Витам инструкция и цена в аптеках

Цены в аптеках

Витам - инструкция по применению

Витам капсулы тв. №30 (10х3)
Перевести на русский язык:
Перевести

Склад лікарського засобу

діючі речовини: 1 капсула містить тіаміну гідрохлориду (вітамін В1) 5 мг; рибофлавіну (вітамін В2) 2,5 мг; піридоксину гідрохлориду (вітамін В6) 2,5 мг; нікотинаміду (вітамін РР) 20 мг; кальцію D-пантотенату 20 мг; кислоти мефенамінової 41,2 мг; заліза (ІІІ) 1,45 мг; цинку 1,7 мг; марганцю 0,4 мг; міді 0,37 мг; кобальту 0,035 мг; хрому (ІІІ) 0,03 мг;

допоміжні речовини: крохмаль картопляний, сахароза, кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію гідроксид, кальцію стеарат, натрію лаурилсульфат;

Лікарська форма

Капсули тверді.

Тверді желатинові капсули № 1 з корпусом жовтого кольору і кришечкою синього кольору. Вміст капсул – порошок сірого з коричнюватим відтінком кольору, з вкрапленнями.

Назва і місцезнаходження виробника

ПАТ «Київський вітамінний завод».

04073, Україна, м. Київ, вул. Копилівська, 38.

Web-сторінка: www.vitamin.com.ua.

Фармакотерапевтична група

Полівітаміни з мікроелементами. Код АТС А11А А04.

Дія препарату визначається властивостями водорозчинних вітамінів групи В і мікроелементів, що входять до його складу і є складовими ферментних систем та активно впливають на різні функції організму: поліпшують показники кістково-мозкового кровотворення і склад периферичної крові, нормалізують функцію печінки, усувають вплив токсичних речовин і вільних радикалів на серцевий м'яз; підвищують стійкість до інтенсивних фізичних, психічних навантажень; знижують стресовий вплив різних видів радіаційного випромінювання, прискорюють процеси реконвалесценції.

Вітаміни групи В беруть участь у синтезі білків, перетворюють вуглеводи в енергію, нормалізують секреторну та рухову функції шлунка, захищають серцево-судинну систему від надлишку холестерину та тригліцеридів.

Вітамін РР бере участь у процесах тканинного дихання, жирового та вуглеводного обміну.

Поєднання вітамінів В1, В2, В6 і РР впливає на нервову систему, що проявляється поліпшенням живлення нервової тканини та передачі нервових імпульсів; стабільним функціонуванням центральної нервової системи, адекватністю процесів мислення та пам'яті.

Мефенамінова кислота стабілізує білкові ультраструктури та клітинні мембрани, зменшує проникність судин і набряклість тканин, підвищує резистентність клітин.

Залізо входить до складу дихальних пігментів, у тому числі гемоглобіну, бере участь у процесах зв'язування та перенесенні кисню до тканин; стимулює функцію кровотворних органів, підвищує опірність організму до інфекцій.

Цинк необхідний для нормального росту та відтворення клітин, роботи ендокринних залоз, вироблення інсуліну, перешкоджає розвитку алергічних реакцій.

Марганець бере участь у жировому обміні, поділі клітин, функціонуванні статевих залоз, побудові сполучної і кісткової тканин.

Мідь необхідна для нормального обміну заліза, бере участь в утворенні еритроцитів, міститься у ферментах, що відповідають за обмін вуглеводів.

Кобальт належить до числа найважливіших мікроелементів. Цей елемент фізіологічно актив-

ний – впливає на кровотворення та обмін речовин.

Найважливіша роль належить кобальту при ендогенному синтезі вітаміну В12 (ціанокобаламін).

Хром разом з інсуліном впливає на вуглеводний обмін, перешкоджає розвитку атеросклерозу, цукрового діабету, ішемічної хвороби серця.

Показання для застосування

Як профілактичний засіб:

  • при незбалансованому харчуванні, підвищеній потребі у вітамінах та мінералах в умовах збільшення психічних, фізичних навантажень і стресів, зниженій працездатності;
  • при станах, що вимагають поліпшення обміну речовин, імунологічного статусу, роботи ендокринних залоз.

Як лікувальний засіб:

  • у комплексній терапії гострих та хронічних захворювань серцево-судинної системи, органів дихання, травного тракту, захворювань суглобів;
  • у період одужання післяопераційних, інфекційних хворих, станів після травм та опіків;
  • для поліпшення показників периферичної крові при залізодефіцитних анеміях.

Протипоказання

Підвищена індивідуальна чутливість (алергія) до компонентів препарату, дитячий вік до 6 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Можливе забарвлення сечі в жовтий колір, що є цілком нешкідливим чинником і пояснюється наявністю у препараті рибофлавіну.

Пацієнти з рідкою спадковою непереносимістю фруктози, глюкозо-галактозною мальабсорбцією або цукрозо-ізомальтозною недостатністю не повинні приймати препарат у даній лікарській формі. 1 капсула містить приблизно 0,113 г сахарози, що слід прийняти до уваги у хворих на цукровий діабет.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Препарат не рекомендується призначати вагітним та в період годування груддю у зв’язку з відсутністю клінічного досвіду його застосування у такої категорії пацієнтів.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Немає посилань на те, що препарат може негативно впливати при керуванні автомобілем або роботі зі складною технікою.

Діти

Препарат у даній лікарській формі не показаний дітям до 6 років. Застосовують тільки з метою лікування за призначенням лікаря.

Спосіб застосування та дози

Препарат приймають після їди, запиваючи достатньою кількістю води.

Дорослим та підліткам від 14 років з профілактичною метою призначають по 1 капсулі, з лікувальною – по 2 капсули 1 раз на добу. Курс лікування – 1-2 місяці, рекомендується повторювати курс 2-3 рази на рік.

Дітям віком від 6 років препарат з лікувальною метою призначають по 1 капсулі на добу. Тривалість лікування визначає лікар індивідуально.

Передозування

У випадку приймання внутрішньо дуже великої кількості капсул можуть виникати нудота та блювання. Можливі прояви передозування мікроелементів (приймання внутрішньо 40-70 мг заліза): біль в епігастральній ділянці, ціаноз та сонливість.

При тривалому прийомі високих доз препарату, що значно перевищують рекомендовані, може виникнути передозування вітамінів групи В (можливі розлад ферментних систем печінки, порушення периферичного кровообігу, алергічні реакції (кропив’янка), неврологічні порушення – затерплість, зниження чутливості, почервоніння обличчя і верхньої частини тіла, запаморочення).

Лікування: промивання шлунка, симптоматичне лікування. У разі інтоксикації залізом, яку підтверджено даними лабораторних досліджень (концентрація заліза в сироватці крові понад  400 мг/100 мл), призначають дефероксамін (дорослим) у дозі 1-2 г кожні 3-12 годин.

Побічні ефекти

При дотриманні запропонованого режиму дозування і тривалості курсу прийому препарату Вітам® побічні ефекти не спостерігалися. В осіб з підвищеною чутливістю до компонентів препарату, можливі алергічні реакції, шкірний висип, відчуття свербежу, кропив’янка; диспепсичні явища (шлунковий дискомфорт, біль в епігастральній ділянці), нудота, блювання.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Вітам® може застосовуватись у комплексній терапії з препаратами для лікування основного захворювання.

Під час прийому препарату Вітам® не слід приймати інші вітамінні препарати у зв’язку з можливістю передозування.

При одночасному застосуванні антацидних препаратів, що містять алюміній, кальцій, магній, відбувається зниження абсорбції заліза, що входить до складу препарату Вітам®.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 капсул у блістері. По 3 блістери в пачці.

Умови відпуску

Без рецепта.

Аннотация (инструкция по применению) медицинского препарата Витам, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Витам, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Витам с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.
Дозировка Витам капсулы тв. №30 (10х3)
Производитель Киевский витаминный завод, АО, г.Киев, Украина
МНН Multivitamins and trace elements
Регистрация № UA/3146/01/01 от 14.05.2010. Приказ № 406 от 14.05.2010
Код АТХ

Найдено 2496 аптек

Киев, ул.Академика Вильямса 3/7
  (044) 596-52-XX
Салфетки дет. haggies extra gentle витам.е 64шт #
KIMBERLI-CLARK CORPORATION, Чехія
3395
Одесса, ул.Инглези 1
  (048) 796-17-XX
Сульсена масло витам. 100мл в футл д/укр/волос
Амальгама Люкс, Україна
7705
Эльфа panthenol аероз з вітам компл a, e, f 150 мл
Ельфа ФФ НПО, Україна
10300
Найдено 2496 аптек Все аптеки

и 3 аптеки с доставкой

aptekaplus.com.ua
  (067) 421-00-XX
Доставка по Украине "Новой почтой"
receptika.ua
  (0800) 30-23-XX
Доставка по Украине "Новой почтой"
Натур.клюква с витам. с кап#60
СОЛГАР ВИТАМИН ЭНД ХЕРБ США
33136
zdorovaapteka.ua
  (067) 333-03-XX
Доставка по Украине "Новой почтой"

Также ищут

Новинки

Слабый иммунитет? Часто болеешь? Поможет натуральный иммуномодулятор Подробней
ГОРЛО ЛІКУВАТИ Малюку і Тату Подробней
Как экономить при покупке в аптеках? Подробней
Скрыть рекламу
Top