UA RU

Муконекс - инструкция, показания, состав, способ применения

Цены в аптеках
Добавить в избранные товары

Склад лікарського засобу

діюча речовина: асеtylcysteine;

5 мл сиропу містять ацетилцистеїну 200 мг;

допоміжні речовини: натрію цитрат, натрію метилпарабен (Е 219), натрію пропілпарабен (Е 217), динатрію едетат, бета-каротин (Е 160а), ароматизатор апельсиновий, сорбіт (Е 420).

Лікарська форма

Гранули для сиропу.

Гранули білого або світло-кремового кольору, зі специфічним запахом, без видимих сторонніх включень. Після розведення утворюється сироп світло-жовтого кольору, розчин від прозорого до опалесцентного, з запахом апельсина, без видимих сторонніх включень.

Назва і місцезнаходження виробника

Абді Ібрахім Ілач Санаї ве Тіджарет А.Ш., Туреччина.

Санаї Махаллеші Тунч Джаддесі №3, Есенюрт / Стамбул, Туреччина.

Фармакотерапевтична група

Засоби, які застосовують при кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби. Ацетилцистеїн.

Код АТС R05С В01.

Ацетилцистеїн – N-ацетильоване похідне природної амінокислоти L-цистеїну, що входить до складу білків. Ацетилцистеїн є муколітичним засобом.

Муколітична дія ацетилцистеїну на слизоподібний та гнійно-слизовий секрети пояснюється вмістом сульфгідрильної групи, що розриває дисульфідні зв’язки у глікопротеїнах слизу. Через це знижується в’язкість та тягучість слизу, який накопичується у дихальних шляхах. Допомагає регулювати функцію легенів, полегшуючи дихання та відходження бронхіального секрету.

Після перорального застосування ацетилцистеїн швидко абсорбується та розподіляється переважно у легенях, нирках та печінці. Залишається стабільним у шлункових та кишкових рідинах. У плазмі крові та легенях наявний у вільній формі та оборотно зв’язаний з білками завдяки дисульфідним зв’язкам. Засвоєння не залежить від прийому їжі. Після перорального прийому пік концентрації у плазмі досягається через 1-2 години. Період напіввиведення з плазми крові ацетилцистеїну, що на 50 % зв’язаний з білками, становить 6 годин. Не накопичується в організмі, у тканинах, особливо у легеневій, наявний у високих концентраціях. Метаболізується у печінці та виводиться нирками, через печінку та легені.

Показання для застосування

Лікування гострої та хронічної патології бронхолегеневої системи при захворюваннях, що супроводжуються підвищеним утворенням мокротиння з погіршенням відхаркування.

Протипоказання

Гіперчутливість до компонентів препарату. Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки у стадії загострення, кровохаркання, легенева кровотеча.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Хворі на бронхіальну астму повинні знаходитися під суворим контролем під час лікування через можливий розвиток бронхоспазму. У разі виникнення бронхоспазму лікування ацетилцистеїном слід негайно припинити.

Рекомендується з обережністю приймати препарат пацієнтам із виразкою шлунка та дванадцятипалої кишки в анамнезі, особливо у разі супутнього прийому інших лікарських засобів, що подразнюють слизову оболонку шлунка.

Застосування ацетилцистеїну, головним чином на початку лікування, може спричинити розрідження бронхіального секрету і збільшити його об’єм. Якщо пацієнт не здатний ефективно відкашлювати мокротиння, необхідні постуральний дренаж і бронхоаспірація.

Пацієнтам із захворюваннями печінки, нирок ацетилцистеїн слід призначати з обережністю для уникнення накопичення азотвмісних речовин в організмі.

Легкий сірчаний запах не є ознакою зміни препарату, а є специфічним для речовини, що діє.

Лікарський засіб містить сорбіт, тому пацієнтам зі спадковою непереносимістю фруктози цей препарат приймати не слід.

Під час лікування препаратом рекомендується вживати достатню кількість рідини; це підсилює муколітичний ефект.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Через відсутність належних клінічних досліджень застосування препарату під час вагітності не рекомендується, за винятком випадків, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода.

Оскільки невідомо, чи проникає ацетилцистеїн у грудне молоко, цей препарат не рекомендується призначати в період годування груддю, у випадку необхідності застосування препарату годування груддю слід припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Немає даних.

Діти

Через високий вміст ацетилцистеїну не рекомендується призначати препарат дітям віком до 2 років.

Спосіб застосування та дози

Дорослим та дітям віком від 14 років призначають по 400-600 мг ацетилцистеїну на добу (по 600 мг 1 раз на добу або 200 мг 3 рази на добу, або 400 мг 1 раз на добу).

Дітям віком 6-14 років: 400 мг на добу, розподілених на 2 прийоми (200 мг 2 рази на добу).

Дітям віком 2-6 років: 200-400 мг на добу, розподілених на 2 прийоми.

Препарат слід готувати не раніше, ніж за 30 хв до застосування. Додати води до позначки на флаконі та ретельно струсити. Вміст флакону має повністю розчинитися.

Напівпрозорий сироп з апельсиновим смаком готовий до застосування. Зберігає свою активність протягом 12 діб при кімнатній температурі. 

При гострих неускладнених захворюваннях препарат застосовують 8-10 діб.Термін лікування хронічних захворювань визначає лікар. Хронічний бронхіт і муковісцидоз потребують тривалого лікування або лікування курсами по декілька місяців (до 6 місяців).

Передозування

Передозування може виявлятися шлунково-кишковими симптомами, такими як нудота, блювання і діарея.

Специфічного антидоту немає. У разі передозування застосовують симптоматичне та підтримуюче лікування.

Побічні ефекти

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, анафілактоїдні реакції, анафілактичний шок, висипання, ангіоневротичний набряк, свербіж, кропив’янка, у рідкісних випадках можливі тяжкі шкірні реакції, такі як синдром Стівенса-Джонсона, синдром Лайєлла.

З боку серцево-судинної системи: тахікардія, зниження артеріального тиску.

З боку кровоносної системи: геморагії, відмічалось зниження агрегації тромбоцитів, але клінічне значення цього не визначене, дуже рідко повідомлялося про випадки анемії.

З боку дихальної системи: ринорея, бронхоспазм, диспное.

З боку травної системи: нудота, блювання, неприємний запах з рота, стоматит, абдомінальний біль, діарея, диспепсія, печія.

Інше: гіпертермія, головний біль, шум у вухах.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Через вміст сульфгідрильної групи ацетилцистеїн при змішуванні в одному розчині може вступати в реакцію з антибіотиками групи пеніциліну, тетрациклінів, цефалоспоринів, аміноглікозидів, макролідів та амфотеріцином В.

Повідомлялося про випадки підвищення рівня амоксициліну у тканинах у разі застосування його з ацетилцистеїном.

Рекомендується застосовувати ацетилцистеїн та вищезазначені антибіотики з інтервалом щонайменше 2 години.

Повідомлялося про можливе посилення вазодилатуючого ефекту гліцерил тринітрату (нітрогліцерину) та його інгібуючої дії на агрегацію тромбоцитів у разі застосування разом з ацетилцистеїном.

Не рекомендується призначати ацетилцистеїн разом з протикашльовими засобами.

Активоване вугілля знижує ефективність ацетилцистеїну. Не рекомендується розчинення в одній склянці ацетилцистеїну з іншими препаратами. Ацетилцистеїн зменшує токсичні ефекти парацетамолу.

Вплив на лабраторні дослідження. Ацетилцистеїн може впливати на колориметричне дослідження саліцилатів та на визначення уратів і кетонових тіл.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 оС.

Упаковка

По 40 г гранул для приготування сиропу у флаконі об’ємом 100 мл. По 60 г гранул для приготування сиропу у флаконі об’ємом 150 мл. По 1 флакону з мірною ложечкою з поділками на 2,5, 5 та 10 мл у картонній коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Характеристики

Программа "Доступные лекарства" не участвует
Форма выпуска гранулы
Условия отпуска без рецепта
Категория При влажном кашле
Регистрация закончилась
АТХ-классификация R05CB01 - Ацетилцистеин
МНН Ацетилцистеин
Действующие вещества ацетилцистеин
Производитель Абди Ибрахим Илач Санаи ве Тиджарет А.Ш., Турция
  • Муконекс гранулы д/приг. сироп. 200 мг/5 мл по 60 г во флак.
  • Муконекс гранулы д/приг. сироп. 200 мг/5 мл по 40 г во флак.
Инструкция по применению Муконекс, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Муконекс, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Муконекс с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.

Просмотренные товары

Муконекс гранулы д/приг. сироп. 200 мг/5 мл по 60 г во флак.
Муконекс гранулы д/приг. сироп. 200 мг/5 мл по 40 г во флак.
гранулы
Абди Ибрахим Илач Санаи ве Тиджарет А.Ш., Турция
Цены в аптеках

Новинки реклама

Кашель?
Кашель? Есть быстрое решение! Подробней
Насморк?
Насморк? Действуй активно! Подробней
Беспокоит запор?
Беспокоит запор? Эффективно и безопасно даже для детей Подробней
Беспокоят суставы?
Беспокоят суставы? Комплексная поддержка суставов! Подробней
Зажги страсть!
Зажги страсть! Растительный комплекс для мужчин Подробней
Top