Креончик гранулы гастрорезист. 60.12 мг/100 мг по 20 г в бутыл.

Цены в аптеках

Склад

діюча речовина: панкреатин;

1 доза (100 мг) містить 60,12 мг панкреатину в гастрорезистентних гранулах (мінімікросферах), які мають ферментативну активність: ліпази 5000 од. ЄФ, амілази 3600 од. ЄФ, протеази 200 од. ЄФ;

допоміжні речовини: макрогол 4000, гіпромелози фталат, спирт цетиловий, триетилцитрат, диметикон 1000.

Лікарська форма

Гастрорезистентні гранули.

Основні фізико-хімічні властивості: коричнюваті гранули.

Фармакотерапевтична група

Препарати, що поліпшують травлення, включаючи ферменти. Поліферментні препарати. Код АТХ А09А А02.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

КРЕОН®ЧИК містить порошок підшлункової залози свинячого походження у формі вкритих кишковорозчинною оболонкою гранул.

Порошок підшлункової залози містить екскреторні ферменти підшлункової залози: ліпазу, альфа-амілазу, трипсин, хімотрипсин та інші ферменти. Також порошок підшлункової залози містить інші складові, які не мають ферментативної активності. Ті складові, які не абсорбуються, розщеплюються та денатуруються травними соками або бактеріально.

Травна здатність зумовлена активністю ферментів та галеновою формою. Ключовими є ферментативна активність ліпази та вміст трипсину, в той час як амілолітична активність має значення лише при лікуванні муковісцидозу, оскільки навіть при хронічному панкреатиті розщеплення полісахаридів їжі триває безперешкодно.

Панкреатична ліпаза розщеплює жирні кислоти в положеннях 1 і 3 молекули триацилгліцериду. Вивільнені таким чином жирні кислоти та 2-моногліцериди швидко всмоктуються, головним чином у верхніх відділах тонкого кишечнику за допомогою жовчних кислот. Панкреатична ліпаза тваринного походження нестійка до дії кислот так само, як і ліпаза людини, отже, її ліполітична активність прогресивно необоротно інактивується при pH < 4.

Трипсин активізується шляхом автокаталізації з трипсиногену або за допомогою ентерокінази тонкого кишечнику та, як ендопептидаза, розщеплює пептидні сполуки, до яких входять лізин і аргінін. За даними нещодавніх досліджень, трипсин вважається інгібітором зворотного зв’язку стимульованої секреції підшлункової залози, викликаної активним трипсином у верхніх відділах тонкого кишечнику. У ряді досліджень знеболювальний ефект препаратів порошку підшлункової залози пов’язують з цією активністю.

Альфа-амілаза дуже швидко як ендоамілаза розщеплює полісахариди, що містять глюкозу, так що її активності достатньо навіть у разі значно зниженої секреторної активності підшлункової залози внаслідок хвороби.

Галеновий принцип препарату гарантує оптимальне використання ферментативної активності порошку підшлункової залози для процесу травлення їжі.

Гастрорезистентні гранули, що містять суміш усіх ферментів підшлункової залози, є формою з мультидозовим принципом, розробленим для забезпечення ретельного змішування гранул із хімусом таким чином, що вони виходять зі шлунка разом із хімусом у дванадцятипалу кишку, і після їх вивільнення відбувається належне розповсюдження ферментів у хімусі.

Як тільки гранули проникають у тонкий кишечник, захисна плівка швидко розчиняється (при pH > 5,5) та вивільняє ферменти. Далі розщеплення хімусу відбувається точно так, як і при фізіологічному процесі травлення, оскільки розщеплення та всмоктування поживних речовин є процесом, обмеженим у просторі і часі. Продукти травлення або всмоктуються безпосередньо, або в подальшому гідролізуються під впливом кишкових ферментів.

Завдяки галеновій формі препарату не відбувається зниження активності через сильнокисле pH-середовище у шлунку. Доступність ферментів залежить від рівня pH.

Клінічна ефективність.

Загалом було проведено 30 досліджень клінічної ефективності препарату. При цьому 10 із них були плацебо-контрольованими дослідженнями, які проводилися за участю пацієнтів із муковісцидозом, хронічним панкреатитом або пацієнтів у післяопераційному стані.

В усіх рандомізованих плацебо-контрольованих дослідженнях ефективності заздалегідь визначеною первинною метою було доведення більшої ефективності препарату КРЕОН®ЧИК порівняно з плацебо за первинним показником ефективності – коефіцієнтом всмоктування жиру (КВЖ). Коефіцієнт всмоктування жиру визначає відсотковий вміст жиру, який всмоктався в організм, відносно загального споживання жиру.

У плацебо-контрольованих дослідженнях за участю пацієнтів з екзокринною недостатністю підшлункової залози середнє значення КВЖ було вищим у пацієнтів, які приймали препарат (83 %), порівняно з групою плацебо (62,6 %).

У ході всіх досліджень незалежно від їх дизайну середні значення КВЖ у кінці періоду лікування препаратом були подібними до середніх значень КВЖ у ході плацебо-контрольованих досліджень.

Лікування препаратом КРЕОН®ЧИК значно зменшує симптоми, спричинені порушенням екзокринної функції підшлункової залози, включаючи консистенцію випорожнень, абдомінальний біль, метеоризм та частоту випорожнень, незалежно від первинного захворювання.

Діти.

Ефективність препарату була продемонстрована у 288 пацієнтів від новонароджених дітей до дорослих, хворих на муковісцидоз. У ході всіх досліджень середні значення КВЖ на кінець періоду лікування препаратом перевищували 80 % незалежно від вікової групи.

Фармакокінетика.

Дослідження на тваринах не виявили ознак всмоктування ферментів у незміненому вигляді, і тому класичних фармакокінетичних досліджень не проводили. Ферменти підшлункової залози не повинні всмоктуватись для досягнення свого ефекту. Навпаки, їхня повна терапевтична дія проявляється у просвіті кишкового тракту. Більше того, як білки ферменти підшлункової залози в основному перетравлюються шляхом автолізу або протеолізу, проходячи через шлунково-кишковий тракт, перш ніж абсорбуватися у вигляді пептидів та амінокислот.

Показання

Порушення екзокринної функції підшлункової залози, що супроводжуються порушенням травлення.

Підтримка недостатньої функції підшлункової залози у хворих на муковісцидоз.

Протипоказання

Препарат не слід застосовувати при доведеній гіперчутливості до свинини (алергії на свинину) або до будь-якого іншого компонента препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Досліджень взаємодії не проводили.

Особливості застосування

У хворих на муковісцидоз, які приймали високі дози препаратів панкреатину, повідомлялося про звуження ілеоцекального відділу кишечнику і товстої кишки (фіброзуюча колонопатія).

Як запобіжний захід рекомендовано у разі появи незвичних абдомінальних симптомів або змін у клінічній картині звернутися за медичною консультацією, щоб виключити можливість фіброзуючої колонопатії. Особливо це стосується пацієнтів, які приймають більше 10000 од. ЄФ ліпази на 1 кг маси тіла на добу.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Немає достатніх даних щодо застосування препарату вагітним жінкам. Щодо впливу на перебіг вагітності, ембріональний/фетальний розвиток, пологи або постнатальний розвиток немає достатніх даних, отриманих з досліджень на тваринах. Таким чином можливий ризик для людини невідомий. Тому препарат не слід застосовувати у період вагітності або годування груддю, окрім випадків крайньої необхідності.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Вплив препарату КРЕОН®ЧИК на здатність керувати транспортними засобами та працювати з іншими механізмами незначний або відсутній.

Спосіб застосування та дози

Дозування

Дозування препарату базується на індивідуальних потребах хворого і залежить від ступеня тяжкості підшлункової недостатності та складу їжі.

Кількість препарату відмірюється мірною ложкою, яка додається у коробці. 100 мг гастро-резистентних гранул відповідає 5000 одиниць ліпази (1 мірній ложці).

Дозування для дітей

Як правило, доза для новонародженого становить 100 мг гастрорезистентних гранул, що відповідає 5000 одиниць ліпази (1 мірній ложці) на прийом.

Для дітей віком до 4 років доза розраховується відповідно до маси тіла та починається з 1000 од. ЄФ ліпази/кг маси тіла/прийом. Для дітей віком від 4 років дозування починається з 500 од. ЄФ ліпази/кг маси тіла/прийом. 

Дозування для підлітків та дорослих

Дозування препарату слід підбирати для кожного пацієнта індивідуально, залежно від ступеня порушення травлення та вмісту жиру в їжі. Як правило, рекомендується застосовувати дозу від 20000 до 80000 од. ЄФ ліпази на 1 прийом їжі, що відповідає 4–16 мірним ложкам препарату. Необхідна доза може бути значно вищою залежно від тяжкості порушення травлення.

Максимальна рекомендована добова доза

Особливо для пацієнтів, хворих на муковісцидоз, враховуючи кількість та склад їжі, доза не повинна перевищувати дозу ферментів, необхідну для достатнього всмоктування жирів. Дозу слід підвищувати лише під наглядом лікаря, та підвищення дози повинно бути спрямоване на полегшення симптомів (наприклад стеатореї, болю в животі).

Не слід перевищувати добову дозу ліпази 15000–20000 од. ЄФ на 1 кілограм маси тіла або 4000 од. ЄФ ліпази на 1 грам спожитого жиру.

Спосіб застосування

Препарат є спеціальною лікарською формою з дуже маленьким розміром гранул, що підходить для застосування маленьким дітям та дітям, які не можуть проковтнути капсули.

КРЕОН®ЧИК дає можливість підібрати індивідуальну дозу у разі, коли для лікування дітей потрібні низькі дози ліпази.

Гранули можна додавати до невеликих кількостей м’якої їжі з кислою реакцією середовища (рН<5,5), що не вимагає розжовування (наприклад, яблучне пюре), або до рідини з кислою реакцією середовища (рН<5,5).

Альтернативно гранули можна змішати з невеликою кількістю молока у ложці для годування та дати проковтнути дитині негайно. Гранули не слід додавати до пляшечки з дитячим харчуванням.

Будь-яку суміш препарату з їжею або рідиною слід негайно проковтнути та не слід зберігати. Гранули слід проковтнути не розжовуючи та не залишаючи їх у ротовій порожнині. Подрібнення або розжовування гранул, або змішування їх з їжею або рідиною з pH>5,5 може зруйнувати гастрорезистентну оболонку гранул. Це може призвести до передчасного вивільнення ферментів у ротовій порожнині, а також до зниження ефективності препарату та подразнення слизових оболонок.

Рекомендується прополоскати залишки препарату в ротовій порожнині рідиною.

Гастрорезистентні гранули можна також вводити за допомогою шлункового зонда.

Діти.

КРЕОН®ЧИК можна застосовувати дітям.

Передозування

Повідомлялося, що прийом надзвичайно високих доз панкреатину, в тому числі хворими на муковісцидоз, може супроводжуватися підвищенням рівня сечової кислоти у сироватці крові та сечі.

Побічні реакції

У ході клінічних досліджень вплив препарату КРЕОН®ЧИК вивчали більш ніж у 900 пацієнтів. Найчастіше повідомлялося про розлади шлунково-кишкового тракту, переважно від легкого до помірного ступеня тяжкості.

Побічні реакції, що спостерігалися протягом клінічних досліджень, та їх частота представлені далі.

Оцінка частоти побічних реакцій відбувається за такою класифікацією:

дуже часто (≥ 1/10),

часто (≥ 1/100 до <1/10),

нечасто (≥ 1/1000 до < 1/100),

рідко (≥ 1/10000 до < 1/1000),

дуже рідко (< 1/10000),

частота невідома (неможливо визначити частоту за наявними даними).

З боку шлунково-кишкового тракту: дуже часто — біль у животі; часто — нудота, блювання, запор, діарея, відчуття здуття живота; частота невідома — звуження ілеоцекального відділу кишечнику і товстої кишки (фіброзуюча колонопатія).

З боку шкіри і підшкірної клітковини: нечасто — висипання; частота невідома — свербіж, кропив’янка.

З боку імунної системи: частота невідома — гіперчутливість (анафілактичні реакції).

Повідомлялося про звуження ілеоцекального відділу кишечнику і товстої кишки (фіброзуюча колонопатія) у хворих на муковісцидоз, які приймали високі дози препаратів панкреатину (див. розділ «Особливості застосування»).

Алергічні реакції, що проявлялися з боку шкіри, але не тільки, були виявлені як побічні реакції протягом постреєстраційного застосування.

Діти

Специфічних побічних реакцій у дітей встановлено не було. Частота, тип та тяжкість побічних реакцій у дітей, хворих на муковісцидоз, були подібними до таких у дорослих.

Термін придатності

3 роки. Термін придатності після першого розкриття — 3 місяці.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °С у щільно закритій упаковці. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 20 г гастрорезистентних гранул у скляній пляшці. 1 пляшка з мірною ложкою у картонній коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

Абботт Лабораторіз ГмбХ, Німеччина/Abbott Laboratories GmbH, Germany.

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності

Абботт Лабораторіз, Плант Нойштадт, Юстус-фон-Лібіг-Штр. 33, 31535 Нойштадт а. Рбге., Німеччина/Abbott Laboratories, Plant Neustadt, Justus-von-Liebig-Str. 33, 31535 Neustadt a. Rbge., Germany.

Дата последнего обновления: 21.04.2019

Характеристики

Программа "Доступные лекарства" не участвует
Форма выпуска гранулы
Условия отпуска без рецепта
Категория Для улучшения пищеварения
Регистрация UA/15046/01/01 от 22.02.2019 (приказ 464 (2))
АТХ-классификация A09AA02 - Панкреатин
МНН Панкреатин (липаза, протеаза и т.д.), мультиэнзимы
Фармгруппа Препарати, що поліпшують травлення, включаючи ферменти. Поліферментні препарати.
Действующие вещества липаза, амилаза, протеаза
Производитель Абботт Лабораториз ГмбХ, Германия
Инструкция по применению Креончик, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Креончик, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Креончик с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.

Рекомендуем посмотреть

Мезим форте 10000 таблетки киш./раств. №20 (10х2)
Мезим форте 10000 таблетки киш./раств. №10
Мезим форте 10000
таблетки
Берлин-Хеми
Цены в аптеках
Мезим форте 20000 таблетки киш./раств. №50 (10х5)
Мезим форте 20000 таблетки киш./раств. №20 (10х2)
Мезим форте 20000
таблетки
Берлин-Хеми АГ (Менарини Групп), Германия
Цены в аптеках
Панкреатин форте таблетки, п/о, киш./раств. №50 (10х5)
Панкреатин форте таблетки, п/о, киш./раств. №20 (10х2)
Панкреатин форте
таблетки
Витамині, ПАО
Цены в аптеках

Просмотренные товары

Креончик гранулы гастрорезист. 60.12 мг/100 мг по 20 г в бутыл.
Креончик
гранулы
Абботт Лабораториз ГмбХ, Германия
Цены в аптеках

Новинки

Как предотвратить инфаркт миокарда?
Как предотвратить инфаркт миокарда? ЗДОРОВЬЕ СЕРДЦА В ВАШИХ РУКАХ! Подробней
Плохо спишь и нервничаешь?
Плохо спишь и нервничаешь? Живи без стресса! Подробней
Нервные клетки восстанавливаются!
Нервные клетки восстанавливаются! Помни о главном! Подробней
Простуда?
Простуда? Как выздороветь быстрее? Подробней
Беспокоят суставы?
Беспокоят суставы? Комплексная поддержка суставов! Подробней
Вы беременны?
Вы беременны? Цель будущей мамы - родить здорового ребенка! Подробней
Top