UA RU
Бронируйте товары в аптеках, экономьте до 30%. С нами 6407 аптек по всей Украине. Узнать больше

Линкомицина гидрохлорид раствор 30 % по 1 мл №10 в амп.

Цена в Украине
от 38.30 грн
в 1 аптеке
Найти в аптеках
Условия отпуска по рецепту
Категория
Регистрация Закончилась
Показать все

Инструкция для Линкомицина гидрохлорид раствор 30 % по 1 мл №10 в амп.

Инструкция указана для Линкомицина гидрохлорид раствор 30 % по 1 мл №10 в амп.

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: lincomycin; [моногідрат 6,8-дидезокси-6-(1-метил-транс-4-пропіл-L-2-піролідинкарбоксамідо)-1-тіо-D-еритро-D-галакто-метилоктопіранозиду гідрохлориду];

Основні фізико-хімічні властивості

прозора, безбарвна або жовтуватого кольору рідина з легким специфічним запахом;

Склад

1 ампула містить лінкоміцину гідрохлориду в перерахуванні на лінкоміцин – 300 мг (0,3 г);

допоміжні речовини: динатрієва сіль етилендіамінтетраоцтової кислоти (трилон Б); розчин натрію гідроксиду 0,1 М, вода для ін'єкцій.

Форма випуску

Розчин для ін'єкцій.

Фармакотерапевтична група

Макроліди і лінкозаміди. Код АТС J01F F02.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Лінкоміцину гідрохлорид у терапевтичних дозах пригнічує розвиток грампозитивних мікроорганізмів: стафілококів, включаючи тих, що продукують пеніциліназу, стрептококів (у т.ч. пневмококів), коринебактерій дифтерії і деяких анаеробів (збудників газової гангрени, правця). Лінкоміцин активний відносно мікроорганізмів, особливо стафілококів, стійких до інших антибіотиків. Активний також відносно бактероїдів i мікоплазм.

На більшість грамнегативниіх бактерій, гриби та віруси не діє. Стійкість мікроорганізмів до лінкоміцину розвивається повільно. Проте встановлена перехресна стійкість до нього і кліндоміцину.

Фармакокінетика. Добре всмоктується, проникає у різні органи і тканини, включаючи кісткову, а також у плаценту. Погано проникає крізь гематоенцефалічний бар'єр, проте проникність підвищується при менінгіті.

Після внутрішньом’язового введення 600 мг лінкоміцину максимальна концентрація (20 мкг/мл) у сироватці відмічається через 30 хв, МПК підтримується протягом 14 год.

Зв'язується з білками на 25 - 75%.

Лінкоміцин частково метаболізується у печінці, виділяється із жовчю.

Період напіввиведения становить 5 - 6 год, збільшується при порушенні функції печінки і/або нирок.

Показання для застосування

Лінкоміцину гідрохлорид застосовують при лікуванні гнійно-запальних захворювань, спричинених грампозитивними бактеріями, чутливими до його дії, і особливо при лікуванні тяжких захворювань, спричинених зазначеними мікробами, стійкими до дії інших антибіотиків.

Лінкоміцину гідрохлорид призначають при гострих і хронічних остеомієлітах, стафілококових і стрептококових септицеміях, пневмоніях (особливо стафілококових), при гнійних інфекціях шкіри і м'яких тканин, бешихових запаленнях, гнійних плевритах, септичних ускладненнях після операцій на судинах і серці, запаленнях середнього вуха, септичних ендокардитах, артритах, як додатковий лікувальний засіб при лікуванні дифтерії.

Спосіб застосування та дози

Лінкоміцин призначають внутрішньом’язово та внутрішньовенно. Дорослим - внутрішньом’язово по 600 мг 1 - 2 рази на добу. Внутрішньовенно краплинно вводять по 600 мг у 250 мл ізотонічного розчину натрію хлориду або глюкози 2 - 3 рази на добу (тривалість інфузії - не менше години).

Дітям внутрішньовенно краплинно (зі швидкістю 60-80 крапель/хв) вводять у дозі 10 - 20 мг/кг кожні 8 - 12 год. Добова доза лінкоміцину для дітей при внутрішньом’язовому введенні становить 15 - 30 мг/кг і розділяється на два введення з інтервалом 12 год.

Тривалість лікування визначається клінічним перебігом захворювання і звичайно становить 7 - 14 днів.

При зниженій функції нирок лінкоміцин призначають у дозі, що становить 25 – 30% від звичайної (добова доза не повинна перевищувати 1,8 г).

Побічна дія

При тривалому застосуванні лінкоміцину можливі підвищення трансаміназної активності сироватки крові, нудота і блювання; можуть спостерігатися кандидомікози, тому ослабленим хворим рекомендується профілактично одночасно з лінкоміцином призначати ністатин або леворин. При припиненні лікування побічні реакції звичайно зникають.

З боку органів кровотворення: нейтропенія, лейкопенія, агранулоцитоз, тромбоцитопенічна пурпура, дуже рідко – апластична анемія і панцитопенія.

З боку шкіри та слизових оболонок: свербіж, шкірний висип, кропив’янка, вагініт, в окремих випадках – ексфоліативний і везикулобульозний дерматит.

З боку печінки: в поодиноких випадках – жовтяниця, підвищення активності сироваткових трансаміназ.

Протипоказання

Вагітність (за винятком випадків, коли це необхідно за життєвими показаннями); при тяжких порушеннях функції печінки або нирок препарат застосовують з обережністю у зменшених дозах. Лінкоміцин не слід застосовувати при міастенії. Не слід призначати препарат при лактації (проходить крізь плаценту і виділяється з грудним молоком), дитячий вік до 1 місяця.

Передозування

При передозуванні можлива поява побічних ефектів з боку шлунково-кишкового тракту (біль у животі, нудота, блювання, діарея). Слід спровокувати блювання, промити шлунок. Специфічні антидоти не відомі.

Особливості застосування

Лінкоміцин не можна вводити внутрішньовенно у нерозведеному вигляді болюсом, слід проводити інфузії зі швидкістю, зазначеною у розділі “Спосіб застосування та дози”. У разі появи тривалої діареї слід припинити застосування препарату. При тривалому лікуванні необхідно періодично досліджувати функцію печінки і нирок, а також формулу крові. Слід уникати призначення препаратів, що пригнічують моторику кишечнику. Хоча лінкоміцин і проникає при менінгіті у спинномозкову рідину, його концентрації можуть бути недостатніми, тому для лікування менінгіту препарат застосовувати не слід. Лінкоміцин для ін'єкцій не слід призначати недоношеним дітям. У разі змішаних аеробно-анаеробних інфекцій можна комбінувати терапію лінкоміцином із застосуванням інших антимікробних препаратів.

Лінкоміцину гідрохлорид тільки у поодиноких випадках спричиняє алергічні реакції, тому застосування його можливо і для лікування хворих з підвищеною чутливістю до інших антибіотиків.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Не слід комбінувати з еритроміцином, препаратами левоміцетину, пеніцилінами, цефалоспоринами, антидіарейними препаратами (антагонізм). Лінкоміцин може погіршувати нервово-м'язову провідність і посилювати дію міорелаксантів. Фармацевтично несумісний з новобіоцином і канаміцином (в одному шприці чи крапельниці).

Раціональним вважається поєднання лінкоміцину гідрохлориду з рифампіцином або стрептоміцином.

Умови та термін зберігання

Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світла місці при температурі від 5 до 25°С. Термін придатності - 3 роки.

Умови відпуску

За рецептом

Упаковка

По 10 ампул у картонній упаковці.

Виробник

РУП «Борисовський завод медичних препаратів».

Адреса

Республіка Білорусь, 222120, Мінська обл., м. Борисов, вул. Чапаєва, 64/27.

Важно! Данная инструкция по применению является официальной инструкцией производителя, утвержденная и предоставлена Государственным реестром лекарственных средств Украины.
Данная инструкция представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.

Характеристики

Условия отпуска по рецепту
Категория Антибактериальные
Регистрация Закончилась
АТХ-классификация J01FF02 - Линкомицин
МНН Линкомицин
Действующие вещества линкомицин

Новинки реклама

SOS помощь для ленивого пищеварения
SOS помощь для ленивого пищеварения Попробуй не ферменты Подробней
Зажги страсть!
Зажги страсть! Растительный комплекс для мужчин Подробней
Беспокоит запор?
Беспокоит запор? Эффективно и безопасно даже для детей Подробней
Мягкое снижение
Мягкое снижение Артериального давления Подробней
Top