Бронируйте товары в аптеках, экономьте до 30%. С нами 5803 аптеки по всей Украине. Узнать больше

Кламокс БИД - инструкция, показания, состав, способ применения

Нет в наличии в Киеве

Инструкция для Кламокс БИД

Инструкция указана для Кламокс БИД таблетки, п/о по 875 мг/125 мг №10
Выбрать инструкцию для других видов «Кламокс БИД»

Склад

Діюча речовина: амоксицилін, клавуланова кислота ;

1 таблетка містить амоксициліну тригідрат (еквівалентно 500 мг амоксициліну) та калію клавуланат (еквівалентно 125 мг клавуланової кислоти);

допоміжні речовини: полівінілполіпіролідон, натрію кроскармелоза, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, целюлоза мікрокристалічна;

склад оболонки: барвник білого кольору, що містить титану діоксид

(Е 171).

 Лікарська форма. Таблетки, вкриті оболонкою. Фармакотерапевтична група.

Антибактеріальні засоби для системного застосування. Комбінації пеніцилінів, у тому числі з інгібіторами β-лактамаз.

Код АТС J01C R02.

Клінічні характеристики

Показання.

Кламокс® БІД показаний для лікування бактеріальних інфекцій, спричинених чутливими штамами вказаних мікроорганізмів:

  • інфекції нижніх дихальних шляхів;
  • отит середнього вуха;
  • синусит;
  • інфекції шкіри та м’яких тканин;
  • інфекції сечовивідної системи.

Інфекції, спричинені ампіцилінчутливими мікроорганізмами, також ефективно лікуються Кламоксом® БІД завдяки вмісту в ньому амоксициліну. Тому, змішані інфекції, викликані ампіцилінчутливими мікроорганізмами, і мікроорганізмами, чутливими до Кламоксу® БІД, що продукують b-лактамазу, не потребують додавання іншого антибіотика.

Оскільки амоксицилін має більшу активність in vitro відносно Streptococcus pneumoniae, ніж ампіцилін і пеніцилін, більшість штамів S. Pneumoniae з середньою чутливістю до ампіциліну і пеніциліну повною мірою чутливі до амоксициліну і Кламоксу® БІД.

Для запобігання розвиткові інфекційних захворювань, викликаних бактеріями, резистентними до препарату, і збереження ефективності Кламоксу® БІД та інших антибактеріальних препаратів, Кламокс® БІД слід застосовувати лише для лікування або профілактики інфекційних захворювань, викликаних чутливими до нього бактеріями.

Протипоказання

Алергічні реакції на будь-який антибіотик пеніцилінового ряду в анамнезі.

Перехресна реакція з іншими бета-лактамними антибіотиками.

Жовтяниця або печінкова недостатність при застосуванні амоксициліну / клавуланової кислоти або пеніциліну в анамнезі.

Дитячий вік до 12 років.

Спосіб застосування та дози.

При інфекційних захворюваннях легкого і середнього ступеня: дорослим і дітям старше 12 років (з масою тіла 40 кг і більше) Кламокс® БІД призначають по 1 таблетці два рази на добу кожні 12 год. Лікування не слід продовжувати більше 14 днів без оцінки стану пацієнта.

При інфекціях в стоматології Кламокс® БІД призначають по 1 таблетці два рази на добу протягом 5 днів.

При порушенні функції нирок доза препарату повинна бути відкоригована, як указано нижче:

При порушенні функції нирок легкого ступеню (кліренс креатиніну > 30 мл/хв)
При порушенні функції нирок середнього (кліренс креатиніну 10-30 мл/хв)
При тяжкому порушенні функції нирок (кліренс креатиніну < 10 мл/хв)
Коригування дози не потрібне.
Залежно від тяжкості інфекції рекомендована доза препарату - 1 таблетка 625 мг або 1 таблетка 1000 мг 2 рази на добу.
1 таблетка (625 мг) 2 рази на добу
1 таблетка (625 мг) 1 раз на добу (межа передозування)

Препарат слід з обережністю призначати пацієнтам з печінковою недостатністю. У таких пацієнтів слід регулярно контролювати функцію печінки.

Таблетки слід ковтати цілими, не розжовуючи. За необхідності таблетку можна розламати навпіл і ковтати, не розжовуючи.

Для покращання абсорбції та зниження ризику шлунково-кишкових розладів препарат слід приймати безпосередньо перед їдою.

 Побічні реакції.

Звичайно Кламокс® БІД переноситься добре. Найчастіше повідомлялося про такі побічні явища: діарея, нудота, шкірні висипи, кропив’янка, блювання та вагініт. Загальна частота виникнення побічних ефектів, особливо діареї, підвищувалася зі збільшенням рекомендованої дози. Рідше повідомлялося про такі реакції, як дискомфорт у животі, метеоризм і головний біль.

Наступні побічні реакції були пов’язані із застосуванням антибіотиків групи ампіциліну:

Шлунково-кишкові розлади: діарея, нудота, блювання, гастрит, розлади травлення, стоматит, слизово-шкірний кандидоз, ентероколіт, геморагічний та псевдомембранозний коліт.

Побічні реакції з боку шлунково-кишкового тракту відмічалися рідше, коли препарат приймався перед їдою.

Реакції гіперчутливості: шкірний висип, кропив’янка, анафілаксія, ангіоневротичний набряк, мультиформна еритема, синдром Стівенса-Джонсона і рідко – ексфоліативний дерматит. Ці реакції можуть контролюватися за допомогою антигістамінних засобів, і в разі необхідності, системних кортикостероїдів. При виникненні таких реакцій застосування препарату слід припинити.

Печінка: У хворих, які лікувалися антибіотиками групи ампіциліну, відмічалося помірне підвищення сироваткових рівнів АСТ та/або АЛТ, але клінічне значення цих явищ невідоме. Рідше повідомлялося про порушення функції печінки, включаючи підвищення рівнів білірубіну і/або лужної фосфатази в сироватці крові. Порушення функції печінки, які можуть носити тяжкий характер, як правило, зворотні. Зазвичай вони спричинені тяжким основним захворюванням або сумісним застосуванням препаратів, що мають негативний вплив на печінку.

Нирки: рідко - інтерстиціальний нефрит, гематурія.

Кровоносна система: анемія, тромбоцитопенія, тромбоцитопенічня пурпура, еозинофілія, лейкопенія, агранулоцитоз. Ці зміни носять транзиторний характер і повертаються до нормальних показників після завершення лікування. Менше ніж в 1% пацієнтів, які лікувалися Кламоксом БІД, відмічався незначний тромбоцитоз.

Центральна нервова система: зворотна підвищена активність, тривожне збудження, страх, сплутаність свідомості, сонливість або безсоння. 

Передозування.

Передозування Кламоксу® БІД трапляється рідко. У разі передозування спостерігаються симптоми з боку шлунково-кишкового тракту та порушення водно-сольового балансу. Лікування симптоматичне. 

Застосування у період вагітності і лактації

Клінічних даних щодо безпеки застосування препарату в період вагітності немає, тому застосовувати Кламокс® БІД у цей період можливо лише тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода. 

Кламокс® БІД може застосовуватись в період лактації. За винятком ризику розвитку гіперчутливості, пов’язаного із виділенням слідових кількостей в грудне молоко, будь-яких шкідливих ефектів препарату щодо дитини, яка знаходиться на грудному вигодовуванні, немає.

Діти

Не рекомендується призначати препарат дітям до 12 років.

Особливі заходи безпеки.

Пацієнти з нирковою недостатністю. Кламокс® БІД не рекомендується призначати 2 рази на добу пацієнтам з низьким кліренсом креатиніну (< 10 мл/хв).

Пацієнти з печінковою недостатністю. Препарат слід з обережністю призначати пацієнтам з печінковою недостатністю. У таких пацієнтів слід контролювати функцію печінки.

Особливості застосування.

Тяжкі, а часом навіть фатальні випадки гіперчутливості (анафілактичні реакції) відомі у пацієнтів під час терапії пеніциліном. Ці реакції найбільш імовірні в осіб з гіперчутливістю до пеніцилінів та/або з чутливістю до різноманітних алергенів в анамнезі. Існують повідомлення про осіб з гіперчутливістю до пеніциліну в анамнезі, у яких виникали тяжкі реакції при лікуванні цефалоспоринами. Перед початком терапії Кламоксом® БІД слід провести ретельне опитування щодо попередніх реакцій гіперчутливості до пеніцилінів, цефалоспоринів та інших алергенів.

При виникненні алергічних реакцій застосування препарату слід припинити та розпочати відповідну терапію. Тяжкі анафілактичні реакції вимагають невідкладної терапії епінефрином, застосування кисню, внутрішньовенних стероїдів і забезпечення функції зовнішнього дихання, включаючи інтубацію.

Оскільки внаслідок антибактеріальної терапії можливий розвиток псевдомембранозного коліту, у разі виникнення діареї слід враховувати можливість розвитку вказаного явища.

Антибактеріальна терапія може призводити до ураження слизової оболонки товстого кишечнику і розвитку clostridium.

Хоча пеніциліни мають дуже низьку токсичність, під час тривалої терапії слід проводити періодичну оцінку функцій систем організму, включаючи функцію нирок, печінки та кровотворних органів.

Препарат не слід призначати пацієнтам з підозрою на мононуклеоз, оскільки при застосуванні ампіциліну при такій патології були випадки еритематозного висипу.

Під час терапії слід враховувати можливість суперінфекцій мікотичними або бактеріальними патогенами. При виникненні суперінфекції застосування препарату слід припинити та/або розпочати відповідну терапію.

 Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Не описаний.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші форми взаємодій.

Пробенецид зменшує ниркову канальцеву секрецію амоксициліну. Одночасне застосування Кламоксу® БІД може призводити до підвищених рівнів в крові амоксициліну, які зберігатимуться довше.

Пацієнтів слід попереджати про те, що Кламокс® БІД може зменшувати ефективність пероральних контрацептивів.

Існують повідомлення про збільшення часу кровотечі та протромбінового часу у деяких пацієнтів, які приймали амоксицилін і клавуланову кислоту, тому препарат слід з обережністю призначати пацієнтам, які одержують супутню терапію антикоагулянтами.

Вплив на результати лабораторних проб

Пероральне застосування Кламоксу® БІД призводить до підвищення концентрацій амоксициліну в сечі, що може давати псевдопозитивні реакції при проведенні проб на наявність глюкози в сечі. Пацієнтам, які приймають Кламокс® БІД та яким показано визначення глюкози в сечі, слід застосовувати тести, що базуються на реакції ферментативного окислення.

Після застосування амоксициліну вагітними спостерігалося тимчасове зниження концентрації в плазмі загального кон’югованого естріолу, естріолглюкуроніду, кон’югованого естрону та естрадіолу.

 Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Амоксицилін - напівсинтетичний антибіотик з широким спектром антибактеріальної активності проти багатьох грампозитивних та грамнегативних мікроорганізмів. Амоксицилін чутливий до бета-лактамази та зазнає розпаду під її впливом, тому спектр активності амоксициліну не включає мікроорганізми, що синтезують цей фермент. Клавуланова кислота має бета-лактамну структуру, подібну до пеніцилінів, та має властивості інактивувати бета-лактамазні ферменти, властиві мікроорганізмам, резистентним до пеніцилінів та цефалоспоринів. Зокрема, клавуланова кислота активна щодо важливих, з клінічної точки зору, плазмідних бета-лактамаз, які часто відповідальні за виникнення перехресної резистентності до антибіотиків. Присутність клавуланової кислоти у складі Амоксициліну захищає амоксицилін від розпаду під дією ферментів бета-лактамаз та розширює спектр антибактеріальної дії амоксициліну, включаючи до нього багато мікроорганізмів, загалом резистентних до амоксициліну, та інших пеніцилінів та цефалоспоринів.

Таким чином, Амоксицилін проявляє властивості антибіотика широкого спектра дії і інгібітора бета-лактамаз. Амоксицилін має бактерицидну дію щодо широкого спектра мікроорганізмів, включаючи грампозитивні та грамнегативні аероби та анаероби, борелії, деякі види хламідій, лептоспіри, бліду трепонему.

Фармакокінетика

Клавуланова кислота не впливає на фармакокінетичні властивості амоксициліну.

Абсорбція

Амоксицилін та клавуланова кислота добре абсорбуються із шлунково-кишкового тракту після перорального застосування препарату. Біодоступність амоксициліну і клавуланової кислоти після перорального застосування становить 90% і 75%, відповідно. Прийом їжі не впливає на біодоступність препарату. Амоксицилін і клавуланову кислоту можна приймати незалежно від прийому їжі.

Концентрації амоксициліну та клавуланової кислоти в сироватці досягають піку протягом години після перорального прийому. Концентрація амоксициліну в сироватці, що досягається після застосування Кламоксу® БІД, відповідає концентрації, що досягається після перорального застосування еквівалентних доз самого амоксициліну. При підвищенні пероральної дози амоксициліну частина дози, що абсорбується із шлунково-кишкового тракту, незначною мірою зменшується, а пікові концентрації в сироватці та площа під кривою (AUC) звичайно лінійно збільшуються.

Зв’язування з білками сироватки крові незначне (амоксицилін - 20%, клавуланова кислота – 30%) і приблизно 70% - залишаються незв’язаними.

Розподіл

Амоксицилін та клавуланова кислота легко проникають у рідину середнього вуха, перитонеальну та плевральну рідини, в сечу, слизову оболонку кишечнику, кістки, жовч, слизові оболонки бронхів, жіночі статеві органи. Амоксицилін швидко проникає у більшість тканин та рідин організму, за винятком цереброспінальної рідини. При запаленні мозкових оболонок ступінь проникнення амоксициліну та клавуланової кислоти зростає.

Метаболізм

Майже 10% амоксициліну і 50% клавуланової кислоти метаболізуються в печінці.

Екскреція

Амоксицилін/клавуланова кислота виводяться головним чином нирками.

У пацієнтів з нормальною функцією нирок період напіввиведення після перорального застосування становить 1,3 год для амоксициліну і 1 год для клавуланової кислоти. Приблизно 50-78% амоксициліну і майже 25-40% клавуланової кислоти виділяються у незміненому вигляді із сечею протягом перших 6 годин після прийому.

Фармацевтичні характеристики

основні фізико-хімічні властивості:

таблетки, вкриті оболонкою, овальної форми, від білого до кремово-білого кольору

Термін придатності

2 роки

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі нижче 25°С у сухому місці. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 5 таблеток у блістері; по 3 блістери в картонній коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

Білім Фармасьютікалз А.С./Bilim Pharmaceuticals A.S.

Місцезнаходження

34398 Маслак, Стамбул, Туреччина/34398 Maslak, Istanbul, Turkey 

Важно! Данная инструкция по применению является официальной инструкцией производителя, утвержденная и предоставлена Государственным реестром лекарственных средств Украины.
Данная инструкция представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.

Характеристики

Условия отпуска по рецепту
Категория Антибактериальные
Регистрация Закончилась
АТХ-классификация J01CR02 - Амоксициллин и ингибитор фермента
МНН Амоксициллин и ингибитор фермента
Действующие вещества амоксициллин, клавулановая кислота
Категория
Производитель
Форма выпуска
Дозировка

Новинки реклама

Болит ухо?
Болит ухо? Быстрая помощь с 5-й минуты Подробней
Малыш заболел?
Малыш заболел? Препарат от гриппа и ОРВИ, разрешён с рождения Подробней
Защитить суставы?
Защитить суставы? Примите всего раз в сутки. Сделано в Канаде. Подробней
Запор?
Запор? Смена слабительных не дает результата? Подробней
Слабый иммунитет?
Слабый иммунитет? Частые простуды? Подробней
Мягкое снижение
Мягкое снижение Артериального давления Подробней
Top