200 мг №10
Астрафарм ООО (Украина, Вишневое)
от 35,11
Аптека КОСМО
Бровары, бул.Независимости 13
Ацетилцистеїн-астрафарм пор д/ор. р-ну по 200 мг №10
Астрафарм ООО (Украина, Вишневое)
от 35,11
Аптека КОСМО
Вышгород, ул.Набережная 2
Ацетилцистеїн-астрафарм пор д/ор. р-ну по 200 мг №10
Астрафарм ООО (Украина, Вишневое)
от 35,11
Аптека КОСМО
Киев, ул.Драгоманова 40Е
Ацетилцистеїн-астрафарм пор д/ор. р-ну по 200 мг №10
Астрафарм ООО (Украина, Вишневое)
от 35,11
Аптека КОСМО
Киев, ул.Владимира Сосюры 2А
Ацетилцистеїн-астрафарм пор д/ор. р-ну по 200 мг №10
Астрафарм ООО (Украина, Вишневое)
от 35,11
Аптека КОСМО
Киев, ул.Бажова 15/20
Ацетилцистеїн-астрафарм пор д/ор. р-ну по 200 мг №10
Астрафарм ООО (Украина, Вишневое)
от 35,11
Аптека КОСМО
Ирпень, ул.Центральная 29
Ацетилцистеїн-астрафарм пор д/ор. р-ну по 200 мг №10
Астрафарм ООО (Украина, Вишневое)
от 35,11
Инструкция по применению Ацетилцистеин, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Ацетилцистеин, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Ацетилцистеин с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.

Рекомендуем посмотреть

Ацетал таблетки по 200 мг №20 (10х2)
Ацетал таблетки по 600 мг №20 (10х2)
Ацетал таблетки по 600 мг №10
Ацетал таблетки по 200 мг №10
Ацетал
таблетки
Здоровье ФК
Цены в аптеках
Ацц лонг таблетки шип. по 600 мг №10 в тубах
Ацц лонг
таблетки
Сандоз
Цены в аптеках
Ацц 200 порошок д/ор. р-ра по 200 мг №20 в пак.
Ацц 200 таблетки шип. по 200 мг №20 в тубах
Ацц 200
порошок, таблетки
Сандоз
Цены в аптеках

Просмотренные товары

Ацетилцистеин таблетки по 200 мг №20 (10х2)
Ацетилцистеин таблетки по 600 мг №10 (10х1)
Ацетилцистеин
таблетки
Вертекс, ФФ,ООО, Украина
Цены в аптеках

Новинки

Как предотвратить инфаркт миокарда?
Как предотвратить инфаркт миокарда? ЗДОРОВЬЕ СЕРДЦА В ВАШИХ РУКАХ! Подробней
Вы беременны?
Вы беременны? Цель будущей мамы - родить здорового ребенка! Подробней
Болить вухо?
Болить вухо? Швидка допомога за 5 хвилин. Подробней
Беспокоят суставы?
Беспокоят суставы? Живите на полную, потому что движение - это жизнь! Подробней
Ви разом. Ви кохаєте?
Ви разом. Ви кохаєте? Відчуйте одне одного по справжньому! Подробней
Беспокоит запор?
Беспокоит запор? Эффективно и безопасно даже для детей Подробней
Top