Новинки

Гомеовокс — Ваше право голоса! Подробней
Тяжесть в желудке? Дискомфорт? Вздутие? Подробней
Втомились ніжки - для Вас є знижки! Подробней
Срочное предупреждение беременности после полового акта Подробней
Скрыть рекламу

Лактоксил инструкция и цена в аптеках

Цены в аптеках

Лактоксил - инструкция по применению

Перевести на русский язык:
Перевести

Склад

діючі речовини: 100 мл розчину містять ксиліту 7,5 г, натрію лактату 1,05 г, натрію хлориду 0,288 г, кальцію хлориду 0,01 г, калію хлориду 0,03 г, магнію хлориду 0,01 г;

допоміжна речовина: вода для ін’єкцій.

Лікарська форма

Розчин для інфузій.

Фармакотерапевтична група

Додаткові розчини для внутрішньовенного введення. Електроліти у комбінації з іншими препаратами. Код АТС В05Х АЗ1.

Показання

Для поліпшення капілярного кровотоку з метою профілактики та лікування травматичного, операційного, гемолітичного, токсичного і опікового шоку, при гострій крововтраті, опіковій хворобі; інфекційних захворюваннях, що супроводжуються інтоксикацією, при загостренні хронічного гепатиту; сепсисі; для передопераційної підготовки та в післяопераційний період; для поліпшення артеріального і венозного кровообігу; для корекції кислотно-основного стану; для часткового покриття потреби у вуглеводах, при порушеннях утилізації глюкози; як засіб для покриття потреби організму в калоріях у рамках парціального та повноцінного парентерального живлення.

Протипоказання

Індивідуальна підвищена чутливість до компонентів препарату. Лактоксил® не застосовують при алкалозі, а також у випадках, коли протипоказано вливання великих об’ємів рідини (крововилив у мозок, тромбоемболія, серцево-судинна декомпенсація, артеріальна гіпертензія III ст., термінальна ниркова недостатність), зневоднення.

Спосіб застосування та дози

Лактоксил® вводять дорослим внутрішньовенно краплинно зі швидкістю 40-60 крапель за хвилину. При необхідності допускається струминне введення препарату після проведення проби шляхом краплинного введення зі швидкістю 30 крапель за хвилину. Після введення 15 крапель введення препарату припиняють, а через 3 хв, у разі відсутності реакції, Лактоксил® вводять струминно.

При травматичному, опіковому, післяопераційному i гемолітичному шоках дорослим вводять по 600-1000 мл (10-15 мл/кг маси тіла хворого) одноразово i повторно по 600-1000 мл (10-15 мл/кг маси тіла хворого), спочатку струминно, потім краплинно. При хронічних гепатитах дорослим вводять по 400 мл (6-7 мл/кг маси тіла) краплинно. При гострій крововтраті дорослим вводять по 1200-1600 мл (до 20 мл/кг маси тіла). У цьому випадку інфузії Лактоксил® рекомендується проводити на догоспітальному етапі у спеціалізованій машині швидкої допомоги. У передопераційний період і після різних хірургічних втручань – у дозі 400 мл (6-7 мл/кг маси тіла) краплинно протягом 3-5 днів. При тромбооблітеруючих захворюваннях кровоносних судин – із розрахунку 8-10 мл/кг маси тіла краплинно, повторно, через день, до 10 інфузій на курс лікування.

Для парентерального живлення хворих, у тому числі хворих на цукровий діабет, – по 600-1000 мл (10-15 мл на кілограм маси тіла хворого), одноразово або двічі на добу.

Побічні реакції

З боку імунної системи: анафілактоїдні реакції, ангіоневротичний набряк, гіпертермія.

З боку серцево-судинної системи: підвищення або зниження артеріального тиску, тахікардія, задишка, акроціаноз.

З боку нервової системи: тремор, головний біль, запаморочення, загальна слабкість.

З боку шкіри: шкірні висипання, кропив’янка, відчуття свербежу. 

Передозування

Виникають явища алкалозу, які швидко зникають самостійно за умови негайного припинення введення препарату, іноді – колапс, зневоднення (за рахунок посилення діурезу). При перевищенні швидкості введення можливий розвиток тахікардії, підвищення артеріального тиску, задишка, головний біль, біль за грудниною, біль у животі. Зазначені симптоми швидко зникають самостійно після припинення або значного зменшення швидкості введення розчину.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Даних щодо протипоказань у період вагітності і годування груддю немає.

Діти

Даних про досвід застосування дітям недостатньо.

Особливості застосування

Препарат застосовують під контролем показників кислотно-лужного стану та електролітів крові, функціонального стану печінки і артеріального тиску. З обережністю вводять хворим на калькульозний холецистит. Хворим на цукровий діабет, введення препарату застосовувати під контролем цукру в крові.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Оскільки препарат застосовується в умовах стаціонару, даних про такі впливи немає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Не застосовують як розчинник-носій для інших лікарських засобів.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Лактоксил® чинить реологічну, протишокову, дезінтоксикаційну, залужнюючу і стимулюючу на перистальтику кишечнику дію. Основними діючими речовинами в препараті є ксиліт і натрію лактат. Ксиліт – це п’ятиатомний спирт, який при внутрішньовенному введенні швидко включається в загальний метаболізм, 80 % якого засвоюється в печінці і накопичується у вигляді глікогену, решта ксиліту засвоюється тканинами інших органів (нирок, серця, підшлункової залози, надниркових залоз, головного мозку) та виділяється із сечею. Ізотонічний розчин ксиліту чинить дезагрегантну дію i, таким чином, поліпшує мікроциркуляцію i перфузію тканин. Продукт обміну вуглеводів, ксиліт, є пентитолом і безпосередньо включається в пентозофосфатний цикл метаболізму. Ксиліт, на відміну від фруктози і сорбітолу, не спричиняє зниження в печінці нуклеотидів (АТФ, АДФ, АМФ), а також він безпечний для введення хворим, які не переносять фруктози або мають дефіцит ферменту фруктозо-1,6-дифосфатази. Вважається, що ксиліт чинить більшу антикетогенну, азотзберігаючу дію, ніж глюкоза, і однаково добре засвоюється як в перед-, так і в післяопераційний період. Зважаючи на те, що ксиліт є джерелом енергії з незалежним від інсуліну метаболізмом, діє антикетогенно і ліпотропно, він рекомендується для застосування як засіб парентерального живлення хворих, особливо тих, які перенесли операції на шлунково-кишковому тракті. Максимальна швидкість утилізації ксиліту становить 0,25 г/кг маси тіла/год.

Натрію лактат належить до залужнюючих засобів сповільненої дії. При введенні в судинне русло із натрію лактату вивільняється натрій, СО2 і Н2О, які утворюють бікарбонат, що призводить до збільшення лужного резерву крові. На відміну від розчину натрію гідрокарбонату, корекція метаболічного ацидозу за допомогою натрію лактату проходить повільніше, в міру включення його в обмін речовин, і не спричиняє різких коливань рН. Багатьма дослідженнями встановлено, що натрію лактат позитивно впливає на серцеву діяльність, а також регенерацію і дихальну функцію крові, чинить дезінтоксикаційну дію, сприяє підвищенню діурезу, покращує функцію печінки і нирок. Дія натрію лактату проявляється через 20-30 хвилин після введення.

Натрію хлорид чинить регідратуючу дію, поповнює дефіцит іонів натрію і хлору при різних патологічних станах.

Кальцію хлорид поповнює дефіцит іонів кальцію. Іони кальцію необхідні для здійснення процесу передачі нервових імпульсів, скорочення скелетних і гладких м’язів, діяльності міокарда, формування кісткової тканини, згортання крові. Знижує проникність клітин і судинної стінки, запобігає розвитку запальних реакцій, підвищує стійкість організму до інфекцій.

Калію хлорид відновлює водно-електролітний баланс. Чинить негативну хроно- і батмотропну дію, у високих дозах – негативну іно-, дромотропну та помірну діуретичну дію. Бере участь у процесі проведення нервових імпульсів. Підвищує вміст ацетилхоліну і викликає збудження симпатичного відділу вегетативної нервової системи. Поліпшує скорочення скелетних м’язів при м’язовій дистрофії, міастенії.

Фармакокінетика. Слід враховувати, що завдяки своєму складу Лактоксил® належить до групи багатокомпонентних гіперосмолярних розчинів. Після введення препарату у вену підвищується осмотичний тиск крові, посилюється евакуація рідини із тканин в судинне русло, підвищуються процеси обміну речовин, покращується дезінтоксикаційна функція печінки, посилюється серцева діяльність, підвищується діурез.

Ксиліт швидко включається в загальний метаболізм, 80-90 % його утилізується в печінці i накопичується у вигляді глікогену, 5 % відкладається у тканинах мозку, серцевому м'язі i скелетній мускулатурі, 6-12 % виділяється із сечею. При введенні в судинне русло із натрію лактату вивільняється натрій, СО2 i Н2О, які утворюють бікарбонат натрію, що призводить до збільшення лужного резерву крові. Активною вважається тільки половина введеного натрію лактату (ізомер L), а друга половина (ізомер D) не метаболізується i виділяється із сечею.

Натрію хлорид швидко виводиться із судинного русла, лише тимчасово збільшуючи об’єм циркулюючої крові.

Основні фізико-хімічні властивості

прозора безбарвна рідина; теоретична осмолярність – 790 мОсм/л; рН – 6,0-7,6.

Іонний склад препарату: Na+ - 143,0 ммоль/л, K+ - 4,0 ммоль/л, Ca++ - 0,9 ммоль/л, Mg++ - 1,1 ммоль/л, Cl- 57,2 ммоль/л, СН3СН(ОН)СОО- - 93,7 ммоль/л. Енергетична цінність – 300 ккал/л;

Несумісність

Лактоксил® не можна змішувати з фосфат- і карбонатвмісними розчинами.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 0С. Зберігати в недоступному для дітей місці. Не заморожувати.

Упаковка

По 200 мл, 400 мл у пляшках.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ТОВ «Юрія-Фарм».

Місцезнаходження

Україна, 03680, м. Київ, вул. М. Амосова, 10.

Тел./факс: (044) 275-01-08; 275-92-42.

Дозировка Лактоксил раствор д/инф. по 200 мл в бутыл.
Производитель Юрия-Фарм, ООО, г.Киев, Украина
МНН Electrolytes in combination with other drugs
Фарм. группа Додаткові розчини для внутрішньовенного введення. Електроліти у комбінації з іншими препаратами.
Регистрация № UA/11814/01/01 от 15.12.2011. Приказ № 906 от 15.12.2011
Код АТХ
Top