Винпоцетин таблетки по 0.005 г №50 (10х5)

Цены в аптеках

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: vinpocetine; (3a,16a)-ебурнаменін-14-карбонової кислоти етиловий ефір;

Основні фізико-хімічні властивості

таблетки білого або білого з жовтуватим відтінком кольору, плоскоциліндричної форми, з фаскою;

Склад

1 таблетка містить вінпоцетину 5 мг (0,005 г);

допоміжні речовини: крохмаль картопляний, цукор молочний, целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат або кальцію стеарат, тальк, полівінілпіролідон медичний низькомолекулярний.

Форма випуску

Таблетки.

Фармакотерапевтична група

Психостимулюючі та ноотропні засоби. Вінпоцетин.

Код АТС N06В Х18.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Церебровазодилатуючий засіб, що поліпшує мозковий кровообіг. Спричиняє незначне зниження системного артеріального тиску, розширення судин мозку, посилення кровотоку і поліпшення забезпечення мозку киснем і глюкозою. Підвищує стійкість клітин мозку до гіпоксії, полегшуючи транспорт кисню і субстратів енергетичного забезпечення до тканин (внаслідок зменшення спорідненості до нього еритроцитів, посилення поглинання і метаболізму глюкози, переключення його на енергетично більш вигідний аеробний напрямок). Сприяє нагромадженню у тканинах циклічної аденозинмонофосфорної кислоти й аденозинтрифосфату (гальмування фосфодіестерази і стимуляція аденілатциклази), підвищенню вмісту катехоламінів у тканинах мозку. Вазодилатуюча дія пов'язана з прямою релаксуючою дією на гладку мускулатуру судин переважно головного мозку, не викликає феномена "обкрадання", а насамперед посилює кровозабезпечення ішемізованої ділянки головного мозку, не змінюючи при цьому кровозабезпечення інтактних ділянок. Поліпшує мікроциркуляцію в головному мозку за рахунок зменшення агрегації тромбоцитів, зниження в'язкості крові, збільшення деформованості еритроцитів.

Вінпоцетин зменшує вираженість пошкоджуючих цитотоксичних реакцій, викликаних стимулюючими амінокислотами, інгібує функціональну активність як клітинних траснмембранних натрієвих і кальцієвих каналів, так і рецепторів NMDA, AMPA, потенціює нейропротекторний ефект аденозину, стимулює церебральний метаболізм норадреналіну та серотоніну, має антиоксидантну дію.

В осіб літнього та старечого віку чутливість мозкових судин до релаксуючої дії вінпоцетину зростає, що зумовлено сенсибілізацією при старінні системи “аденілатциклаза-цАМФ”.

Фармакокінетика. При застосуванні внутрішньо швидко всмоктується в шлунково-кишковому тракті; біодоступність становить 70%. Максимальна концентрація в крові досягається через 1 год. Легко проникає крізь гістогематичні бар'єри, у т. ч. крізь гемато-

енцефалічний бар'єр. Метаболізується в печінці з утворенням декількох метаболітів, основними з яких є аповінкамінова кислота і гідроксивінпоцетин, які мають фармакологічну активність. Екскретується із сечею і жовчю, в основному у вигляді метаболітів, кон’югованих із глюкуроновою кислотою. Період напіввиведення становить до 5 год.

Показання для застосування

Гостре і хронічне порушення мозкового кровообігу (транзиторна ішемія, прогресуючий інсульт, завершений інсульт, стан після інсульту). Неврологічні і психічні порушення у хворих з цереброваскулярною недостатністю (порушення пам'яті; запаморочення; афазія, апраксія, рухові розлади, головний біль). Енцефалопатія (гіпертонічна, посттравматична). Вазовегетативна симптоматика в клімактеричному періоді. Судинні захворювання очей (дегенеративні захворювання судинної оболонки, сітківки або жовтої плями; часткові оклюзії артерій, вторинна глаукома). Зниження гостроти слуху судинного або токсичного генезу, стареча туговухість, хвороба Меньєра, кохлеовестибулярний неврит, шум у вухах, запаморочення лабіринтного походження.

Спосіб застосування та дози

Препарат приймають після їди.

Дорослим звичайно призначають по 5-10 мг 3 рази на добу. Максимальна добова доза – 30 мг на добу. Курс лікування – від 1 місяця до 3-4 місяців залежно від терапевтичного ефекту. Перед відміною препарату його дозу знижують протягом 2-3 діб.

Для підтримуючої терапії застосовують по 1 таблетці 3 рази на добу. Тривалість курсу лікування – 2 місяці.

Ефект лікування спостерігається приблизно після 1 – 2 тижнів.

Побічна дія

Препарат звичайно добре переноситься, але у деяких хворих можливі:

з боку серцево-судинної системи: тахікардія, аритмія, уповільнення внутрішньошлуночкової провідності, збільшення інтервалу QT, депресія ST, почервоніння обличчя;

з боку травної системи: нудота, печія, сухість у роті;

з боку центральної нервової системи: порушення сну, головний біль, запаморочення, слабкість;

інші: гіперемія шкіри, алергічні шкірні реакції.

Протипоказання

Декомпенсована ішемічна хвороба серця, складні порушення ритму серця, вагітність, годування груддю, індивідуальна чутливість до компонентів препарату, перші дні після геморагічного інсульту, підвищення внутрішньочерепного тиску.

Передозування

Передозування Вінпоцетину може супроводжуватися посиленням побічних ефектів препарату.

Лікування: промивання шлунка, активоване вугілля, симптоматична терапія.

Особливості застосування

Слід дотримуватися обережності при призначенні декомпенсованим хворим із брадикардією, у яких на ЕКГ спостерігається подовження інтервалу QT. При геморагічному церебральному інсульті лікування препаратом припустиме тільки після стихання гострих явищ (звичайно через 5-7 днів).

У похилому і старечому віці чутливість мозкових судин до релаксуючої дії препарату зростає, що обумовлено сенсибілізацією при старінні системи аденілатциклаза-цАМР.

У разі чутливості до лактози необхідно враховувати, що кожна таблетка по 5 мг препарату Вінпоцетину містить 67,3 мг лактози.

Внаслідок відсутності у вінпоцетину гепато- і нефротоксичної дії немає необхідності коригувати дозу у пацієнтів із захворюваннями печінки та нирок.

Немає достатніх даних щодо застосування цього лікарського засобу для лікування дітей.

Не слід застосовувати препарат під час керування транспортнимим засобами та виконання роботи, яка потребує концентрації уваги.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Підвищує ризик розвитку геморагічних ускладнень на фоні гепаринотерапії.

Посилює дію гіпотензивних засобів.

Умови та термін зберігання

У сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці, при температурі 15 - 25ос. Термін придатності - 2 роки.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови відпуску

За рецептом.

Упаковка

По 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці; по 5 контурних чарункових упаковок у пачці.

 Виробник. РУП “Борисовський завод медичних препаратів”.

Адреса

Республіка Білорусь, Мінська обл., вул. Чапаєва, 64/27.

Характеристики

Программа "Доступные лекарства" не участвует
Форма выпуска таблетки
Условия отпуска по рецепту
Категория Улучшающие мозговое кровообращение
Регистрация закончилась
АТХ-классификация N06BX18 - Винпоцетин
МНН Винпоцетин
Действующие вещества винпоцетин
Производитель Борисовский ЗМП, ОАО, г.Борисов, Минская обл., Республика Беларусь
Инструкция по применению Винпоцетин, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Винпоцетин, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Винпоцетин с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.

Просмотренные товары

Винпоцетин концентрат для р-ра д/инф. 5 мг/мл по 2 мл №5 в амп.
Винпоцетин таблетки по 5 мг №50
Винпоцетин раствор д/ин. 0.5 % по 2 мл №5 в амп.
Винпоцетин концентрат д/приг. р-ра д/инф. 5 мг/мл по 2 мл №10 (5х2) в амп.
таблетки, концентрат, раствор
11 производителей
Цены в аптеках

Новинки реклама

Я беременна, что дальше?
Я беременна, что дальше? . Подробней
Плохо спишь и нервничаешь?
Плохо спишь и нервничаешь? Живи без стресса! Подробней
Как предотвратить инфаркт миокарда?
Как предотвратить инфаркт миокарда? ЗДОРОВЬЕ СЕРДЦА В ВАШИХ РУКАХ! Подробней
Нервные клетки восстанавливаются!
Нервные клетки восстанавливаются! Помни о главном! Подробней
Беспокоят суставы?
Беспокоят суставы? Комплексная поддержка суставов! Подробней
Беспокоит запор?
Беспокоит запор? Эффективно и безопасно даже для детей Подробней
Top