Новинки

Гуна-Бовел устраняет не симптомы, а причину запоров Подробней
Постоянная усталость и истощение? Быстрая витаминная помощь! Подробней
Свежие овощи, фрукты, диарея? Датский пробиотик Оптилакт! Подробней
Высокий уровень холестерина? Липогрейд - позаботься о себе заранее! Подробней
Беспокоит ЗАПОР? Избавьтесь от проблемы за 5-20 минут! Подробней
Скрыть рекламу

Мебендазол инструкция и цена в аптеках

Цены в аптеках

Мебендазол - инструкция по применению

Перевести на русский язык:
Перевести

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: mebendazole;

метил N-(5-бензил-1Н-бензимідазол-2-іл) карбамат;

Основні фізико-хімічні властивості

круглі плоскоциліндричні таблетки світло - рожевого кольору з білими та темно-рожевими вкрапленнями, з фаскою та рискою з одного боку;

Склад

1 таблетка містить 100 мг мебендазолу;

допоміжні речовини: лактоза (у вигляді моногідрату), крохмаль кукурудзяний висушений, повідон, натрію крохмальгліколят тип А, магнію стеарат, барвник Sunset Yellow Lake (Е 110).

Форма випуску

Таблетки.

Фармакотерапевтична група

Антигельмінтні засоби. Код АТС Р02С А01.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Синтетичний протиглисний засіб, який має широкий спектр дії. Впливає на енергетичні процеси гельмінтів. Мебендазол спричиняє дегенерацію цитоплазматичних мікротубул гельмінтів, блокує, таким чином, засвоєння глюкози та уповільнює синтез АТФ в організмі гельмінта.

Найбільшу активність мебендазол виявляє відносно кишкових нематод, хоча ефективний і при деяких інших гельмінтозах. Висока терапевтична ефективність препарату спостерігається при лікуванні інвазій, спричинених наступними гельмінтами: Enterobius vermicularis – 95 %, Trichuris trichiura – 68 %, Ascaris lumbricoides – 98 %, Ancylostoma duodenale, Necator americanus – 96 %.

Фармакокінетика. Мебендазол майже не всмоктується у шлунково-кишковому тракті, невелика частина препарату (5-10 %), що абсорбується, зазнає інтенсивного пресистемного метаболізму в печінці. Період напіввиведення мебендазолу складає 2,5-5,5 год. У крові він на 90 % зв’язується з білками, нерівномірно розподіляється по всіх органах. Накопичується у жировій тканині печінки. В печінці мебендазол біотрансформується до 2-амінопохідних. За 48 год лише невелика кількість (2 % введеної дози) мебендазолу виводяться з сечею у незмінному стані і у вигляді метаболітів.

Неабсорбований мебендазол виділяється з калом у незмінному вигляді.

Метаболіти мебендазолу не мають специфічної активності.

Показання для застосування

Ентеробіоз, аскаридоз, анкілостомідоз, стронгілоїдоз, трихоцефальоз, теніоз, а також змішані гельмінтні інвазії.

Спосіб застосування та дози

Препарат застосовують внутрішньо.

При ентеробіозі – дорослим та дітям старше 2 років призначають по 100 мг одноразово і повторюють через 2-4 тижні у тих самих дозах.

При аскаридозі, трихоцефальозі, анкілостомідозі, та змішаних гельмінтних інвазіях – дорослим та дітям старше 2 років призначають по 100 мг 2 рази на добу (вранці та ввечері) протягом 3 днів.

При теніозі та стронгілоїдозі – дорослим рекомендують застосовувати по 200 мг 2 рази на добу протягом 3 днів. Дітям старше 2 років – по 100 мг 2 рази на добу також протягом 3 днів.

Лікування повторюють, якщо через 3 тижні знову з’являються ознаки гельмінтозу.

Таблетку можна проковтнути цілою, розжувати або подрібнити і додати до їжі.

Під час лікування мебендазолом не треба дотримуватися дієти та застосовувати проносні засоби.

Побічна дія

Під час застосування препарату в рекомендованих дозах побічні дії спостерігаються рідко, однак можливі запаморочення, головний біль, розлади з боку шлунково-кишкового тракту (біль у животі, пронос); при застосуванні великих доз – випадіння волосся. Іноді можливі алергічні реакції: збільшення температури тіла, кропив’янка, ангіоневротичний набряк, в поодиноких випадках – судоми.

При тривалому застосуванні мебендазолу в дозах, які перевищують рекомендовані, може спостерігатися нейтропенія та порушення функцій печінки, а також у поодиноких випадках може розвинутися гепатит.

Протипоказання

Підвищена чутливість до мебендазолу або до будь-якого з допоміжних речовин.

Неспецифічний виразковий коліт, хвороба Крона, значні порушення функції печінки. Період вагітності, годування груддю. Дитячий вік до 2-х років.

Передозування

При передозуванні спостерігаються шлунково-кишкові розлади. Специфічного антидоту немає. При симптомах передозування припиняють застосування препарату, промивають шлунок та дають активоване вугілля.

Особливості застосування

При застосуванні мебендазолу не потрібно дотримуватися дієти, призначати проносні засоби.

Застосування мебендазолу в період вагітності і годування груддю.

В результаті проведення окремих дослідів мебендазол виявляв ембріотоксичну і тератогенну дію. У період вагітності, здебільшого у першому триместрі, мебендазол слід застосовувати за призначення лікаря тільки у випадку, коли очікувана терапевтична дія препарату перевищує потенційний ризик.

Бажано припинити годовування груддю у разі застосування препарату.

Застосування мебендазолу при керуванні транспортом і роботі з технікою. На даний момент не встановлені впливи мебендазолу на здатність керувати транспортними засобами й обслуговувати механізми.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Циметидин може уповільнювати руйнування мебендазолу в печінці, призводячи до його накопичення в організмі, що підсилює дію мебендазолу.

Фенітоїн і карбамазепін, навпаки, знижують концентрацію мебендазолу в плазмі крові за рахунок індукції мікросомальних ферментів.

Прийом препарату зменшує потребу в інсуліні у хворих на цукровий діабет.

Умови та термін зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 ˚С. Зберігати в недоступному для дітей місці!

Термін придатності – 4 роки.

Умови відпуску

За рецептом.

Упаковка

По 6 таблеток у блістері; по 1 блістеру у картонній пачці.

Виробник

АТ «Гріндекс», Латвія.

Адреса

Вул. Крустпілс, 53, Рига, LV-1057, Латвія. Телефон: 371 7083205. Факс: 371 7083505. e-mail: grindeks@grindeks.lv; www.grindeks.lv.

Дозировка Мебендазол таблетки по 100 мг №6
Производитель Гриндекс, АО, Латвия
МНН Mebendazole
Регистрация № UA/6455/01/01 от 25.05.2007. Приказ № 263 от 25.05.2007
Код АТХ
Top