Клафен - инструкция, показания, состав, способ применения

Цены в аптеках

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: diclofenac; натрієва сіль 2-(2,6-дихлорфеніл)-амінофенілоцтової кислоти;

Основні фізико-хімічні властивості

безбарвний однорідний гель з характерним запахом;

Склад

100 г гелю містять диклофенаку натрію 1 г;

допоміжні речовини: спирт етиловий, пропіленгліколь, спирт бензиловий, карбопол 940, триетаноламін, вода очищена.

Форма випуску

Гель для зовнішнього застосування.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовуються місцево при болях у суглобах і м’язах. Код АТС M02A A15.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Клафен – нестероїдний протизапальний засіб для зовнішнього застосування групи похідних фенілоцтової кислоти. Препарат має виражені місцеві протиревматичну, аналгетичну та протизапальну властивості, обумовлені пригніченням синтезу простагландинів – медіаторів болю та запалення. Застосування диклофенаку сприяє збільшенню об’єму рухів в уражених суглобах, зменшенню болю у спокої і при русі.

Фармакокінетика. Диклофенак повільно та неповністю резорбується з поверхні шкіри. Рівень перкутанної абсорбції (біодоступність) диклофенаку, встановлений у порівняльних дослідженнях (перорально/місцево), становить приблизно 5%. Максимальна концентрація в плазмі крові спостерігається через 6 - 9 год. Метаболізм та виведення препарату після нанесення на шкіру аналогічні із зовнішнім і системним застосуванням. Диклофенак зв'язується з білками сироватки крові на 99,5%, у синовіальній рідині та на 99% - у плазмі. Максимальні концентрації у крові досягаються приблизно через 1 - 2 год. Після швидкого метаболізму в печінці (гідроксилювання і зв’язування із глюкороновою кислотою) дві третини речовини виводиться через нирки й одна третина з жовчю. 

Показання для застосування

Симптоматичне лікування болю, запалення й набряку при дегенеративних захворюваннях суглобів; ревматичних захворюваннях, запальних захворюваннях м'яких тканин і суглобів (тендиніт і тендовагініт, нейропатія плечового сплетіння, запалення м'язів і суглобів); спортивних, побутових та інших травмах (розтягнення зв'язок, забиття, набряки).

Спосіб застосування та дози

Зазвичай, 2 - 4 г Клафену (смужка гелю 2 - 2,5 см) наносять на уражені ділянки тіла 2 - 3 рази на день тонким шаром і злегка втирають. 

Клафен може застосовуватися разом з іонофорезом. Дана форма електротерапії дозволяє збільшити ступінь проникнення препарату через шкіру. Клафен не повинен наноситися під негативний полюс (катод).

Тривалість лікування – 10 - 14 днів.

Побічна дія

Місцеві побічні реакції: іноді спостерігаються реакції з боку шкіри (свербіж, гіперемія, екзантема, відчуття печіння, сухості шкіри та порушення десквамації).

Системні побічні ефекти: можуть виникати при застосуванні гелю у високих дозах або його нанесенні на великі ділянки шкіри. Повідомлялося про окремі випадки виникнення шлунково-кишкових порушень (нудота, блювання, анорексія, діарея, запори, гастропатія, гострі ерозії та виразки шлунково-кишкового тракту, підвищення рівня трансаміназ крові, панкреатит), генералізованої екзантеми, реакцій підвищеної чутливості у вигляді набряку обличчя (ангіоневротичний набряк) і диспное, а також фоточутливості, підвищення артеріального тиску, тромбоцитопенія, лейкопенія, гемолітична анемія.

Протипоказання

Підвищена чутливість до складових препарату або інших нестероїдних протизапальних засобів. Виразкова хвороба шлунка та 12-палої кишки в стадії загострення; порушення кровотворення. Діти віком до 6 років. Останній триместр вагітності.  

Передозування

Внаслідок низької системної абсорбції диклофенаку інтоксикація після місцевого застосування малоймовірна. Можливі виникнення побічних ефектів системної дії препарату.

Особливості застосування

Пацієнтам, які мають в анамнезі астматичні напади, алергічні реакції шкіри, алергічні риніти, виникнення яких пов'язано з попереднім локальним застосуванням нестероїдних протизапальних засобів або аналгетиків, застосування Клафену припускається після ретельного вивчення можливого ризику виникнення ускладнень та очікуваного ефекту.

Не рекомендується наносити препарат на відкриті рани а також треба запобігати потраплянню в очі та на слизові оболонки. Не слід наносити під оклюзійні пов’язки.

Застосування під час вагітності та лактації.

Оскільки вплив диклофенаку на вагітність не з’ясовано, а також зважаючи на відсутність даних щодо безпечного застосування під час вагітності, протягом перших 6 місяців вагітності, застосування Клафену при вагітності можливо лише тоді, коли очікувана користь для матері перевищує ризик для плода.

Диклофенак проникає в молоко матері у невеликій кількості. Якщо це можливо, варто уникати застосування препарату на великих ділянках шкіри й тривалий час у період годування груддю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Взаємодії при місцевому застосуванні дотепер не виявлені.

Умови та термін зберігання

Зберігати у недоступному для дітей місці, в оригінальній упаковці, при температурі не вище 25°С. Термін придатності - 2 роки.

Умови відпуску

Без рецепта.

Упаковка

Гель по 40 г у тубах, вкладених у картонні упаковки.

Виробник

АТ Антибіотик С.А.

Адреса

Вул. Валеа Лупулуй №1, м. Ясси, 707410, Румунія.

Дата последнего обновления: 04.03.2014

Характеристики

Форма выпуска гель
Условия отпуска без рецепта
Регистрация Закончилась
АТХ-классификация M02AA15 - Диклофенак
Действующие вещества диклофенак натрия
Инструкция по применению Клафен, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Клафен, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Клафен с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.

Рекомендуем посмотреть

Диклофенак гель 50 мг/г по 40 г в тубах
Диклофенак суппозитории рект. по 0.1 г №10 (5х2)
Диклофенак суппозитории по 100 мг №10 (5х2)
Диклофенак таблетки по 0.05 г №30 (10х3)
Диклофенак
суппозитории, таблетки, гель, раствор
9 производителей
Цены в аптеках
Диклофенак-Здоровье ультра гель д/наруж. прим. 50 мг/г по 50 г в тубах
Диклофенак-Здоровье ультра спрей н/к, р-р 40 мг/мл по 30 мл во флак.
Диклофенак-Здоровье ультра гель д/наруж. прим. 50 мг/г по 100 г в тубах
Диклофенак-Здоровье ультра спрей н/к, р-р 40 мг/мл по 50 мл во флак.
Диклофенак-Здоровье ультра
гель, спрей
Здоровье ФК
Цены в аптеках
Диклофенак-Здоровье форте гель д/наруж. прим. 30 мг/г по 50 г в тубах
Диклофенак-Здоровье форте
гель
Здоровье ФК
Цены в аптеках

Просмотренные товары

Клафен гель д/наруж. прим. 1 % по 40 г в тубах
Клафен
гель
Антибиотике С.А., Румыния
Цены в аптеках

Новинки

Беспокоят суставы?
Беспокоят суставы? Живите на полную, потому что движение - это жизнь! Подробней
Вы беременны?
Вы беременны? Цель будущей мамы - родить здорового ребенка! Подробней
Ви разом. Ви кохаєте?
Ви разом. Ви кохаєте? Відчуйте одне одного по справжньому! Подробней
Беспокоит запор?
Беспокоит запор? Эффективно и безопасно даже для детей Подробней
Болить вухо?
Болить вухо? Швидка допомога за 5 хвилин. Подробней
Как предотвратить инфаркт миокарда?
Как предотвратить инфаркт миокарда? ЗДОРОВЬЕ СЕРДЦА В ВАШИХ РУКАХ! Подробней
Top