Новинки

Если мучают ЗАПОРЫ Прелаксан для всей семьи Подробней
Простуда на губах? Решение есть! Подробней
Эссливер Форте Как защитить печень? Подробней
Беспокоит ГЕМОРРОЙ? Подробней
Срочное предупреждение беременности после полового акта Подробней
Скрыть рекламу

Клафен инструкция и цена в аптеках

Цены в аптеках

Клафен - инструкция по применению

Перевести на русский язык:
Перевести

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: diclofenac; натрієва сіль 2-(2,6-дихлорфеніл)-амінофенілоцтової кислоти;

Основні фізико-хімічні властивості

безбарвний однорідний гель з характерним запахом;

Склад

100 г гелю містять диклофенаку натрію 1 г;

допоміжні речовини: спирт етиловий, пропіленгліколь, спирт бензиловий, карбопол 940, триетаноламін, вода очищена.

Форма випуску

Гель для зовнішнього застосування.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовуються місцево при болях у суглобах і м’язах. Код АТС M02A A15.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Клафен – нестероїдний протизапальний засіб для зовнішнього застосування групи похідних фенілоцтової кислоти. Препарат має виражені місцеві протиревматичну, аналгетичну та протизапальну властивості, обумовлені пригніченням синтезу простагландинів – медіаторів болю та запалення. Застосування диклофенаку сприяє збільшенню об’єму рухів в уражених суглобах, зменшенню болю у спокої і при русі.

Фармакокінетика. Диклофенак повільно та неповністю резорбується з поверхні шкіри. Рівень перкутанної абсорбції (біодоступність) диклофенаку, встановлений у порівняльних дослідженнях (перорально/місцево), становить приблизно 5%. Максимальна концентрація в плазмі крові спостерігається через 6 - 9 год. Метаболізм та виведення препарату після нанесення на шкіру аналогічні із зовнішнім і системним застосуванням. Диклофенак зв'язується з білками сироватки крові на 99,5%, у синовіальній рідині та на 99% - у плазмі. Максимальні концентрації у крові досягаються приблизно через 1 - 2 год. Після швидкого метаболізму в печінці (гідроксилювання і зв’язування із глюкороновою кислотою) дві третини речовини виводиться через нирки й одна третина з жовчю. 

Показання для застосування

Симптоматичне лікування болю, запалення й набряку при дегенеративних захворюваннях суглобів; ревматичних захворюваннях, запальних захворюваннях м'яких тканин і суглобів (тендиніт і тендовагініт, нейропатія плечового сплетіння, запалення м'язів і суглобів); спортивних, побутових та інших травмах (розтягнення зв'язок, забиття, набряки).

Спосіб застосування та дози

Зазвичай, 2 - 4 г Клафену (смужка гелю 2 - 2,5 см) наносять на уражені ділянки тіла 2 - 3 рази на день тонким шаром і злегка втирають. 

Клафен може застосовуватися разом з іонофорезом. Дана форма електротерапії дозволяє збільшити ступінь проникнення препарату через шкіру. Клафен не повинен наноситися під негативний полюс (катод).

Тривалість лікування – 10 - 14 днів.

Побічна дія

Місцеві побічні реакції: іноді спостерігаються реакції з боку шкіри (свербіж, гіперемія, екзантема, відчуття печіння, сухості шкіри та порушення десквамації).

Системні побічні ефекти: можуть виникати при застосуванні гелю у високих дозах або його нанесенні на великі ділянки шкіри. Повідомлялося про окремі випадки виникнення шлунково-кишкових порушень (нудота, блювання, анорексія, діарея, запори, гастропатія, гострі ерозії та виразки шлунково-кишкового тракту, підвищення рівня трансаміназ крові, панкреатит), генералізованої екзантеми, реакцій підвищеної чутливості у вигляді набряку обличчя (ангіоневротичний набряк) і диспное, а також фоточутливості, підвищення артеріального тиску, тромбоцитопенія, лейкопенія, гемолітична анемія.

Протипоказання

Підвищена чутливість до складових препарату або інших нестероїдних протизапальних засобів. Виразкова хвороба шлунка та 12-палої кишки в стадії загострення; порушення кровотворення. Діти віком до 6 років. Останній триместр вагітності.  

Передозування

Внаслідок низької системної абсорбції диклофенаку інтоксикація після місцевого застосування малоймовірна. Можливі виникнення побічних ефектів системної дії препарату.

Особливості застосування

Пацієнтам, які мають в анамнезі астматичні напади, алергічні реакції шкіри, алергічні риніти, виникнення яких пов'язано з попереднім локальним застосуванням нестероїдних протизапальних засобів або аналгетиків, застосування Клафену припускається після ретельного вивчення можливого ризику виникнення ускладнень та очікуваного ефекту.

Не рекомендується наносити препарат на відкриті рани а також треба запобігати потраплянню в очі та на слизові оболонки. Не слід наносити під оклюзійні пов’язки.

Застосування під час вагітності та лактації.

Оскільки вплив диклофенаку на вагітність не з’ясовано, а також зважаючи на відсутність даних щодо безпечного застосування під час вагітності, протягом перших 6 місяців вагітності, застосування Клафену при вагітності можливо лише тоді, коли очікувана користь для матері перевищує ризик для плода.

Диклофенак проникає в молоко матері у невеликій кількості. Якщо це можливо, варто уникати застосування препарату на великих ділянках шкіри й тривалий час у період годування груддю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Взаємодії при місцевому застосуванні дотепер не виявлені.

Умови та термін зберігання

Зберігати у недоступному для дітей місці, в оригінальній упаковці, при температурі не вище 25°С. Термін придатності - 2 роки.

Умови відпуску

Без рецепта.

Упаковка

Гель по 40 г у тубах, вкладених у картонні упаковки.

Виробник

АТ Антибіотик С.А.

Адреса

Вул. Валеа Лупулуй №1, м. Ясси, 707410, Румунія.

Дозировка Клафен гель д/наруж. прим. 1 % по 40 г в тубах
Производитель Антибиотике С.А., Румыния
МНН Diclofenac
Фарм. группа Нестероїдні протизапальні та протиревматичні засоби.
Регистрация № UA/3586/01/01 от 17.08.2005. Приказ № 412 от 17.08.2005
Код АТХ
Top