Макропен инструкция и цена в аптеках

Цены в аптеках

Макропен гранулы д/ор. сусп. 175 мг/5 мл по 115 мл во флак.
Перевести на русский язык:
Перевести

Склад

діюча речовина: мідекаміцину ацетат (міокаміцин);

5 мл суспензії для перорального застосування (1 мірна ложка) містить мідекаміцину ацетату (міокаміцину) – 175 мг;

допоміжні речовини: метилпарагідроксибензоат (Е 218), пропілпарагідроксибензоат (Е 216), кислота лимонна, динатрію фосфат безводний, ароматизатор банановий порошок (декстроза, сахароза, мальтодекстрин, гуміарабік, сорбіт (Е 420) ароматизатор банановий), барвник жовтий захід FCF (Е 110), гіпромелоза, силіконова емульсія, сахарин натрію, маніт (Е 421).

Лікарська форма

Гранули для оральної суспензії.

Основні фізико-хімічні властивості: дрібний гранульований порошок оранжевого кольору, практично без видимих домішок.

Фармакотерапевтична група

Протимікробні засоби для системного застосування. Макроліди, лінкозаміди та стрептограміни. Міокаміцин. Код АТХ. J01F A11.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Механізм дії

Мідекаміцин пригнічує синтез РНК-залежних білків у стадії пролонгації протеїнового ланцюга. Це відбувається шляхом зворотного зв’язування з субодиницею 50 S та пригнічення реакцій транспептидації та/чи транслокації. Через відмінність структури рибосом зв’язування з рибосомами еукаріотичних клітин не відбувається, тому токсичність макролідів для клітин людини є низькою.

Як і решта макролідних антибіотиків, головним чином мідекаміцин проявляє бактеріостатичну дію. Однак також може проявляти бактерицидну дію залежно від типу бактерії, концентрації препарату у місці дії, розміру інокуляту та репродуктивної стадії мікроорганізму. Активність in vitro знижується у кислотному середовищі. Якщо значення pH у середовищі культур Staphylococcus aureus або Streptococcus pyogenes збільшується від 7,2 до 8,0, мінімальна інгібуюча здатність мідекаміцину знижується вдвічі. Якщо pH знижується, ситуація змінюється на протилежну.

Високі внутрішньоклітинні концентрації макролідних речовин досягаються у результаті їхньої високої жиророзчинності. Це особливо важливо при лікуванні інфекцій, спричинених внутрішньоклітинним циклом розвитку у таких видів як хламідія, легіонела і лістерія. Було доведено, що мідекаміцин накопичується в альвеолярних макрофагах людини. Також мідекаміцин накопичується у нейтрофілах. Оскільки співвідношення між зовнішньоклітинними і внутрішньоклітинними концентраціями становить від 1 до 10 для еритроміцину, це значення вище 10 для макролітів нового покоління, включаючи мідекаміцин. Накопичення нейтрофілів на місті інфекції може додатково збільшити концентрацію макролідів в інфікованих тканинах. Дослідження in vitro виявили, що мідекаміцин також впливає на імунні функції. Тому було встановлено посилення хемотаксису порівняно з еритроміцином. In vivo мідекаміцин має здатність стимулювати активність природних клітин-кілерів. Ці дослідження вказують: мідекаміцин впливає на імунну систему, що є важливим для антибіотичного ефекту мідекаміцину in vivo.

Антибактеріальна ефективність

Мідекаміцин – макролідний антибіотик широкого спектра дії, чия активність подібна до еритроміцину. Він активний проти грампозитивних бактерій (стафілококів, стрептококів, пневмококів Bacillus anthracis, Corynebacterium diphtheriae і Listeria monocytogenes), деяких грамнегативних бактерій (Bordetella pertussis, Campylobacter spp., Moraxella catarrhalis і Neisseria spp.), анаеробних бактерій (Clostridium spp. і Bacteroides spp.) та інших бактерій, таких як мікоплазми, уреаплазми, хламідії та легіонели.

Критерії для мідекаміцину в оцінці мінімальної інгібуючої здатності є аналогічними до інших макролідних речовин, згідно зі стандартами NCCLS (Національний комітет з клінічних лабораторних стандартів). Бактерії визначаються як чутливі при значенні MIC90 ≤ 2 мкг/мл, і резистентні при значенні MIC90 ≥ 8 мкг/мл.

Метаболіти мідекаміцину проявляють аналогічну антибактеріальну дію, але менш виражену. Результати кількох досліджень на тваринах демонструють, що ефективність мідекаміцину і міокаміцину є вищою in vivo ніж in vitro. Це частково спричинене високою концентрацією активних метаболітів у тканинах.

Резистентність до макролідних речовин розвивається через знижену проникність зовнішньоклітинної мембрани бактерії (ентеробактерії), інактивацію діючої речовини (S. aureusE. coli) і змінене місце дії, що є найбільш важливим.

За останніми даними EARSS (Європейської системи контролю над резистентністю до протимікробних препаратів), 18 % інвазивних штамів Streptococcus pneumoniae резистентні до макролідів, 35 % з них є також резистентними до пеніциліну. Показники резистентності є вищими у країнах Середземномор'я і дещо нижчі у напрямку півночі.

Фармакокінетика.

Абсорбція

Мідекаміцин та міокаміцин швидко та відносно добре всмоктуються та досягають максимальних концентрацій в сироватці крові 0,5-2,5 мкг/мл та 1,31-3,3 мкг/мл відповідно за 1-2 години. Прийом їжі дещо знижує максимальні концентрації, особливо у дітей (віком від 4 до 16 років). Тому мідекаміцин рекомендується приймати перед їдою.

Розподіл

Мідекаміцин добре проникає у тканини, де він досягає концентрацій вищих, ніж у крові, на 100 %. Він досягає високих концентрацій у секреті бронхів, а також у шкірі. Об’єм розподілу міокаміцину є високим і становить 228-329 л у здорових пацієнтів.

47 % мідекаміцину та 3-29 % метаболітів зв’язуються з білками крові. Мідекаміцину ацетат проникає у грудне молоко. Після прийому дози 1200 мг/добу у грудному молоці було виявлено 0,4-1,7 мкг/мл мідекаміцину ацетату.

Метаболізм і виведення

Мідекаміцин головним чином метаболізується в активні метаболіти у печінці. Переважно виводиться з жовчю і тільки приблизно 5 % – із сечею.

Значне збільшення пікових концентрацій у сироватці крові, AUC (площі під кривою) та періоду напіввиведення можуть спостерігатись у пацієнтів із цирозом печінки.

Показання

Інфекції респіраторного і сечостатевого тракту, спричинені мікоплазмами, легіонелами, хламідіями та Ureaplasma urealyticum; інфекції респіраторного тракту, шкіри і м’яких тканин та інші інфекції, спричинені чутливими до мідекаміцину ацетату (міокаміцину) і пеніциліну бактеріями у пацієнтів з гіперчутливістю до пеніциліну; ентерити, спричинені бактеріями Campylobacter; лікування і профілактика дифтерії та кашлюку.

Протипоказання

Підвищена чутливість до мідекаміцину ацетату (міокаміцину) або до будь-яких з допоміжних речовин препарату, тяжкі порушення функцій печінки.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Відомо, що макроліди взаємодіють з іншими лікарськими засобами. Макролідні антибіотики впливають на печінковий метаболізм, де вони можуть блокувати активність ферментів цитохромного комплексу P450. На відміну від еритроміцину, мідекаміцин та мідекаміцину ацетат (міокаміцин) не зв’язуються з мікросомальними оксидазами кліток печінки та не утворюють стабільних комплексів з цитохромом P450, внаслідок чого вони не впливають на фармакокінетику теофіліну.

Мідекаміцину ацетат (міокаміцин) може викликати збільшення рівня циклоспорину у сироватці крові (рівні вдвічі більші) та подовження періоду напіввиведення і збільшення AUC (площі під кривою) карбамазепіну. Слід з обережністю застосовувати препарат пацієнтам, які паралельно приймають карбамазепін чи циклоспорин, та при можливості слід перевіряти рівні останніх у сироватці крові.

Паралельне застосування мідекаміцину ацетату (міокаміцину) та алкалоїдів ріжків може пригнічувати їхній метаболізм у печінці та підвищити їхню концентрацію у плазмі крові.

Слід бути обережним під час одночасного застосування мідекаміцину ацетату (міокаміцину) з варфарином, оскільки виведення останнього може зменшитися, що підвищує ризик виникнення кровотечі.

Особливості застосування

Під час тривалого лікування слід контролювати активність печінкових ферментів, особливо у пацієнтів з порушенням функції печінки в анамнезі.

Як і у випадку з іншими протимікробними препаратами, тривалий прийом препарату може призвести до суперінфекції. Виражена діарея може бути проявом псевдомембранозного коліту.

Особливі застереження щодо деяких компонентів препарату

Гранули для оральної суспензії містять сахарозу. Пацієнтам зі спадковою непереносимістю фруктози, синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції або дефіцитом сахарази-ізомальтази прийом препарату не рекомендовано.

Гранули для оральної суспензії містять сорбіт. Пацієнтам із рідкісною спадковою непереносимістю фруктози не слід застосовувати препарат.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Клінічні дані щодо застосування препарату вагітним жінкам на даний час відсутні.

Доклінічні досліди на тваринах не виявили небажаних ефектів у відношенні вагітності та розвитку плоду. Незважаючи на ці дані, неможливо повністю виключити ризики для матері і плода, тому вагітним жінкам слід застосовувати засіб з обережністю.

Оскільки препарат проникає у грудне молоко, на період лікування годування груддю слід припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Дані щодо впливу препарату на здатність керувати автотранспортом і роботу з іншими механізмами відсутні.

Спосіб застосування та дози

Препарат слід застосовувати перед прийомом їжі.

Приготування оральної суспензії

Додати 100 мл очищеної або кип’яченої води до гранул у флаконі та енергійно струсити розведену оральну суспензію. Перед кожним прийомом флакон слід ретельно струшувати.

Дітям з масою тіла менше 30 кг застосовувати 20-40 мг/кг маси тіла на добу суспензії для перорального застосування, розподілені на три прийоми, 50 мг/кг маси тіла на добу розподілені на два, а при важких інфекціях – на три прийоми.

Схема дозування для дітей (щоденна доза 50 мг/кг маси тіла).

Діти

Суспензія для перорального застосування,
175 мг/5 мл
30 кг (~ 10 років)
2 x 22,5 мл (787,5 мг)
20 кг (~ 6 років)
2 x 15 мл (525 мг)
15 кг (~ 4 років)
2 x 10 мл (350 мг)
10 кг (~ 1-2 роки)
2 x 7,5 мл (262,5 мг)
5 кг (~ 2 місяців)
2 x 3,75 мл (131,25 мг)

Лікування зазвичай триває від 7 до 14 днів. Лікування хламідійної інфекції слід продовжувати протягом 14 днів.

Діти

Препарат застосовувати дітям віком від 2 місяців з масою тіла більше 5 кг.

Передозування

Інформація про передозування відсутня.

При прийомі доз, які перевищують терапевтичні, може спостерігатися нудота та блювання.

Побічні реакції

З боку крові та лімфатичної системи: еозинофілія.

З боку шлунково-кишкового тракту: нудота, зниження апетиту, блювання, діарея, стоматит, біль у животі, псевдомембранозний коліт.

З боку шкіри та підшкірних тканин: висипи, кропив’янка та свербіж, ангіоневротичний набряк.

З боку печінки та жовчовивідних шляхів: підвищення трансаміназ та жовтяниця.

Гранули для оральної суспензії містять метилпарагідроксибензоат і пропілпарагідроксибензоат, які можуть спричинити алергічні реакції (імовірно, сповільненого типу).

Гранули для оральної суспензії містять барвник «жовтий захід», який може спричинити алергічні реакції.

При виникненні тяжких побічних ефектів лікування слід припинити.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °C в оригінальній упаковці. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Готову оральну суспензію слід використовувати протягом 7 днів за умови зберігання при температурі не вище 25 °С і протягом 14 днів за умови зберігання у холодильнику. Після закінчення вищезазначеного періоду рештки необхідно утилізувати.

Упаковка

1 флакон з гранулами для 115 мл оральної суспензії разом з мірною ложкою у картонній коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

КРКА, д.д., Ново место, Словенія/

KRKA, d.d., Novo mesto, Slovenia.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Шмар’єшка цеста 6, 8501 Ново место, Словенія/

Smarjeska cesta 6, 8501 Novo mesto, Slovenia.

Дата последнего обновления: 23.06.2019
Аннотация (инструкция по применению) продукта Макропен, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Макропен, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Макропен с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.

Характеристики

Найдено 2990 аптек

Аптека оптовых цен
Мариуполь, пр.Металлургов 102
Макропен табл. п/о 400мг №16
KRKA НОВО МЕСТО
от 92.54
Аптека 911
Мариуполь, пр.Металлургов 47
Макропен табл. п/о 400мг №16
KRKA НОВО МЕСТО
от 92.54
Аптека оптовых цен
Житомир, ул.Большая Бердичевская 67
Макропен табл. п/о 400мг №16
KRKA НОВО МЕСТО
от 92.54
1 Социальная аптека
Ивано-Франковск, пл.Привокзальная 9
Макропен 115 мл сусп.
KRKA d.d. Novo Mesto (Словения) (м)
от 96.10
Макропен 400мг №16 тб.
KRKA d.d. Novo Mesto (Словения) (м)
от 98.20
1 Соціальна аптека
Никополь, пр.Трубников 32
Макропен 400мг №16 тб.
KRKA d.d. Novo Mesto (Словения) (м)
от 96.40
Аптека оптовых цен
Харьков, пр.Московский 214/2
Макропен гран. д/орал. сусп. 175мг/5мл фл., д/п 115мл сусп.
KRKA НОВО МЕСТО
от 88.19
Макропен табл. п/о 400мг №16
KRKA НОВО МЕСТО
от 92.54
Аптека оптовых цен
Лисичанск, ул.Владимира Сосюры 348
Макропен табл. п/о 400мг №16
KRKA НОВО МЕСТО
от 92.54
Аптека оптовых цен
Харьков, ул.Академика Вальтера 7
Макропен табл. п/о 400мг №16
KRKA НОВО МЕСТО
от 92.54
Аптека оптовых цен
Харьков, пр.Юбилейный 57/106
Макропен табл. п/о 400мг №16
KRKA НОВО МЕСТО
от 92.54
Аптека оптовых цен
Волчанск, ул.Соборная 67А
Макропен табл. п/о 400мг №16
KRKA НОВО МЕСТО
от 92.54
Аптека низкие цены №1
Харьков, ул.Золочевская 23
Макропен табл. п/о 400мг №16
KRKA НОВО МЕСТО
от 92.54
Аптека оптовых цен
Харьков, ул.Натальи Ужвий 92
Макропен табл. п/о 400мг №16
KRKA НОВО МЕСТО
от 92.54
Витамин
Киев, ул.Маршала Тимошенко 14А
Макропен табл. 400мг №16
KRKA
есть
Аптека оптовых цен
Харьков, пр.Гагарина 38
Макропен табл. п/о 400мг №16
KRKA НОВО МЕСТО
от 92.54
1 Соціальна аптека
Запорожье, ул.Гудыменко 5
Макропен 400мг №16 тб.
KRKA d.d. Novo Mesto (Словения) (м)
от 95.40
Аптека оптовых цен
Бахмут, ул.Торговая 1
Макропен табл. п/о 400мг №16
KRKA НОВО МЕСТО
от 92.54
Полимед
Одесса, пр.Шевченко 21
Макропен тбл. 400мг n16
KRKA PHARMA
есть
Макропен сусп. 175мг/мл фл. 115мл
KRKA PHARMA
есть
Аптека оптовых цен
Киев, ул.Лятошинского 14
Макропен табл. п/о 400мг №16
KRKA НОВО МЕСТО
от 92.54
Аптека оптовых цен
Бахмут, ул.Торговая 4
Макропен табл. п/о 400мг №16
KRKA НОВО МЕСТО
от 92.54
Полимед
Одесса, ул.Сергея Ядова 14
Макропен сусп. 175мг/мл фл. 115мл
KRKA PHARMA
от 116.01
Аптека оптовых цен
Угледар, ул.30-летия Победы 7 (пом.9)
Макропен гран. д/орал. сусп. 175мг/5мл фл., д/п 115мл сусп.
KRKA НОВО МЕСТО
от 88.19
Макропен табл. п/о 400мг №16
KRKA НОВО МЕСТО
от 92.54
Аптека оптовых цен
Краматорск, ул.Парковая 38Б
Макропен табл. п/о 400мг №16
KRKA НОВО МЕСТО
от 92.54
Народная аптека №5
Запорожье, ул.Ладожская 9
Макропен таб. п/пл. об. 400 мг №16
КРКА СЛОВЕНИЯ
от 97.45
А+,Аптека зі знаком плюс
Киев, ул.Строителей 12
Макропен таб.400мг n16
КРКА (Словения)
от 112.50
Макропен сусп.175мг/5мл 115мл
КРКА (Словения)
от 112.50
Аптека оптовых цен
Полтава, ул.23 Сентября 9
Макропен табл. п/о 400мг №16
KRKA НОВО МЕСТО
от 92.04
Аптека низкие цены №1
Черкассы, ул.Смелянская 40
Макропен табл. п/о 400мг №16
KRKA НОВО МЕСТО
от 92.54
D.S.
Львов, ул.Городоцкая 218
Макропен 400 табл 400 мг н 16
КРКА / KRKA
от 118.58
Аптека оптовых цен
Нововолынск, пр.Победы 2А
Макропен табл. п/о 400мг №16
KRKA НОВО МЕСТО
от 92.54
Аптека оптовых цен
Золотоноша, ул.Новоселовская 2Г
Макропен табл. п/о 400мг №16
KRKA НОВО МЕСТО
от 92.54
Аптека низкие цены №1
Харьков, ул.Ощепкова 1
Макропен табл. п/о 400мг №16
KRKA НОВО МЕСТО
от 89.13
Аптека 911
Харьков, ул.Героев Труда 7
Макропен табл. п/о 400мг №16
KRKA НОВО МЕСТО
от 92.54
Аптека Доброго Дня
Хмельницкий, ул.Зализняка 4/2
Макропен 400мг №16 тб.
KRKA d.d. Novo Mesto (Словения) (м)
от 112.70
Аптека оптовых цен
Курахово, пр.Соборный 24
Макропен табл. п/о 400мг №16
KRKA НОВО МЕСТО
от 92.54
Аптекарь
Ирпень, ул.Шевченко 3
Макропен таб. 400мг №16
KRKA
от 110.28
Виталюкс
Киев, ул.Е. Харченко 31
Макропен таб. 400мг №16
KRKA
от 107.53
Макропен гран.д/сусп.175 мг/5мл фл.115мл
KRKA
от 107.77
Аптека оптовых цен
Коростень, ул.Героев Чернобыля 29А
Макропен гран. д/орал. сусп. 175мг/5мл фл., д/п 115мл сусп.
KRKA НОВО МЕСТО
от 88.19
1 Социальная Аптека
Киев, ул.Жолудева 4
Макропен 400мг №16 тб.
KRKA d.d. Novo Mesto (Словения) (м)
от 97.30
Аптека оптовых цен
Житомир, пр.Мира 22
Макропен табл. п/о 400мг №16
KRKA НОВО МЕСТО
от 92.54
Аптека оптовых цен
Мирноград, мкр.Молодёжный 1 (пом. 94)
Макропен гран. д/орал. сусп. 175мг/5мл фл., д/п 115мл сусп.
KRKA НОВО МЕСТО
от 88.19
Полимед
Одесса, ул.Балковская 28
Макропен тбл. 400мг n16
KRKA PHARMA
от 121.50
Аптека оптовых цен
Покровск, мкр.Шахтерский 1
Макропен табл. п/о 400мг №16
KRKA НОВО МЕСТО
от 92.54
Аптека оптовых цен
Белая Церковь, ул.Олеся Гончара 3
Макропен табл. п/о 400мг №16
KRKA НОВО МЕСТО
от 92.54
Аптека оптовых цен
Доброполье, мкр.Молодежный 39
Макропен табл. п/о 400мг №16
KRKA НОВО МЕСТО
от 92.54
Аптека оптовых цен
Мариуполь, пр.Строителей 92
Макропен табл. п/о 400мг №16
KRKA НОВО МЕСТО
от 92.54
Аптекарь
Киев, ул.Антоновича 170/172
Макропен таб. 400мг №16
KRKA
от 111.32
Аптека оптовых цен
Северодонецк, ул.Курчатова 30-А
Макропен гран. д/орал. сусп. 175мг/5мл фл., д/п 115мл сусп.
KRKA НОВО МЕСТО
от 88.19
Viridis
Киев, ул.Ярославская 26
Макропен таб. 400мг №16
КРКА Д.Д. НОВО МЕСТО
от 92.85
Аптека оптовых цен
Херсон, ул.Мира 17
Макропен табл. п/о 400мг №16
KRKA НОВО МЕСТО
от 92.54
Аптека оптовых цен
Кременчуг, ул.Первомайская 43А
Макропен табл. п/о 400мг №16
KRKA НОВО МЕСТО
от 92.54
Аптека оптовых цен
Хмельницкий, ул.Каменецкая 80
Макропен гран. д/орал. сусп. 175мг/5мл фл., д/п 115мл сусп.
KRKA НОВО МЕСТО
от 88.19
Макропен табл. п/о 400мг №16
KRKA НОВО МЕСТО
от 92.54
  • Макропен гранулы д/ор. сусп. 175 мг/5 мл по 115 мл во флак.
  • Макропен таблетки, п/плен. обол. по 400 мг №16 (8х2)

Рекомендуем посмотреть

Мидепин таблетки раств. по 400 мг №10
Мидепин
таблетки
Юнимакс Лаб. для "Америкен Нортон Корпорейшн", Индия/США
Цены в аптеках

Просмотренные товары

Макропен гранулы д/ор. сусп. 175 мг/5 мл по 115 мл во флак.
Макропен таблетки, п/плен. обол. по 400 мг №16 (8х2)
Макропен
гранулы, таблетки
КРКА
Цены в аптеках

Новинки

Чтобы диарея не испортила отдых...
Чтобы диарея не испортила отдых... Возьмите с собой... Подробней
Ви разом. Ви кохаєте?
Ви разом. Ви кохаєте? Відчуйте одне одного по справжньому! Подробней
Хотите бросить курить?
Хотите бросить курить? Снижение тяги к курению уже через 60 секунд Подробней
Как предотвратить инфаркт миокарда?
Как предотвратить инфаркт миокарда? ЗДОРОВЬЕ СЕРДЦА В ВАШИХ РУКАХ! Подробней
Беспокоит запор?
Беспокоит запор? Эффективно и безопасно даже для детей Подробней
Приливы? Потливость?
Приливы? Потливость? Лечение климакса без гормонов Подробней
Top