UA RU

Бетфер-1a раствор д/ин. по 3 млн МЕ №5 в амп.

Цены в аптеках
Инструкция указана для:
Добавить в избранные товары

Загальна характеристика:

міжнародна непатентована назва: interferon beta-1а;

основні фізико-хімічні властивості: прозора жовтувата злегка опалесціююча рідина.

Якісний та кількісний склад:

діючі речовини: 1 ампула (флакон) містить 3 000 000 МО (11 мкг) або 6 000 000 МО (22 мкг), або 12 000 000 МО (44 мкг) рекомбінантного інтерферону бета - 1а людини.

допоміжні речовини: маніт, альбумін людський. 20 %.

Форма випуску. Розчин для ін'єкцій.

Код АТС. L03A В07. Імуностимулятори. Інтерферони. Інтерферон бета-1 а.

Імунологічні та біологічні властивості Інтерферони є групою ендогенних глікопротеїнів, яким притаманні імуномодулюючі, противірусні та антипроліферативні властивості. Рекомбінантний інтерферон бета-1а являє собою амінокислотну послідовність, ідентичну природному людському інтерферону бета. Одержують з використанням клітин ссавців (яєчники китайського хом'яка). Безпеку й ефективність інтерферону бета-1а оцінювати у хворих з рецидивуючим розсіяним склерозом при введенні в дозі 12 000 000 МО 3 рази на тиждень. Інтерферон бета-1а в дозі 12 000 000 МО знижував частоту (приблизно на 30% протягом 2 років) і важкість рецидивів захворювання. За 4 роки зниження середньої частоти загострень склало 22% у хворих, що одержували лікування у порівнянні з пацієнтами, які протягом 2 років одержували плацебо, а наступні 2 роки по 6 000 000 МО або 12 000 000 МО Інтерферону бета-1а.

Механізм дії інтерферону бета-1а при розсіяному склерозі вивчений ще не в повному обсязі. Відомо, що інтерферон бета-1а сприяє обмеженню уражень ЦНС. які є основою захворювання. Концентрації інтерферону бета після підшкірного і внутрішньом'язового введення рівноцінні. Після однократного введення в дозі 60 мкг максимальна концентрація при визначенні імунологічним, методом складає біля 6-10 МО/мл і досягається в середньому через 3 год після введення. Після 4-кратного підшкірного введення в тій же дозі з інтервалом. 48 год спостерігалася помірна кумуляція (AUC збільшувалася приблизно в 2,5 рази). Фармакодинаміка не залежить від шляху введення. Після однократної ін'єкції в межах 24 год підвищуються внутрішньоклітинна і сироваткова активність 2-5А синтетази і рівні бета-2 мікроглобуліна і неоптерина в сироватці крові, які поступово знижуються протягом 2 днів. Внутрішньом'язове і підшкірне введення викликає однакові реакції. Після 4-кратного підшкірного введення' з інтервалом 48 год зазначені біологічні ефекти зберігаються, ознаки толерантності не розвиваються. Інтерферон бета-1а метаболізується в організмі і виводиться з жовчю і сечею.

Показання до застосування

Розсіяний склероз з рецидивуючо-ремітуючим типом перебігу, що характеризується не менше, ніж 2 загостреннями протягом попередніх 2 років з відсутністю ознак його безперервного прогресуючого перебігу між рецидивами.

Спосіб застосування та дози

12 000 000 МО (44 мкг) - підшкірно 3 рази на тиждень. Хворим, які погано переносять препарат у цій дозі, призначають Бетфер®-1а 6 000 000 (22 мкг) (або 2 ампули по 3 000 000 (11 мкг)) МО підшкірно 3 рази на тиждень. Лікування починають під контролем лікаря, який має досвід лікування розсіяного склерозу. Препарат вводять в один і той же час, бажано ввечері у визначені дні тижня.

На початку лікування препаратом для зниження несприятливих побічних ефектів рекомендується призначати 2 400 000 МО (8,8 мкг) протягом перших 2 тижнів лікування, протягом 3-4-го тижня по 6 000 000 МО (22 мкг), а починаючи з 5-го тижня і далі - по 12 000 000 МО (44 мкг). Не встановлено, як довго слід застосовувати препарат. Рекомендується оцінювати стан хворого не менше одного разу в 2 роки протягом 4 років від початку лікування. Рішення про продовження лікування повинен приймати лікар у кожному конкретному випадку.

Побічна дія. Найчастіше відзначається грипоподібний синдром., біль у м'язах та суглобах, лихоманка, озноб, загальна слабкість, головний біль і нудота. Відзначаються також реакції в місці ін'єкції: почервоніння, припухлість, затвердіння, блідість шкіри, болючість, дуже рідко - некроз у місці ін'єкцій, який., як. правило, не потребує відміни препарату та додаткового лікування.

Іншими побічними ефектами: є діарея, блювання, втрата, апетиту, анорексія, безсоння, запаморочення, відчуття тривоги, еритематозний або макулопапульозним висип, гіперемія шкіри, в окремих випадках - депресія, суіцидальні тенденції, деперсоналізація, судомні напади. Можуть спостерігатися порушення функцій щитоподібної залози (гіпотиреоз або гіпертиреоз). Рідко - переферична вазодилатація, серцебиття, порушення серцевого ритму та алопеція. Можливі реакції гіперчутливості, зміни показників лабораторних досліджень (лейкопенія, лімфопенія, тромбоцитопенія, підвищення. АсАТ, АлАТ,  г-глутамідтрансферази і ЛФ). Ці зміни зазвичай виражені незначно, мають зворотній та безсимптомний характер.

Протипоказання

Підвищена чутливість до природного або рекомбінантного інтерферону бета, сироваткового альбуміну людини або інших компонентів препарату, періоді вагітності та годування груддю, тяжка депресія, суіцидальні тенденції, епілепсія при відсутності ефективної адекватної терапії.

Особливості застосування. З обережністю призначають хворим на депресію. Хворі з проявами депресії повинні знаходитися під наглядом, їм слід проводити відповідну терапію. При необхідності терапію припиняють.

Слід виявляти обережність при лікуванні хворих, у яких раніше спостерігалися судомні напади. Якщо епілептичні напади вперше з'явилися під час лікування препаратом, потрібно з'ясувати їхню етіологію і призначити протисудомну терапію перед тим, як відновити лікування інтерфероном бета-1а.

Пацієнти з ішемічною хворобою серця, застійною серцевою недостатністю або аритмією повинні знаходитися під наглядом лікаря, щоб уникнути погіршення клінічного стану на початку терапії інтерфероном бета-1а.

Під час застосування препарату у місці ін'єкцій може виникнути некроз. Для зниження ризику його розвитку слід кожний раз змінювати місце ін'єкції та ретельно дотримуватись правил асептики. Процедуру введення препарату самими хворими необхідно періодично контролювати, особливо, якщо розвиваються місцеві реакції. При численних шкірних ушкодженнях, застосування препарату слід припинити до їхнього загоєння. Пацієнти, що мають поодинокі ушкодження, можуть продовжувати лікування, за умови, що розмір некрозу незначний.

Хворих, слід попередити про здатність інтерферону бета викликати аборти. Під час лікування необхідна ретельна контрацепція.

Під час лікування рекомендується визначати кількість лейкоцитів і тромбоцитів у периферичній крові, лейкоцитарну формулу, біохімічні показники, зокрема функціональні печінкові тести на 1,3 та 6 місяці лікування. На початку лікування препаратом в дозі 12 000 000 МО ці дослідження потрібно проводити частіше.

При введенні інтерферону бета-1а хворим з важкою печінковою або нирковою недостатністю, а також з важкою мієлосупресією слід дотримуватись особливої обережності і проводити ретельний моніторинг.

У пацієнтів, які застосовують інтерферони бета, можливе утворення нейтралізуючих антитіл. Клінічне значення їх не встановлено. Якщо спостерігається недостатньо добра терепевтична відповідь на введення Бетферу®-1а і в пацієнта визначаються антитіла, лікар має переглянути доцільність продовження терапії.

Досвід застосування Бетферу®-1а у дітей з розсіяним: склерозом у віці до 16 років відсутній, тому Бетфер®-1а не варто застосовувати для лікування хворих цієї вікової категорії.

Застосування в період вагітності і годування груддю. Протипоказане.

Взаємодія з інтими лікарськими засобами. Необхідно дотримуватись обережності при одночасному застосуванні інтерферону бета-1а з препаратами, що мають вузький терапевтичний індекс і кліренс котрих значно залежить від цитохрому Р450, наприклад, протиепілептичними препаратами і антидепресантами.

Взаємодія інтерферону бета-1а з ГКС або АКТ Г не вивчалась, проте результати клінічних досліджень свідчать» що хворі на розсіяний склероз можуть під час рецидивів захворювання отримувати препарат у поєднанні з ГКС або АКТТ. Не сумісний з мієлосупресивними препаратами.

Передозування

Випадки передозування не описані.

Вплив на здатність керування автотранспортом

Деякі, обумовлені застосуванням інтерферону бета-1а, несприятливі ефекти з боку ЦНС можуть впливати на спроможність пацієнтів до керування транспортними засобами і роботи з потенційно небезпечними механізмами.

Умови зберігання

У сухому, захищеному від світла місці при температурі від 2 до 8 °С.

Термін придатності

2 роки.

Умови відпуску

За рецептом.

Упаковка. По 3 000 000 МО, 6 000 000 МО або 12 000 000 МО в ампулі. По 5 або 10 ампул в пачці з гофрованою вкладкою або з полімерною вкладкою із плівки полівінілхлоридної для розміщення і фіксації ампул.

По 3 000 000 МО, 6 000 000 МО або 12 000 000 МО у флаконі. По 5 або 10 флаконів в пачці з полімерною вкладкою із плівки полівінілхлоридної для розміщення і фіксації флаконів.

Виробник

ПрАТ «БІОФАРМА».

Адреса: Україна, 03680, м. Київ, вул. М.Амосова. 9, тел. (044) 275-16-04, (044) 275-91-50, (044) 521-15-39.

Характеристики

Программа "Доступные лекарства" не участвует
Форма выпуска раствор
Условия отпуска по рецепту
Регистрация закончилась
АТХ-классификация L03AB07 - Интерферон бета-1а
МНН Интерферон бета-1a
Действующие вещества интерферон бета-1а
Производитель Биофарма, ЧАО, г.Киев, Украина
Инструкция по применению Бетфер-1a, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Бетфер-1a, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Бетфер-1a с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.

Просмотренные товары

Бетфер-1a раствор д/ин. по 6 млн МЕ №10 в амп.
Бетфер-1a раствор д/ин. по 3 млн МЕ №10 в амп.
Бетфер-1a раствор д/ин. по 12 млн МЕ №5 в амп.
Бетфер-1a раствор д/ин. по 12 млн МЕ №10 (5х2) в амп.
раствор
2 производителя
Цены в аптеках

Новинки реклама

Зажги страсть!
Зажги страсть! Растительный комплекс для мужчин Подробней
Беспокоит запор?
Беспокоит запор? Эффективно и безопасно даже для детей Подробней
Кашель?
Кашель? Есть быстрое решение! Подробней
Насморк?
Насморк? Действуй активно! Подробней
Зима – высокий сезон переломов
Зима – высокий сезон переломов Позаботься о прочности костей уже сегодня! Подробней
Беспокоят суставы?
Беспокоят суставы? Комплексная поддержка суставов! Подробней
Top