UA RU

Максамин форте - инструкция, показания, состав, способ применения

Цены в аптеках
Добавить в избранные товары

Загальна характеристика

Основні фізико-хімічні властивості

круглі, двоопуклі таблетки червоного кольору, з цукровим покриттям, добре відполіровані;

Склад

1 таблетка містить вітаміну А (у вигляді ацетату) 10 000 МО, холекальциферолу 1 000 МО, тіаміну мононітрату 10 мг, рибофлавіну 10 мг, ніацинаміду 45 мг, фолієвої кислоти 1,5 мг, піридоксину гідрохлориду 3 мг, пантотенату кальцію 10 мг, ціанокобаламіну 15 мкг, аскорбінової кислоти 150 мг, токоферолу ацетату 15 мг, кальцію фосфату триосновного 51,3 мг, заліза сульфату 32 мг, марганцю сульфату 4,06 мг, магнію оксиду 33,16 мг, міді сульфату 3,93 мг, цинку сульфату 50 мг;

допоміжні речовини: повідон (КЗ0), етилцелюлоза, акації порошок, тальк очищений, крохмаль кукурудзяний, магнію стеарат, титану діоксид, каолін світлий, цукроза, парафін рідкий світлий, парафін твердий, барвник Понсо 4Р, вода очищена.

Форма випуску

Таблетки, вкриті цукровою оболонкою.

Фармакотерапевтична група

Полівітаміни з мінералами. АТС Al1A A04.

Фармакологічні властивості

ФармакодинамікаМаксамін Форте ® - полівітамінний препарат, що містить мікроелементи. Він призначається при станах, які характеризуються недостатністю або зумовлені підвищеною потребою у вітамінах і мікроелементах (реконвалесценція, лактація, як допоміжний засіб при терапії антибіотиками). Він ефективний при такій патології, як пігментний ретиніт, ксерофтальмія, гемералопія, кератомаляція, екзематозні ураження повік, захворювання та ураження шкіри та епітелію.

Вітамін D сприяє абсорбції кальцію та фосфору з кишечнику. Він потрібен також для формування та функціонування здорових зубів і кісток.

Вітаміни групи В (водорозчинні), а саме: тіамін, рибофлавін, піридоксин, ціанокобаламін - сприяють метаболічним процесам або входять до складу інших сполук, наприклад до складу коферментів. Вони беруть участь у процесі метаболізму вуглеводів, білків або амінокислот, у синтезі ДНК та інших молекул, а також у процесі дозрівання еритроцитів та у роботі нервових клітин під час реакції окислення-відновлення.

Вітамін С (кислота аскорбінова) є водорозчинним вітаміном, відіграє важливу роль у регуляції окисно-відновних процесів вуглеводного обміну, згортанні крові, регенерації тканини; бере участь у синтезі кортикостероїдів, колагену; нормалізує проникність капілярів, сприяє підвищенню опору організму, має антиоксидантні властивості.

Ніацинамід - водорозчинний вітамін зі специфічною протипелагричною дією, а також він покращує вуглеводний обмін, поліпшує стан хворих при легких формах цукрового діабету, захворюваннях печінки, серця, виразковій хворобі шлунка та 12-палої кишки, ентероколітах, ранах, які довго загоюються, і виразках. Також справляє судинорозширюваючу дію. Має гіполіпідемічну активність, знижує загальний рівень холестерину, ліпопротеїнів низької густини, особливо тригліцеридів.

Кислота фолієва необхідна для нормального дозрівання мегалобластів та утворення нормобластів. Стимулює еритропоез, бере участь у синтезі амінокислот (метіоніну, серину та ін.), нуклеїнових кислот, пуринів і піримідинів. У період вагітності деякою мірою виконує захисну функцію щодо дії тератогенних факторів на плід.

Кальцію пантотенат, водорозчинний вітамін, в організмі входить до складу коферменту А, який відіграє важливу роль у процесах ацетилювання та окислення. Бере участь у вуглеводному та жировому обміні та у синтезі ацетилхоліну, стимулює утворення кортикостероїдів. Застосовують при різноманітних патологічних процесах, пов'язаних з порушеннями обмінних процесів; при поліневритах, невралгіях, парестезіях, екземі, алергічних реакціях, трофічних виразках, опіках, токсикозі вагітних, захворюваннях травного тракту неінфекційної природи. Підвищує терапевтичну ефективність серцевих глікозидів, зменшує токсичність протитуберкульозних препаратів.

Токоферолу ацетат (вітамін Е) є жиророзчинним, природним антиоксидантом, бере участь у біосинтезі гему та білків, проліферації клітин, тканинному диханні та інших важливих процесах клітинного метаболізму. Застосовують при м'язових дистрофіях.

Залізо відіграє важливу роль у передачі кисню та електронів у тканинах організму.

Кальцій не тільки відіграє основну роль в утворенні кісткової тканини, але й бере участь у гемостазі.

Мідь є одним з елементів у системі ферментів (кофактором) у процесі використання заліза під час синтезу гемоглобіну.

Цинк являє собою основний мікроелемент, який звичайно надходить в організм при дієті. Цинк становить частину багатьох ферментів, а також інсуліну.

Магній є активатором метаболізму. Для максимальної дії деяких ферментів, наприклад пептидаз і фосфатаз, необхідна присутність магнію.

Марганцю сульфат бере участь у метаболізмі жирів, формуванні структури сполучної та кісткової тканин, в утворенні холестерину.

Фармакокінетика. Вітаміни та мінерали беруть участь у життєво важливих метаболічних процесах організму.

Вітамін А (ретинол) належить до групи жиророзчинних вітамінів, добре всмоктується у верхніх відділах тонкого кишечнику і надходить у печінку. Після перорального прийому максимальна концентрація препарату в плазмі крові досягається через 4 години. Ретинол розподіляється в організмі нерівномірно. Найбільша його кількість накопичується в печінці та сітківці ока. Метаболіти ретинолу виводяться із сечею. Період напіввиведення - 9,1 години. У сечі здорової людини неметаболізований ретинол не визначається, оскільки він виводиться з жовчю.

Вітамін D3 (холекальциферол) належить до групи жиророзчинних вітамінів. Абсорбція його відбувається у тонкому кишечнику. Препарат кумулюється в печінці. Виводиться з організму в основному з жовчю. Всмоктується в тонкому кишечнику, надлишок аскорбінової кислоти виводиться із сечею у незміненому вигляді.

Кислота фолієва (водорозчинний вітамін) в організмі відновлюється до тетрагідрофолієвої кислоти, що є коферментом, який бере участь у різноманітних метаболічних процесах.

Показання для застосування

Препарат призначений при гіповітамінозі (профілактика та лікування), підвищеній потребі у вітамінах, мікроелементах і мінеральних речовинах: інтенсивне фізичне чи розумове навантаження, реконвалесценція, післяопераційний період, після променевої терапії, період лактації; вагітність, інтоксикації; стресові ситуації; неповноцінне чи незбалансоване харчування, період інтенсивного росту у підлітків та дітей старше 12 років.

Спосіб застосування та дози

Внутрішньо. Таблетки приймають під час їди (краще за сніданком), не розжовуючи, з великою кількістю рідини. Дорослим і дітям старше 12 років - по 1 таблетці на добу (за відсутності інших вказівок лікаря).

Побічна дія

Алергічні реакції: свербіж, кропив’янка.

Протипоказання

Встановлена гіперчутливість до складових препарату, гіпервітаміноз А та/чи D, гіперкальціємія, ниркова недостатність; одночасний прийом інших препаратів, що містять вітаміни А та/чи D, період лікування системними ретиноїдами. Препарат призначений для дітей старше 12 років

Передозування

Гіпервітаміноз A: діарея, порушення зору, осалгія, головний біль, анорексія, алопеція, гастралгія, втомлюваність, блювання, анемія, гепатоспленомегалія, субперіостальний крововилив, передчасне зрощення епіфізу кісток; у дітей грудного віку — синдром церебральної псевдопухлини внаслідок підвищення тиску СМР з гідроцефалією та вип’ячуванням тім‘ячка.

Лікування: відміна препарату, симптоматичне лікування.

Гіпервітаміноз D: головний біль, блювання, спрага, поліурія, кальциноз м‘яких тканин, нефроуролітіаз, нефрокальциноз.

Лікування: відміна препарату, дієта з малим вмістом кальцію, введення великої кількості рідини та електролітів.

Гіпервітаміноз B6: атаксія, периферійна нейропатія. Залізо: нудота, блювання, ерозивно-виразкові ураження ШКТ.

Лікування: провокування блювання, промивання шлунка, симптоматичне лікування; дефероксамін.

Особливості застосування

Перед початком лікування у хворих на анемію необхідно виключити В12-дефіцитну анемію. З обережністю застосовувати в період вагітності жінкам старше 35 років зі звичним викиднем в анамнезі чи при підвищеному тонусі матки. За наявності в анамнезі свідчень про сечокам’яну хворобу необхідно визначити екскрецію кальцію із сечею. В ході лікування може спостерігатися забарвлення калу в чорний колір (пов‘язано з наявністю заліза); це не є приводом до відміни препарату. При застосуванні високих доз сеча забарвлюється в яскраво-жовтий колір (через присутність у складі препарату рибофлавіну). Аскорбінова кислота впливає на результати визначення вмісту в крові та сечі глюкози, сечової кислоти, креатиніну та неорганічних фосфатів при використанні колориметричного методу (за кілька днів до проведення цих аналізів припиняють прийом препарату).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Аскорбінова кислота уповільнює виведення барбітуратів, саліцилатів, сульфаніламідів; піридоксин підвищує декарбоксилування леводопи в периферійних тканинах. Серцеві глікозиди підвищують ризик розвитку гіперкальціємії, що спричинюється холекальциферолом; фенітоїн прискорює метаболізм холекальциферолу, знижує його ефективність. Протисудомні засоби підвищують розпад і екскрецію з жовчю холекальциферолу. Метотрексат, триметоприм, піриметамін, тріамтерен, сульфасалазин, протисудомні засоби знижують абсорбцію фолієвої кислоти (дефіцит фолатів). Проносні засоби, до складу яких входить мінеральне масло, та холестерамін знижують засвоєння вітамінів А, D та Е. Бігуаніди знижують абсорбцію ціанокобаламіну. Фтороурацил, вінбластин, блеоміцин, цисплатин порушують засвоєння вітамінів А, В1, В6; пеніциламін, ізоніазид знижують ефективність вітаміну В1, збільшуючи його екскрецію. Ізоніазид знижує ефективність піридоксину. Пероральні контрацептиви (естрогени) підвищують вміст в сироватці крові вітамінів А та С, знижують вміст фолієвої кислоти. Тетрацикліни, несистемні антациди знижують абсорбцію заліза. Глюкокортикостероїди, пеніциламін, циметидин, дисульфірам, вальпроєва кислота, фенітоїн, каптоприл, діуретини, тетрациклін, меркаптопурин, етамбутол, ізоніазид знижують вміст цинку в плазмі крові та підвищують його екскрецію.

Умови та термін зберігання

Зберігати в недоступному для дітей, темному, сухому місці при температурі до 25 ºС.

Термін придатності - 2 роки.

Умови відпуску

Без рецепта.

Упаковка

По 10 таблеток у стрипі; по 1 стрипу в конверті паперовому; по 10 конвертів у картонній коробці.

По 10 таблеток у стрипі; по 1 стрипу в конверті паперовому.

Виробник

Англо-Френч Драгс енд Індастріз Лімітед., Індія.

Anglo-French Drugs & Industries Limited, India.

Адреса

41, Зрд.Кросс, ССІ, Арія, В.Блок, Раджаджинагар, Банглалор-560 010, Індія.

41, 3rd Cross, SSI Area, V Block, Rajajinagar, Bangalore-560010, India.

Характеристики

Программа "Доступные лекарства" не участвует
Форма выпуска таблетки
Условия отпуска без рецепта
Категория Поливитамины
Регистрация закончилась
АТХ-классификация A11AA04 - Поливитамины с микроэлементами
Действующие вещества холекальциферол, цинк, цианокобаламин, кальция пантотенат, ретинол, марганец, кальций, аскорбиновая кислота, медь, железо, никотинамид, фолиевая кислота, магний, токоферол, тиамин, рибофлавин, пиридоксин
Производитель Англо-Френч Драгс, Индия
Инструкция по применению Максамин форте, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Максамин форте, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Максамин форте с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.

Просмотренные товары

Максамин форте таблетки, п/сах. обол. №10
Максамин форте таблетки, п/сах. обол. №100 (10х10)
таблетки
Англо-Френч Драгс, Индия
Цены в аптеках

Новинки реклама

Кашель?
Кашель? Есть быстрое решение! Подробней
Беспокоят суставы?
Беспокоят суставы? Комплексная поддержка суставов! Подробней
Зажги страсть!
Зажги страсть! Растительный комплекс для мужчин Подробней
Беспокоит запор?
Беспокоит запор? Эффективно и безопасно даже для детей Подробней
Насморк?
Насморк? Действуй активно! Подробней
Top