Гатинова инструкция и цена в аптеках

Цены в аптеках

Гатинова - инструкция по применению

Перевести на русский язык:
Перевести
Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: gatifloxacin; (±)-1-циклопропіл-6-фтор-1,4-дигідро-8-метокси-7-(3-метил-1-піперазиніл)-4-оксо-3-хінолінкарбонової кислоти полугідрат;

Основні фізико-хімічні властивості

таблетки білого або майже білого кольору, каплеподібної форми, вкриті оболонкою, з розподільчою рискою з одного боку;

Склад

1 таблетка містить гатіфлоксацину 200 мг або 400 мг; 

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, натрію крохмальгліколят, магнію стеарат, гідроксипропілметилцелюлоза, полісорбат 80;

оболонка: опадрай білий.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група

Протимікробний препарат групи фторхінолонів.

Код АТС J01M А16.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Бактерицидна дія гатіфлоксацину, як і інших фторованих хінолонів, обумовлена його здатністю блокувати бактеріальний фермент ДНК-гіразу. ДНК-гіраза є важливим ферментом, задіяним у реплікації, транскрипції і репарації бактеріальної ДНК. Препарат також пригнічує топоізомеразу IV. Стосовно останньої відомо, що вона відіграє ключову роль у поділі хромосомної ДНК під час розподілу бактеріальної клітини. Спектр дії гатіфлоксацину охоплює такі види мікроорганізмів:

  • грампозитивні - Staphylococcus aureus, Streptococcus pneumoniae (включаючи як чутливі, так і резистентні до пеніциліну штами), Streptococcus pyogenes, Streptococcus saprophiticus, Staphylococcus epidermidis (метицилінчутливі штами), Staphylococcus (групи C, G, F), Streptococcus agalactiae;
  • грамнегативні - Еscherichia coli, Haemophillus influenzae (включаючи штами, які продукують β-лактамази), Haemophilus раrаіnfluenzа, Klebsiella pneumoniae, Moraxella catarrhalis (включаючи штами, які продукують β-лактамази), Neisseria gonorrhоеае (включаючи штами, які продукують β-лактамазу), Proteus mіrabilis, Acinetobacter lwoffii, Citrobacter koseri, Citrobacter freundii, Enterobacter aerogenes, Enterobacter cloacae , Klebsiella oxytoca, Moragnella morganii, Proteus vulgaris, інші мікроорганізми - Chlamydia pneumoniae, Legionella pneumophila, Mycoplasma pneumoniae.

Відмінністю гатіфлоксацину є висока активність відносно анаеробних мікроорганізмів, зокрема відносно Peptostreptococcus species.

Фармакокінетика. Гатіфлоксацин добре всмоктується зі шлунково-кишкового тракту після прийому per os. Абсолютна біодоступність гатіфлоксацину становить 96%. Пікова концентрація гатіфлоксацину в плазмі досягається через 1 - 2 год після перорального введення. Середні пікова й мінімальна концентрації, які досягаються при використанні схеми введення 400 мг 1 раз на добу становлять приблизно 4,2 мкг/мл і 0,4 мкг/мл, відповідно для перорального введення. Зв'язування гатіфлоксацину з білками сироватки становить майже 20% і не залежить від концентрації. Гатіфлоксацин широко розподіляється в організмі по багатьох тканинах і рідинах, включаючи альвеолярні макрофаги, бронхіальну слизову оболонку, рідину епітеліальної вистілки легенів, паренхіму легенів, слизову оболонку синусів, мокротиння, еякулят, сім’яну рідину, слизову оболонку піхви і шийки матки. Швидкий розподіл гатіфлоксацину в тканині призводить до більш високих його концентрацій у більшості органів-мішеней, ніж у сироватці. Гатіфлоксацин у людей піддається обмеженій біотрансформації. При цьому менше 1% введеної дози екскретується в сечу у вигляді етилендіамінового і метилетилендіамінового метаболітів. Більше 70% введеної дози гатіфлоксацину виводиться у незміненому вгляді з сечею протягом 48 год після перорального введення; 5% виводиться з фекаліями.

Показання для застосування

Лікування інфекцій, спричинених чутливими до препарату мікроорганізмами: 

  • інфекції ЛОР-органів, включаючи гострий синусит;
  • інфекції дихальних шляхів: пневмонія і загострення хронічного бронхіту;
  • інфекції шкіри і м'яких тканин;
  • інфекції нирок і сечовивідних шляхів: пієлонефрит, ускладнені й неускладнені інфекції сечовивідних шляхів;
  • венеричні захворювання уретри, шийки матки, прямої кишки.

Спосіб застосування та дози

Гатинова приймається 1 раз на добу незалежно від прийому їжі. Рекомендовані дози Гатинови для дорослих пацієнтів з нормальною функцією нирок наведені в наступній таблиці 1:

Таблиця 1.

Захворювання
Добова
доза
Тривалість терапії
Бактеріальне загострення хронічного бронхіту
400 мг
5 днів
Гострий синусит
400 мг
10 днів
Позагоспітальна пневмонія
400 мг
7 - 14 днів
Неускладнені інфекції сечовивідних шляхів (цистит)
200 - 400 мг
3 дні
Ускладнені інфекції сечовивідних шляхів
400 мг
7 - 10 днів
Гострий пієлонефрит
400 мг
7 - 10 днів
Інфекції шкіри й м'яких тканин
400 мг
7 -10 днів
Неускладнена уретральна гонорея у чоловіків
Ендоцервікальна і ректальна гонорея у жінок
400 мг
1 день

Дози для пацієнтів з порушеною функцією нирок.

Початкова доза препарату не відрізняється від дози для пацієнтів з нормальною функцією нирок, подальше дозування - відповідно до таблиці 2:

Таблиця 2.

Кліренс креатиніну
Початкова доза
Наступна доза
≥ 40 мл/хв
400 мг
400 мг щодня
< 40 мл/хв
400 мг
200 мг щодня
Гемодіаліз
400 мг
200 мг щодня
Перитонеальний діаліз
400 мг
200 мг щодня

Для оцінки кліренсу креатиніну рекомендується використовувати таку формулу:

чоловіки:

кліренс креатинину (мл/хв) = маса тіла (кг) ´ (140 - вік)/72 ´ рівень креатиніну в сироватці (мг/дл);

жінки: 0,85 ´ кліренс креатиніну чоловіків.

Для пацієнтів з помірно порушеною функцією печінки зменшувати дозу немає необхідності.

Побічна дія

Симптоми звичайно виникають рідко й швидко минають після відміни препарату.

Шлунково-кишковий тракт і печінка: нудота, діарея, біль у животі, анорексія, запор, диспепсія, метеоризм, гастрит, глосит, виразки в ротовій порожнині, стоматит, гінгівіт, блювання, шлунково-кишкова кровотеча.

Центральна нервова система: головний біль, запаморочення, порушення сну, ажитація, тривожність, плутана свідомість, безсоння, нервозність, парестезія, сонливість, тремор, судоми, деперсоналізація, депресія, напад паніки, параноя, фотофобія, ворожість, гіперестезія, мігрень, атаксія, порушений зір, порушення смакових відчуттів, фоточутливість очей.

Серцево-судинна система: тахікардія, брадикардія, гіпертензія, ціаноз.

Алергічні й шкірні реакції: набряк обличчя, макулопапульозні висипання, набряк язика, генералізований набряк, везикулобульозне висипання.

Інші: вагініт, біль у кістках, біль у грудях, артрит, гіпоглікемія, гіпервентиляція, гематурія, спрага, підвищена температура, сухість шкіри, метрорагія, бронхоспазм, біль у вухах.

Протипоказання

Препарат протипоказаний хворим з гіперчутливістю до гатіфлоксацину або інших фторхінолонів в анамнезі. Препарат також протипоказаний дітям до 16 років, вагітним і жінкам, які годують груддю.

Передозування

Симптоми: підсилення побічних ефектів.

Лікування: специфічного антидоту немає; рекомендовані загальні заходи невідкладної медичної допомоги, додатково рекомендується провести гемодіаліз.

Особливості застосування

Гатіфлоксацин може спричинити збільшення QT інтервалів електрокардіограми у деяких пацієнтів. Через недостатній клінічний досвід гатіфлоксацин не повинен застосовуватися пацієнтам з подовженими QT-інтервалами, пацієнтам з гіперкальціємією і пацієнтам, які отримують протиаритмічні препарати класу ІІА (наприклад хінідин, прокаїнамід) або класу ІІІ (наприклад, аміодарон, соталол). Гатіфлоксацин повинен застосовуватися з обережністю при одночасному використанні з цисапридом, еритроміцином, антипсихотичними препаратами. Препарат необхідно застосовувати з обережністю пацієнтам з проаритмічними станами та такими ураженнями серцево-судинної системи, як брадикардія і гостра ішемія міокарда. Як і інші фторхінолони, гатифлоксацин треба з обережністю застосовувати у пацієнтів з такими розладами ЦНС, як тяжкий церебральний атеросклероз, епілепсія, та іншими захворюваннями, які можуть спричинити судоми. Гатіфлоксацин не повинен застосовуватися при перших проявах підвищеної чутливості - висипанні на шкірі чи інших алергічних реакціях.

Препарат не можна застосовувати разом з алкогольними напоями.

Вплив на керування автотранспортом і роботу з небезпечними механізмами.

Може порушуватися швидкість психомоторних реакцій, тому варто утримуватись від керування транспортними засобами і механізмами.

Порушення вмісту глюкози в крові, включаючи симптоматичні гіпер- та гіпоглікемію, були виявлені у пацієнтів, які приймали гатіфлоксацин або інші фторхінолони разом з гіпоглікемічними препаратами. У таких пацієнтів рекомендується контролювати рівень глюкози в крові.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Гатіфлоксацин необхідно приймати за 4 год до прийому сульфату заліза, харчових добавок, які містять цинк, магній або залізо (таких як полівітаміни), або антациди, що містять магній і алюміній. При сумісному використанні з кальцію карбонатом, циметидином, теофіліном, мідазоламом, дигоксином істотних взаємодій не спостерігалося. Системне виведення гатіфлоксацину значно підвищується при паралельному застосуванні гатіфлоксацину та пробеноциду. У пацієнтів, які отримували варфарин, не було виявлено значних змін у часі згортання крові при паралельному застосуванні гатіфлоксацину. Однак, завдяки тому, що деякі хінолони збільшують ефект варфарину цього препарату, протромбіновий час або інший відповідний тест на згортання повинен суворо контролюватися, якщо хінолон призначений разом з варфарином, або його похідними. Одночасне введення нестероїдних протизапальних препаратів із фторхінолоном може підсилити ризик стимуляції центральної нервової системи.

Умови та термін зберігання

Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності – 2 роки.

Умови відпуску

За рецептом.

Упаковка

5 таблеток у блістерній упаковці, по 1 блістеру в коробці з картону.

Виробник

“Ранбаксі Лабораторіз Лімітед”.

Адреса

B-2, Marcaim Industrial Estate, Ponda, Goa 403404, India.

Аннотация (инструкция по применению) продукта Гатинова, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Гатинова, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Гатинова с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.
Дозировка Гатинова таблетки, п/о по 200 мг №5
Производитель Ранбакси Лабораториз Лтд., Индия
МНН Gatifloxacin
Регистрация № UA/3393/01/01 от 24.06.2005. Приказ № 306 от 24.06.2005
Код АТХ

Рекомендуем посмотреть

Озерлик таблетки, п/о по 400 мг №10
Озерлик таблетки, п/о по 400 мг №100 (10х10)
Озерлик таблетки, п/о по 200 мг №10
Озерлик таблетки, п/о по 200 мг №100 (10х10)
Озерлик
таблетки
Гледфарм ЛТД
Цены в аптеках
Гатимак таблетки, п/о по 200 мг №5
Гатимак таблетки, п/о по 400 мг №5
Гатимак
таблетки
Маклеодс Фармасьютикалс Лтд, Индия
Цены в аптеках
Гатиспан таблетки, п/о по 200 мг №5
Гатиспан раствор д/инф. 400 мг/200 мл по 200 мл во флак.
Гатиспан таблетки, п/о по 200 мг №50 (5х10)
+4
Гатиспан
таблетки, розчин
2 производителя
Цены в аптеках

Просмотренные товары

Гатинова таблетки, п/о по 200 мг №5
Гатинова таблетки, п/о по 400 мг №5
Гатинова
таблетки
Ранбакси
Цены в аптеках

Новинки

Приливы? Потливость?
Приливы? Потливость? Лечение климакса без гормонов Подробней
Беспокоит запор?
Беспокоит запор? Эффективно и безопасно даже для детей Подробней
Собираетесь в отпуск или на отдых?
Собираетесь в отпуск или на отдых? Возьмите с собой в аптечку.... Подробней
Хотите бросить курить?
Хотите бросить курить? Снижение тяги к курению уже через 60 секунд Подробней
Беспокоят суставы?
Беспокоят суставы? Комплексная поддержка суставов! Подробней
Top