Новинки

Гуна-Бовел устраняет не симптомы, а причину запоров Подробней
Постоянная усталость и истощение? Быстрая витаминная помощь! Подробней
Свежие овощи, фрукты, диарея? Датский пробиотик Оптилакт! Подробней
Высокий уровень холестерина? Липогрейд - позаботься о себе заранее! Подробней
Беспокоит ЗАПОР? Избавьтесь от проблемы за 5-20 минут! Подробней
Скрыть рекламу

Колпотрофин инструкция и цена в аптеках

Цены в аптеках

Колпотрофин - инструкция по применению

Колпотрофин капсулы вагин. мягк. по 10 мг №10 (10х1)
Перевести на русский язык:
Перевести

Склад

діюча речовина: проместрин;

1 капсула містить проместрину 10 мг;

допоміжні речовини: натрію метилпарабен (Е 219), натрію пропілпарабен (Е 217), парафін білий м'який, поліізобутен пергідрогенізований, сорбітансесквіолеат, кремнію діоксид колоїдний безводний, вода очищена, желатин, гліцерин, диметикон.

Лікарська форма

Капсули вагінальні м'які.

Основні фізико-хімічні властивості: овальні м'які капсули блідо-жовтого кольору.

Фармакотерапевтична група

Прості препарати природних і напівсинтетичних естрогенів. Код АТХ G03C A09.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Проместрин – синтетичний естрогеноподібний засіб, призначений для місцевого застосування, що чинить місцеву естрогенну дію на слизову оболонку нижніх відділів урогенітального тракту, відновлює їх трофіку. При внутрішньовагінальному введенні не чинить системної дії, тому не впливає на ендометрій, молочні залози та гіпофіз.

Проместрин виявляє місцевий естрогенний вплив на слизову оболонку піхви: сприяє проліферації піхвового епітелію.

Фармакокінетика.

При внутрішньовагінальному застосуванні капсула взаємодіє з вагінальним секретом, розщеплюється і її компоненти вивільняються. Проместрин не кумулюється у тканинах, всмоктується менше 1 % проместрину, період його напіввиведення становить 24 години. При інтравагінальному введенні проместрин не чинить резорбтивної дії, системні гормональні ефекти відсутні.

Показання

Вагінальна атрофія, обумовлена дефіцитом естрогенів. Затримка загоєння піхви, шийки матки та вульви після пологів, хірургічного втручання, фізіотерапії.

Протипоказання

Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату.

Діагностовані або підозрювані естрогензалежні пухлини (наприклад, рак грудей або ендометрія).

Нелікована гіперплазія ендометрія.

Генітальна кровотеча нез’ясованої етіології.

Венозна тромбоемболія, у тому числі в анамнезі (тромбоз глибоких вен, емболія легеневої артерії).

Діагностовані тромбофілічні порушення (наприклад, дефіцит антитромбіну ІІІ, дефіцит протеїну С, дефіцит протеїну S, див. розділ «Особливості застосування»).

Артеріальна тромбоемболія, у тому числі в анамнезі (наприклад, стенокардія, інфаркт міокарда).

Тяжкі захворювання печінки, в тому числі в анамнезі, поки показники функції печінки не повернуться в межі норми.

Порфірія.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Оскільки при вагінальному застосуванні проместрин всмоктується мінімально, то клінічно значущої взаємодії з іншими лікарськими засобами не очікується.

Колпотрофін може інактивувати дію будь-яких сперміцидних засобів, тому їх одночасне застосування не рекомендоване.

Препарат не слід застосовувати під час використання латексного презерватива, оскільки маслянисті речовини і лубриканти, що містять мінеральні масла, знижують його міцність і збільшують імовірність розриву.

Особливості застосування

Під час лікування слід перебувати під наглядом лікаря.

При виникненні метрорагії необхідно визначити причину та провести підтримуюче лікування.

Не дивлячись на маслянистість, рідина, що міститься у капсулах, є емульсією і легко змивається водою.

Якщо не призначено лікарем інакше, щоденне вагінальне промивання не є обов'язковим, достатнім є зовнішнє підмивання водою з милом.

У деяких випадках може бути доцільним застосування гігієнічних серветок.

При лікуванні постменопаузних симптомів терапія із місцевим застосуванням естрогену показана лише у випадках, коли ці симптоми негативно впливають на якість життя. У кожному разі необхідно ретельно оцінювати співвідношення користь/ризик, принаймні один раз на рік. Терапію рекомендовано продовжувати лише в тому випадку, коли очікувана користь від лікування перевищує можливі ризики.

Медичне обстеження

Перед початком або відновленням терапії із місцевим застосуванням естрогену слід докладно вивчити анамнез пацієнтки та її родини. При цьому, разом з результатами обстеження (в т.ч. огляду молочних залоз, тазових органів), слід брати до уваги протипоказання і наявні фактори ризику. Протягом лікування жінці рекомендується проходити періодичні медичні обстеження і огляди, частота і характер яких індивідуальні. Жінку необхідно попередити про необхідність повідомляти лікарю про будь-які зміни в молочних залозах (див. розділ «Рак молочних залоз»). Медичні обстеження, в тому числі мамографію, слід проводити відповідно до сучасних діагностичних підходів та індивідуальних клінічних потреб пацієнтки.

Стани, які вимагають спостереження

При наявності будь-якого із нижченаведених станів, у тому числі в анамнезі, та/або при погіршенні протягом періоду вагітності або попереднього гормонального лікування за пацієнткою необхідно уважно спостерігати. Слід брати до уваги, що такі стани можуть з’являтись або погіршуватись протягом лікування проместрином:

 • Лейоміома (фіброми матки) або ендометріоз.
 • Фактори ризику виникнення тромбоемболічних розладів (див. нижче).
 • Фактори ризику виникнення естрогензалежних пухлин, наприклад рак молочної залози у близьких родичів.
 • Артеріальна гіпертензія.
 • Порушення функції печінки (наприклад, аденома печінки).
 • Цукровий діабет із судинними порушеннями або без таких.
 • Жовчнокам’яна хвороба.
 • Мігрень або головний біль (сильний).
 • Системний червоний вовчак.
 • Гіперплазія ендометрія в анамнезі (див. нижче).
 • Епілепсія.
 • Астма.
 • Отосклероз.

Системне всмоктування проместрину при місцевому вагінальному застосуванні є мінімальним. Таким чином, поява або погіршення перелічених вище станів менш імовірні, аніж протягом системного лікування естрогенами.

Причини негайного припинення лікування

Лікування необхідно припинити у разі виявлення одного з протипоказань або при виникненні таких станів:

 • Жовтяниця або погіршення функції печінки.
 • Значне підвищення артеріального тиску.
 • Нові випадки мігрені.
 • Вагітність.

Проместрин застосовується місцево, його системне всмоктування при місцевому вагінальному застосуванні є мінімальним. Таким чином, поява або погіршення перелічених вище станів менш імовірні, аніж протягом системного лікування естрогенами.

Гіперплазія ендометрія та карцинома

Ризик виникнення гіперплазії ендометрія та карциноми при пероральній монотерапії естрогеном, залежить як від тривалості лікування, так і від дози естрогену. Вагінальне лікування проместрином не пов’язується з підвищенням ризику виникнення гіперплазії ендометрія чи раку матки. Однак при необхідності продовжити лікування рекомендується проходити періодичні огляди, приділяючи особливу увагу будь-яким симптомам, які вказують на гіперплазію або злоякісні новоутворення ендометрія.

При появі вагінальної кровотечі або кровомазання протягом лікування, незалежно від тривалості, необхідно дослідити його причину. Це можливо зробити за допомогою біопсії ендометрія задля виключення ймовірності злоякісних новоутворень. У разі виникнення вагінальної кровотечі або кровомазання під час лікування проместрином пацієнтці слід звернутися до лікаря.

Естрогенна стимуляція може призвести до злоякісних або передзлоякісних трансформацій у вогнищах залишкового ендометріозу. Рекомендується проводити ретельний контроль при застосуванні цього лікарського засобу у жінок, які пройшли гістеректомію, спричинену ендометріозом, якщо діагностовано залишковий ендометріоз.

Рак молочної залози, матки та яєчників

Системне лікування естрогенами підвищує ризик виникнення певних видів раку, насамперед раку матки, яєчників та молочної залози. У випадку проместрину, системне всмоктування якого при місцевому вагінальному застосуванні є мінімальним, підвищення ризику виникнення раку не очікується.

Венозна тромбоемболія, інсульт та захворювання коронарних артерій

Замісна гормональна терапія із застосуванням лікарських засобів системної дії пов’язана з високим ризиком виникнення венозної тромбоемболії, інсульту та захворювань коронарних артерій. У разі застосування проместрину, системне всмоктування якого при місцевому вагінальному застосуванні є мінімальним, не очікується підвищення ризику таких захворювань.

Загальновизнані фактори ризику виникнення венозної тромбоемболії включають застосування системних естрогенів, похилий вік, великі оперативні втручання, тривалу нерухомість, тяжке ожиріння (ІМТ > 30 кг/м2), вагітність/післяпологовий період, системний червоний вовчак та рак. Не існує єдиної думки щодо можливої ролі варикозного розширення вен при виникненні венозної тромбоемболії.

Інші ситуації

Естрогени системної дії можуть спричиняти затримку рідини або збільшення рівня тригліцеридів у плазмі крові, що призводить до панкреатиту. Таким чином, за пацієнтами з серцевою та нирковою дисфункцією або з гіпергліцеридемією в анамнезі необхідно ретельно спостерігати протягом перших тижнів лікування. Не очікується, що проместрин, системне всмоктування якого при місцевому вагінальному застосуванні є мінімальним, чинитиме системний вплив.

Естрогени системної дії збільшують рівень тироксинзв’язувального глобуліну (ТЗГ), що призводить до збільшення загальної циркуляції гормону щитовидної залози. Концентрація вільних T4 та T3 залишається незмінною. Інші зв’язувальні протеїни можуть мати підвищений рівень в сироватці крові, а саме кортикостероїдзв’язувальний глобулін (КЗГ), глобулін, що зв'язує статеві гормони (ГЗСГ), що призводить до збільшення кількості циркулюючих кортикостероїдів та статевих стероїдів. Концентрація активного вільного або біологічного гормону залишається незмінною. Рівень інших протеїнів плазми може підвищитися (субстрат реніну/ангіотензину, альфа-І-антитрипсин, церулоплазмін). Системне всмоктування проместрину при місцевому вагінальному застосуванні є мінімальним, тому вплив на зв’язування протеїнів плазми крові не прогнозується.

Препарат містить натрію метилпарабен (Е 219) та натрію пропілпарабен (Е 217). Може спричинити алергічні реакції (іноді відстрочені).

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Колпотрофін не показаний для застосування у період вагітності. Якщо під час застосування проместрину настає вагітність, лікування необхідно негайно припинити.

Результати більшості епідеміологічних досліджень, проведених останнім часом, щодо неминучого впливу естрогенів на плід, не містять даних про їх тератогенний або фетотоксичний вплив.

Проместрин не рекомендовано застосовувати у період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не впливає.

Спосіб застосування та дози

По 1 капсулі (попередньо зволоженій) вводити глибоко у піхву протягом 20 днів. У разі необхідності лікування може бути продовжено (менопауза, кастрація, застосування естроген-прогестинвмісних контрацептивів).

Діти. Не застосовувати.

Передозування

З огляду на шлях введення та низьку резорбцію проместрину, системне передозування є малоймовірним.

Однак передозування може супроводжуватися посиленням місцевих побічних реакцій (подразнення, свербіж, печіння) в ділянці вульви.

Побічні реакції

З боку шкіри та підшкірної клітковини

Дуже рідко: місцеві реакції, включаючи подразнення, свербіж, печіння.

З боку імунної системи

Дуже рідко: алергічні реакції.

Після застосування естрогенвмісних препаратів спостерігалися інші побічні реакції. Оцінка ризиків проводилась на основі системного впливу. Невідомо, чи стосуються ці дані засобів для місцевого застосування:

 • естрогензалежні доброякісні та злоякісні новоутворення, наприклад, рак ендометрія та рак молочної залози;
 • глибока венозна тромбоемболія нижніх кінцівок або венозний тромбоз органів малого таза та легенева емболія (частіше у пацієнтів, які отримують замісну гормональну терапію, ніж у пацієнтів, які не застосовують гормони);
 • інфаркт міокарда та інсульт;
 • хвороба жовчного міхура;
 • порушення з боку шкіри та підшкірних тканин: хлоазма, багатоформна еритема, вузлувата еритема, судинна пурпура;
 • деменція.

Термін придатності

5 років.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °С в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 капсул у блістері, по 1 блістеру в картонній коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

Тева Фармасьютикалз Юероп Б.В.

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності

Вул. Свенсвег 5, 2031 GA Харлем, Нідерланди.

Дозировка Колпотрофин капсулы вагин. мягк. по 10 мг №10 (10х1)
Производитель Капсужель Плоэрмель/Лафаль Эндюстри для "Тева Украина, ООО", Франция/Украина
МНН Promestriene
Фарм. группа Прості препарати природних і напівсинтетичних естрогенів.
Регистрация № UA/3481/03/01 от 01.10.2015. Приказ № 636 от 01.10.2015
Код АТХ

Найдено 1317 аптек

Львов, ул.Стрыйская 107
  (0800) 30-20-XX
Колпотрофін капс піхв. 10 мг н 10
50255
Львов, пл.Соборная 1
  (0800) 30-20-XX
Колпотрофін капс піхв. 10 мг н 10
53475
Колпотрофін крем піхв. 1% туба 15 г н 1
58995
Найдено 1317 аптек Все аптеки

и 3 аптеки с доставкой

zdorovaapteka.ua
  (067) 333-03-XX
Бесплатная доставка по Украине "Новой почтой"
Колпотрофин капс.ваг.10мг №10
ЛАБОРАТОРИЯ ТЕРАМЕКС МОНАКО
51375
Колпотрофин крем вагин.1% 15г
ЛАБОРАТОРИЯ ТЕРАМЕКС МОНАКО
58600
www.laskavaapteka.ua
  38(050)669-08-XX
Доставка по Украине "Новой почтой"
receptika.ua
  (0800) 30-23-XX
Доставка по Украине "Новой почтой"
Колпотрофин капсулы вагинальные № 10
Teva Pharmaceuticals Europe (Нидерланды)
44405
Колпотрофин крем вагинальный 1% 15г
Teva Pharmaceuticals Europe (Нидерланды)
51675
Top