Зеркалин инструкция и цена в аптеках

Цены в аптеках

Зеркалин раствор н/к 1 % по 30 мл во флак.

Склад

діюча речовина: кліндаміцин;

1 мл розчину містить кліндаміцин – 10 мг, у вигляді кліндаміцину гідрохлориду;

допоміжні речовини: етанол 96 %, пропіленгліколь, вода очищена.

Лікарська форма

Розчин нашкірний.

Основні фізико-хімічні властивості: безбарвна прозора рідина із запахом етанолу.

Фармакотерапевтична група.

Протимікробні засоби для лікування акне. Кліндаміцин.

Код АТХ D10A F01.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Кліндаміцин є напівсинтетичним похідним лінкоміцину, антибіотика, отриманого з культури Streptomyces lincolensis. Він має бактеріостатичні та бактерицидні властивості, залежно від концентрації у місці дії та чутливості мікроорганізмів. Кліндаміцин пригнічує синтез білка у чутливих бактерій шляхом зв’язування з 50S субодиницею рибосом бактерій, перериваючи ранні стадії протеїнового синтезу. Відомо, що спектр дії кліндаміцину in vitro та in vivo охоплює більшість грампозитивних бактерій, більшість анаеробних патогенів та простіших. Препарат неефективний щодо Enterobacteriaceae, грибків та вірусів. Після місцевого нанесення на шкіру 1 % розчину кліндаміцину гідрохлориду пригнічується ріст чутливих бактерій, особливо анаеробів Propionibacterium acnes, які є в сальних залозах та фолікулах, а також знижується концентрація вільних жирних кислот (ВЖК) у шкірному салі. Таке зниження концентрації ВЖК у шкірному салі є наслідком непрямого пригнічення мікроорганізмів, що продукують ліпазу, яка необхідна для перетворення тригліцеридів на ВЖК, або прямим наслідком зниження продукування ліпази мікроорганізмами. Окрім ліпаз, Propionibacterium acnes продукують протеази, гіалуронідази та хемотаксичні фактори, які разом з комедоногенними ВЖК відповідають за розвиток запальних уражень (тобто папул, пустул, вузлів, кіст) при вугревих висипаннях. Тому для розвитку ефекту при місцевому нанесенні кліндаміцину у пацієнтів з акне важливі як антибактеріальні, так і протизапальні дії (важливу роль в якому відіграє пригнічення хемотаксису лейкоцитів).

Фармакокінетика.

Відомо, що у спеціально створеній моделі людської шкіри in vitro після нанесення кліндаміцину гідрохлориду (поміченим радіоізотопом) майже 10 % дози поглинається роговим шаром шкіри. Кліндаміцин добре проникає в запальні ураження після місцевого нанесення. Біодоступність кліндаміцину після нанесення на шкіру становить приблизно 7,5 %.

Показання

Лікування вугрів звичайних.

Протипоказання

Протипоказано пацієнтам, які мають в анамнезі підвищену чутливість до засобів, які містять кліндаміцин або лінкоміцин, хворобу Крона, виразковий коліт або коліт, пов’язаний із застосуванням антибіотиків.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Кліндаміцин має властивість блокувати нервово-м’язову передачу, що може призводити до посилення дії інших препаратів з подібними властивостями. Тому його слід з обережністю застосовувати пацієнтам, які отримують такі препарати. Існує перехресна стійкість між кліндаміцином та лінкоміцином. Також було відзначено антагонізм між еритроміцином та кліндаміцином.

Особливості застосування

При місцевому застосуванні кліндаміцину відбувається абсорбція антибіотика з поверхні шкіри. При зовнішньому і системному застосуванні кліндаміцину повідомлялося про розвиток діареї, діареї з домішками крові та коліту (зокрема псевдомембранозного коліту).

Відомо, що головною причиною розвитку коліту, пов’язаного із застосуванням антибіотиків, є токсин, який продукується клостридіями. Зазвичай коліт характеризується тяжкою стійкою діареєю і тяжкими коліками у животі та може супроводжуватися виділенням крові та слизу. Псевдомембранозний коліт можна виявити за допомогою ендоскопічного обстеження. Посів калу на Clostridium difficile та аналіз калу на наявність токсину C. difficile можуть допомогти при діагностиці даної хвороби. У разі розвитку значної діареї застосування лікарського засобу слід припинити. У випадках тяжкої діареї необхідно розглянути можливість проведення ендоскопічного обстеження товстого кишечнику для встановлення точного діагнозу. Застосування засобів, що пригнічують перистальтику, таких як опіати і дифеноксилат з атропіном, може подовжувати і/або погіршувати цей стан. Було визначено, що ванкоміцин є ефективним у лікуванні псевдомембранозного коліту, пов’язаного із застосуванням антибіотиків, причиною якого є Clostridium difficile. Звичайна доза для дорослих пацієнтів становить від 500 мг до 2 г ванкоміцину на добу перорально, розділені на 3-4 прийоми, впродовж 7-10 днів. Відомо, що смоли холестираміну або колестиполу зв’язують ванкоміцин в умовах in vitro. У випадку необхідності супутнього застосування смоли і ванкоміцину бажано використовувати кожен із цих лікарських засобів у різний час. Необхідно уникати попадання препарату на слизову оболонку очей та у порожнину рота. При нанесенні розчину потрібно ретельно вимити руки. При випадковому контакті з чутливими поверхнями (очі, садна на шкірі, слизові оболонки) необхідно ретельно промити дану ділянку прохолодною водою. Пероральне та парентеральне застосування кліндаміцину було пов’язане з розвитком тяжкого коліту, який може призводити до летального наслідку. Немає даних по застосуванню лікарського засобу у пацієнтів з нирковою та/або печінковою недостатністю. Необхідно з обережністю призначати лікарські форми кліндаміцину для зовнішнього застосування пацієнтам з атопією. 

Застосування у період вагітності або годування груддю

Вагітність. Відсутня інформація про добре контрольовані дослідження вроджених вад розвитку при місцевому застосуванні кліндаміцину у вагітних жінок. Цей лікарський засіб слід застосовувати вагітним жінкам лише у випадку очевидної необхідності з урахуванням користь/ризик.

Годування груддю. Невідомо, чи проникає кліндаміцин у молоко людини після місцевого застосування. Проте повідомлялося про наявність кліндаміцину у грудному молоці після перорального і парентерального застосування препарату. Слід або відмінити застосування лікарського засобу, або припинити годування груддю на період лікування, враховуючи важливість застосування лікарського засобу у матері.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Вплив кліндаміцину на здатність керувати автомобілем та механізмами системно не оцінювався.

Спосіб застосування та дози

Тонкий шар розчину Зеркалін® наносити на уражену ділянку очищеної шкіри 2 рази на добу. Тривалість застосування визначає лікар індивідуально.

Діти

Безпеку та ефективність препарату у дітей віком до 12 років не досліджували.

Передозування

Кліндаміцин при місцевому застосуванні може абсорбуватися у кількостях, достатніх для продукування системних ефектів (див. розділ «Особливості застосування»).

Побічні реакції

Відомо, що у лікарських форм кліндаміцину для зовнішнього застосування зрідка спостерігалися побічні реакції у вигляді діареї, діареї з домішками крові та коліту, включаючи псевдомембранозний коліт (див. розділ «Особливості застосування»).

Було відзначено біль у животі та шлунково-кишкові розлади, нудоту, блювання, а також фолікуліт, спричинений грамнегативними мікроорганізмами, подразнення шкіри, печіння, свербіж, сухість, еритему, жирність/жирна шкіра, контактний дерматит, кропив’янку, печіння очей, пов’язані із застосуванням лікарських форм кліндаміцину, призначених для місцевого застосування. Реакції гіперчутливості. Пероральне та парентеральне застосування кліндаміцину було пов’язане з розвитком тяжкого коліту, який може мати летальний наслідок.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 30 мл розчину у скляному флаконі; 1 скляний флакон у картонній коробці.

Категорія відпуску. Без рецепта.

Виробник

Ядран-Галенський Лабораторій д.д.

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності

Свільно 20, 51000 Рієка, Хорватія.

Дата последнего обновления: 02.06.2019

Характеристики

Программа "Доступные лекарства" не участвует
Форма выпуска раствор
Условия отпуска без рецепта
Категория От угревой сыпи
Регистрация UA/12443/01/01 от 04.09.2017 (приказ 1049(2))
АТХ-классификация D10AF01 - Клиндамицин
МНН Клиндамицин
Фармгруппа Протимікробні засоби для лікування акне. Кліндаміцин.
Действующие вещества клиндамицин
Производитель Ядран Галенская Лаборатория д.д, Хорватия
Взрослые разрешено
Дети с 12-ти лет
Беременные запрещено
Кормящие мамы запрещено
Аллергики с осторожностью
Диабетики разрешено
Водители разрешено

Найдено 3038 аптек

Аптека интернет цен
Запорожье, ул.Счастливая 3 (Правое крыло дома)
Зеркалин р-р д/наружн. прим. 1% - 30,0
Ядран Галенська Лаб. ХОРВАТИЯ
от 119,66
Мед-Сервис
Измаил, пр.Суворова 56 (пом.1А)
Зеркалин р-р д/нар.прим.1% 30мл фл.№1
Ядран
от 122,75
Мед-Сервис
Днепр, пр.Богдана Хмельницкого 119
Зеркалин р-р д/нар.прим.1% 30мл фл.№1
Ядран
от 110,65
Мед-Сервис
Днепр, бул.Славы 5Ж
Зеркалин р-р д/нар.прим.1% 30мл фл.№1
Ядран
от 125,14
Мед-Сервис
Чернигов, ул.Рокоссовского 8
Зеркалин р-р д/нар.прим.1% 30мл фл.№1
Ядран
от 125,14
Мед-Сервис
Ковель, бул.Леси Украинки 11
Зеркалин р-р д/нар.прим.1% 30мл фл.№1
Ядран
от 124,45
Мед-Сервис
Днепр, пер.Парусный 16-б
Зеркалин р-р д/нар.прим.1% 30мл фл.№1
Ядран
от 125,14
Мед-Сервис
Днепр, наб.Победы 102Д
Зеркалин р-р д/нар.прим.1% 30мл фл.№1
Ядран
от 125,14
Мед-Сервис
Днепр, пр.Героев 24 А
Зеркалин р-р д/нар.прим.1% 30мл фл.№1
Ядран
от 125,14
Мед-Сервис
Вольногорск, ул.Центральная 49
Зеркалин р-р д/нар.прим.1% 30мл фл.№1
Ядран
от 125,14
Мед-Сервис
Днепр, ул.20-летия Победы 29
Зеркалин р-р д/нар.прим.1% 30мл фл.№1
Ядран
от 125,14
Мед-Сервис
Костополь, ул.Грушевского 27
Зеркалин р-р д/нар.прим.1% 30мл фл.№1
Ядран
от 125,14
Мед-Сервис
Харьков, пр.Тракторостроителей 160
Зеркалин р-р д/нар.прим.1% 30мл фл.№1
Ядран
от 125,14
Мед-Сервис
Днепр, пр.Дмитрия Яворницкого 72А
Зеркалин р-р д/нар.прим.1% 30мл фл.№1
Ядран
от 125,14
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Фонтанская дорога 19
Зеркалин р-р накож 1% 30мл №1 фл
ЯДРАН
от 109,65
Аптека АКС Социальная
Подольск, ул.Соборная 101
Зеркалин р-р накож 1% 30мл №1 фл
ЯДРАН
от 109,65
Аптека АКС Социальная
Одесса, пр.Академика Глушка 19А
Зеркалин р-р накож 1% 30мл №1 фл
ЯДРАН
от 109,65
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Генерала Бочарова 30
Зеркалин р-р накож 1% 30мл №1 фл
ЯДРАН
от 112,36
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Люстдорфская дорога 123
Зеркалин р-р накож 1% 30мл №1 фл
ЯДРАН
от 115,85
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Греческая 45
Зеркалин р-р накож 1% 30мл №1 фл
ЯДРАН
от 117,01
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Святослава Рихтера 125/3
Зеркалин р-р накож 1% 30мл №1 фл
ЯДРАН
от 109,65
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Генерала Петрова 46
Зеркалин р-р накож 1% 30мл №1 фл
ЯДРАН
от 112,36
Аптека ENTER
Одесса, ул.Пантелеймоновская 70
Зеркалин р-р накож 1% 30мл №1 фл
ЯДРАН
от 112,36
Аптека АКС Социальная
Южное, пр.Григорьевского Десанта 30/16Е
Зеркалин р-р накож 1% 30мл №1 фл
ЯДРАН
от 115,85
Аптека АКС Социальная
Черноморск, пр.Мира 31Д
Зеркалин р-р накож 1% 30мл №1 фл
ЯДРАН
от 125,90
АКС
Одесса, ул.Святослава Рихтера 132/1
Зеркалин р-р накож 1% 30мл №1 фл
ЯДРАН
от 109,65
АКС
Черноморск, ул.Спортивная 14Д
Зеркалин р-р накож 1% 30мл №1 фл
ЯДРАН
от 115,85
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Академика Королева 65
Зеркалин р-р накож 1% 30мл №1 фл
ЯДРАН
от 112,76
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Большая Арнаутская 99
Зеркалин р-р накож 1% 30мл №1 фл
ЯДРАН
от 119,04
Аптека АКС Социальная
Одесса, пр.Свободы 88
Зеркалин р-р накож 1% 30мл №1 фл
ЯДРАН
от 117,01
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Костанди 162/2
Зеркалин р-р накож 1% 30мл №1 фл
ЯДРАН
от 117,01
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Мясоедовская 32
Зеркалин р-р накож 1% 30мл №1 фл
ЯДРАН
от 111,00
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Генерала Петрова 33
Зеркалин р-р накож 1% 30мл №1 фл
ЯДРАН
от 115,85
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Космонавтов 33
Зеркалин р-р накож 1% 30мл №1 фл
ЯДРАН
от 115,78
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Маршала Малиновского 1/1
Зеркалин р-р накож 1% 30мл №1 фл
ЯДРАН
от 118,69
АКС
Одесса, ул.Семена Палия 119
Зеркалин р-р накож 1% 30мл №1 фл
ЯДРАН
от 115,85
Аптека АКС Социальная
Одесса, пр.Добровольского 73
Зеркалин р-р накож 1% 30мл №1 фл
ЯДРАН
от 117,01
АКС
Одесса, ул.Марсельская 32/3
Зеркалин р-р накож 1% 30мл №1 фл
ЯДРАН
от 119,04
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Генерала Бочарова 47
Зеркалин р-р накож 1% 30мл №1 фл
ЯДРАН
от 118,69
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Семена Палия 88
Зеркалин р-р накож 1% 30мл №1 фл
ЯДРАН
от 117,01
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Академика Королёва 49
Зеркалин р-р накож 1% 30мл №1 фл
ЯДРАН
от 117,01
Аптека АКС Социальная
Одесса, пр.Небесной Сотни 10
Зеркалин р-р накож 1% 30мл №1 фл
ЯДРАН
от 111,74
АКС
Одесса, пр.Добровольского 98
Зеркалин р-р накож 1% 30мл №1 фл
ЯДРАН
от 111,74
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Святослава Рихтера 129
Зеркалин р-р накож 1% 30мл №1 фл
ЯДРАН
от 109,65
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Академика Заболотного 31
Зеркалин р-р накож 1% 30мл №1 фл
ЯДРАН
от 117,01
АКС
Одесса, ул.Давида Ойстраха 1
Зеркалин р-р накож 1% 30мл №1 фл
ЯДРАН
от 109,65
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Семена Палия 118
Зеркалин р-р накож 1% 30мл №1 фл
ЯДРАН
от 117,01
АКС
Одесса, ул.Семена Палия 68
Зеркалин р-р накож 1% 30мл №1 фл
ЯДРАН
от 108,89
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Черняховского 1А/4
Зеркалин р-р накож 1% 30мл №1 фл
ЯДРАН
от 109,65
АКС
Одесса, ул.Академика Филатова 86
Зеркалин р-р накож 1% 30мл №1 фл
ЯДРАН
от 115,85
Инструкция по применению Зеркалин, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Зеркалин, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Зеркалин с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.

Рекомендуем посмотреть

Акнесепт раствор н/к 1 % по 30 мл во флак.
Акнесепт
раствор
Ядран
Цены в аптеках
Далацин Ц капсулы по 150 мг №16 (8х2)
Далацин Ц капсулы по 300 мг №16 (8х2)
Далацин Ц
капсулы
Фарева Амбуаз для "Пфайзер Инк.", Франция/США
Цены в аптеках
Клиндамицин-М капсулы по 0.15 г №10 в блис.
Клиндамицин-М
капсулы
Монфарм
Цены в аптеках

Просмотренные товары

Зеркалин раствор н/к 1 % по 30 мл во флак.
Зеркалин
раствор
Ядран Галенская Лаборатория д.д, Хорватия
Цены в аптеках

Новинки

Плохо спишь и нервничаешь?
Плохо спишь и нервничаешь? Живи без стресса! Подробней
Нервные клетки восстанавливаются!
Нервные клетки восстанавливаются! Помни о главном! Подробней
Простуда?
Простуда? Как выздороветь быстрее? Подробней
Как предотвратить инфаркт миокарда?
Как предотвратить инфаркт миокарда? ЗДОРОВЬЕ СЕРДЦА В ВАШИХ РУКАХ! Подробней
Беспокоят суставы?
Беспокоят суставы? Комплексная поддержка суставов! Подробней
Top