Новинки

Простуда на губах? Решение есть! Подробней
Эссливер Форте Как защитить печень? Подробней
Беспокоит ГЕМОРРОЙ? Подробней
Срочное предупреждение беременности после полового акта Подробней
Простуда? Насморк? Кашель? Действуйте комплексно! Подробней
Скрыть рекламу

Вита-Гем С инструкция и цена в аптеках

Цены в аптеках

Вита-Гем С - инструкция по применению

Перевести на русский язык:
Перевести

Склад лікарського засобу

діюча речовина: 5,0 г порошку містять 1000 мг кислоти аскорбінової (Acidum ascorbicum);

допоміжні речовини: натрію гідрокарбонат, аспартам (Е 951), кислота лимонна безводна, ароматизатор малиновий, сахароза.

Лікарська форма

Порошок шипучий.

Шипучий порошок білого або жовтуватого кольору з малиновим запахом та смаком.

Назва і місцезнаходження виробника

Виробниче Фармацевтичне Підприємство «ГЕMI»,

вул. Міцкевича 36, 05-480 Карчев, Польща.

Pharmaceutical Production Enterprise «GEMI»,

Mickevicha str. 36, 05-480 Karchev, Poland.

Фармакотерапевтична група

Прості препарати аскорбінової кислоти. Код АТС A11G A01.

Препарат ВІТА-ГЕМ С містить як діючу речовину вітамін С (L-аскорбінову кислоту). Біологічна активність вітаміну С обумовлена насамперед її потужними антиоксидантними властивостями. Встановлено, що він є головним антиоксидантом водного середовища організму.

Вітамін С відіграє важливу роль у регуляції окиснювально-відновних процесів, а також у метаболізмі фенілаланіну, тирозину, фолієвої кислоти, норадреналіну, гістаміну, заліза, бере участь в ензиматичних трансформаціях деяких лікарських засобів, вуглеводів, необхідний у синтезі ліпідів, білка й карнитину, регулює імунологічні реакції в організмі, бере участь у процесах гідроксилювання серотоніну, підтримує нормальну проникність капілярів. Вітамін С важливий для синтезу колагену й міжклітинної субстанції опорних тканин (шкіри, кісток, зубів, хрящів, сухожиль, ендотелію капілярів).

Аскорбінова кислота добре всмоктується в шлунково-кишковому тракті й легко надходить у тканини. Надлишок прийнятого вітаміну С швидко виводиться з організму нирками, трохи знижуючи рН сечі.

Коли людина приймає низькі дози вітаміну С (4 – 64 мг), то ефективність його поглинання висока та становить приблизно 98%, під час прийому високих доз вітаміну С (30 – 180 мг) ефективність поглинання знижується до 80 – 90%; до 75% при 1 г; до 50% при 1,5 г; до 26% при 1,6 г і до 16% при 12 г. Аскорбінова кислота транспортується в плазмі як вільний аніон, що легко транспортується у клітини. Лейкоцити містять вищу концентрацію аскорбінової кислоти, ніж плазма, уся кров та еритроцити. Аскорбінова кислота широко поширюється в тканини тіла. Високі рівні аскорбінової кислоти спостерігаються в таких тканинах, як надниркові залози, гіпофіз і сітківка ока порівняно з низькими рівнями аскорбінової кислоти, що спостерігаються в нирках і м'язовій тканині.

Метаболізм аскорбінової кислоти у людей полягає в незворотному гідролізі дегідроскорбінової кислоти до дикетогулонової кислоти, а потім в окисненні до щавлевої і треонової кислот. Ці метаболіти разом з невеликою кількістю аскорбату-2-сульфату виводяться із сечею разом з неметаболізованою аскорбіновою кислотою. У людей основним шляхом видалення продуктів метаболізму аскорбінової кислоти є виведення із сечею. Виведення аскорбінової кислоти і її метаболітів з калом після перорального застосування дози 60 мг становить майже 3% дози. Денне виведення із сечею після прийому дози 60 мг становить приблизно: 20 - 25% – незмінена аскорбінова кислота (невелика кількість якої знаходиться у зредукованій формі, дегідроаскорбінова кислота), майже 20% виводиться як 2,3-дикетогулонова кислота, близько 40% виводиться як оксалати.

Аскорбату-2-сульфат і цукрово-аскорбінова кислота є другорядними метаболітами. Зростання доз аскорбінової кислоти значно збільшує кількість вітаміну С, що виводиться в незміненому вигляді.

У рандомізованому, двічі сліпому дослідженні доведено, що вітамін С у розчині в дозі 500 мг дає максимальну концентрацію 1,38 mg/Dl після (Tmax) 135 годин, (AUC0-12 становить

3,20 mg/dLh).

Показання для застосування

Гіповітаміноз (схильності до кровотеч, особливо з ясен; геморагічні діатези, цинга), а також при станах підвищеної потреби у вітаміні С (застудні захворювання, інфекції верхніх дихальних шляхів, що повторюються, ослаблений імунітет, реконвалесценція).

Протипоказання

Підвищена чутливість до аскорбінової кислоти, схильність до тромбозів, тромбофлебіт, цукровий діабет, сечокам'яна хвороба або підвищена концентрація щавлевої кислоти в сечі, порушення метаболізму заліза, дитячий вік до 12 років. Оскільки препарат містить аспартам, не слід застосовувати його хворим на фенілкетонурію.

Не рекомендується приймати хворим із рідкісними спадковими порушеннями, пов'язаними з непереносимістю фруктози, синдромом порушеної абсорбції глюкози й галактози або дефіцитом сахарози-ізомальтази.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Препарат треба з обережністю призначати у таких випадках: при схильності до сечокам'яної хвороби, при цистинурії, при подагрі, при дефіциті глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, при таласемії.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Аскорбінова кислота проходить крізь плаценту. Тому препарат в період вагітності застосовують тільки у тих випадках, коли, на думку лікаря, користь для матері перевищує потенційну загрозу для плода. Вітамін С виділяється в грудне молоко, тому слід дотримуватись обережності при застосуванні препарату під час годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Не впливає.

Діти

Не застосовують препарат дітям віком до 12 років.

Спосіб застосування та дози

Діти старше 12 років та дорослі приймають 1 порошок на добу, що дорівнює максимальній добовій дозі – 1000 мг аскорбінової кислоти (1 саше). Вміст саше розчинити в ¾ склянки води. Курс лікування становить 7-10 діб.

Передозування

У разі передозування високими дозами можливе порушення функції нирок, посилення синтезу ГСК, підвищення згортання крові, може спостерігатися легкий розлад у роботі шлунково-кишкового тракту при відсутності загальної токсичності, пригнічення функції інсулярного апарату підшлункової залози.

Побічні ефекти

При прийомі великих доз аскорбінової кислоти (понад 1 г на день) можуть відзначатися розлади шлунково-кишкового тракту (печія, нудота, діарея), тимчасова зміна реакції сечі в кислий бік, що сприяє утворенню каменів (сечокислий, щавлевокислий або фосфатуричний діатез). При дефіциті глюкозо-6-фосфатдегідрогенази може спричинити гемоліз еритроцитів. Тривале застосування може підвищити толерантність до вітаміну С та пригнічення функції інсулярного апарату підшлункової залози. Алергічні реакції – шкірні висипи, свербіж, кропив'янка, ангіоневротичний набряк.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Аскорбінова кислота прискорює елімінацію похідних амфетаміну та трициклічних антидепресантів. Зменшує антикоагулянтний ефект похідних кумарину, посилює дію сульфонамідів, підвищує концентрацію в крові саліцилатів (збільшує ризик розвитку кристалурії). Вітамін С посилює абсорбцію заліза, пеніцилінів. Чинить синергічну дію з флавоновими глікозидами, при одночасному застосуванні з естрогенами підвищується рівень гормона в сироватці крові, з пероральними контрацептивами – знижується контрацептивний ефект. Аскорбінова кислота як відновлювач може спотворювати результати різних лабораторних тестів (вміст у крові глюкози, білірубіну, активність трансаміназ, ЛДГ, вміст глюкози в сечі, у т.ч. обумовлювати помилково негативні результати дослідження калу на приховану кров).

Термін придатності

2 роки.

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати в закритій упаковці (саше), у захищеному від світла та вологи місці, при температурі не вище 25 ˚С.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

Порошок шипучий 1000 мг / 5,0 г у 1 саше, №10 у картонній коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Дозировка Вита-Гем С порошок шип., 1000 мг/5 г по 5 г в саше №10
Производитель ГЕМИ, ПФП, Польша
МНН Ascorbic acid (vit C)
Фарм. группа Вітаміни. Прості препарати аскорбінової кислоти (вітаміну С).
Регистрация № UA/10136/01/01 от 22.10.2009. Приказ № 762 от 22.10.2009
Код АТХ
Top