UA RU
Бронируйте товары в аптеках, экономьте до 30%. С нами 6505 аптек по всей Украине. Узнать больше

Биофер таблетки жев. №30 (10х3)

Нет в наличии в Украине
Условия отпуска по рецепту
Категория
Регистрация Закончилась
Показать все

Инструкция для Биофер таблетки жев. №30 (10х3)

Склад лікарського засобу

діючі речовини: 1 таблетка містить полімальтозний комплекс гідроксиду заліза (ІІІ) у кількості, еквівалентній 100 мг заліза, та 350 мкг кислоти фолієвої;

допоміжні речовини: лактоза, манітол, кремнію діоксид колоїдний, карамель, метилпарабен, пропілпарабен, натрію хлорид, аспартам, ваніль, добавка спеціальна шоколадна, тальк, магнію стеарат.

Лікарська форма

Таблетки жувальні.

Круглі таблетки шоколадно-коричневого кольору, з рискою на одному боці, солодкі на смак, з ванільним ароматом.

Назва і місцезнаходження виробника

Мікро Лабс Лімітед

92, Сіпкот, Хосур – 635126, Індія.

Фармакотерапевтична група

Антианемічні засоби. Препарати заліза у комбінації з різними речовинами. Код АТС В0ЗА Е10.

Фармакологічні властивості. Комплекс гідроксиду заліза (III) з полімальтозою – це водорозчинний макромолекулярний комплекс поліядерного заліза (III) і частково гідролізованого декстрину (полімальтози).

Ядра поліядерного заліза (III) поверхнево оточені низкою ковалентно зв’язаних молекул полімальтози, що приводить до утворення молекули комплексу з загальною молекулярною масою близько 52 300 дальтон. Ця молекула настільки велика, що її дифузія через мембрану слизової оболонки приблизно у 40 разів менше, ніж для гексаакво-заліза (II) одиниці. Необхідно підкреслити, що утримання заліза в полімальтозному комплексі при залізодефіцитних станах, підвищується більше, ніж для інших препаратів заліза, що робить цей комплекс адекватним джерелам заліза.

Залізо є есенціальним компонентом організму, необхідним для утворення гемоглобіну та для окислювальних процесів у тканинах.

Фолієва кислота. Екзогенні джерела фолату необхідні людині для синтезу нуклеопротеїнів і підтримки нормального еритропоезу.

Фолієва кислота, незалежно від шляху введення (пероральний або парентеральний) стимулює продукування еритроцитів, лейкоцитів і тромбоцитів у пацієнтів з мегалобластичною анемією.

Фармакокінетика. Біодоступність заліза (III) з їжі і таких джерел, як синтетичні гідроксиди, визначається швидкістю вивільнення заліза з цих продуктів і концентрацією протеїнів, що зв’язують залізо, таких як інтегрини і мобілферин.

Фолієва кислота швидко всмоктується, головним чином, з промаксимальної частини тонкого кишечнику і розподіляється у тканинах організму. Основним депо фолієвої кислоти є печінка; також вона активно концентрується у цереброспінальній рідині.

Показання для застосування

Залізодефіцитна анемія.

Протипоказання

Гемохроматоз, гемосидероз, таласемія, сидеробластна анемія, хронічний гемоліз, анемія, яка викликана свинцем, підвищена чутливість до заліза та фолієвої кислоти та інших компонентів препарату, часті переливання крові.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Треба бути уважним при призначенні препарату пацієнтам, хворим на цукровий діабет, оскільки одна таблетка містить 0,04 хлібної одиниці.

Особливі застереження

Вагітність і лактація. Адекватні і добре контрольовані дослідження щодо впливу препарату на жінок під час першого триместру вагітності показали відсутність впливу препарату на майбутніх матерів та плід. Треба з обережністю призначати препарат жінкам, які годують груддю, або ж вирішити питання про припинення грудного годування чи застосування препарату на підставі того, що фолієва кислота здатна проникати в грудне молоко.

У період вагітності і лактації Біосфер призначається тільки за призначенням лікаря.

Здатність впливати на швидкість реакцій при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Препарат не впливає на швидкість психомоторних реакцій.

Спосіб застосування та дози

Точне дозування і тривалість терапії завжди визначає лікар. Дозування та тривалість застосування препарату залежать від ступеня вираженості дефіциту заліза. Звичайна доза для дорослих становить 1 таблетку 2 – 3 рази на день за годину до вживання їжі.

Дітям від 6 років - по 1 таблетці один раз на день. Тривалість застосування залежить від впливу препарату на показники анемії.

Дітям, молодшим 6 років, рекомендовано призначення препарату у вигляді сиропу.

Таблетки ретельно розжовують.

Передозування

При передозуванні посилюються симптоми побічної дії. Великі дози солей заліза подразнюють та пошкоджують слизову оболонку і можуть призвести до її некрозу та перфорації.

У разі передозування слід застосовувати загальні заходи, наприклад, видалення препарату, що не всмоктався зі шлунково-кишкового тракту, із застосуванням розчину натрію гідрокарбонату, до того ж частину розчину необхідно залишити у шлунку.

Поповнення водного балансу можливе за рахунок внутрішньовенного введення розчину натрію лактату або натрію хлориду і декстрози. Рекомендується симптоматична та підтримуюча терапія. 

Побічні ефекти

Нудота, діарея, біль у ділянці шлунка, забарвлення випорожнень у чорний колір.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші форми взаємодії. Не призначають Біофер разом з тетрацикліном, який зменшує абсорбцію обох компонентів препарату. Всмоктування солей заліза зменшується у присутності антацидних препаратів та при вживанні чаю. Солі заліза підвищують ефект пеніциламіну.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання. Зберігати при температурі до 25 °С в сухому та недоступному для дітей місці.

Упаковка

Таблетки № 4.  По 4 таблетки у блістері; по 1 блістеру у коробці з картону.

Таблетки № 30. По 10 таблеток у блістері; по 3 блістера у коробці з картону. 

Категорія відпуску

За рецептом 

 
Важно! Данная инструкция по применению является официальной инструкцией производителя, утвержденная и предоставлена Государственным реестром лекарственных средств Украины.
Данная инструкция представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.

Характеристики

Условия отпуска по рецепту
Категория Препараты железа
Регистрация Закончилась
АТХ-классификация B03AD - Препараты железа в комбинации с фолиевой кислотой
Действующие вещества железа (ІІІ) гидроксид полимальтозный комплекс, фолиевая кислота

Новинки реклама

Мягкое снижение
Мягкое снижение Артериального давления Подробней
Болит горло?
Болит горло? Быстрое решение Подробней
Зажги страсть!
Зажги страсть! Растительный комплекс для мужчин Подробней
Беспокоит запор?
Беспокоит запор? Эффективно и безопасно даже для детей Подробней
SOS помощь для ленивого пищеварения
SOS помощь для ленивого пищеварения Попробуй не ферменты Подробней
Top