Клопидогрель таблетки, п/о по 75 мг №10

Цены в аптеках

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: clopidogrel; метил-(+)-(S)-альфа-(о-хлорфеніл)-6,7-дигідротиєно[3,2-c]піридин-5(4Н)-ацетат;

Основні фізико-хімічні властивості

таблетки рожевого кольору, круглої форми, двоопуклі, вкриті оболонкою.

Склад

1 таблетка містить клопідогрелю бісульфату у перерахуванні на клопідогрель – 75 мг;

допоміжні речовини: маніт (Е 421), (Pearlitol SD 200), мікрокристалічна целюлоза (Avicel

PH 112), гідроксипропілцелюлоза низькозаміщена (L-HPC, LH-11), кремнію діоксид колоїдний безводний, поліетиленгліколь 6000, рицинова олія гідрогенізована, опадрай 85 G54240 рожевий (титану діоксид (Е 171), заліза оксид червоний (Е 172)).

Форма випуску

Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група

Антитромботичні засоби. Код АТС В01А С04.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Фармакологічна дія – антиагрегаційна.

Селективно і необоротно блокує зв’язування аденозиндифосфату (АДФ) з рецепторами тромбоцитів, пригнічує їх активацію, зменшує кількість функціонуючих АДФ-рецепторів (без ушкодження), перешкоджає сорбції фібриногену та інгібує агрегацію тромбоцитів.

Селективно інгібує активацію комплексу GP II b/III a під впливом АДФ.

Антиагрегаційний ефект зберігається весь період життя тромбоцитів (7-10 днів). При наявності атеросклеротичного ураження судини перешкоджає розвитку атеротромбозу, незалежно від характеру судинного процесу (цереброваскулярні, кардіоваскулярні або периферичні ураження).

Фармакокінетика. При прийомі внутрішньо швидко всмоктується, характеризується високою біодоступністю. Час досягнення максимальної концентрації становить приблизно 1 год. Є проліками, біотрансформується у печінці з утворенням активного метаболіту (тіолове похідне). Головний метаболіт – карбоксильне похідне, активності не має. Період напіввиведення становить приблизно 8 год. Виводиться із сечею (50 %) і фекаліями (46 %).

Інгібування агрегації починається через 2 год після прийому (40 % інгібування), реєструється при початковій дозі 400 мг. Максимальний ефект (60 % пригнічення агрегації) спостерігається через 4 - 7 днів постійного прийому в дозі 50 - 100 мг/добу.

Показання для застосування

Профілактика ішемічних порушень (інфаркт міокарда,  ішемічний інсульт, тромбоз периферичних артерій) у хворих на атеросклероз, гострий коронарний синдром без елевації сегмента ST.

Спосіб застосування та дози

Внутрішньо по 75 мг 1 раз на добу незалежно від прийому їжі. Лікування слід починати у терміни від декількох днів до 35 днів у хворих після інфаркту міокарда і від 7 днів до 6 міс у хворих після ішемічного інсульту.

У хворих з гострим коронарним синдромом без підйому сегмента ST (нестабільна стенокардія або інфаркт міокарда без зубця Q на ЕКГ) лікування Клопідогрелем починають з одноразової дози 300 мг у першу добу лікування, а потім продовжують дозою 75 мг один раз на добу (з ацетилсаліциловою кислотою). Оскільки застосування більш високих доз ацетилсаліцилової кислоти підвищує ризик кровотечі, не рекомендується перевищувати дозу ацетилсаліцилової кислоти 100 мг. оптимальна тривалість лікування не встановлена. Ефективне застосування схеми – до 12 місяців, а максимальна ефективність спостерігається після 3 місяців терапії.

Побічна дія

З боку центральної нервової системи: головний біль, запаморочення, парестезія, сплутаність свідомості, галюцинації, порушення смакових відчуттів.

З боку шлунково-кишкового тракту: абдомінальний біль, диспепсія, гастрит, діарея, констипація, нудота, блювання, метеоризм, гастроінтестинальна геморагія; рідко – тромбоцитопенічна пурпура.

Можливі нейтропенія, еозинофілія, шкірні висипання, пальпітація, синкопе, астенія, невралгія, парестезія та вертиго.

Протипоказання

Гіперчутливість, активні кровотечі, тяжкі захворювання печінки, виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки. Вагітність і лактація. Дитячий вік до 18 років.

Передозування

Симптоми: подовження часу кровотечі з подальшими ускладненнями, пригнічений стан, утруднене дихання, гастроінтестинальна геморагія.

Лікування: гемодіаліз, можливе переливання тромбоцитарної маси.

Особливості застосування

У хворих на гострий інфаркт міокарда з підйомом сегмента ST лікування Клопідогрелем не слід починати протягом перших декількох днів після інфаркту.

Через відсутність даних не рекомендується застосування Клопідогрелю при гострій стадії ішемічного інсульту (менше 7 днів).

При появі кровотечі при лікуванні препаратом необхідно негайно зробити аналіз крові (визначення вмісту клітин крові). Як і інші антитромботичні препарати, Клопідогрель слід застосовувати з обережністю при лікуванні хворих з підвищеним ризиком кровотеч унаслідок травм, хірургічних втручань або інших патологічних станів, а також у разі комбінованого застосування Клопідогрелю з ацетилсаліциловою кислотою, не стероїдними протизапальними препаратами, гепарином, інгібіторами глікопротеїну IIb/IIIa або тромболітиками. Спостерігалися тяжкі випадки кровотеч у хворих, які приймали клопідогрель одночасно з ацетилсаліциловою кислотою або з ацетилсаліциловою кислотою та гепарином.

У випадку хірургічних втручань, якщо антиагрегантна дія небажана, курс лікування Клопідогрелем слід припинити за 7 днів до операції.

Необхідний ретельний контроль стану хворих щодо виявлення ознак кровотеч, включаючи приховані кровотечі, особливо протягом перших тижнів лікування та/або після інвазивних кардіальних процедур або хірургічного втручання.

Клопідогрель подовжує час кровотечі та повинен застосовуватися з обережністю при лікуванні хворих з ризиком кровотеч (особливо шлунково-кишкових та внутрішньоочних).

Хворих слід попередити про те, що припинення кровотечі, яка виникає на фоні застосування Клопідогрелю (одного або в комбінації з ацетилсаліциловою кислотою), потребує більшого часу. Хворі повинні повідомляти лікарю про кожний випадок незвичайної (з погляду місця та/або тривалості) кровотечі. Хворі повинні інформувати лікаря і стоматолога про прийом препарату перед оперативним втручанням або якщо лікар призначає новий для пацієнта лікарський засіб.

Обмежений терапевтичний досвід щодо застосування Клопідогрелю хворими з порушеною функцією нирок. Тому таким хворим препарат слід призначати з обережністю.

Клопідогрель слід призначати з обережністю хворим з помірними порушеннями функції печінки, 

в яких можливо виникнення геморагічного діатезу. Досвід застосування препарату для лікування таких пацієнтів обмежений.

Безпека та ефективність застосування препарату у дітей не встановлені.

Вплив на здатність керувати автомобілем і виконувати роботи, які потребують підвищеної уваги. Ніяких ознак погіршання здатності керувати автомобілем або зниження психічної працездатності після прийму Клопідогрелю виявлено не було.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Одночасне застосування Клопідогрелю з варфррином, напроксеном не рекомендується, оскільки така комбінація може посилювати ризик та інтенсивність кровотечі.

Потенціює дію ацетилсаліцилової кислоти на агрегацію тромбоцитів, індуковану колагеном.

Одночасне застосування гепарину не змінює блокуючої дії Клопідогрелю на агрегацію тромбоцитів. Оскільки можлива фармакодинамічна взаємодія між Клопідогрелем і гепарином, що призводить до підвищення ризику кровотечі, одночасне застосування цих препаратів потребує обережності.

Одночасне застосування Клопідогрелю з іншими тромболітиками потребує обережності, оскільки безпека їх спільного застосування ще не встановлена.

Необхідна обережність при комбінованому застосуванні нестероїдних протизапальних препаратів і Клопідогрелю.

Клінічко значущої фармакодинамічної взаємодії при застосуванні Клопідогрелю одночасно з атенололом і ніфедипіном або з обома препаратами виявлено не було. Фармакодинамічна активність Клопідогрелю залишилася практично незміненою при одночасному застосуванні з фенобарбіталом, циметидином або естрогенами.

Фармакокінетичні властивості дигостину або теофіліну не змінюється при одночасному застосуванні з Клопідогрелем. Антацидні засоби не змінювали показників абсорбції Клопідогрелю.

клопідогрель може блокувати активність одного з ензимів цитохрому Р450 (CYP 2C9), що може призводити до підвищення рівня в плазмі таких лікарських засобів, як фенітоїн і толбутамід, нестероїдних протизапальних препаратів, які метаболізуються за допомогою цитохрому Р450 (CYP 2C9). Незважаючи на це, під час клінічних досліджень CAPRIE ффенітоїн і толбутамід безпечно застосовувались одночасно з Клопідогрелем.

Умови та термін зберігання

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С. Термін придатності – 2 роки.

Умови відпуску

За рецептом.

Упаковка

По 10 таблеток у блістері. По 1 або по 3 блістери у картонній пачці.

Виробник

ПАТ «Хімфармзавод «Червона зірка».

Адреса

Україна, 61010, м. Харків, вул. Гордієнківська, 1.

Тел./факс: (057) 733-10-96, 733-07-04.

 
Дата последнего обновления: 01.01.2014

Характеристики

Программа "Доступные лекарства" участвует в программе "Доступные лекарства"
Форма выпуска таблетки
Условия отпуска по рецепту
Категория Для разжижения крови
Регистрация закончилась
АТХ-классификация B01AC04 - Клопидогрел
МНН Клопидогрель
Действующие вещества клопидогрель
Производитель Красная звезда, ХФЗ, ПАО, г.Харьков, Украина
Инструкция по применению Клопидогрель, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Клопидогрель, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Клопидогрель с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.

Просмотренные товары

Клопидогрель таблетки, п/о по 75 мг №10
Клопидогрель таблетки, п/о по 75 мг №30 (10х3)
Клопидогрель таблетки, п/о по 75 мг №20 (10х2)
Клопидогрель таблетки, п/о по 75 мг №30 (10х3)
Клопидогрель
таблетки
4 производителя
Цены в аптеках

Новинки реклама

Осенний авитаминоз?
Осенний авитаминоз? Жизненно необходимые компоненты для будущей мамы и малыша Подробней
Беспокоят суставы?
Беспокоят суставы? Комплексная поддержка суставов! Подробней
Я беременна, что дальше?
Я беременна, что дальше? . Подробней
Запор?
Запор? Устрани не симптомы, а причину Подробней
Как предотвратить инфаркт миокарда?
Как предотвратить инфаркт миокарда? ЗДОРОВЬЕ СЕРДЦА В ВАШИХ РУКАХ! Подробней
Мечтаешь выглядеть на миллион?
Мечтаешь выглядеть на миллион? Поддержи красоту волос, кожи и ногтей Подробней
Top