Грипофлекс 750 инструкция и цена в аптеках

Цены в аптеках

Перевести на русский язык:
Перевести

Загальна характеристика

Склад

1 пакетик містить парацетамолу 750 мг, аскорбінової кислоти 200 мг, фенілефрину гідрохлориду 10 мг;

допоміжні речовини: аспартам, манітол, ароматизатор, барвник сонячний жовтий (Е-110).

Форма випуску

Порошок дозований.

Фармакотерапевтична група

Аналгетики та антипіретики.

Код АТС N02 ВЕ 51.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Грипофлекс 750 є комбінованим знеболювальним, жарознижувальним, антиалергічним засобом. Зменшує симптоми грипу та інших гострих респіраторних інфекцій.

Парацетамол - знеболювальний, жарознижувальний засіб зі слабко вираженою протизапальною дією. Зменшує біль і знижує підвищену температуру тіла.

Аскорбінова кислота (вітамін С) забезпечує додаткову потребу у вітаміні С у випадку грипу та гострих респіраторних інфекцій. Зменшує проникність капілярів. Стимулює неспецифічну резистентність організму.

Фенілефрину гідрохлорид – симпатоміметик. У терапевтичних дозах має переважно a-адренергічну дію і не спричиняє стимулюючої дії на центральну нервову систему. Звужує периферичні кровоносні судини, знижує набряк слизистої носа, полегшує дихання через ніс.

Фармакокінетика.

Парацетамол добре всмоктується з шлунково-кишкового тракту незалежно від форми лікарського засобу – таблетки, капсули чи рідкі лікарські форми. Після прийому одноразової пероральної дози парацетамол досягає максимальної концентрації в плазмі крові протягом 30 - 60 хвилин. Він рівномірно розподіляється в тканинах організму. Зв’язування парацетамолу з білками плазми крові нестійке. Період напіввиведення парацетамолу становить 1 - 4 години, його більша частина піддається глюкуронізації в печінці. Він виводиться з організму в незміненому вигляді із сечею протягом доби. Парацетамол характеризується високою біодоступністю.

Аскорбінова кислота швидко всмоктується з шлунково-кишкового тракту і добре розподіляється в тканинах організму. 25% аскорбінової кислоти зв’язується з білками плазми крові. Аскорбінова кислота виводиться з організму із сечею у вигляді метаболітів.

Всмоктування фенілефрину гідрохлориду з шлунково-кишкового тракту мінливе. Фенілефрин метаболізується при першому проходженні через печінку за участі мікросомальних моноаміноксидаз печінки. Фенілефрину гідрохлорид виводиться з організму із сечею у вигляді сульфату кон’югата.

Показання для застосування

Симптоматичне лікування інфекційно-запальних захворювань - застуд, грипу, гострих респіраторних інфекцій, запалень верхніх дихальних шляхів і алергічних проявів при гострих респіраторних інфекціях - головного болю, больових відчуттів у тілі, пропасниці, закладеності носа і його пазух, нежитю і чихання.

Спосіб застосування та дози

При появі перших симптомів хвороби лікування слід починати якомога раніше. Вміст пакетика розчиняють у склянці гарячої води і випивають теплим. Дорослі і підлітки старше 15 років приймають по одному пакетику три рази на день, інтервал між прийомами повинен бути не менше 4 годин. Для пацієнтів з порушенням функції печінки інтервал між прийомами препарату повинен бути не менше 8 годин. Не можна перевищувати максимальну добову дозу – 3 пакетики!

Побічна дія

Побічні ефекти спостерігаються рідко.

Центральна нервова система: повільна швидкість реакції, сонливість, парестезії, тремор, порушення акомодації (порушення здатності чітко бачити предмети, які знаходяться на різній відстані), головний біль, затьмарення свідомості у людей похилого віку.

Шлунково-кишковий тракт: сухість у роті, нудота, біль у надчеревній порожнині, пронос.

Серцево-судинна система: короткочасне підвищення артеріального тиску і прискорене серцебиття, брадикардія, аритмія, біль в області серця.

Сечостатева система: утруднене сечовипускання, олігурія.

Алергічні реакції: висипання, свербіж, кропив’янка, набряк Квінке.

Система кровотворення: дуже рідко – анемія, тромбоцитопенія, лейкопенія, агранулоцитоз, метгемоглобінемія.

Протипоказання

Підвищена чутливість до діючих або допоміжних речовин препарату; артеріальна гіпертензія; закритокутова глаукома; тяжкі захворювання печінки, нирок, серцево-судинної системи, щитовидної залози, легенів (також бронхіальна астма); виразка шлунка і дванадцятипалої кишки; хвороби підшлункової залози і сечевого міхура; утруднене сечовипускання при аденомі передміхурової залози; порушення кровотворення; дефіцит ензиму глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, брадикардія, аритмія.

Вагітність і годування груддю. Діти і підлітки до 15 років.

Не застосовувати хворим на фенілкетонурію. Не рекомендується застосовувати хворим з підвищеним рівнем згортання крові.

Передозування

Пов’язано з передозуванням парацетамолу. Симптоми: природні симптоми, що виникають протягом перших 24 годин після передозування парацетамолу, - це нудота і блювання. Пізніше може виникнути біль у животі чи правому підребер’ї, втрата апетиту, потовиділення, запаморочення, шум у вухах, погіршання слуху (особливо у людей похилого віку), загальна слабкість, гепатит, печінкова та ниркова недостатність. Невідкладна допомога: якщо є підозра на передозування, необхідно забезпечити невідкладну медичну допомогу, зробити промивання шлунка і незалежно від кількості прийнятого препарату, але не пізніше, ніж через 16 годин після передозування, ввести антидот, не чекаючи результатів аналізу крові. Антидоти – ацетицистеїн і метіонін.

Особливості застосування

Не можна перевищувати зазначені дози!

Обережності слід дотримуватись хворим з порушенням функції печінки і нирок, згортання крові (у випадку значних порушень застосування протипоказано), з алкогольною залежністю, людям похилого віку.

Особам, які зловживають алкоголем, перед застосуванням Грипофлексу 750 необхідно проконсультуватися з лікарем.

Якщо виникли нудота, блювання, біль у животі, втрата апетиту, запаморочення, шум у вухах, погіршання слуху, лікування препаратом Грипофлекс 750 необхідно припинити. Вплив на здатність керувати транспортними засобами. Під час застосування препарату не можна керувати транспортними засобами чи обслуговувати складні механізми, оскільки препарат може спричинювати сонливість, відчуття втоми, уповільнену реакцію.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Не можна одночасно застосовувати Грипофлекс 750 з препаратами, що містять парацетамол, фенілефрин; з нестероїдними протизапальними засобами; з лікарськими засобами, які діють на центральну нервову систему (снодійні засоби, трициклічні антидепресанти, транквілізатори), із антигіпертензивними засобами.

Застосування інгібіторів МАО необхідно припинити за 2 тижні до прийому препаратів, які містять фенілефрин.

При одночасному застосуванні з барбітуратами, дифеніном, карбамазепіном, рифампіцином, індукторами макросомальних ензимів печінки збільшується ризик гепатотоксичності парацетамолу;

При одночасному застосуванні парацетамолу із зидовудином підвищується токсичність обох медикаментів; частіше відмічають гранулоцитопенію.

Аскорбінова кислота збільшує всмоктування пеніциліну, зменшує дію гепарину і антикоагулянтів непрямої дії, при одночасному застосуванні із саліцилатами збільшується ризик появи кристалурії.

Під час лікування Грипофлексом 750 слід утримуватись від вживання алкоголю, через можливе підсилення його дії. Алкоголь знижує терапевтичну дію парацетамолу, а також може призвести до розвитку гострого панкреатиту.

Умови зберігання

Зберігати у недоступному для дітей, сухому місці при температурі 15 оС – 25 °С.

Термін придатності

2 роки.

Умови відпуску

Без рецепта.

Упаковка

5 ламінованих пакетиків.

Виробник

АТ “Олайнфарм”.

Адреса

вул. Рупніцу 5 , Олайне, Латвія.

Дата последнего обновления: 04.03.2014
Аннотация (инструкция по применению) продукта Грипофлекс 750, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Грипофлекс 750, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Грипофлекс 750 с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.

Характеристики

Форма выпуска порошок
Условия отпуска без рецепта
Регистрация Закончилась
Производитель Олайнфарм, АО, Латвия

Просмотренные товары

Грипофлекс 750 порошок доз. по 5 г №5 в пак.
Грипофлекс 750
порошок
Олайнфарм, АО, Латвия
Цены в аптеках

Новинки

Ви разом. Ви кохаєте?
Ви разом. Ви кохаєте? Відчуйте одне одного по справжньому! Подробней
Приливы? Потливость?
Приливы? Потливость? Лечение климакса без гормонов Подробней
Беспокоит запор?
Беспокоит запор? Эффективно и безопасно даже для детей Подробней
Хотите бросить курить?
Хотите бросить курить? Снижение тяги к курению уже через 60 секунд Подробней
Как предотвратить инфаркт миокарда?
Как предотвратить инфаркт миокарда? ЗДОРОВЬЕ СЕРДЦА В ВАШИХ РУКАХ! Подробней
Чтобы диарея не испортила отдых...
Чтобы диарея не испортила отдых... Возьмите с собой... Подробней
Top