Новинки

Гуна-Бовел устраняет не симптомы, а причину запоров Подробней
Простуда на губах? Решение есть! Подробней
Высокий уровень холестерина? Липогрейд - позаботься о себе заранее! Подробней
Нужен врач? Запишитесь на консультацию по телефону: (066) 439-67-60, (097) 466-50-79 Подробней
Скрыть рекламу

Метрогекс инструкция и цена в аптеках

Цены в аптеках

Метрогекс - инструкция по применению

Перевести на русский язык:
Перевести

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: метронідазол; 2–метил–5–нітроімідазол–1–етанол;

Основні фізико-хімічні властивості

від майже білого до білого кольору гомогенний гель з приємним запахом;

Склад

1 г гелю містить метронідазолу бензоату еквівалентно 10 мг метронідазолу, хлоргексидину глюконат (у вигляді розчину) 2, 5 мг;

допоміжні речовини: бутилгідроксіанізол (Е 320), бутилгідрокситолуол (Е 321), сахарин натрію, полісорбат 60, ментол, триетаноламін, карбомер – 934, метилпарагідроксибензоат (Е 218), пропілпарагідроксибензоат (Е 216), пропіленгліколь, вода очищена.

Форма випуску

Гель дентальний.

Фармакотерапевтична група

Протимікробні та антисептичні препарати для місцевого застосування в стоматології. Код АТС А01А В.

Фармакологічні властивості

Фармокодинаміка. Гель для ясен – комбінований протимікробний препарат для лікування та профілактики деяких інфекційно-запальних захворювань порожнини рота. Метронідазол – похідний нітроімідазолу, проявляє антипротозойну та антибактеріальну дію щодо найпростіших й анаеробних бактерій, які спричиняють пародонтит: Porphyromonas gingivalis, Prevotella intermedia, P. denticola, Fusobacterium fusiformis, Wolinella recta, Treponema spp., Eikenella corrodens, Borrelia vincenti, Bacteroides melaninogenicus, Selenomonas spp. Хлоргексидин, (1,6-(пара-хлорфеніл-гуанідо)-гексан), який також міститься в препараті як допоміжний антисептичний засіб, виявляє активність щодо широкого спектра вегетативних форм грамнегативних і грампозитивних мікроорганізмів, дріжджів дерматофітів і ліпофільних вірусів. Механізм дії метронідазолу зумовлений біохімічним відновленням 5-нітрогрупи метронідазолу внутрішньоклітинними транспортними протеїнами анаеробних мікроорганізмів і найпростіших. Відновлена 5-нітрогрупа метронідазолу взаємодіє з ДНК клітин мікроорганізмів, пригнічуючи синтез нуклеїнових кислот, що призводить до загибелі бактерій.

Фармакокінетика. При місцевому застосуванні можливо досягти вищу концентрацію метронідазолу в тканинах ясен, ніж при пероральному застосуванні препаратів метронідазолу, що дозволяє мінімізувати ризик розвитку системних побічних ефектів.

Показання для застосування

Гострий гінгівіт, гострий виразково-некротичний гінгівіт Венсана; хронічний гінгівіт, у тому числі набряклий, гіперпластичний, атрофічний (десквамативний) гінгівіт; хронічний пародонтит; пародонтальний абсцес; хронічний афтозний (виразковий) стоматит; зубний біль при інфекційно-запальних процесах у ротовій порожнині.

Спосіб застосування та дози

Тільки для застосування в стоматології. Метрогекс наносять на ділянку ясен 2 рази на добу. Після нанесення гелю не полоскати рот та не приймати їжу протягом 15 хвилин.

Побічна дія

Ризик розвитку системних побічних ефектів при місцевому застосуванні не високий, але іноді відмічаються головний біль, алергійні реакції (шкіряний висип, свербіж, кропив’янка).

Протипоказання

Підвищена чутливість до метронідазолу, до похідних нітроімідазолу та інших компонентів препарату.

Передозування. У разі виникнення побічних ефектів слід збільшити період між повторними нанесеннями гелю та/або тимчасово припинити його застосування.

Особливості застосування

Під час застосування препарату не допускається вживання алкоголю (можливі дисульфірамоподібні реакції). Запобігати потраплянню гелю на слизові оболонки очей. Не рекомендується застосувати препарат під час вагітності та кормління груддю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Можливість взаємодії з іншими лікарськими засобами при місцевому застосуванні Метрогексу мінімальна, але виключити розвиток таких реакцій повністю не можливо. Метронідазол може посилювати дію варфарину та інших непрямих антикоагулянтів, що призводить до збільшення протромбінового часу. При одночасному застосуванні з дисульфірамом токсичність препаратів збільшується, що може спричинити розвиток неврологічних симптомів. Протимікробна активність метронідазолу знижується при одночасному застосуванні з фенобарбіталом і фенітоїном через прискорення метаболізму метронідазолу. Циметидин уповільнює метаболізм метронідазолу, що може збільшити концентрацію останнього в сироватці крові.

Умови та термін зберігання

Зберігати в захищеному від світла, недоступному для дітей місці, при температурі не вище 25 ºС. Термін придатності – 18 місяців.

Умови відпуску

Без рецепта.

Упаковка

По 10 г гелю в ламінованій тубі. По 1 тубі разом із листком–вкладишем у картонній коробці.

Заявник

“Д-р Редді'с Лабораторіс Лтд”, Індія.

Назва та адреса виробника

“Груп Фармасьютікалз Лтд”, Індія

No.41, Nasigere Village, Kasaba Hobli, KIADB, Malur – 563 130, Kolar Dist, India

Дозировка Метрогекс гель д/десен по 10 г в тубах
Производитель Груп Фармасьютикалз Лтд, Индия
МНН Comb drug
Регистрация № UA/8601/01/01 от 25.07.2008. Приказ № 406 от 25.07.2008
Код АТХ
Нужен врач? Запишитесь на консультацию по телефону
 (066) 439-67-60  (097) 466-50-79
Top