UA RU

Гепафорте - инструкция, показания, состав, способ применения

Цены в аптеках
Гепафорте капсулы №30 (10х3)
Добавить в избранные товары

Склад лікарського засобу

діючі речовини: 1 капсула містить фосфоліпідів 300 мг, нікотинаміду 30 мг; піридоксину гідрохлориду 6 мг, рибофлавіну 6 мг, тіаміну нітрату 6 мг, токоферолу ацетату 6 мг;

допоміжні речовини: тригліцериди середнього ланцюга.

Лікарська форма

Капсули.

Червоно-коричневі непрозорі капсули розміру 1, заповнені жовтою пастоподібною масою.

Назва і місцезнаходження виробника

Босналек д.д.

71000 Сараєво, Юкічева 53, Боснія і Герцеговина.

Фармакотерапевтична група

Препарати, що застосовуються при захворюваннях печінки, ліпотропні речовини.

Код АТС A05B A.

Фосфоліпіди, що входять до складу препарату, за своєю хімічною структурою подібні до ендогенних фосфоліпідів, але переважають їх за рахунок високого вмісту поліненасичених жирних кислот. Ці молекули вбудовуються переважно у структури клітинних мембран та полегшують відновлення ушкоджених тканин печінки. При ушкодженнях клітин печінки вірусами, алкоголем, токсичними речовинами, застосування фосфоліпідів призводить до гепатопротекторних ефектів. В клітинах зростає швидкість надходження та виведення речовин, забезпечується відновлення ферментних систем та покращання метаболізму печінки.

Фосфоліпіди впливають на порушений метаболізм жирів шляхом регуляції метаболізму ліпопротеїнів. У результаті чого нейтральні жири та холестерин перетворюються на форми, придатні для транспортування, особливо завдяки збільшенню здатності ліпопротеїнів високої щільності (ЛПВЩ) приєднувати холестерин, та спрямовуються для подальшого окислення. Під час виведення фосфоліпідів через жовчовивідні шляхи літогенний індекс знижується і відбувається стабілізація жовчі.

Вітамінний комплекс виконує такі функції: нікотинамід виявляє гіполіпідемічний ефект та запобігає жировому переродженню печінки; піридоксин як кофермент бере участь у метаболізмі фосфоліпідів, амінокислот та білків; тіамін бере участь у вуглеводному обміні; рибофлавін є кофактором численних дихальних ферментів; токоферол діє як антиоксидант на рівні клітинної мембрани, запобігає окисленню ненасичених жирних кислот.

При пероральному прийомі понад 90 % фосфоліпідів всмоктується зі шлунково-кишкового тракту. Основна кількість розщеплюється до 1-ацил-лізо-фосфатидилхоліну, 50 % якого перетворюється у поліненасичений фосфатидилхолін ще у тонкому кишечнику. Далі поліненасичений фосфатидилхолін у комплексі з ЛПВЩ транспортується у печінку. Максимальна концентрація фосфоліпідів у плазмі крові досягається через 6 годин. Метаболізм відбувається у нирках та печінці. Виводяться з організму з калом та меншою мірою з сечею.

Показання для застосування

Жирова дегенерація печінки, гострі та хронічні гепатити, цироз печінки, перед- та післяопераційне лікування хворого при хірургічному втручанні на печінці та жовчовивідних шляхах, токсичні ураження печінки, токсикоз вагітності, псоріаз, радіаційний синдром.

Протипоказання

Гіперчутливість до будь-якого компонента препарату, холестаз, емпієма жовчного міхура, нефролітіаз, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки в стадії загострення.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Застосування препарату вимагає обережності у таких випадках: у пацієнтів з алергічними хворобами, при виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки в анамнезі, при захворюваннях серця і крові.

У випадку появи алергічної реакції на препарат слід припинити його застосування.

Для пацієнтів з хронічними гастритами для полегшення перетравлювання желатинових капсул рекомендується додаткове застосування засобів, які містять травні ферменти.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Препарат можна застосовувати у період вагітності або годування груддю за призначенням лікаря

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Не впливає.

Діти

Препарат застосовують для лікування дітей віком старше 12 років.

Спосіб застосування та дози

Початкова доза становить по 2 капсули 3 рази на добу. Підтримуюча доза – 1 капсула 3 рази на добу. Рекомендовано приймати капсули з невеликою кількістю води під час їди.

Тривалість лікування залежить від характеру захворювання та ефективності терапії, рекомендований курс лікування – не менше 3 місяців.

При псоріазі курс лікування складає 2 тижні в поєднанні з загальноприйнятими методами лікування псоріазу.

Передозування

Випадків передозування при застосуванні Гепафорте® не описано. Можна очікувати посилення проявів побічних реакцій, виникнення нудоти, блювання, діареї. При тривалому застосуванні у високих дозах можлива периферична нейропатія.

Побічні ефекти

Завичай препарат добре переноситься. Дуже рідко можливе виникнення метеоризму, нудоти, діареї, забарвлення сечі у темно-жовтий колір, дискомфорту у ділянці шлунка, реакцій гіперчутливості, шкірних висипань, кропив’янки, відчуття свербежу. 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Полівітамінні препарати: слід враховувати вміст вітамінів у Гепафорте®, щоб запобігти передозуванню вітамінів.

Токоферолу ацетат посилює дію стероїдних та нестероїдних протизапальних препаратів (натрію диклофенак, ібупрофен, преднізолон). Токоферолу ацетат не можна приймати з препаратами заліза, срібла, із засобами, що виявляють лужну реакцію (натрію гідрокарбонат, трометамол), антикоагулянтами непрямої дії (дикумарин, неодикумарин).

Піридоксину гідрохлорид може послаблювати ефект леводопи та зменшувати токсичні прояви при застосуванні ізоніазиду та інших протитуберкульозних препаратів. Піридоксину гідрохлорид підсилює дію діуретиків. Ізоніазид, пеніциламін, піразинамід, гідралазин, імуносупресори, естрогени (у тому числі оральні контрацептиви, які містять естрогени) діють як антагоністи піридоксину або посилюють ниркову екскрецію останнього.

Рибофлавин несумісний зі стрептоміцином, зменшує ефективність антибактеріальних препаратів (окситетрацикліну, доксицикліну, еритроміцину, тетрацикліну, лінкоміцину). Трициклічні антидепресанти, іміпрамін і амітриптилін інгібують метаболізм рибофлавіну. 

Тіаміну нітрат може послаблювати курареподібну дію. Антациди уповільнюють всмоктування тіаміну. Дія тіаміну інактивується 5-фторурацилом, оскільки останній конкурентно інгібує фосфорилювання тіаміну в тіамін-пірофосфат.

Холестирамін: послаблює абсорбцію нікотинаміду; рекомендовано інтервал 4-6 годин між прийомом цих препаратів.

Рифампіцин: зниження синтезу білірубіну та збільшення синтезу білків.

Парацетамол: зниження рівня сироваткових трансаміназ. 

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище + 25 °С.

Упаковка

По 10 капсул у блістері, по 3 блістери в картонній коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Характеристики

Программа "Доступные лекарства" не участвует
Форма выпуска капсулы
Условия отпуска без рецепта
Категория Гепатопротекторы
Регистрация закончилась
АТХ-классификация A05BA - Гепатотропные препараты
Действующие вещества фосфолипиды эссенциальные (природные), никотинамид, токоферол, рибофлавин
Производитель Босналек д.д., Босния и Герцеговина
Инструкция по применению Гепафорте, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Гепафорте, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Гепафорте с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.

Просмотренные товары

Гепафорте капсулы №30 (10х3)
капсулы
Босналек
Цены в аптеках

Новинки реклама

Беспокоит запор?
Беспокоит запор? Эффективно и безопасно даже для детей Подробней
Тяжесть в желудке?
Тяжесть в желудке? Вздутие? Дискомфорт? Подробней
Нервные клетки восстанавливаются!
Нервные клетки восстанавливаются! Помни о главном! Подробней
Как предотвратить инфаркт миокарда?
Как предотвратить инфаркт миокарда? ЗДОРОВЬЕ СЕРДЦА В ВАШИХ РУКАХ! Подробней
Беспокоит ослабление потенции?
Беспокоит ослабление потенции? Новая формула мужской силы! Подробней
Беспокоят суставы?
Беспокоят суставы? Комплексная поддержка суставов! Подробней
Плохо спишь и нервничаешь?
Плохо спишь и нервничаешь? Живи без стресса! Подробней
Top