Лантавист инструкция и цена в аптеках

Цены в аптеках

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: gadopentetic acid; N,N-біс[2-[біс(карбоксиметил)-аміно]етил]гліцинато]гадолінат (у вигляді димеглумінової солі); 

Основні фізико-хімічні властивості

прозора безбарвна або злегка жовтоватого кольору рідина без запаху;

Концентрація контрастної
речовини
469 мг/мл
 
Вміст контрастної речовини,
Флакон 10 мл
4,7 г
Осмолярність при 37°С
1,44 Осм/л розчину
Осмоляльність при 37°С
1,96 Осм/кг Н2О
Осмотичний тиск при 37°С
49,8 атм (5,06 Мпа)
Густина при 20°С
 при 37°С
1,21 кг/л
1,195 кг/л
В'язкість при 20°С
 при 37°С
4,9 мПа × с або сПа 2,9 мПа × с або сПа
Значення рН
6,9 - 7,9

Склад

1 мл розчину містить 0,469 г D(-)-N-метилглюкаміну гадолінію діетилентриамін-пентаацетат, що є комплексом гадолінію діетилентриамінпентаацетату - 0,27378 г та D(-)-N-метилглюкаміну - 0,19522 г;

допоміжні речовини: вода для ін'єкцій.

Форма випуску

Розчин для ін'єкцій.

Фармакотерапевтична група

Парамагнітний контрастний засіб для магнітно-резонансної томографії. Код АТС V08C A01.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Лантавіст - парамагнітний контрастний засіб, розроблений спеціально для магнітно-резонансної томографії. Він відзначається дуже гарною переносимістю і лише у поодиноких випадках може викликати зазвичай легкі місцеві або загальні побічні явища. Оптимальний контраст спостерігається протягом 45 хв після введення препарату. Введення Лантавісту дозволяє контрастувати ділянки з порушеним гематоенцефалічним бар'єром (наприклад, гліобластома), а також інші позамозкові внутрішньочерепні або внутрішньоспиномозкові утворення, що підвищує діагностичну цінність дослідження порівняно з нативним скануванням.

Фармакокінетика. Лантавіст практично повністю виводиться з організму протягом 24 год. Період напіввиведення препарату становить 0,2 і 1,6 год. Не кумулює у здорових тканинах і не проникає через інтактний гематоенцефалічний бар'єр.

Показання для застосування

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) головного та спинного мозку.

У першу чергу для виявлення пухлин та наступної диференціальної діагностики при підозрі на менінгіому, невриному, у тому числі слухового нерва, пухлин з інфільтративним ростом (наприклад, гліома) та метастази; для виявлення невеликих пухлин та/або пухлин, які погано візуалізуються; за підозри на рецидив пухлини після операції або променевої терапії; для диференційованого зображення таких пухлин, як гемангіобластома, епендимома та невелика аденома гіпофізу; для більш точного визначення інтракраніального розповсюдження первинних позамозкових пухлин.

Додатково при спинальній МРТ: диференціальна діагностика інтрамедулярних та екстрамедулярних пухлин, визначення солідних частин пухлин при кістозних формах, оцінка розповсюдженості інтрамедулярних пухлин.

МРТ усього тіла,

включаючи лицьовий череп, ділянку шиї, грудну та черевну порожнини, молочні залози, органи таза, а також опорно-рухливий апарат.

Завдяки Лантавісту можна отриматидіагностичну інформацію, що дозволяє, зокрема:

  • підтвердити або виключити наявність пухлин, запалень судинних ушкоджень;
  • визначити поширеність та локалізацію цих процесів;
  • диференціювати внутрішню структуру цих ушкоджень;
  • оцінити кровопостачання нормальних та патологічно змінених тканин;
  • відрізнити пухлинні тканини від рубцевих після променевої терапії;
  • провести напівкількісну оцінку функції нирок у поєднанні з макроструктурними даними про їх будову.

Спосіб застосування та дози

За 2 год. до обстеження пацієнт має утриматися від вживання їжі.

Необхідно дотримуватися загальноприйнятих запобіжних заходів при проведенні магнітно-резонансної томографії: відсутність у пацієнта кардіостимулятора, феромагнітних імплантантів та ін. Необхідна доза Лантавісту вводиться струйно внутрішньовенно у вигляді болюсної ін’єкції. Відразу після ін’єкції можна розпочинати МРТ-обстеження. Оптимальна контрастність зберігається, як правило, протягом 45 хв. після введення препарату. Під час внутрішньосудинного введення контрастного засобу пацієнт має перебувати у горизонтальному положенні. Після ін’єкції слід ще як мінімум протягом 30 хв. спостерігати за пацієнтом. Лантавіст слід набирати у шприц безпосередньо перед застосуванням. Невикористані при обстеженні залишки контрастного засобу для подальшого застосування неприпустимі.

У діапазоні від 0,14 до 1,5 Тл рекомендації для застосування Лантавісту не залежать від напруженості магнітного поля.

Краніальна та спінальна МРТ.

Для дорослих та дітей (у тому числі новонароджених та грудних) рекомендуються такі дози препарату:

у звичайних випадках для отримання доброї контрастності й вирішення клініко-діагностичних питань достатньою є доза з розрахунку 0,2 мл Лантавісту на 1 кг маси тіла пацієнта;

у випадках, коли після введення вказаної дози Лантавісту за даними МР-томографії не виявляються вогнищеві ураження, але при цьому існує серйозна клінічна підозра на їх наявність, для більш точної діагностики доцільно повторне введення 0,2 мл Лантавісту на 1 кг маси тіла пацієнта, причому для дорослих він може бути введений з розрахунку 0,4 мл 1 кг маси тіла протягом 30 хв. після 1-го МРТ-дослідження. Подальше сканування проводять безпосередньо після введення.

Введення дорослим підвищеної дози Лантавісту (з розрахунку 0,6 мл на 1 кг маси тіла) дає можливість точнішої діагностики для виключення наявності метастатичних уражень або рецидиву пухлин.

МРТ усього тіла.

Для дорослих та дітей рекомендується вказане нижче дозування. Накопичений досвід застосування Лантавісту для МРТ усього тіла у дітей до 2 років поки що обмежений. У звичайних випадках для отримання доброго контрастування й вирішення клініко-діагностичних завдань є достатньою доза з розрахунку 0,2 мл Лантавісту на 1 кг маси тіла. В особливих випадках, наприклад, при патологічних утвореннях з малим ступенем васкуляризації та/або невеликим ступенем проникнення до екстрацелюлярного простору, для досягнення оптимального контрастування може бути необхідне введення 0,4 мл Лантавісту на 1 кг маси тіла пацієнта, особливо при застосуванні відносно слабких Т1- зважених зображень. Для виключення ураження або рецидиву пухлин у дорослих можна ввести дозу з розрахунку 0,6 мл Лантавісту на 1 кг маси тіла.

Побічна дія

У поодиноких випадках після введення Лантавісту може спостерігатися нудота, блювання, а також алергоподібні реакції на шкірі і слизових оболонках. Реакції непереносимості найчастіше розвиваються у пацієнтів, схильних до алергічних реакцій. У поодиноких випадках можуть спостерігатися анафілактоїдні реакції (шок). Вирішальним фактором для швидкого застосування заходів у разі ускладнень, спричинених контрастним засобом, є практичні навики надання екстреної допомоги. Для оперативного реагування у невідкладних випадках необхідно мати напоготові відповідні медикаменти та інструменти (у тому числі, інтубаційну трубку й апарат штучного дихання). У дуже рідкісних випадках через венепункцію або введення контрастної речовини виникає короткочасне відчуття тепла або легкого болю у ділянці ін’єкції.

У рідкісних випадках після введення Лантавісту спостерігалися судоми (однак причинний взаємозв’язок не з’ясований). У поодиноких випадках повідомлялося про головну біль, розширення судин, запаморочення, озноб та глибоку непритомність після введення Лантавісту, однак, причинний взаємозв’язок також не з’ясований. У разі болюсної ін’єкції може з’явитися зміна смакових відчуттів, що швидко минає. При паравазальному введенні гіперосмолярний розчин може спричиняти локальні больові відчуття тривалістю до 20 хв. Інших реакцій з боку тканин не спостерігалося.

Протипоказання

Підвищена чутливість до препарату.

Передозування

Можуть виникнути алергічні реакції на шкірі і слизових оболонках. Дуже рідко - анафілактичний шок.

Лікування - симптоматичне.

Особливості застосування

При призначенні Лантавісту пацієнтам, схильним до алергічних реакцій, слід бути особливо уважним, оскільки досвід свідчить, що саме у цієї групи пацієнтів частіше спостерігається підвищена чутливість до препарату. У випадках тяжких функціональних розладів нирок також слід призначати Лантавіст з особливою обережністю, оскільки виділення контрастного засобу відбувається поступово. Погіршення функції нирок або інші побічні явища через введення контрастного засобу відзначені не були. Однак, в особливо серйозних випадках для виведення Лантавісту з організму рекомендується скористатися одним з методів гемодіалізу. На цей час не доведено, що введення Лантавісту вагітним не пов’язане з певним ризиком. Тому до призначення Лантавісту вагітним слід підходити з особливою обережністю.

Досліди на тваринах показали, що дуже невелика кількість Лантавісту (менше 0,2% введеної дози) виділяється з молоком у процесі лактації.

Після введення Лантавісту у поодиноких випадках можливе незначне збільшення вмісту заліза та білірубіну у сироватці крові. Протягом наступних 24 год. ці показники безсимптомно зменшуються до вихідних величин. При визначенні вмісту заліза у сироватці крові комплексонометричними методами (наприклад, за допомогою бато-фенантроліну) протягом перших 24 год. кількісний показник може бути пониженим, що пояснюється наявністю у розчині контрастного засобу вільної ДТПК (діетилентриамінпентаоцтової кислоти).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Не виявлена.

Умови та термін зберігання

Зберігати у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці. Термін придатності - 2 роки.

Умови відпуску

Препарат застосовується в клінічних умовах під контролем лікаря.

Упаковка

Флакони по 10 мл.

Виробник

ТОВ “Відродження М”.

Адреса

Україна, м. Одеса, вул.7-ма Пересипська, 6.

Дата последнего обновления: 04.03.2014

Характеристики

Форма выпуска раствор
Условия отпуска по рецепту
Регистрация Закончилась
АТХ-классификация V08CA01 - Гадопентетовая кислота
Действующие вещества гадопентетовая кислота
Инструкция по применению Лантавист, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Лантавист, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Лантавист с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.

Рекомендуем посмотреть

Магневист раствор д/ин. 469 мг/мл по 20 мл №1 во флак.
Магневист
раствор
Байер Фарма АГ, Германия
Цены в аптеках
Томовист раствор д/ин. 469 мг/мл по 15 мл №1 во флак.
Томовист раствор д/ин. 469 мг/мл по 10 мл №1 во флак.
Томовист
раствор
Фармак
Цены в аптеках
Магнегита раствор д/ин. 469 мг/мл по 30 мл №1 во флак.
Магнегита раствор д/ин. 469 мг/мл по 10 мл №1 во флак.
Магнегита раствор д/ин. 469 мг/мл по 20 мл №1 во флак.
Магнегита раствор д/ин. 469 мг/мл по 100 мл №1 во флак.
Магнегита
раствор
Фармак
Цены в аптеках

Просмотренные товары

Лантавист раствор д/ин. по 10 мл №1 во флак.
Лантавист
раствор
Возрождение М, ООО, г. Одесса, Украина
Цены в аптеках

Новинки

Беспокоят суставы?
Беспокоят суставы? Живите на полную, потому что движение - это жизнь! Подробней
Вы беременны?
Вы беременны? Цель будущей мамы - родить здорового ребенка! Подробней
Как предотвратить инфаркт миокарда?
Как предотвратить инфаркт миокарда? ЗДОРОВЬЕ СЕРДЦА В ВАШИХ РУКАХ! Подробней
Беспокоит запор?
Беспокоит запор? Эффективно и безопасно даже для детей Подробней
Ви разом. Ви кохаєте?
Ви разом. Ви кохаєте? Відчуйте одне одного по справжньому! Подробней
Болить вухо?
Болить вухо? Швидка допомога за 5 хвилин. Подробней
Top