Новинки

Срочное предупреждение беременности после полового акта Подробней
Нурофєн® Лонг Сильна дія проти болю на 9 годин Подробней
Синупрет® екстракт Швидка дія в боротьбі з симптомами нежитю та синуситу Подробней
Метеочувствительность и метеопатия В чем разница и что делать? Подробней
Дисплазия шейки матки? Избавьтесь причины - вируса папиломы! Подробней
Скрыть рекламу

Витамин С инструкция и цена в аптеках

Цены в аптеках

Витамин С - инструкция по применению

Перевести на русский язык:
Перевести

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: ascorbic acid; g-лактон, 2-3-дегідро-L-гулонова кислота;

Основні фізико-хімічні властивості

таблетки рожево-оранжевого кольору круглої форми з плоскою поверхнею, з фаскою, з рискою з одного боку таблетки. Допускається неоднорідність забарвлення поверхні таблетки та наявність вкраплень;

Склад

1 таблетка містить:

аскорбінової кислоти в перерахуванні на 100% речовину  0,1995 г;

натрію аскорбату в перерахуванні на 0,3005 г кислоти аскорбінової 0,3380 г;

допоміжні речовини: сорбіт (D-сорбіт), мікрокристалічна целюлоза, поліпласдон XL (кросповідон), аспартам, ароматизатор апельсиновий, аеросил, магнію стеарат, барвник FD&C Yellow № 6 Lake.

Форма випуску

Таблетки для жування.

Фармакотерапевтична група

Вітаміни та їх аналоги. Прості препарати аскорбінової кислоти. Код АТС А11G A01.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Засіб з метаболічною, антиоксидантною активністю, що регулює окисно-відновні процеси. Регулює транспорт водню в багатьох біохімічних реакціях, поліпшує використання глюкози в циклі трикарбонових кислот, бере участь в утворенні тетрагідрофолієвої кислоти і регенерації тканин, синтезі стероїдних гормонів, колагену, проколагену. Підтримує колоїдний стан міжклітинної речовини і нормальну проникність капілярів (пригнічує гіалуронідазу). Активує протеолітичні ферменти, бере участь в обміні ароматичних амінокислот, пігментів і холестерину, сприяє накопиченню в печінці глікогену. За рахунок активації дихальних ферментів у печінці підсилює її детоксикаційну і білковоутворюючу функції, підвищує синтез протромбіну. Поліпшує жовчовиділення, відновлює зовнішньосекреторну функцію підшлункової залози та інкреторну – щитовидної. Регулює імунологічні реакції (активує синтез антитіл, Сз-комплемента, інтерферону), сприяє фагоцитозу, підвищує опірність організму інфекціям. Має протизапальну і протиалергічну дію. Гальмує вивільнення і прискорює деградацію гістаміну, пригнічує утворення простагландинів та інших медіаторів запалення та анафілаксії.

Фармакокінетика. Ендогенна концентрація в плазмі крові в нормі становить приблизно 10 - 20 мкг/мл. Рівень депо в організмі становить приблизно 1,5 г. Зв'язування з білками плазми становить приблизно 25%.

Після прийому внутрішньо повністю всмоктується зі шлунково-кишкового тракту. Максимальна концентрація в крові після прийому внутрішньо досягається через 4 год. Легко проникає в лейкоцити, тромбоцити, а потім – в усі тканини; депонується в задній долі гіпофіза, корі наднирникових залоз, очному епітелії, сім’яниках, яєчниках, печінці, мозку, селезінці, підшлунковій залозі, легенях, нирках, стінці кишечнику, серці, м'язах, щитовидній залозі. Метаболізується переважно в печінці, у дезоксіаскорбінову і далі в щавелеоцтову і дикетогулонову кислоти. Незмінний аскорбат і метаболіти виводяться нирками, кишечником, а також із потом і грудним молоком.

Показання для застосування

Лікування гіпо- і авітамінозу С. Геморагічний діатез, капіляротоксикоз, геморагічний інсульт, кровоточі; інфекційні захворювання, інтоксикації, алкогольний і інфекційний делірій, гостра променева хвороба, посттранфузійні ускладнення; захворювання печінки (хвороба Боткіна, хронічний гепатит, цироз), шлунково-кишкового тракту (ахілія, виразкова хвороба, ентерити, коліти, гельмінтози), холецистит, наднирковозалозна недостатність (хвороба Аддисона); гемосидероз, меланодермії, еритродермії, псоріаз, хронічні поширені дерматози; в'ялозагоюючі рани, виразки, переломи кісток; дистрофія, фізичні розумові перевантаження. Як антиоксидант – при атеросклерозі, бронхіальній астмі, дифузійних хворобах сполучної тканини (ревматоїдний артрит, системний червоний вовчак, склеродермія).

Спосіб застосування та дози

Таблетки розжовують і запивають невеликою кількістю води. Дорослим призначають по 1 таблетці 1 раз на день. При вираженому авітамінозі і лікуванні інфекційних захворювань можна короткочасно (протягом 5 - 7 діб) приймати по 1 таблетці 2 рази на день. Термін лікування залежить від характеру та перебігу захворювання.

Побічна дія

Аскорбінова кислота, як правило, добре переноситься. При тривалому застосуванні високих доз можливий негативний вплив на шлунково-кишковий тракт (печія, пронос) і сечовидільну систему (утворення сечових, цистинових і оксалатних конкрементів), головний біль, у хворих з недостатністю глюкозо-6-фосфатдегідрогенази кров'яних тілець може викликати гемоліз еритроцитів.

Протипоказання

Підвищена індивідуальна чутливість до аскорбінової кислоти. Тромбофлебіт, схильність до тромбозів. Вагітність і лактація. Дитячий вік.

Передозування

Симптоми: нудота, блювання, спазми кишечнику, діарея; можливі алергічні реакції, порушення функції нирок, підвищення артеріального тиску, підвищена збудливість центральної нервової системи, порушення сну.

Лікування – симптоматичне.

Особливості застосування

При застосуванні препарату у великих дозах необхідний контроль функції нирок і артеріального тиску (у результаті стимуляції вітаміном С утворення кортикостероїдів), а також функції підшлункової залози (у результаті пригнічення препаратом інсулярного апарату).

Куріння і вживання алкоголю прискорюють перетворення аскорбінової кислоти в неактивні метаболіти.

Абсорбція препарату зменшується при вживанні свіжих фруктових і овочевих соків, лужних напоїв.

При захворюваннях, що супроводжуються пропасницею, аскорбінова кислота задовольняє підвищені потреби організму у вітаміні С.

Препарат може змінювати результати різних лабораторних тестів (вміст у крові глюкози, білірубіну, активності трансаміназ, лактатдегідрогенази).

Слід з обережністю призначати аскорбінову кислоту пацієнтам з прогресуючим раковим захворюванням, оскільки її застосування може прискорити перебіг процесу.

Дітям призначають аскорбінову кислоту в інших лікарських формах.

Немає вказівок про те, що препарат може негативно впливати на водіїв або людей, що працюють зі складною технікою.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Підвищує концентрацію в крові саліцилатів (збільшує ризик кристалурії), етинілестрадіолу, бензилпеніциліну і тетрациклінів, знижує – пероральних контрацептивів. Зменшує антикоагуляційний ефект похідних кумарину. Поліпшує всмоктування в кишечнику препаратів заліза. Збільшує загальний кліренс етилового спирту. Препарати хінолонового ряду, кальцію хлорид, саліцилати, кортикостероїди при тривалому застосуванні зменшують запаси вітаміну С.

Одночасний прийом аскорбінової кислоти і дефероксаміну підвищує тканьову токсичність заліза, особливо в серцевому м'язі, що може призвести до декомпенсації системи кровообігу. Його можна приймати тільки через 2 год. посля ін'єкції дефероксаміну. Тривалий прийом великих доз в осіб, що лікуються дисульфірамом, гальмує реакцію дисульфамід-алкоголь.

Великі дози препарату зменшують ефективність трициклічних депресантів.

Умови і термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі від 15°С до 25°С. Термін придатності – 2 роки.

Умови відпуску

Без рецепта.

Упаковка

Таблетки № 10 в блістері, 2 або 10 блістерів в пачці.

Виробник

АТ «Галичфарм».

Адреса

Україна, 79024, м. Львів, вул. Опришківська, 6/8.

Дозировка Витамин С таблетки д/жев. по 0,5 г №100 (10х10)
Производитель Киевмедпрепарат, ПАО, г.Киев, Украина
МНН Ascorbic acid (vit C)
Фарм. группа Вітаміни. Прості препарати аскорбінової кислоти (вітаміну С).
Регистрация № UA/3114/01/01 от 25.05.2005. Приказ № 342 от 01.07.2008
Код АТХ

Найдено 2235 аптек

Киев, ул.Пушкинская 22А
  (044) 234-73-XX
Витамин с 500 апельсин табл.д/жев. 0,5г №10
КВЗ
765
Запорожье, ул.Сергея Синенко (Кремлевская) 77-А (пом.142)
  (061) 220-73-XX
Вітамін с 500мг №10 табл.персик
Киевский витаминный завод ЗАО (Украина, Киев)
680
Вітамін с 500мг №10 табл.апельсин
Киевский витаминный завод ЗАО (Украина, Киев)
680
Найдено 2235 аптек Все аптеки

и 3 аптеки с доставкой

www.add.ua
  (044) 538-07-XX
Доставка по Украине "Новой почтой" 15-20 грн
www.apteka24.ua
  (044) 585-34-XX
Бесплатная доставка по Украине по поручению заказчика при заказе от 500 грн. До 500 гривен - стоимость доставки 50 грн
Таблетки витамин c 500 мг n10
ТОВ"Фармацевтична компанiя "Здоров я", м. Харків,
731
Витамин c 0.5г n10
ПАТ"Київський вітамінний завод", м.Київ,Україна
734
mixtura.ua
  (0) 0 800 300 3XX
Доставка по Украине "Новой почтой"
Гематовит альбумин,витамин с 40г
ВИТАПАК ООО УКРАИНА ДНЕПРОПЕТРОВСК
698
Витамин с 500 таблетки жевательные №10
ЗДОРОВЬЕ ФК ООО УКРАИНА ХАРЬКОВ
714
Top