Ганиреликс Гедеон Рихтер раствор д/ин. по 0,25 мг/0,5 мл №1 в шпр. стекл. с иголк.

Цены в Украине
найдено в 0 аптеках других городов
Количество в упаковке:

Характеристики

Торговое название
Действующие вещества
Форма выпуска
раствор д/ин.
Дозировка
ганиреликс: 0,5 мг/мл
Объём
1 мл
Условия продажи
по рецепту
АТХ-группа
Регистрация
UA/20422/01/01 от 12/04/2024 приказ №620 от 12/04/2024
Производитель
Все товары
Форма выпуска
раствор
Объём
1 мл
Действующее вещество
ганиреликс
Страна происхождения бренда
Венгрия
Страна производства
Венгрия
Показать все

Инструкция для Ганиреликс Гедеон Рихтер раствор д/ин. по 0,25 мг/0,5 мл №1 в шпр. стекл. с иголк.

Склад

діюча речовина: ганірелікс;

1 попередньо наповнений шприц містить 0,5 мл водного розчину 0,25 мг ганіреліксу;

допоміжні речовини: кислота оцтова льодяна, маніт (E 421), вода для ін’єкцій, натрію гідроксид.

Лікарська форма

Розчин для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий, безбарвний розчин.

Фармакотерапевтична група

Антагоніст гонадотропін-рилізинг гормону.

Код АТХ H01C C01.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Механізм дії

Ганірелікс є антагоністом гонадотропін-рилізинг гормону (ГнРГ), який модулює гіпоталамо-гіпофізарно-гонадальну систему шляхом конкурентного зв’язування з рецепторами ГнРГ у гіпофізі. Унаслідок цього відбувається швидке повне та зворотне пригнічення вивільнення ендогенних гонадотропінів без попередньої стимуляції, як це спостерігається при введенні агоністів ГнРГ. Після багаторазового введення 0,25 мг ганіреліксу жінкам концентрація лютеїнізуючого гормону (ЛГ), фолікулостимулюючого гормону (ФСГ) та естрадіолу (E2) у сироватці крові максимально зменшувалася на 74 %, 32 % і 25 % через 4, 16 і 16 годин після ін’єкції відповідно. Рівень гормонів у сироватці крові відновлювався до початкових значень протягом 2 днів після останньої ін’єкції.

Фармакодинамічні ефекти

Середня тривалість лікування ганіреліксом у дозі 0,25 мг на добу у пацієнток, які проходять процедуру контрольованої стимуляції яєчників, становить 5 днів. Під час лікування ганіреліксом середня частота підвищення рівня ЛГ (> 10 МО/л) з одночасним збільшенням концентрації прогестерону (> 1 нг/мл) становить 0,3–1,2 %, що можна порівняти з аналогічним показником агоністів ГнРГ (0,8 %). Спостерігалася тенденція до збільшення кількості випадків підвищення концентрації ЛГ і прогестерону у жінок з більш високою масою тіла (> 80 кг), але це не впливало на клінічний результат. Проте, ґрунтуючись на невеликій кількості пацієнтів, які отримували лікування до теперішнього часу, такий вплив не може бути виключений.

У випадку високої оваріальної відповіді, що виникає в результаті високої експозиції гонадотропінів або високої реактивності яєчників, передчасне підвищення ЛГ може спостерігатися раніше 6-го дня стимуляції. Початок лікування ганіреліксом на 5-й день стимуляції може попередити таке передчасне підвищення ЛГ без подальшого впливу на клінічний результат.

Клінічна ефективність та безпека

У контрольованих дослідженнях застосування ганіреліксу із ФСГ при використанні протоколу тривалого застосування агоніста ГнРГ як еталону, лікування за допомогою схеми ганіреліксом призводило до більш швидкого росту фолікулів упродовж перших днів стимуляції, але остаточна кількість зростаючих фолікулів була дещо меншою і вони продукувались, у середньому, менше естрадіолу. Така різниця у характері росту фолікулів вимагає, щоб корекція дози ФСГ залежала від кількості та розміру зростаючих фолікулів, а не від концентрації естрадіолу в циркулюючій крові. Аналогічні порівнювальні дослідження корифолітропіну альфа зі застосуванням антагоніста ГнРГ або протоколу тривалого застосування агоністів не проводилися.

Фармакокінетика.

Фармакокінетичні показники після багаторазового підшкірного введення ганіреліксу (ін’єкція 1 раз на добу) подібні до показників після одноразового підшкірного введення. Після багаторазового введення 0,25 мг на добу постійний рівень концентрації у крові приблизно 0,6 нг/мл досягається протягом 2-3 днів.

Фармакокінетичний аналіз свідчить про зворотний взаємозв’язок між масою тіла і концентрацією ганіреліксу у сироватці крові.

Абсорбція

Протягом перших 1-2 годин (tmax) після одноразового підшкірного введення 0,25 мг ганіреліксу спостерігається швидке зростання концентрації ганіреліксу у сироватці крові з максимальним значенням (Сmax) приблизно 15 нг/мл. Біодоступність ганіреліксу після підшкірного введення становить приблизно 91 %.

Метаболічний профіль

Основним компонентом, сполукою, що є у плазмі крові, є ганірелікс. Ганірелікс є також основною сполукою, що виводиться із сечею. З калом виводяться тільки метаболіти. Метаболіти являють собою невеликі пептидні фрагменти, які утворюються шляхом ферментативного гідролізу ганіреліксу в обмежених ділянках. Метаболічний профіль ганіреліксу у людей подібний до того, який спостерігався у тварин.

Виведення

Період напіввиведення (t½) становить приблизно 13 годин, а кліренс – приблизно 2,4 л/год. Препарат виводиться разом із калом (приблизно 75 %) та сечею (приблизно 22 %).

Доклінічні дані з безпеки

Доклінічні дані свідчать про відсутність специфічного ризику для людини, виходячи з результатів досліджень з фармакологічної безпеки, токсичності при застосуванні повторних доз та генотоксичності.

Дослідження репродуктивної функції, що проводилися із застосуванням ганіреліксу в дозах від 0,1 до 10 мкг/кг/добу (підшкірно) у щурів і в дозах від 0,1 до 50 мкг/кг/добу (підшкірно) у кролів, продемонстрували підвищення частоти резорбції плода у групах застосування максимальних доз. Тератогенних ефектів не спостерігалося.

Показання

Попередження передчасного підйому рівня лютеїнізуючого гормона (ЛГ) у жінок, яким проводять контрольовану гіперстимуляцію яєчників (КГЯ) з використанням допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ).

У клінічних дослідженнях ганірелікс застосовували з рекомбінантним людським фолікулостимулюючим гормоном (рФСГ) або корифолітропіном альфа, стимулятором фолікулів пролонгованої дії.

Протипоказання

  • Підвищена чутливість до діючої речовини або до будь-яких допоміжних речовин, перерахованих у розділі «Склад».
  • Підвищена чутливість до ГнРГ або до інших його аналогів.
  • Порушення функції нирок або печінки помірного або тяжкого ступеня тяжкості.
  • Вагітність або період годування груддю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії

Дослідження взаємодії ганіреліксу з іншими лікарськими засобами не проводилися. Не можна виключити імовірність взаємодії з іншими лікарськими засобами, що застосовуються одночасно, включаючи препарати, що вивільняють гістамін.

Особливості щодо застосування

Реакції гіперчутливості

Необхідно бути особливо обережними при застосуванні препарату для лікування жінок з ознаками і симптомами активних алергічних станів.

Випадки реакцій гіперчутливості (як генералізованих, так і місцевих) були зареєстровані при застосуванні вже першої дози ганіреліксу під час постмаркетингового спостереження. Ці випадки включали анафілаксію (включаючи анафілактичний шок), ангіоневротичний набряк і кропив’янку (див. розділ «Побічні реакції»). Якщо підозрюється реакція гіперчутливості, застосування ганіреліксу слід припинити і призначити відповідне лікування.

Через відсутність клінічного досвіду застосування ганіреліксу не рекомендується призначати його жінкам з тяжкими алергічними захворюваннями.

Синдром гіперстимуляції яєчників (СГЯ)

Під час проведення стимуляції яєчників або після неї можливе виникнення синдрому гіперстимуляції яєчників (СГЯ). Ризик появи цього ускладнення слід враховувати при проведенні стимуляції гонадотропінами. При СГЯ необхідно проводити симптоматичне лікування (спокій, внутрішньовенне введення електролітних або колоїдних розчинів, гепарину).

Позаматкова вагітність

Оскільки безплідні жінки, які отримують процедури допоміжної репродукції, і особливо екстракорпорального запліднення (ЕКЗ), часто мають порушення функції фаллопієвих труб, імовірність позаматкової вагітності у них може збільшуватися. Важливо якомога раніше провести ультразвукове дослідження для підтвердження того, що вагітність є внутрішньоматковою.

Вроджені вади

Імовірність вроджених вад після застосування ДРТ може бути дещо вищою, ніж при спонтанному зачатті. Це, як вважається, пов’язано з деякими особливостями батьків (наприклад, вік матері, характеристики сперми) та з вищою імовірністю багатоплідної вагітності після застосування ДРТ. У клінічних дослідженнях за участю понад 1000 новонароджених було продемонстровано, що частота виникнення вроджених вад у дітей, народжених після КГЯ із застосуванням ганіреліксу, збігається з відповідними показниками, про які повідомлялося після КГЯ із застосуванням антагоністів ГнРГ.

Жінки з масою тіла менш ніж 50 кг або більш ніж 90 кг

Безпека та ефективність застосування ганіреліксу не були встановлені у жінок з масою тіла менш ніж 50 кг або більш ніж 90 кг (див. розділи «Фармакодинаміка», «Фармакокінетика»).

Допоміжні речовини

Цей лікарський засіб містить менше ніж 1 ммоль натрію (23 мг) в одній ін’єкції, тобто практично не містить натрію.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність

Немає відповідних даних про застосування препарату в період вагітності.

У дослідженнях на тваринах введення ганіреліксу під час імплантації призводило до резорбції плода (див. розділ «Доклінічні дані з безпеки»). Значення цих даних для людини не встановлено.

Період годування груддю

Невідомо чи проникає ганірелікс у грудне молоко.

Застосування препарату Ганірелікс Гедеон Ріхтер протипоказано в період вагітності та годування груддю (див. розділ «Протипоказання»).

Фертильність

Ганірелікс застосовують для лікування жінок, які проходять контрольовану гіперстимуляцію яєчників з використанням допоміжних репродуктивних технологій. Ганірелікс застосовують для запобігання передчасному викиду ЛГ, який інакше міг би відбутися у цих жінок під час стимуляції яєчників. Дози та спосіб застосування див. у розділі «Спосіб застосування та дози».

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Вплив ганіреліксу на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами не досліджувався.

Спосіб застосування та дози

Лікарський засіб Ганірелікс Гедеон Ріхтер повинен призначати тільки спеціаліст, який має досвід лікування безпліддя.

Дозування

Ганірелікс застосовується для попередження раннього підвищення секреції ЛГ у жінок, яким проводиться контрольована стимуляція яєчників. КГЯ за допомогою ФСГ або корифолітропіну альфа можна розпочинати на 2-й або 3-й день менструального циклу. Лікарський засіб Ганірелікс Гедеон Ріхтер (0,25 мг) слід вводити підшкірно, 1 раз на добу, починаючи з 5-го або 6-го дня застосування корифолітропіну альфа. Початок застосування ганіреліксу залежить від оваріальної відповіді, що включає кількість і розмір зростаючих фолікулів та/або кількості естрадіолу в циркулюючій крові. Початок лікування ганіреліксом може бути відстрочений при відсутності фолікулярного росту, хоча клінічний досвід ґрунтується на застосуванні препарату на 5-й або 6-й день стимуляції.

Ганірелікс та ФСГ необхідно вводити приблизно в один і той самий час. Препарати не можна змішувати в одному шприці, їх потрібно вводити в різні ділянки тіла.

Дозу ФСГ слід підбирати залежно від кількості і розміру прогресуючих фолікулів, а не від концентрації естрадіолу у крові (див. розділ «Фармакологічні властивості»).

Щоденне застосування ганіреліксу необхідно продовжувати до моменту утворення достатньої кількості фолікулів відповідного розміру. Остаточне дозрівання фолікулів можна викликати введенням препарату людського хоріонічного гонадотропіну (лХГ).

Вибір часу останньої ін’єкції

Враховуючи період напіввиведення ганіреліксу, інтервал між двома ін’єкціями ганіреліксу, так само як і інтервал між останньою ін’єкцією ганіреліксу та ін’єкцією лХГ, не має перевищувати 30 годин, оскільки у випадку збільшення інтервалу може виникнути передчасний пік ЛГ. Тому якщо розчин ганірелікс ввести вранці, то таке лікування слід продовжувати протягом усього періоду лікування гонадотропіном, включаючи день ініціації овуляції. Якщо ін’єкції ганіреліксу вводять у другій половині дня, то останній раз ганірелікс необхідно ввести у другій половині дня, за день до ініціації овуляції.

Ганірелікс є безпечним та ефективним для пацієнток, які пройшли численні цикли лікування.

Необхідність підтримки лютеїнової фази в циклах лікування, що включають ганірелікс, не вивчалася. У клінічних дослідженнях підтримка лютеїнової фази проводилась згідно з практикою дослідних центрів або відповідно до клінічного протоколу.

Окремі групи пацієнтів

Порушення функції нирок і печінки

Досвід застосування ганіреліксу пацієнтам із порушеннями функції нирок і печінки відсутній, оскільки такі пацієнти були виключені з клінічних досліджень. Тому застосування ганіреліксу протипоказано пацієнтам із порушеннями функції нирок помірного та тяжкого ступеня, а також пацієнтам із порушеннями функції печінки.

Діти

Застосування препарату Ганірелікс Гедеон Ріхтер дітям не відповідає показанням.

Спосіб введення

Лікарський засіб Ганірелікс Гедеон Ріхтер необхідно вводити підшкірно, бажано у стегно. Місце ін’єкції слід змінювати для попередження ліпоатрофії. Пацієнтка або її партнер можуть вводити лікарський засіб самостійно за умови проведення лікарем детального інструктажу і можливості отримання консультації у спеціаліста.

У попередньо наповненому шприці можуть бути помітні бульбашки повітря. Це очікувано, тому видаляти бульбашки повітря не потрібно.

Інструкції щодо введення

Перед застосуванням слід перевірити розчин. Використовувати тільки прозорий, що не містить сторонніх домішок розчин. Невикористаний розчин та відходи необхідно утилізувати відповідно до місцевих вимог.

Підготування місця введення

Ретельно вимити руки водою з милом. Для знищення бактерій на поверхні шкіри обробити місце ін’єкції тампоном, змоченим у спирті.

Введення голки

Зняти з голки ковпачок. Великим і вказівним пальцями взяти шкіру у складку. Ввести голку в основу стиснутої шкіри під кутом 45° до її поверхні. Після кожної ін’єкції необхідно міняти місце введення препарату.

Перевірка правильного положення голки

Обережно відтягнути поршень на себе для перевірки правильного положення голки. Якщо у шприці з’явилася кров, це означає, що голка потрапила у кровоносну судину, в такому разі вводити препарат не можна. Слід витягнути голку зі шприцом і до місця ін’єкції прикласти тампон з дезінфікуючим розчином на 1–2 хв.

Почати введення препарату новим шприцом.

Якщо голку було введено правильно, то повільно, з однаковою силою необхідно натиснути на поршень, щоб ввести розчин підшкірно і не спричинити пошкодження тканини.

Швидко витягнути шприц з голкою і притиснути до місця ін’єкції тампон з дезінфікуючим розчином. Використати шприц можна тільки один раз.

Заходи, які треба вживати у разі, коли час введення препарату був пропущений

Не можна вводити подвійну дозу препарату, щоб компенсувати пропущену ін’єкцію. Якщо пацієнтка пропустила ін’єкцію, то слід зробити її одразу, як тільки вона згадала про це. Якщо затримка із введенням препарату триває більше ніж 6 годин (тобто інтервал між двома введеннями препарату перевищує 30 годин), то пацієнтка повинна зробити ін’єкцію і звернутися за порадою до лікаря.

Діти.

Препарат не застосовують дітям.

Передозування

Передозування може збільшувати тривалість дії препарату. У випадку передозування введення ганіреліксу слід (тимчасово) припинити.

Немає достатніх даних щодо гострої токсичності ганіреліксу у людей. Клінічні дослідження при підшкірному введенні ганіреліксу у разових дозах до 12 мг не виявили системних побічних реакцій. Під час досліджень гострої токсичності у щурів та мавп симптоми неспецифічної токсичності спостерігалися лише після внутрішньовенного введення ганіреліксу понад 1 та 3 мг/кг відповідно.

Побічні ефекти

Загальна характеристика профілю безпеки

У таблиці нижче вказані всі побічні реакції, що виникали у жінок при лікуванні ганіреліксом у процесі клінічних досліджень із застосуванням рФСГ для стимуляції яєчників. Передбачається, що при застосуванні ганіреліксу із корифолітропіном альфа можуть виникати такі самі реакції.

Таблиця побічних реакцій

Побічні реакції класифіковані за класами систем органів та частотою: дуже часті (≥ 1/10), часті (від ≥ 1/100 до < 1/10), нечасті (від ≥ 1/1000 до < 1/100). Частота реакцій гіперчутливості (рідкісні, < 1/10000) встановлена у процесі постмаркетингового спостереження.

Клас системи органів

Частота

Побічна реакція

Порушення з боку імунної системи

рідкісні

реакції гіперчутливості (включаючи висипання, набряк обличчя, диспное,

анафілаксію (включаючи анафілактичний шок), ангіоневротичний набряк та кропив’янку)1;

погіршення стану при екземі2

Порушення з боку нервової системи

нечасті

головний біль

Порушення з боку шлунково-кишкового тракту

нечасті

нудота

Порушення загального стану та стан, пов’язаний зі способом застосування препарату

дуже часті

місцеві реакції шкіри в місці ін’єкції (переважно почервоніння, з або без набряку)3

нечасті

нездужання

1Про такі випадки повідомлялося вже після застосування першої дози у пацієнток, яким вводили ганірелікс.

2Повідомлялося у однієї пацієнтки після введення першої дози ганіреліксу.

3У клінічних дослідженнях (через 1 годину після ін’єкції) вірогідність появи принаймні одного випадку місцевої реакції шкіри (помірного або тяжкого ступеня тяжкості) становила 12 % у пацієнток, які отримували ганірелікс, і 25 % – у пацієнток, яким підшкірно вводили агоніст ГнРГ. Ці місцеві реакції зазвичай зникали через 4 години після введення препарату.

Окремі побічні реакції

Інші побічні реакції були пов’язані з проведенням контрольованої гіперстимуляції яєчників при ДРТ і включали біль у відділі таза, здуття живота, синдром гіперстимуляції яєчників (див. розділ «Особливості застосування»), ектопічну вагітність та спонтанний аборт.

Повідомлення про підозрювані побічні реакції

Повідомлення про побічні реакції після реєстрації лікарського засобу має важливе значення. Це дає змогу проводити моніторинг співвідношення користь/ризик при застосуванні цього лікарського засобу. Медичним та фармацевтичним працівникам, а також пацієнтам або їх законним представникам слід повідомляти про усі випадки підозрюваних побічних реакцій та відсутності ефективності лікарського засобу через автоматизовану інформаційну систему з фармаконагляду за посиланням: https://aisf.dec.gov.ua.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці для захисту від світла. Не заморожувати.

Несумісність

Через відсутність досліджень несумісності цей препарат не слід змішувати з іншими лікарськими засобами.

Упаковка

по 1 мл розчину для ін'єкцій у скляному шприці, із закріпленою голкою з нержавіючої сталі з жорсткою насадкою, закритий пробкою-поршнем зі штоком. По 1 або 6 попередньо наповнених шприців разом з інструкцією для медичного застосування у картонній коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ВАТ «Гедеон Ріхтер», Угорщина.

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

Н-1103, Будапешт, вул. Демреї, 19-21, Угорщина.

Характеристики

Торговое название
Действующие вещества
Форма выпуска
раствор д/ин.
Дозировка
ганиреликс: 0,5 мг/мл
Объём
1 мл
Условия продажи
по рецепту
АТХ-группа
Регистрация
UA/20422/01/01 от 12/04/2024 приказ №620 от 12/04/2024
Производитель
Все товары
Форма выпуска
раствор
Объём
1 мл
Действующее вещество
ганиреликс
Страна происхождения бренда
Венгрия
Страна производства
Венгрия

Частые вопросы

Ганиреликс Гедеон Рихтер раствор д/ин. по 0,25 мг/0,5 мл №1 в шпр. стекл. с иголк. является рецептурным препаратом и отпускается только при наличии рецепта.