Новинки

Простуда на губах? Решение есть! Подробней
Эссливер Форте Как защитить печень? Подробней
Беспокоит ГЕМОРРОЙ? Подробней
Срочное предупреждение беременности после полового акта Подробней
Простуда? Насморк? Кашель? Действуйте комплексно! Подробней
Скрыть рекламу

Кетолекс инструкция и цена в аптеках

Цены в аптеках

Кетолекс - инструкция по применению

Перевести на русский язык:
Перевести

Загальна характеристика

міжнародна та раціональна хімічна назви: ketorolac; ((±)-5-бензоїл-2,3-дигідро-1Н-піролізин-1-карбонова кислота, 2-аміно-2-(гідроксиметил)-1,3-пропандіол;

Основні фізико-хімічні властивості

прозорий розчин від безбарвного до жовтого кольору;

Склад

1 мл розчину містить кеторолаку трометаміну 30 мг;

допоміжні речовини: натрію хлорид, спирт абсолютний, натрію метабісульфіт, динатрію едетат, пропіленгліколь, натрію гідроксиду 1% розчин, спирт бензиловий, вода для ін’єкцій.

Форма випуску

Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група

Нестероїдні протизапальні і протиревматичні засоби. Кеторолак. Код АТС М01А В15.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Кеторолак справляє протизапальну і виражену аналгетичну дію. Впливає на циклооксигеназний шлях обміну арахідонової кислоти, пригнічує біосинтез простагландинів – модуляторів больової чутливості, терморегуляції та запалення. Кеторолак не має седативної і анксіолітичної дії, не впливає на психомоторні функції, не спричиняє пригнічуючої дії на дихальний центр. Пригнічує агрегацію тромбоцитів. Здатність тромбоцитів агрегувати відновлюється через 24 – 48 год. Препарат не спричинює синдрому відміни після припинення його прийому. Аналгетична дія після внутрішньом’язового введення розвивається через 10 хв і триває протягом 6 – 8 год.

Фармакокінетика. Після внутрішньом’язового введення кеторолак повністю всмоктується, максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 45 – 50 хв. Після внутрішньовенного введення 30 мг кеторолаку його максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 5,4 хв після однократного введення і становить 2,2 – 3 мкг/мл. Кеторолак не піддається суттєвому пресистемному метаболізму, препарат не кумулює при введенні в дозі 10 – 90 мг. Повільно зв’язується з білками плазми (99%). Метаболізується зв’язуванням з глюкуроновою кислотою або шляхом гідроксилювання з утворенням р-гідроксикеторолаку, аналгетична активність якого менше 1% від такої кеторолаку. Середній період напіввиведення дорівнює 4 – 6 год, середній об’єм розподілу – 0,15 л/кг, загальний кліренс 0,35 мл/хв/кг. Рівноважна концентрація в плазмі крові досягається при введенні препарату кожні 6 год протягом доби. Кліренс при багаторазовому застосуванні лишається постійним. 10% дози препарату виводиться з калом, 90% – із сечею, причому 60% – в незміненому стані. У хворих старше 65 років елімінація знижується, період напіввиведення збільшується в середньому до 7 год після парентерального введення в дозі 30 мг, загальний кліренс уповільнюється до 0,019л/кг. У хворих з нирковою недостатністю виведення кеторолаку уповільнено, про що свідчить зниження загального кліренсу, а період напіввиведення збільшується до 9,62 – 9,91 год, внаслідок цього потрібна корекція дози. Кеторолак проникає крізь плаценту і в грудне молоко. 

Показання для застосування

Симптоматичне лікування помірного та гострого післяопераційного болю. Препарат також застосовується при гострій нирковій коліці, зубному болю та болю, пов’язаному з травмою, і вісцеральному болю, при онкологічних захворюваннях.

Спосіб застосування та дози

Рекомендована доза - 30 мг внутрішньом’язово. За необхідності можливе призначення від 15 до 30 мг кожні 4 – 6 годин. Для хворих з масою тіла до 50 кг і старше 65 років з порушенням функції нирок доза становить 10 – 30 мг. При лікуванні гострого болю, який супроводжує ранній післяопераційний період, початкову дозу Кетолексуä 30 мг можна повторювати через 15 – 30 хв, а надалі – кожні 30 хв по 15 мг за необхідності. Максимальна добова доза Кетолексуä не повинна перевищувати 90 мг для дорослих пацієнтів і 60 мг - для хворих похилого віку, пацієнтів з масою тіла менше 50 кг і з порушенням функції нирок.

Максимальна тривалість парентерального застосування Кетолексуä не повинна перевищувати 2 діб.

Періодичні введення препарату за необхідності можна призначати на більш тривалий термін.

Побічна дія

З боку травної системи: стоматити, сухість у роті, нудота, запор, диспепсія, гастрит.

З боку центральної і периферичної нервової системи: сонливість, головний біль, запаморочення, парестезії.

З боку сечовидільної системи: прискорене сечовипускання, ниркова недостатність.

З боку серцево-судинної системи: брадикардія.

Алергічні реакції: свербіж, біль і набряк в місці ін’єкції.

В окремих випадках можливо порушення гемопоезу (агранулоцитоз, тромбоцитопенія, анемія).

Протипоказання

Кетолексä протипоказаний пацієнтам, у яких на наступний прийом препарату почалися алергічні реакції. Він також протипоказаний хворим з гіперчутливістю до нестероїдних протизапальних засобів.

Кетолексä не повинен призначатися хворим на активну пептичну виразку, при тяжких порушеннях функції нирок (рівень креатиніну в плазмі крові 5 мг/100 мл); ризик післяопераційної кровотечі, геморагічний інсульт, хронічна серцева недостатність; жінкам у періоди вагітності та годування груддю, дітям до 16 років.

Передозування

Біль у животі, нудота, блювання, порушення функції нирок, гіпервентиляція. Проводити симптоматичну терапію.

Особливості застосування

Для лікування пацієнтів із серцевою недостатністю, хворих на артеріальну гіпертензію Кетолексä слід застосовувати з обережністю. Гальмування агрегації тромбоцитів зберігається протягом 24 – 48 год після відміни препарату, тому необхідно контролювати згортання крові у хворих при застосуванні Кетолексуä. 

При застосуванні Кетолексуä слід уникати діяльності, що потребує підвищеної уваги і швидкої реакції.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Наркотичні аналгетики (морфін) можуть призначатися паралельно з Кетолексомä для зняття болю. Наркотична підтримка може бути особливо корисною у ранній післяопераційний період, коли біль особливо сильний. При комбінованому застосуванні пробенециду і Кетолексуä підвищується концентрація кеторолаку в плазмі крові і подовжується період його напіввиведення. При застосуванні з метотрексатом знижується кліренс останнього і підвищується його токсичність. При одночасному застосуванні з іншими нестероїдними протизапальними засобами, а також з пентоксифіліном можлива сумація побічних ефектів. При комбінованому застосуванні Кетолексуä і саліцилатів (при концентрації їх у плазмі 300 мкг/мл) зв’язування Кетолексуä з білками плазми зменшується з 99% до 97%. Варфарин, парацетамол, фенітоїн, ібупрофен, напроксен, піроксикам не впливають на зв’язування Кетолексуä з білками плазми крові. При застосуванні Кетолексуä з варфарином, гепарином, декстраном може збільшуватись ризик виникнення кровотечі.

Розчин Кетолексуä не слід змішувати в одній ємності з морфіном, гідроксизином – можливо випадіння в осад Кетолексуä . 

Умови та термін зберігання

Зберігати при температурі до +25ОС у захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін придатності – 1,5 року.

Умови відпуску

За рецептом.

Упаковка

По 1 мл 10 ампул у чарунковій упаковці у картонній коробці.

Виробник

Дженом Біотек ПВТ. ЛТД.

Адреса

504, Делфі, Хіранандані Гарденс,

Повай, Мумбай, 400 076, Індія.

Дозировка Кетолекс раствор д/ин., 30 мг/1 мл по 1 мл в амп. №10
Производитель Дженом Биотек Пвт. Лтд., Индия
МНН Ketorolac
Фарм. группа Нестероїдні протизапальні та протиревматичні засоби.
Регистрация № UA/3455/01/01 от 01.08.2005. Приказ № 384 от 01.08.2005
Код АТХ
Top