UA RU

Донг-А порошок лиоф. д/приг. р-ра д/ин. по 3 млн МЕ №5 во флак. с р-лем

Цены в аптеках
Добавить в избранные товары

Склад

діюча речовина: 1 флакон містить інтерферону альфа-2а рекомбінантного людського 3 млн МО або 6 млн МО, або 9 млн МО;

допоміжні речовини: альбумін сироватки людини, маніт (Е-421), натрію фосфат двоосновний, кислота фосфорна.

розчинник: натрію хлориду ізотонічний розчин (0,9 %).

Лікарська форма

Порошок ліофілізований для приготування розчину для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група

Імуномодулятори. Код АТС L03AB04.

Показання

 • Волосатоклітинний лейкоз;
 • хронічний активний гепатит В у дорослих;
 • хронічний активний гепатит С у дорослих;
 • гострі кондиломи.

Протипоказання

 • Тяжкі захворювання серця (в т.ч. в анамнезі);
 • тяжкі порушення функції нирок;
 • печінкова недостатність;
 • виражене пригнічення мієлоїдного паростка кровотворення (виражені лейкопенії, анемія, тромбоцитопенія);
 • судоми і/або порушення функції центральної нервової системи;
 • тяжка депресія;
 • декомпенсований, цироз печінки;
 • хронічний гепатит у хворих, які отримують або недавно отримували терапію імунодепресантами, за винятком короткочасного лікування стероїдами;
 • хронічний мієлолейкоз, якщо хворий має HLA-ідентичного родича і планується алогенна трансплантація кісткового мозку в найближчому майбутньому;
 • підвищена чутливість до рекомбінантного інтерферону альфа-2a або будь-якого іншого компонента препарату;
 • вагітність, період годування груддю.

Спосіб застосування та дози

При волосатоклітинному лейкозі ДОНГ-А призначають в початковій дозі 2 млн МО/добу підшкірно або внутрішньом’язово 3 рази на тиждень. Нормалізація одного або більше показників крові звичайно починається через 2 місяці з початку терапії. Цей режим дозування потрібно підтримувати за винятком прогресування хвороби. У разі несприятливих реакцій потрібно змінити режим дозування (50 % скорочення) або терапія повинна бути припинена, поки несприятливі реакції не зменшаться. Застосування препарату ДОНГ-А продовжують 6 місяців, після чого лікар повинен вирішити, чи слід продовжувати терапію (за наявності позитивного ефекту) або припинити її (при його відсутності). Мінімальна ефективна доза препарату ДОНГ-А при цій патології не визначена.

При хронічному вірусному гепатиті В інтерферон альфа-2а призначають для лікування дорослих пацієнтів з гістологічно підтвердженим діагнозом, які мають маркери вірусної реплікації (тобто позитивні до HBeAg або HBV-DNA). Оптимальний режим дозування ще не встановлено. Звичайно ДОНГ-А призначають по 6 млн МО підшкірно 3 рази на тиждень впродовж 6 місяців. Корекцію дози проводять залежно від того, як препарат переноситься. За відсутності поліпшення через 3 місяці слід розглянути питання про переривання терапії.

При хронічному гепатиті С ефективність препарату ДОНГ-А підвищується, якщо його призначають в комбінації з рибавірином. При проведенні комбінованої терапії при рецидиві захворювання у дорослих, у яких попередня монотерапія інтерфероном альфа виявилася неефективною, ДОНГ-А призначають по 4,5 млн МО підшкірно або внутрішньом’язово 3 рази на тиждень впродовж 6 – 12 місяців. Рибавірин в цьому випадку призначають по 1–1,2 г/добу за 2 прийоми (під час сніданку й вечері). При проведенні комбінованої терапії у раніше нелікованих хворих ДОНГ-А призначають по 3 млн МО підшкірно або внутрішньом’язово 3 рази на тиждень протягом 6 – 12 місяців. Рибавірин призначають в дозі, що вказана вище. При вирішенні питання про продовження лікування до 12 місяців слід враховувати інші негативні прогностичні чинники (вік старше 40 років, чоловічу стать, мостовидний фіброз). Якщо через перші 6 місяців терапії вірусологічної ремісії (HCV РНК нижче за межу визначення) досягти не вдається, то надалі стійка вірусологічна ремісія малоймовірна (HCV РНК нижче за межу визначення через 6 місяців після відміни препарату).

Монотерапія інтерфероном альфа-2a проводиться, головним чином, якщо не переноситься рибавірин, або за наявності протипоказань до його прийому.

Початкова доза препарату становить 6 млн МО підшкірно або внутрішньом’язово 3 рази на тиждень протягом 6 місяців. Для закріплення повної ремісії, хворим з активністю АлАТ, що нормалізувалася у сироватці, потрібна підтримуюча доза 3 млн МО 3 рази на тиждень протягом 6 – 12 місяців. Якщо через 3 місяці лікування рівень АлАТ в сироватці не нормалізується, терапію слід припинити.

При гострих кондиломах призначають по 1–3 млн МО 3 рази на тиждень підшкірно або внутрішньом’язово протягом 1–2 місяців.

Побічні реакції

З боку організму в цілому: часто – грипоподібний синдром (підвищення температури, озноб, втрата апетиту, м’язові болі, головний біль, болі в суглобах і посилення потовиділення); сонливість, слабкість і млявість.

З боку травної системи: часто – анорексія, нудота; можливі блювання, зміна смакових відчуттів, сухість у роті, діарея, зменшення маси тіла, слабкі або помірні болі в животі; рідко – запор, метеоризм, печія, посилення перистальтики, загострення виразкової хвороби, шлунково-кишкові кровотечі (як правило, не становить загрози для життя), підвищення активності АлАТ, ЛФ (лужної фосфатази), підвищення рівня білірубіну (корекції дози не вимагається); зміна активності трансаміназ при гепатиті В, що звичайно свідчить про поліпшення клінічного стану хворого; в окремих випадках – тяжке порушення функції печінки, печінкова недостатність.

З боку центральної і периферичної нервової системи: іноді – системне і несистемне запаморочення, порушення зору, погіршення психічного стану, забудькуватість, депресія, сонливість, сплутаність свідомості, порушення поведінки (нервозність, тривожність), порушення сну, парестезії, оніміння кінцівок, невропатія, свербіж і тремор; рідко – виражена сонливість, судоми, кома, порушення мозкового кровообігу, тимчасова імпотенція, ішемічна ретинопатія.

З боку серцево-судинної системи: часто – оборотна артеріальна гіпо- і гіпертензія, набряки, ціаноз, аритмії, відчуття серцебиття, болі в грудній клітці; рідко – незначна задишка, набряк легенів, застійна серцева недостатність, зупинка серця, інфаркт міокарда. У хворих на гепатит В серцево-судинні порушення відмічаються дуже рідко.

З боку органів дихання: рідко – кашель, пневмонія, зупинка дихання.

З боку нирок та сечовивідної системи: рідко – погіршення функції нирок, гостра ниркова недостатність, протеїнурія, збільшення вмісту клітинних елементів в осаді сечі, підвищення рівня азоту сечовини, креатиніну й сечової кислоти в сироватці крові, електролітні порушення. З боку системи кровотворення: часто – лейкопенія, тромбоцитопенія, зниження рівня гемоглобіну.

Шкіра, її придатки та слизові оболонки: випадання волосся (оборотне після припинення лікування); рідко – загострення герпесу, висип, свербіж, сухість шкіри і слизових оболонок, виділення з носа, носові кровотечі, загострення псоріазу.

Інші: рідко – гіперглікемія, реакції у місці ін’єкції (гіперемія, біль); васкуліт, артрит, гемолітична анемія, порушення функції щитовидної залози, вовчакоподібний синдром; дуже рідко – гіпокальціємія.

При проведенні комбінованої терапії з рибавірином необхідно враховувати побічні дії рибавірину.

Передозування

Симптоми: повторне введення інтерферону у високих дозах може супроводжуватися тяжкою депресією, млявістю, комою.

Лікування: показано спостереження, симптоматична терапія.

Застосування в період вагітності або годування груддю

Застосування препарату при вагітності протипоказане. Невідомо, чи виділяється ДОНГ-А у грудне молоко. На час лікування припиняють годування груддю. Чоловікам і жінкам дітородного віку, які лікуються ДОНГ-А, слід застосовувати надійні методи контрацепції.

Діти

Клінічні дослідження застосування ДОНГ-А у дітей не проводились, тож його не рекомендується призначати пацієнтам віком до 18 років.

Особливості застосування

ДОНГ-А слід застосовувати під спостереженням лікаря, що має досвід лікування препаратами інтерферону. Пацієнти повинні бути проінформовані не тільки про переваги цього методу лікування, але й про можливі побічні реакції.

У деяких хворих після введення препаратів, що містять гомологічний білок, можуть утворюватися нейтралізуючі активний білок антитіла. Тому у певної частини хворих можуть виявлятися антитіла до всіх інтерферонів (як природних, так і рекомбінантних). При деяких захворюваннях (рак, системний червоний вовчак, оперізувальний лишай) антитіла до лейкоцитарного інтерферону людини можуть спонтанно виникати у хворих, які раніше ніколи не застосовували інтерферони.

Вказівок на пряму кардіотоксичну дію препарату немає. Проте можуть спостерігатися загострення серцево-судинних захворювань.

Під час лікування необхідно контролювати функцію нирок, печінки; показники периферичної крові, рівень гемоглобіну; гормони щитовидної залози.

З обережністю призначають препарат пацієнтам з хронічним гепатитом та аутоімунними захворюваннями в анамнезі.

Рекомендують регулярне психоневрологічне обстеження пацієнтів, які застосовують ДОНГ-А. В окремих випадках у цих пацієнтів відмічали суїцидальні спроби; у таких випадках терапію слід припинити.

З винятковою обережністю слід застосовувати ДОНГ-А для хворих з мієлосупресією, оскільки препарат пригнічує кістковомозкове кровотворення, спричиняє зниження кількості лейкоцитів (особливо гранулоцитів), тромбоцитів і рідше рівня гемоглобіну. Це може призводити до підвищеного ризику розвитку інфекції або кровотечі. Необхідно уважно стежити за цими змінами і проводити хворим розгорнені аналізи крові до початку лікування інтерфероном альфа-2а і регулярно в його процесі.

У хворих після трансплантації (нирки або кісткового мозку) медикаментозна імуносупресія може бути менш ефективною, оскільки інтерферони чинять стимулювальну дію на імунну систему.

Хворим на цукровий діабет може бути потрібна корекція дози цукрознижувальних препаратів.

Необхідно враховувати рекомендації щодо комбінованої терапії з рибавірином.

Здатність впливати на швидкість реакцій при керуванні автотранспортом або роботи з іншими механізмами

ДОНГ-А може впливати на швидкість психомоторних реакції, тому під час лікування ДОНГ-А слід утримуватися від керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Інтерферони альфа можуть впливати на окиснювальні метаболічні процеси; це необхідно враховувати призначаючи супутню терапію. Описано зниження кліренсу теофіліну після одночасного призначення інтерферонів альфа. Інтерферони можуть підсилювати нейротоксичну, гематотоксичну або кардіотоксичну дію препаратів, що призначалися раніше або одночасно з ними. Взаємодії можуть спостерігатися при одночасному застосуванні препаратів центральної дії. При проведенні комбінованої терапії з рибавірином слід враховувати лікарську взаємодію рибавірину.

Фармакологічні властивості. 

Фармакодинаміка. Інтерферон альфа-2а – високоочищений білок, що містить 165 амінокислот, з молекулярною масою близько 19 000 дальтон. Його отримують за технологією рекомбінантної ДНК з використанням генно-інженерного штаму E.coli, ДНК якої кодує синтез цього білка людини.

ДОНГ-А має багато властивостей так званих природних альфа-інтерферонів людини. Він чинить противірусну дію, шляхом розвинення у клітин резистентності до вірусних інфекцій та модулювання у відповідь реакції імунної системи, спрямованої на нейтралізацію вірусів або знищення інфікованих ними клітин. Основний механізм протипухлинної дії інтерферону альфа-2а поки що не відомий. У пухлинних клітинах людини, оброблених інтерфероном альфа-2а (у клітинах HT29), достовірно зменшується синтез ДНК, РНК та білка. ДОНГ-А чинить антипроліферативну дію на низку пухлин людини in vitro та пригнічує зростання деяких ксенотрансплантатів пухлин людини у «голих» мишей. In vivo антипроліферативна активність інтерферону альфа-2а вивчалася на таких пухлинах, як мукоїдна карцинома молочної залози й аденокарцинома сліпої та ободової кишок, а також передміхурової залози. Ступінь антипроліферативної активності варіює.

Фармакокінетика.

Всмоктування

Після внутрішньом’язового або підшкірного введення біодоступність інтерферону альфа-2а перевищує 80%. Після внутрішньом’язового введення інтерферону альфа-2а в дозі 36 млн MО максимальні концентрації в сироватці коливалися від 1500 до 2580 пг/мл (в середньому 2020 пг/мл), а після підшкірного введення – від 1250 до 2320 пг/мл (в середньому 1730 пг/мл) і досягалися в середньому через 3,8 години та 7,3 години відповідно.

Розподіл

У людини фармакокінетика інтерферону альфа-2а в дозах від 3 до 198 млн MО носить лінійний характер. Після внутрішньовенної інфузії 36 млн MО здоровим добровольцям об’єм розподілу в рівноважному стані коливався від 0,22 до 0,75 л/кг (в середньому 0,40 л/кг).

Як у здорових добровольців, так і у хворих з метастатичним раком, спостерігаються великі індивідуальні коливання концентрації інтерферону альфа-2а в сироватці.

Метаболізм і виведення

Основним шляхом виведення інтерферону альфа є нирковий катаболізм. Печінковий метаболізм і виведення з жовчю є менш важливими шляхами елімінації.

У здорових осіб T1/2 інтерферону альфа-2а після внутрішньовенної інфузії 36 млн MО становить 3,7–8,5 години (в середньому 5,1 години), а загальний кліренс – 2,14–3,62 мл/хв/кг (в середньому 2,79 мл/хв/кг).

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості

тверда ліофілізована маса від білого до жовтуватого-білого кольору.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі 2 – 8 оС. 

Упаковка

По 3 млн МО або 6 млн МО, або 9 млн МО порошку у флаконі; по 1 мл розчинника в ампулі; по 5 флаконів та по 5 ампул у картонній коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ДОНГ-А ФАРМАСЬЮТІКАЛ КО., ЛТД. 

Місцезнаходження

252 Йонгду-Донгдаемун-Ку, Сеул, Корея.

Характеристики

Программа "Доступные лекарства" не участвует
Форма выпуска порошок
Условия отпуска по рецепту
Регистрация закончилась
АТХ-классификация L03AB04 - Интерферон альфа-2a
МНН Интерферон альфа-2а
Действующие вещества интерферон альфа-2а
Производитель Донг-А СТ Ко., Лтд. для "Компания "Л-Контракт", ООО", Корея/Украина
Инструкция по применению Донг-А, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Донг-А, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Донг-А с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.

Просмотренные товары

Донг-А порошок лиоф. д/приг. р-ра д/ин. по 9 млн МЕ №5 во флак. с р-лем
Донг-А порошок лиоф. д/приг. р-ра д/ин. по 6 млн МЕ №5 во флак. с р-лем
Донг-А порошок лиоф. д/приг. р-ра д/ин. по 3 млн МЕ №5 во флак. с р-лем
порошок
Донг-А СТ Ко., Лтд. для "Компания "Л-Контракт", ООО", Корея/Украина
Цены в аптеках

Новинки реклама

Беспокоят суставы?
Беспокоят суставы? Комплексная поддержка суставов! Подробней
Зажги страсть!
Зажги страсть! Растительный комплекс для мужчин Подробней
Беспокоит запор?
Беспокоит запор? Эффективно и безопасно даже для детей Подробней
Кашель?
Кашель? Есть быстрое решение! Подробней
Зима – высокий сезон переломов
Зима – высокий сезон переломов Позаботься о прочности костей уже сегодня! Подробней
Насморк?
Насморк? Действуй активно! Подробней
Top