Новинки

Гуна-Бовел устраняет не симптомы, а причину запоров Подробней
Простуда на губах? Решение есть! Подробней
Высокий уровень холестерина? Липогрейд - позаботься о себе заранее! Подробней
Нужен врач? Запишитесь на консультацию по телефону: (066) 439-67-60, (097) 466-50-79 Подробней
Скрыть рекламу

Кальмабен инструкция и цена в аптеках

Цены в аптеках

Кальмабен - инструкция по применению

Перевести на русский язык:
Перевести

Загальна характеристика

міжнародна назва: diphenhydramine;

Основні фізико-хімічні властивості

таблетки білого кольору;

Склад

1 таблетка містить 50 мг дифенгідраміну гідрохлориду;

допоміжні речовини: коповідон, кросповідон, целактоза 80, магнію стеарат, гуміарабік, сахароза, тальк, гіметелоза, кальцію карбонат, повідон, титану діоксид, гліцерин, кремнію діоксид, ліковакс Е.

Форма випуску

Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група

Снодійні та седативні засоби. Код АТС N05 CM.

Антигістамінні засоби для системного застосування. Код АТС R06A A02.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Препарат містить блокатор Н1-рецепторів - дифенгідрамін, який вибірково пригнічує дію гістаміну на Н1 рецептори. Препарат чинить седативну, протиблювотну, антихолінергічну та протисудомну дії, а також знімає прояви алергії та свербежу.

Завдяки снодійному та заспокійливому ефектам, препарат полегшує процес засинання та подовжує тривалість сну. Снодійний ефект, як правило, починається через 30 хвилин після прийому препарату через рот.

Дія на ЦНС зумовлена центральною М-холінолітичною активністю та, ймовірно, дією на Н3-рецептори мозку.

Фармакокінетика. 

Дифенгідраміну гідрохлорид повільно адсорбується з максимальним рівнем у плазмі крові через 1 - 4 години після перорального прийому. Біодоступність дифенгідраміну гідрохлориду становить 42 - 72%. Ефективні концентрації в плазмі крові для снодійного ефекту після перорального прийому – 30-68 нг/мл. Період напіввиведення із плазми крові становить 3,4 – 17,2 годин після перорального прийому. Менш 1% виводиться у незміненому стані з сечею. Виведення метаболітів дифенгідраміну гідрохлориду з сечею становить 64% після разового перорального прийому препарату в дозі 100 мг і 49% після повторного перорального прийому 50 мг препарату через 96 годин.

Показання для застосування

Препарат застосовується як снодійний засіб для короткочасного лікування проблем засинання та для підтримання сну. Кальмабен знімає прояви алергії.

Спосіб застосування та дози

Внутрішньо дорослим та дітям старше 12 років призначають по 1 таблетці Кальмабену. Препарат слід приймати за 30 хвилин до сну, запиваючи достатньою кількістю безалкогольної рідини (наприклад, одна склянка води).

При лікуванні стійких розладів сну препарат призначається протягом 14 днів. Можливі повторні курси.

Для зняття проявів алергії препарат призначають дорослим та дітям старше 12 років по 1 таблетці 1-3 рази на добу. Курс лікування 10-15 днів.

Побічна дія

Залежно від індивідуальної чутливості хворого найпоширенішими побічними ефектами є сонливість, порушення концентрації уваги протягом наступного дня, особливо у разі недостатньої тривалості сну після прийому препарату. Можлива загальна слабкість. Головний біль, запаморочення, артеріальна гіпотензія, відчуття серцебиття, синусова тахікардія.

Іноді можливі сухість в ротовій порожнині, носі та горлі, порушення зору, гастроінтестинальні порушення (нудота, блювання, діарея, запор, гастроезофагальний рефлюкс) та порушення сечовиділення. У поодиноких випадках можливі реакції гіперчутливості, зміни у формулі крові, підвищення внутрішньоочного тиску і, особливо у дітей, парадоксальні реакції у формі збудження центрального походження такі, як ажитація, роздратованість, нервозність, тривожний стан та безсоння. У поодиноких випадках під час лікування антигістамінними засобами спостерігаються алергічні реакції на шкірі, контактні дерматити, реакції фотосенсибілізації (уникати прямого сонячного світла!) та порушення функції печінки (холестатична жовтяниця).

Після різкого припинення тривалого прийому дифенгідраміну гідрохлориду, порушення сну можуть поступово знову проявитися. Після невірного тривалого застосування може виникнути залежність від прийому препарату.

Протипоказання

Гіперчутливість до дифенгідраміну гідрохлориду, інших антигістамінних засобів або до будь-якого з компонентів препарату; напад бронхіальної астми; феохромоцитома; закритокутова глаукома; епілепсія; уроджений подовжений QT-синдром; брадикардія, порушення ритму серця; тривале призначення препаратів, які можуть подовжувати QT-інтервал; гіпомагніємія, гіпокаліємія; прийом інгібіторів моноаміноксидази або алкоголю; вік до 12 років; вагітність та період лактації.

Передозування

Передозування може проявлятися як симптоми з боку ЦНС депресії (седативний ефект, сонливість, гіпотонія, дихальна депресія), так і стимуляції центральної нервової системи (збудження, тривожні стани, тремор, м’язові спазми, галюцинації). Іноді симптоми схожі на отруєння атропіном: сухість слизової оболонки рота, мідріаз, тахікардія, аритмія, пригнічення системи кровообігу та дихання. Описаний розвиток рабдоміолізу після передозування дифенгідраміну гідрохдориду.

Лікування: індукція блювання, промивання шлунка, призначення активованого вугілля; систематична і підтримуюча терапія на фоні ретельного контролю за диханням і рівнем артеріального тиску.

Як антидот при передозуванні дифенгідраміну гідрохлориду може бути призначений фізостигмін (0,02-0,06 мг/кг маси тіла внутрішньовенно) декілька разів, якщо антихолінергічні симптоми наростають. У випадках передозування фізостигміну рекомендується введення атропіну.

Особливості застосування

З обережністю призначають Кальмабен пацієнтам із закритокутовою глаукомою, гіпертрофією передміхурової залози, стенозуючою виразкою шлунка і дванадцятипалої кишки, стенозом шийки сечового міхура, бронхіальною астмою.

Для лікування розладів сну Кальмабен не слід застосовувати у дозі більше ніж 50 мг, а період лікування повинен бути настільки коротким, наскільки це можливо. Для того, щоб уникнути стану зниження психомоторних реакцій після прийому препарату, необхідно забезпечити адекватну тривалість сну протягом 7-8 годин.

Застосування при вагітності і лактації

Кальмабен не слід приймати під час вагітності та лактації. Жінкам, які планують завагітніти або вважають, що вони є вагітними, слід припинити застосування препарату.

Вплив на здатність керувати автомобілем і механізмами.

Кальмабен викликає сонливість і зменшує швидкість реакцій, внаслідок цього знижує здатність активного включення в автомобільний рух та керування механізмами. При одночасному прийомі потенціює дію алкоголю.

У разі недостатньої тривалості сну після прийому Кальмабену можливість порушення свідомості підвищується, і внаслідок цього можна очікувати загальмованості реакцій наступного дня.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Кальмабен не слід призначати разом з препаратами, які містять дифенгідраміну гідрохдорид, включаючи ті, які застосовуються місцево.

Кальмабен не слід приймати разом з інгібіторами МАО або з алкоголем. Одночасний прийом інгібіторів МАО та дифенгідраміну гідрохлориду може призвести до підвищення артеріального тиску, а також впливати на центральну нервову та дихальну системи. Вживання дифенгідраміну гідрохлориду разом з гіпотензивними препаратами може посилювати відчуття втоми. Слід уникати додаткового призначення препаратів, які подовжують Т- інтервал на ЕКГ.

Підвищує дію аналгетиків та психотропних препаратів (трициклічних антидепресантів, барбітуратів, анксіолітиків, седативних та снодійних засобів, наркотичних анальгетиків).

Умови та термін зберігання

Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світла та вологи місці, при температурі не вище 30о С. Термін придатності - 5 років.

Правила відпуску. За рецептом.

Упаковка

10 таблеток:1 блістер по 10 таблеток , упакований у картонну коробку.

30 таблеток: 3 блістери по 10 таблеток , упаковані в картонну коробку

Виробник

Фармацеутіше Фабрік МОНТАВІТ ГмбХ, Австрія.

Адреса

Зальбергштрасе 96, А-6060 Абзам, Тіроль, Австрія

Дозировка Кальмабен таблетки, п/о, по 50 мг №10
Производитель Фармацеутише Фабрик Монтавит ГмбХ, Австрия
МНН Diphenhydramine
Регистрация № UA/5575/01/01 от 15.12.2006. Приказ № 834 от 15.12.2006
Код АТХ
Нужен врач? Запишитесь на консультацию по телефону
 (066) 439-67-60  (097) 466-50-79
Top