UA RU

Камфарт - инструкция, показания, состав, способ применения

Цены в аптеках
Добавить в избранные товары

Склад лікарського засобу

діючі речовини: 1 г крему містить камфори рацемічної 20 мг, метилсаліцилату 10 мг, бензилнікотинату 10 мг, ментолу рацемічного 10 мг;

допоміжні речовини: парафін рідкий, емульгатор Е 2155 (спирт стеариловий, макроголу (7) стеариловий ефір, макроголу (10) стеариловий ефір), віск білий, цетилпальмітат, олія хвойна, вода очищена.

Лікарська форма

Крем.

Крем білого кольору, гомогенної консистенції, з характерним запахом.

Назва і місцезнаходження виробника

Босналек д.д.

71000 Сараєво, Юкічева 53, Боснія і Герцеговина.

Bosnalijek d.d.

71000 Sarajevo, Jukiceva 53, Bosnia and Herzegovina

Фармакотерапевтична група

Засоби для місцевого застосування при болі у м’язах та суглобах. Код АТС М02А С.

Камфарт®, крем, містить добре відомі активні компоненти з місцевою подразнювальною дією. При нанесенні крему на шкіру швидко з’являється приємне відчуття тепла, легкого печіння, що відволікає від болю у глибоких м’язово-суглобних структурах. Активні компоненти препарату після проникнення у шкіру та підшкірні тканини спричиняють розширення судин, при цьому покращується кровопостачання, посилюється обмін речовин.

Камфора в малих дозах при нанесенні на шкіру діє як місцевоподразнювальний засіб та слабкий аналгетик. Метилсаліцилат є сильним місцевоподразнювальним агентом. Як і інші саліцилати, має протизапальні, аналгетичні та жарознижувальні властивості. Бензилнікотинат діє місцево як подразнювальний засіб та спричиняє вазодилатацію у шкірі та підшкірних тканинах. Ментол при нанесенні на шкіру спричиняє відчуття прохолоди та легкого знеболення. Активні компоненти крему за фармакологічною дією доповнюють один одного, що дає можливість використовувати менші концентрації кожного з компонентів, що, у свою чергу, збільшує безпеку препарату.

При місцевому застосуванні крему активні інгредієнти швидко проникають у шкіру та підшкірні тканини. Низькі концентрації активних компонентів крему зумовлюють незначну вірогідність проникнення останніх в системний кровообіг. Таким чином забезпечується обмежена дія крему у патологічному вогнищі. Камфора проникає крізь плацентарний бар’єр, метилсаліцилат проникає крізь плацентарний та гематоенцефалічний бар’єри. Біотрансформація абсорбованих компонентів відбувається в печінці, а утворені метаболіти виводяться нирками.

Показання для застосування

Ревматичний біль, невралгія, міалгія; люмбаго, ішіас; фіброзит; біль, спричинений утворенням спайки плеври; спортивні травми та забиття у спортсменів.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату, ацетилсаліцилової кислоти та інших саліцилатів; чутлива шкіра (пацієнти, схильні до екземи), гострі запальні захворювання шкіри, відкриті рани та виразки, порушення цілісності шкіри, у тому числі при опіках, екземі, дерматиті. Бронхіальна астма, коклюш, схильність до судом.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Не перевищувати дозу і частоту застосування крему, оскільки це може призвести до появи побічних ефектів.

Слід запобігати потраплянню препарату на пошкоджену шкіру, слизові оболонки очей, рота та носа. Не втирати у ніздрі.

При сильному подразненні шкіри застосування крему слід припинити.

Після застосування крему потрібно вимити руки.

На ділянку, на яку нанесено крем, не слід накладати зігріваючі компреси, а також крем не наносять на попередньо розігріту шкіру. Оброблені кремом ділянки шкіри слід захищати від сонячного випромінювання через можливі прояви фотосенсибілізації.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Препарат не призначають у період вагітності і годування груддю. Активні компоненти крему можуть проникати через плацентарний бар’єр та спричинити порушення розвитку плода. 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Препарат не впливає на дані здібності, але у разі виникнення побічних реакцій з боку нервової системи (запаморочення, збудження, судоми) слід утримуватися від керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами.

Діти

Не застосовують дітям віком до 12 років. Потрапляння препарату, у складі якого є камфора, на слизову оболонку носа у дітей може спричинити колапс або кому.

Спосіб застосування та дози

Камфарт®, крем, призначений виключно для зовнішнього застосування на непошкодженій шкірі.

Дорослі та діти віком від 12 років наносять крем тонким шаром та обережно втирають у шкіру ураженої ділянки 3-4 рази на добу. Крем можна наносити одночасно не більш ніж на дві ділянки; поверхня нанесення за площею не повинна перевищувати двох долонь. Лікування без повторної консультації лікаря не повинно тривати більше 7-8 днів.

Передозування

Потенційною небезпекою при місцевому застосуванні крему є виникнення сильного подразнення та анафілактичної реакції на метилсаліцилат. Можливе посилення побічних реакцій, контактний дерматит, відчуття сильного тепла та печіння, запаморочення, атаксія, приливи, сонливість. При випадковому потраплянні препарату внутрішньо або при нанесенні на слизову оболонку, особливо носа у дітей, можливі токсичні реакції. Симптомами інтоксикації є нудота, блювання, коліки, головний біль, судомні скорочення м’язів, епілептиформні судоми, делірій, пригнічення ЦНС та кома. Внаслідок наявності камфори можливе пригнічення дихання, що супроводжується характерним запахом; можлива анурія.

При випадковому потраплянні препарату внутрішньо слід промити шлунок із застосуванням фізіологічного розчину, прийняти проносні засоби та активоване вугілля. Не слід викликати блювання, оскільки стан може погіршитись. Потрібен моніторинг дихальної і серцево-судинної системи. При виникненні судом призначають діазепам або барбітурати внутрішньовенно, гемодіаліз з ліпідним діалізатором.

Побічні ефекти

Шкіра: подразнення шкіри на місці нанесення крему, почервоніння, дерматити, в тому числі контактний дерматит, реакції гіперчутливісті, особливо в осіб з чутливою шкірою та в осіб з гіперчутливістю до ацетилсаліцилової кислоти та інших саліцилатів.

Алергічні реакції: можливі алергічні реакції включають шкірні висипання, кропив’янку, свербіж, анафілактичні реакції. У випадку появи висипу лікування потрібно припинити.

Дихальна система: при застосуванні препарату зростає ймовірність та частота виникнення спазму бронхів, особливо у дітей.

Нервова система: можливі головний біль, запаморочення, збудження, виникнення судом, спричинених камфорою.

Загальні прояви: нанесення крему на великі поверхні шкіри або на пошкоджену шкіру, зігрівання поверхні, на яку був нанесений крем, може призвести до системних побічних явищ: шум у вухах, нудота, блювання.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Камфарт® не слід застосовувати у випадку лікування антигіпертензивними засобами та антидепресантами через можливу взаємодію з камфорою та ментолом. Супутня терапія з місцевим застосуванням метилсаліцилату та прямих антикоагулянтів може призвести до посилення антикоагуляційного ефекту та збільшення протромбінового часу. Одночасне застосування з варфарином може спричинити кровотечу. Не рекомендується застосовувати одночасно з іншими мазями та кремами.

Термін придатності

5 років.

Умови зберігання

Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С.

Упаковка

По 40 г у тубі, по 1 тубі в картонній коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Характеристики

Программа "Доступные лекарства" не участвует
Форма выпуска крем
Условия отпуска без рецепта
Категория Разогревающие мази, гели
Регистрация закончилась
АТХ-классификация M02AC - Препараты с производными салициловой кислоты
Действующие вещества камфора, ментол, метилсалицилат, бензилникотинат
Производитель Босналек д.д., Босния и Герцеговина
Инструкция по применению Камфарт, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Камфарт, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Камфарт с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.

Просмотренные товары

Камфарт крем по 40 г в тубах
крем
Босналек
Цены в аптеках

Новинки реклама

Кашель?
Кашель? Есть быстрое решение! Подробней
Зажги страсть!
Зажги страсть! Растительный комплекс для мужчин Подробней
Беспокоят суставы?
Беспокоят суставы? Комплексная поддержка суставов! Подробней
Насморк?
Насморк? Действуй активно! Подробней
Беспокоит запор?
Беспокоит запор? Эффективно и безопасно даже для детей Подробней
Top