Новинки

Простуда на губах? Решение есть! Подробней
Эссливер Форте Как защитить печень? Подробней
Беспокоит ГЕМОРРОЙ? Подробней
Срочное предупреждение беременности после полового акта Подробней
Простуда? Насморк? Кашель? Действуйте комплексно! Подробней
Скрыть рекламу

Кардитал инструкция и цена в аптеках

Цены в аптеках

Кардитал - инструкция по применению

Перевести на русский язык:
Перевести

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: Тrіmеtаzіdіnе; 1-(2,3,4-триметоксибензил) піперазин;

Основні фізико-хімічні властивості

жовті, круглі, двоопуклі таблетки, вкриті плівковою

оболонкою;

Склад

1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить триметазидину дигідрохлориду – 20 мг;

допоміжні речовини: ядро: лактоза, целюлоза мікрокристалічна, повідон (полівінілпіролідон К-30), магнію стеарат, тальк, натрію крохмальгліколят; плівкова оболонка: гідроксипропілметилцелюлоза, тальк, титану діоксид, ПЕГ 6000, пропіленгліколь, барвник оксид заліза жовтий.

Форма випуску

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Фармакотерапевтична група

Кардіологічні засоби. Триметазидин. Код АТС С01Е В15.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Триметазидин – антигіпоксичний, антиангінальний засіб. Триметазидин нормалізує енергетичний баланс у клітинах при гіпоксії, попереджуючи зниження внутрішньоклітинного вмісту АТФ. Підтримує клітинний гомеостаз, забезпечуючи нормальне функціонування іонних каналів мембрани і трансмембранний транспорт іонів калію. Впливаючи на метаболічні процеси, оптимізуючи використання кисню при ішемії міокарда, сприяє збереженню його енергетичного потенціалу, перешкоджає зниженню енергетичних резервів АТФ в кардіоміоцитах. Триметазидин уповільнює окиснення жирних кислот за рахунок ефективного інгібування довголанцюгової 3-кетоацетил-КоА тіолази, що призводить до збільшення окиснення глюкози і відновлення спряження між гліколізом і окиснювальним декарбоксилюванням, що обумовлює захист міокарда від ішемії. Переключення окиснення жирних кислот на окиснення глюкози є основою антиангінальної дії триметазидину.

Триметазидин підтримує енергетичний метаболізм міокарда і нейросенсорних органів в періоди епізодів ішемії, зменшує величину внутрішньоклітинного ацидозу і ступінь змін в трансмембранному іонному потоці, що виникає при ішемії, зменшує рівень міграції і інфільтрації полінуклеарних нейтрофілів в ішемічних і реперфузійних тканинах серця, зменшує розмір ушкодження міокарда.

Триметазидин сприяє збереженню рівня АТФ і АМФ в клітинах мозку, підтримує функціональну активність мітохондрій гепатоцитів, а також перешкоджає негативному впливу вільних радикалів за рахунок зниження інтенсивності перекисного окиснення ліпідів і підвищення потенціалу системи антиоксидантного захисту.

У хворих на стенокардію триметазидин підвищує толерантність до фізичних навантажень, не впливаючи на частоту серцевих скорочень, знижує частоту нападів стенокардії, сприяє зменшенню потреби нітратів.

В отоларингологічній практиці триметазидин покращує переносимість вестибулярних проб, підвищує гостроту слуху, звільняє від шуму у вухах, зменшує тривалість і частоту нападів запаморочення при хворобі Меньєра і запаморочення судинного походження.

У хворих з хоріоретинальними судинними порушеннями препарат сприяє підвищенню функціональної активності сітківки, що виявляється в нормалізації показників електроретинограми, покращує гостроту зору, розширяє поле зору, що пов'язане з позитивними анатомічними змінами. Це послаблює симптоми патології сітківки, особливо при вікових дегенеративних змінах жовтої плями.

Фармакокінетика. Швидко і практично повністю абсорбується слизовою оболонкою кишечнику. Біодоступність – 90 %. Час досягнення максимальної концентрації в крові – 2 години. Максимальна концентрація в крові (після однократного перорального прийому 20 мг триметазидину) – приблизно 55 нг/мл. Об'єм розподілу – 4,8 л/кг, що сприяє добрій дифузії в тканини. Легко проходить через гістогематичні бар'єри. Зв'язування з білками – 16 %. Період напіввиведення становить 4 – 4,5 години, у пацієнтів старше 65 років – приблизно 12 годин. Виводиться нирками (приблизно 60 % у незмінному стані).

Показання для застосування

Кардіологія: довготривале лікування ішемічної хвороби серця, попередження виникнення нападів стенокардії (як монотерапія або в комбінації з іншими лікарськими засобами).

Оториноларингологія: лікування кохлеарно-вестибулярних порушень ішемічного походження, таких як запаморочення, шум у вухах, зниження слуху.

Офтальмологія: хоріоретинальні розлади ішемічного походження.

Спосіб застосування та дози

Застосовують внутрішньо дорослим. Приймають по 20 мг (1 таблетка) 3 рази на добу, запиваючи склянкою води. Добова доза препарату – 60 мг (3 таблетки). Тривалість лікування залежить від тяжкості та перебігу захворювання.

Побічна дія

При застосуванні препарату можуть виникнути небажані ефекти, які наведено нижче згідно з частотою виникнення: дуже часто (>1/10); часто (>1/100 та <1/10); нечасто (>1/1000 та <1/100); рідко (>1/10 000 та <1/1000); дуже рідко (<1/10 000).

З боку системи травлення

Часто: біль в епігастрії, діарея, диспепсія, нудота та блювання.

Загальні порушення

Часто: астенія.

З боку нервової системи

Часто: головний біль, запаморочення.

Дуже рідко: можливе виникнення екстрапірамідних симптомів (тремор, ригідність, акінезія), які зменшуються після відміни препарату.

З боку шкіри та підшкірних тканин

Часто: прояви алергічних реакцій (висип, свербіж, кропив’янка).

З боку судин

Рідко: ортостатична гіпотензія, почервоніння обличчя.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату, жінкам у період вагітності і годування груддю, дитячий вік.

Передозування

Випадків передозування не спостерігалось.

Особливості застосування

При нирковій недостатності рекомендовано проводити моніторинг функціональних показників нирок; при необхідності доза препарату може бути знижена.

У разі появи астенії та запаморочення слід утриматись від керування транспортними засобами та виконання роботи, яка потребує підвищеної уваги та швидкої психомоторної реакції.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Застосування Кардиталу® з нітратами (нітрогліцерин), β-адреноблокаторами (атенолол) або антагоністами кальцію (верапаміл) забезпечує додатковий терапевтичний ефект у хворих на стенокардію без зміни гемодинамічних показників.

Умови та термін зберігання

Зберігати при температурі не вище 25°С у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін придатності – 3 роки.

Умови відпуску

За рецептом.

Упаковка

10 таблеток у блістері. По 6 блістерів у картонній коробці.

Виробник

Дженом Біотек ПВТ. ЛТД.

Адреса

504, Делфі, Хіранандані Гарденс, Повай, Мумбай, 400 076, Індія.

Дозировка Кардитал таблетки, п/плен. обол., по 20 мг №60 (10х6)
Производитель Дженом Биотек Пвт. Лтд., Индия
МНН Trimetazidine
Фарм. группа Кардиологические препараты. Триметазидин.
Регистрация № UA/7080/01/01 от 28.09.2007. Приказ № 600 от 28.09.2007
Код АТХ
Top