Диклоран дента инструкция и цена в аптеках

Цены в аптеках

Диклоран дента - инструкция по применению

Перевести на русский язык:
Перевести

Загальна характеристика

Основні фізико-хімічні властивості

білий або майже білий, однорідний гель;

Склад

1 г гелю містить диклофенаку натрію 30 мг, 20 % розчину хлоргексидину глюконату 2,5 мг, що еквівалентно 0,5 мг хлоргексидину глюконату;

допоміжні речовини: натрію метабісульфіт, натрію сахарин, гіпромелоза, карбомер 940, пропіленгліколь, гантрез S 97, динатрію едетат, натрію гідроксид, смакова добавка олія м’ятна AF-20500, вода очищена.

Форма випуску

Гель стоматологічний.

Фармакотерапевтична група

Протимікробні та антисептичні засоби для місцевого застосування в стоматології. Код АТС А01А D11.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Протимікробний препарат для комплексного лікування деяких інфекційно-запальних захворювань порожнини рота з аналгетичною та протизапальною дією. Ефективність препарату зумовлена наявністю в його складі антибактеріального компонента − хлоргексидину та знеболюючого, протизапального засобу − диклофенаку натрію.

Хлоргексидин є антисептиком, який у низьких концентраціях виявляє бактеристатичну дію, а у високих − бактерицидну дію. Активний щодо широкого кола вегетативних форм грамнегативних і грампозитивних мікроорганізмів, мікробних спор, а також дріжджів, дерматофітів і ліпофільних вірусів.

Механізм дії полягає в утворенні зв’язків між молекулою хлоргексидину і клітинною мембраною мікроорганізмів, що призводить до порушення структури останньої і, як наслідок, − загибелі мікроорганізму.

Диклофенак натрію − нестероїдний протизапальний засіб, який виявляє аналгетичну, антипіретичну і протизапальну дії.

Диклофенак є потужним інгібітором циклооксигенази і ліпоксигенази і тому здатен уповільнювати біосинтез деяких простагландинів та лейкотрієнів, які опосередковують біль та запалення. До того ж, знижуючи синтез простагландинів, диклофенак запобігає дії останніх на гіпоталамусну ланку процесу терморегуляції і тим самим сприяє зниженню температури тіла. 

Диклофенак також впливає на функцію поліморфнонуклеарних лейкоцитів, призводячи до зниження хемотаксису і зменшення продукції пероксиду. Окрім того, він здатен пригнічувати ангіогенезис, що відбувається в грануломатозній тканині, а також індукувати регресію процесу неоваскуляризації грануломатозної тканини. Все це зумовлює зменшення проявів симптомів запалення і знижує вплив на чутливі нервові закінчення механічних подразнень і біологічно активних речовин, що утворюються в місці запалення.

Фармакокінетика. При місцевому застосуванні стоматологічного гелю  концентрація диклофенаку натрію у ділянці ясен значно вища, ніж при пероральному застосуванні препарату, що дозволяє мінімізувати дозу, а це, в свою чергу, зменшує системне всмоктування диклофенаку і ризик виникнення побічної дії. Рівень системної абсорбції диклофенаку, який спостерігається при застосованні у вигляді стоматологічного гелю, значно нижчий, ніж в разі перорального застосування диклофенаку. Метаболізується диклофенак у печінці шляхом кон'югації з глюкуроновою кислотою та гідроксилювання. Виводиться з сечею приблизно 70 %, з калом – 30 %.

У разі проковтування надлишку хлоргексидину, під час його місцевого використання у складі стоматологічного гелю, з травного тракту абсорбується лише приблизно 1% від дози, що потрапила до шлунка. Хлоргексидин не акумулюєтья в тілі та метаболізується мінімально. Виведення його відбувається головним чином із калом (90 %), 1 % − із сечею.

Показання для застосування

Тільки для стоматологічного застосування!

Комплексне лікування інфекційно-запальних захворювань порожнини рота у дорослих і дітей віком старше 15 років:

  • гострий та хронічний гінгівіт;
  • пульпіт;
  • гострий періапікальний абсцес;
  • пародонтальний абсцес;
  • хронічний пародонтит;
  • рецидивуючий афтозний стоматит;
  • зубний біль;
  • стан після видалення зубів.

Спосіб застосування та дози

Диклоран® Дента наноситься на уражену ділянку ясен та пародонта 2 рази на добу. Після нанесення гелю протягом 15 хв не можна полоскати рот та їсти.

Побічна дія

Ризик розвитку системних побічних явищ при місцевому застосуванні Диклорану® Дента не великий. Зрідка можуть спостерігатися такі явища, як відчуття печіння в місці нанесення, свербіж, головний біль, нудота, біль у животі, діарея, диспепсія, риніти, диспное, анафілактоїдні реакції.

Протипоказання

Підвищена індивідуальна чутливість до диклофенаку та інших нестероїдних протизапальних засобів, до хлоргексидину чи до будь-якого іншого компонента препарату. Не слід застосовувати препарат у період вагітності та годування груддю, дітям молодше 15 років.

Передозування

Про випадки передозування препарату не повідомлялося.

У разі проковтування значної кількості гелю можуть виникнути серйозні системні побічні ефекти. В такому випадку слід промити шлунок і призначити підтримувальне та симптоматичне лікування (якщо необхідно).

Особливості застосування

Уникати потрапляння гелю в очі! Диклоран® Дента повинен з обережністю призначатися хворим на бронхіальну астму, оскільки це може призвести до виникнення у них риніту і тяжкого (потенційно фатального) бронхоспазму.

Особливо обережним слід бути при призначенні препарату пацієнтам з ерозивно-виразковими ураженнями шлунково-кишкового тракту і ризиком кровотечі, а також пацієнтам із вираженими порушеннями функції печінки, нирок.

При тривалому застосуванні гелю можливе виникнення небажаних системних ефектів диклофенаку.

Вагітність та лактаціяОскільки відсутні дані клінічних досліджень щодо безпечності використання Диклорану® Дента у період вагітності та лактації, не слід призначати препарат вагітним жінкам і жінкам, які годують груддю.

Препарат не зменшує швидкості психомоторних реакцій і не впливає на здатність керувати транспортними засобами та працювати з потенційно небезпечними механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

При місцевому застосуванні Диклорану® Дента взаємодія з іншими лікарськими засобами мінімальна, але повністю виключити можливість таких реакцій не можна. Тому слід дотримуватись обережності при одночасному призначенні гелю і нестероїдних протизапальних засобів для перорального застосування, оскільки існує ризик взаємного потенціювання токсичних ефектів і зниження ефективності одного з препаратів.

Умови та термін зберігання

Зберігати при температурі не вище 30 0С в недоступному для дітей місці. Не заморожувати.

Термін придатності − 3 роки.

Умови відпуску

Без рецепта.

Упаковка

По 20 г у тубі з алюмінію або з ламінованого пластику. По 1 тубі в картонній коробці.

Виробник

«Юнік Фармасьютікал Лабораторіз» (Відділення фірми «Дж.Б.Кемікалз енд Фармасьютікалз Лтд.»).

Адреса

Індія, Ворлі, Мумбай 400 030.

Аннотация (инструкция по применению) продукта Диклоран дента, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Диклоран дента, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Диклоран дента с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.
Дозировка Диклоран дента гель д/десен по 20 г в тубах
Производитель Юник Фармасьютикал Лабораториз, Индия
МНН Comb drug
Регистрация № UA/7678/01/01 от 15.02.2008. Приказ № 75 от 15.02.2008
Код АТХ

Просмотренные товары

Диклоран дента гель д/десен по 20 г в тубах
гель
Юник Фармасьютикал Лабораториз, Индия
Проверить цены

Новинки

Приливы? Потливость?
Приливы? Потливость? Лечение климакса без гормонов Подробней
Беспокоят суставы?
Беспокоят суставы? Комплексная поддержка суставов! Подробней
Болит ухо?
Болит ухо? Быстрая помощь за 5 минут Подробней
Помочь печени просто?
Помочь печени просто? С натуральным гепатопротектором Подробней
Как предотвратить инфаркт миокарда?
Как предотвратить инфаркт миокарда? ЗДОРОВЬЕ СЕРДЦА В ВАШИХ РУКАХ! Подробней
Беспокоит запор?
Беспокоит запор? Эффективно и безопасно даже для детей Подробней
Скрыть рекламу
Top