Бронируйте товары в аптеках, экономьте до 30%. Узнать больше

Нейромультивит раствор д/ин. по 2 мл №5 в амп.

Условия отпуска по рецепту
Категория Витамины группы В
Регистрация Закончилась
Показать все

Инструкция для Нейромультивит раствор д/ин. по 2 мл №5 в амп.

Инструкция указана для Нейромультивит раствор д/ин. по 2 мл №5 в амп.
Выбрать инструкцию для других видов «Нейромультивит»

Склад

діючі речовини: тіаміну гідрохлорид (вітамін B1), піридоксину гідрохлорид (вітамін B6), ціанокобаламін (вітамін B12). 

1 ампула (2 мл розчину) містить тіаміну гідрохлориду (вітамін B1) 100,0 мг, піридоксину гідрохлориду (вітамін B6) 100,0 мг і ціанокобаламіну (вітамін B12) 1,0 мг;

допоміжні речовини: діетаноламін, вода для ін’єкцій.

Лікарська форма

Розчин для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий розчин червоного кольору, без видимих включень.

Фармакотерапевтична група

Препарати вітаміну В1, в тому числі в комбинації з вітамінами В6 і В12. Код АТХ А11D В. 

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Нейротропні вітаміни групи В чинять сприятливу дію на запальні та дегенеративні захворювання нервів і рухового апарату. Вони застосовуються для усунення дефіцитних станів, а у великих дозах виявляють аналгетичні властивості, сприяють покращенню кровообігу та нормалізують роботу нервової системи і процес кровотворення. Вітамін В1 є дуже важливою активною речовиною. В організмі вітамін В1 фосфорилюється з утворенням біологічно активних тіаміндифосфату (кокарбоксилаза) і тіамінтрифосфату (ТТР).Тіаміндифосфат як коензим бере участь у важливих функціях вуглеводного обміну, які відіграють вирішальну роль в обмінних процесах нервової тканини, впливають на проведення нервового імпульсу в синапсах. При недостатності вітаміну В1 у тканинах відбувається накопичення метаболітів, у першу чергу, молочної і піровиноградної кислоти, що призводить до різних патологічних станів і розладів діяльності нервової системи.

Вітамін В6 у своїй фосфорильованій формі (піридоксаль-5’-фосфат, PALP) є коензимом ряду ферментів, які взаємодіють у загальному неокисному метаболізмі амінокислот. Через декарбоксилювання вони залучаються до утворення фізіологічно активних амінів (наприклад, адреналіну, гістаміну, серотоніну, допаміну, тираміну), через трансамінування – до анаболічних і катаболічних процесів обміну (наприклад, глутаматоксалоацетаттрансамі-наза, глутаматпіруваттрансаміназа, гамма-аміномасляна кислота, a-кетоглютараттрансамі-наза), а також до різних процесів розщеплення і синтезу амінокислот. Вітамін В6 діє на 4 різних ділянках метаболізму триптофану. В межах синтезу гемоглобіну вітамін В6 каталізує утворення α-аміно-β-кетоадинінової кислоти. Вітамін В12 необхідний для процесів клітинного метаболізму. Він впливає на функцію кровотворення (зовнішній протианемічний фактор), бере участь в утворенні холіну, метіоніну, креатиніну, нуклеїнових кислот, чинить знеболювальну дію. Фармакокінетика. Після парентерального введення тіамін розподіляється в організмі. Приблизно 1 мг тіаміну розпадається щоденно. Метаболіти виводяться із сечею. Дефосфорилювання відбувається в нирках. Біологічний період напіврозпаду тіаміну становить 0,35 години. Накопичення тіаміну в організмі не відбувається завдяки обмеженому розчиненню в жирах. Вітамін В6 фосфорилюється й окислюється до піридоксаль-5-фосфату. У плазмі крові піридоксаль-5-фосфат і піридоксаль зв’язуються з альбуміном. Формою, яка транспортується, є піридоксаль. Для проходження через клітинну мембрану піридоксаль-5-фосфат, зв’язаний з альбуміном, гідролізується лужною фосфатазою у піридоксаль. Вітамін В12 після парентерального введення утворює транспортні білкові комплекси, які швидко абсорбуються печінкою, кістковим мозком та іншими проліферативними органами. Вітамін В12 надходить у жовч і бере участь у кишково-печінковій циркуляції. Вітамін В12 проходить через плаценту.

Показання

Неврологічні захворювання різного походження: полінейропатії різної етіології (особливо ендотоксичні або екзотоксичні, в тому числі діабетична, алкогольна), неврити та невралгії, радікулоневрит внаслідок дегенеративних захворювань хребта, параліч шийного відділу хребта, синдром здавлення ротатора плеча, поперековий синдром; ішіалгія, невралгія трійчастого нерва, міжреберна невралгія.

Протипоказання

Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату; гостре порушення серцевої провідності; гостра форма некомпенсованої серцевої недостатності.

Вітамін В1 протипоказаний при алергічних реакціях.

Вітамін В6 протипоказано застосовувати при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки у стадії загострення (оскільки можливе підвищення кислотності шлункового соку).

Вітамін В12 протипоказано застосовувати при еритремії, еритроцитозі, тромбоемболії.

Взаємодія з  іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Комбінації, що протипоказані.

Одночасний прийом з леводопою, оскільки В6 зменшує протипаркінсонічну дію леводопи.

Дія тіаміну інактивується 5-фторурацилом, оскільки останній конкурентно інгібує фосфорилювання тіаміну у тіамін-пірофосфат. Петльові діуретики, наприклад фуросемід, що гальмують канальцеву реабсорбцію, під час довготривалої терапії можуть спричинити підвищення екскреції тіаміну і, таким чином, зменшити рівень тіаміну.

Одночасний прийом з антагоністами піридоксину (наприклад, ізоніазид, гідралазин, D-пенціламін або циклосерин), пероральними контрацептивами може підвищувати потребу у вітаміні В6. Вживання напоїв, що містять сульфіти (наприклад, вино), підвищує деградацію тіаміну.

Особливості щодо застосування

При появі симптомів або ознак периферичної сенсорної нейропатії (парестезії), дозування препарату необхідно переглянути та припинити застосування лікарського засобу за потреби. Нейропатії були помічені при довготривалому застосуванні (більше 6-12 місяців) щоденних доз, що перевищують 50 мг вітаміну B6 та при короткостроковому споживанні (більше 2-х місяців) доз, що перевищують 1 г вітаміну B6 на день.

Вітамінні препарати, що містять вітамін В12 можуть маскувати клінічну картину та дані лабораторного дослідження фунікулерного мієлозу і злоякісної анемії.

Слід уникати внутрішньовенного введення препарату. Для ін’єкцій слід використовувати лише чистий розчин червоного кольору.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Препарат не слід застосовувати у період вагітності та годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Препарат не впливає на здатність керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози

Для внутрішньом’язового введення.

В тяжких випадках і при гострому болю для швидкого підвищення рівня препарату в крові лікування починають з 2 мл розчину внутрішньом’язово, 1 раз на добу до зняття гострих симптомів. Для продовження лікування призначають 1 ін’єкцію (2 мл), 2-3 рази на тиждень.

Курс лікування триває не менше 1 місяця. Внутрішньом’язову ін’єкцію слід виконувати у верхній зовнішній квадрант сідничного м’яза.

Діти. Препарат не застосовують дітям.

Передозування

Вітамін В1 має широкий терапевтичний діапазон. Дуже високі дози (більше 10 г) виявляють курареподібний ефект, пригнічуючи провідність нервових імпульсів.

Вітамін Вволодіє дуже низькою токсичністю.

Надмірне застосування вітаміну В у дозах більш ніж 1г на добу протягом кількох місяців може призвести до нейротоксичних ефектів.

Невропатії з атаксією і розлади чутливості, церебральні конвульсії зі змінами на ЕЕГ, а також в окремих виадках гіпсохромна анемія і себорейний дерматит були описані після введення більше 2 г на добу.

Вітамін В12: після парентерального введення (у рідкісних випадках- після перорального застосування) доз препарату вищих, ніж рекомендовані, спостерігались алергічні реакції, екзематозні шкірні порушення і доброякісна форма акне.

При тривалому застосуванні у високих дозах можливе порушення активності ферментів печінки, біль у ділянці серця, гіперкоагуляція.

Лікування: терапія симптоматична.

Побічні ефекти

Довготривале застосування (понад 6-12 місяців) у дозах понад 50 мг вітаміну Вщоденно може призвести до периферичної сенсорної нейропатії, нервового збудження, нездужання, запаморочення, головного болю.

З боку травного тракту: шлунково-кишкові розлади, у тому числі нудота, блювання, діарея, біль у животі, підвищення кислотності шлункового соку.

З боку імунної системи: реакція гіперчутливості (шкірні висипання, порушення дихання, анафілактичний шок, набряк Квінке), підвищена пітливість.

З боку шкіри: свербіж, кропив’янка, вугрові висипання; вкрай рідко - генералізований ексфоліативний дерматит, ангіоневротичний набряк.

З боку серцево-судинної системи: тахікардія, аритмія, брадикардія, уповільнення провідності серця, поперечна блокада серця, зупинка серцевої діяльності, периферична вазодилатація, колапс; дуже рідко - тахікардія, підвищення/зниження артеріального тиску, біль у серці.

З боку нервової системи: збудження центральної нервової системи (ЦНС) (при застосуванні у високих дозах), занепокоєння, головний біль, запаморочення, порушення сну, сплутаність свідомості, сонливість, втрата свідомості, кома; у пацієнтів з підвищеною чутливістю -ейфорія, тремор, тризм, руховий неспокій, парестезії, судоми.

 З боку органів зору: ністагм, оборотна сліпота, диплопія, мигтіння «мушок» перед очима, світлобоязнь, кон’юнктивіт.

З боку органів слуху: слухові порушення, шум у вухах, гіперакузія.

З боку дихальної системи: задишка, риніт, пригнічення або зупинка дихання.

Інші: відчуття жару, холоду або оніміння кінцівок, набряки, слабкість, злоякісна гіпертермія, порушення чутливості, моторний блок.

Загальні розлади: реакції у місці введення.

У разі дуже швидкого парентерального введення можливий розвиток системних реакцій у вигляді судом.

Термін придатності

3 роки.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності.

Умови зберігання

Зберігати в холодильнику (2 °С – 8 °С). Зберігати в оригінальній упаковці для захисту від світла.

Упаковка

По 2 мл розчину для внутрішньом'язових ін'єкцій в ампулах з коричневого скла.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

Г.Л.Фарма ГмбХ.

Адреса

Шлоссплац 1, 8502 Ланах, Австрія.

Важно! Данная инструкция по применению является официальной инструкцией производителя, утвержденная и предоставлена Государственным реестром лекарственных средств Украины.
Данная инструкция представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.

Характеристики

Условия отпуска по рецепту
Категория Витамины группы В
Регистрация Закончилась
АТХ-классификация A11DB - Витамин в1 в сочетании с витамином в6 и/или в12
МНН Витамин B1 в комбинации с витам. B6 та/або B12
Фармгруппа Препараты витамина В1, в том числе в комбинации с витаминами В6 и В12.
Действующие вещества цианокобаламин, тиамин, пиридоксин

Новинки реклама

Длительное зрительное напряжение?
Длительное зрительное напряжение? Ощущение сухости глаз, дискофморт, покраснение? Подробней
Мягкое снижение
Мягкое снижение Артериального давления Подробней
Надо выспаться?
Надо выспаться? Достаточно одной таблетки. Без привыкания. Подробней
Беспокоит простата?
Беспокоит простата? Действуй немедленно! Подробней
А ты готов к осени?
А ты готов к осени? Зарядись витаминами Подробней
Инфекция мочевых путей?
Инфекция мочевых путей? Попробуй новинку Подробней
Опять усталость в ногах в конце дня?
Опять усталость в ногах в конце дня? Узнай про лечение и профилактику! Подробней
Подагра. Артрит
Подагра. Артрит Эффект природных веществ Подробней
Top