Гидроксимочевина Медак инструкция и цена в аптеках

Цены в аптеках

Гидроксимочевина Медак - инструкция по применению

Гидроксимочевина Медак капсулы по 500 мг №100 (10х10)
Перевести на русский язык:
Перевести

Загальна характеристика

міжнародна назва: hydroxycarbamide;

Основні фізико-хімічні властивості

капсула білого кольору, що містить білий порошок. склад 1 капсула містить 500 мг гідроксикарбаміду;

допоміжні речовини: цитрат натрію, натрію стеарат, лактози моногідрат, желатин і діоксид титану.

Форма випуску

Капсули.

Фармакологічна група. Протипухлинний препарат із групи гідроксиламінів. Препарати, що застосовуються для лікування онкологічних захворювань.

АТС L 01Х Х05.

Фармакологічні властивості

Фармакокінетика. Гідроксікарбамід – протипухлинний препарат алкілуючої дії. Точний механізм протипухлинної дії препарату не з¢ясований, але вважається, що протипухлинна дія препарату пов¢язана з пригніченням синтезу ДНК, при цьому препарат не впливає на синтез РНК та білка.

Препарат добре всмоктується із шлунково-кишкового тракту. Максимальна концентрація в сироватці крові досягається через 2 години після прийому, а через 24 години у сироватці парктично не виявляється. Препарат проникає крізь гематоенцефалічний бар¢єр.

Період напіввиведення препарату становить 3-4 години. Близько 80 % препарату виводиться з організму з сечею протягом 12 годин (50 % у незмінному вигляді).

Показання для застосування

Препарат показаний для лікування хронічного мієлолейкозу, меланоми, карциноми бронхів. У комбінації з променевою терапією препарат рекомендується для лікування злоякісних плоскоклітинних пухлин голови і шиї, а також при хоріокарциномі матки.

Спосіб застосування та дози

Всі дозові схеми препарату повинні грунтуватися на фактичній або ідеальній масі тіла хворого (залежно від того, яка з них є меншою). Одночасне застосування препарату з іншими мієлосупресивними агентами може вимагати коригування доз.

СОЛІДНІ ПУХЛИНИ

Курсова терапія: 80 мг/кг перорально, одноразово, кожний 3-й день.

Безперервна терапія: від 20 до 30 мг/кг перорально, одноразово, щодня.

Режим курсової терапії має перевагу над безперервною терапією у плані зниження токсичності (зокрема, пригнічення функції кісткового мозку). Лише іноді виникала необхідність в повному припиненні лікування препаратом через його токсичну дію.

Застосування одночасно з променевою терапією (злоякісні плоскоклітинні пухлини голови і шиї, хоріокарциноми матки): 80 мг/кг перорально, кожний 3-й день, 1 раз на день.

Застосування препарату треба починати принаймні за 7 днів до початку опромінювання і продовжувати в ході променевої терапії, а потім протягом необмеженого наступного періоду за умови спостереження за хворим і в разі відсутності в нього тяжких реакцій.

Променеву терапію слід проводити в максимальній терапевтичній дозі. У випадку одночасного застосування препарату Гідроксисечовина медак коригування дози опромінювання звичайно не потрібне.

РЕЗИСТЕНТНИЙ ХРОНІЧНИЙ МІЄЛОЛЕЙКОЗ

Безперервна терапія: від 20 до 30 мг/кг перорально, одноразово, щодня.

Достатнім періодом для оцінки ефективності протипухлинної дії препарату є 6-тижневий курс. За наявності вираженої клінічної ремісії лікування можна продовжувати необмежено довго. Лікування варто перервати, якщо вміст лейкоцитів знижується до значень менше 2,5´109/л, а вміст тромбоцитів до рівня менше 100´109/л. У таких випадках вміст цих форменних елементів слід перевірити знову через 3 дні. Лікування можна поновити, якщо їх вміст починає помітно зростати. Оскільки відновлення гемопоезу відбувається швидко, звичайно досить пропустити лише декілька введень. Якщо не сталося швидкого відновлення при одночасному застосуванні препарату і променевої терапії, променеву терапію також можна перервати.

Побічна дія

Система кровотворення: пригнічення функції кісткового мозку (лейкопенія, анемія, епізодично тромбоцитопенія). Аномалії картини еритроцитів: на ранніх стадіях лікування гідроксикарбамідом часто спостерігається мегалобластичний еритропоез, що носить помірний характер. Морфологічні зміни при цьому нагадують злоякісну анемію, однак вони не пов'язані з дефіцитом вітаміну В12 або фолієвої кислоти.

Препарат може також знижувати кліренс заліза з плазми і знижувати ефективність утилізації заліза еритроцитами, однак вона не впливає на тривалість життя еритроцитів.

Шлунково-кишковий тракт: стоматит, анорексія, нудота, блювання, пронос або запор. Порушення з боку кишково-шлункового тракту звичайно вдається зняти, якщо тимчасово припинити прийом препарату, лише в окремих випадках було необхідне тимчасове припинення опромінювання.

Дерматологія: макульозно-папульозні висипання, еритема обличчя і периферична еритема. В окремих випадках відмічається алопеція. В ряді випадків у результаті щоденного застосування препарату протягом декількох років у хворих спостерігалися гіперпігментація, еритема, атрофія шкіри і нігтів, лущення, папули фіолетового кольору.

Неврологія: вживання великих доз препарату може призводити до помірної сонливості. Неврологічні порушення відмічалися в окремих випадках і обмежувалися головним болем, запамороченням, дезорієнтацією, галюцинаціями і судомами.

Нирки: препарат епізодично може спричинювати тимчасове порушення функції ниркових канальців, що супроводжується збільшенням вмісту сечової кислоти в сироватці, азоту сечовини крові (АСК) і креатиніну. В окремих випадках відмічається дизурія.

Інші ефекти. Больове відчуття або дискомфорт внаслідок запалення слизових оболонок в місці опромінення (мукозити) звичайно можна купірувати застосуванням місцевих анестетиків або пероральних анальгетиків. Якщо реакція носить тяжкий характер, лікування препаратом варто тимчасово припинити; якщо ефект є винятково тяжким, може знадобитися тимчасове припинення також і променевої терапії. Однак необхідність припинення обох цих форм лікування спостерігалася лише іноді.

Також повідомлялося про пропасницю, озноби, почуття нездужання і збільшення активності ферментів печінки. В окремих випадках були описані гострі легеневі реакції, включаючи дифузну інфільтрацію легень, лихоманку і задишку, що пов'язані із застосуванням препарату.

Застосування препарату в комбінації з променевою терапією. Побічні ефекти, що спостерігалися при комбінованому лікуванні препаратом та опромінюванні, подібні до тих, що описані при монотерапії препаратом: головним чином – пригнічення функції кісткового мозку (анемія і лейкопенія) та подразнення стінок шлунка. В разі одночасного застосування препарату з променевою терапією лейкопенія спостерігалася майже в усіх хворих. Іноді (і тільки за наявності вираженої лейкопенії) відмічалося зменшення вмісту тромбоцитів до значень менше 100 000/мм3. Під час лікування препаратом можуть підсилюватися деякі побічні реакції, що зустрічаються в разі проведення однієї променевої терапії, наприклад порушення функції шлунка і мукозити.

Протипоказання

Препарат протипоказаний хворим із пригніченою функцією кісткового мозку (вміст лейкоцитів менше 2,5´109/л, тромбоцитів менше 100´109/л) або в разі наявності тяжкої форми анемії. Препарат Гідроксисечовина медак треба з обережністю застосовувати хворим, які нещодавно одержували інтенсивну променеву терапію або хіміотерапію іншими цитотоксичними препаратами. У хворих, які в минулому одержували променеву терапію, може загострюватися післярадіаційна еритема. Не вживати під час вагітності та лактації. Препарат слід застосовувати з обережністю хворим з порушеною функцією нирок. Хворим похилого віку внаслідок підвищеної чутливості до побічних ефектів може знадобитися зниження доз препарату.

Передозування

У хворих, які застосовували препарат в дозах, що в декілька разів перевищували звичайні рекомендовані, спостерігалися болючість, фіолетова еритема, набряк долонь рук і ступнів ніг із подальшим лущенням шкіри рук і ніг, інтенсивна генералізована гіперпігментація шкіри та тяжкий гострий стоматит. У цих випадках потрібно тимчасово припинити прийом препарату.

Особливості застосування

Лікування препаратом слід проводити під наглядом лікаря. Перед початком і періодично під час лікування препаратом необхідно перевіряти функції кісткового мозку, нирок і печінки. Визначення гемоглобіну, лейкоцитів і тромбоцитів повинно проводитися принаймні щотижня, протягом усього періоду лікування препаратом. При зменшенні вмісту лейкоцитів до рівня менше 2,5´109/л або тромбоцитів до рівня менше 100´109/л лікування слід припинити, поки вміст їх не відновиться до норми. Якщо хворий висовлює відповідне бажання або якщо він відчуває утруднення в проковтуванні капсул, вміст капсули можна розчинити в склянці води і негайно випити. При цьому деякі водонерозчинні допоможні речовини вмісту капсул можуть плавати на поверхні розчину. Під час застосування препарату необхідно вживати досить велику кількість рідини.

В разі пропуску прийому препарату наступну дозу варто приймати після консультації з лікарем.

Вагітність і лактація. Дослідження у вагітних жінок не проводилися. У випадку застосування препарату під час вагітності або в разі настання вагітності під час лікування препаратом хвору треба попередити про потенційну небезпеку для плоду. Жінкам дітородного віку рекомендується уникати настання вагітності під час лікування препаратом.

Препарат переходить у грудне молоко. Тому, враховуючи важливість лікування для матері, необхідно прийняти рішення: про відмову лікування препаратом або про припинення годування дитини груддю.

Використання в педіатрії. Безпека та ефективність лікування препаратом дітей не встановлена.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

В разі одночасного застосування препарату з іншими мієлосупресивними препаратами або променевою терапією ступінь пригнічення функцій кісткового мозку або розвиток інших побічних ефектів може зростати.

Оскільки є вірогідність того, що вживання препарату призведе до збільшення вмісту сечової кислоти в крові, може знадобитися коригування дози урикозуричних препаратів (препарати, що підвищують виділення сечової кислоти з організму).

Умови та термін зберігання

ЗБЕРІГАТИ В НЕДОСТУПНОМУ ДЛЯ ДІТЕЙ МІСЦІ, при температурі не вище 25 0С, в захищеному від світла місці.

Термін зберігання - 4 роки з дня виготовлення “in bulk”.

Умови відпуску

За рецептом.

Упаковка

По 10 капсул у контурну чарункову упаковку, по 5 або 10 контурних чарункових упаковки у пачку.

Виробник

ЗАТ “Фармацевтична фірма ”Дарниця”.

Адреса

Україна, 02093, Київ, вул. Бориспільська, 13.

Аннотация (инструкция по применению) продукта Гидроксимочевина Медак, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Гидроксимочевина Медак, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Гидроксимочевина Медак с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.
Дозировка Гидроксимочевина Медак капсулы по 500 мг №50 (10х5)
Производитель Дарница, ФФ, ЧАО, г.Киев, Украина
МНН Hydroxycarbamide
Регистрация № UA/3836/01/01 от 09.11.2005. Приказ № 589 от 09.11.2005
Код АТХ

Рекомендуем посмотреть

Гидреа капсулы по 500 мг №100 во флак.
капсулы
Дельта Медикел
Проверить цены
Гидроксиуреа капсулы по 500 мг №100
Гидроксиуреа капсулы по 500 мг №500
капсули
Плива Краков, Фармацевтический Завод АТ, Польша
Проверить цены
Апо-гидроксиуреа капсулы по 500 мг №100 в бан.
капсулы
Апотекс Украина
Проверить цены

Просмотренные товары

Гидроксимочевина Медак капсулы по 500 мг №100 (10х10)
Гидроксимочевина Медак капсулы по 500 мг №100 (10х10)
Гидроксимочевина Медак капсулы по 500 мг №50 (10х5)
Гидроксимочевина Медак капсулы по 500 мг №100 (10х10)
капсули
3 производителя
Проверить цены

Новинки

Помочь печени просто?
Помочь печени просто? С натуральным гепатопротектором Подробней
Беспокоят суставы?
Беспокоят суставы? Комплексная поддержка суставов! Подробней
Как предотвратить инфаркт миокарда?
Как предотвратить инфаркт миокарда? ЗДОРОВЬЕ СЕРДЦА В ВАШИХ РУКАХ! Подробней
Приливы? Потливость?
Приливы? Потливость? Лечение климакса без гормонов Подробней
Болит ухо?
Болит ухо? Быстрая помощь за 5 минут Подробней
Беспокоит запор?
Беспокоит запор? Эффективно и безопасно даже для детей Подробней
Скрыть рекламу
Top