UA RU

Нео-витакомплид-Здоровье капсулы №20 (10х2)

Цены в аптеках
Добавить в избранные товары

Склад лікарського засобу

діючі речовини: 1 капсула містить кислоти аскорбінової (вітаміну С) 75 мг, тіаміну гідрохлориду (вітаміну В1) 5 мг, рибофлавіну (вітаміну В2) 5 мг, піридоксину гідрохлориду (вітаміну В6) 1,5 мг, нікотинаміду 50 мг, кальцію пантотенату 10 мг, ціанокобаламіну (вітаміну В12) 0,005 мг, кислоти фолієвої 1 мг, цинку сульфату моногідрату у перерахуванні на цинк 5 мг;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксид колоїдний безводний, кальцію стеарат; жовтий захід FCF (Е 110), понсо 4R (Е 124), метилпарабен (Е 218), пропілпарабен (Е 216).

Лікарська форма

Капсули.

Тверді желатинові капсули з корпусом оранжевого і кришкою зеленого кольору. Вміст капсул – порошок від світло-жовтого до жовто-оранжевого кольору зі специфічним запахом.

Назва і місцезнаходження виробника

ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я».

Україна, 61013, м. Харків, вул. Шевченка, 22.

Фармакотерапевтична група

Полівітаміни з мікроелементами. Код АТС А11А А04.

Нео-Вітакомплід-Здоров’я – комбінований препарат, який містить вітаміни та мікроелементи. Фармакологічний ефект препарату зумовлений комплексною дією компонентів, що входять до його складу.

Аскорбінова кислота (Вітамін С) − бере участь у регулюванні окислювально-відновлювальних процесів; є антиоксидантом і відіграє важливу роль в інактивації вільних радикалів, забезпечує синтез колагену; бере участь у метаболізмі фолієвої кислоти і в синтезі стероїдних гормонів і катехоламінів, підсилює абсорбцію заліза в тонкому кишечнику, нормалізує проникність капілярів.

Тіаміну гідрохлорид (Вітамін В1) − як кофермент бере участь у вуглеводному обміні, функціонуванні нервової системи. Недостатність тіаміну впливає на периферичну нервову систему, шлунково-кишковий тракт і серцево-судинну систему.

Рибофлавін (Вітамін В2) − важливий каталізатор процесів клітинного дихання, бере участь у зоровому сприйнятті; бере участь у формуванні ДНК, сприяє процесам регенерації тканин (у т. ч. клітин шкіри). Потреба в рибофлавіні зростає під час вагітності, лактації, а також у жінок, які приймають пероральні протизаплідні засоби.

Піридоксину гідрохлорид (Вітамін В6) − як кофермент бере участь у метаболізмі амінокислот і білків, а також у синтезі нейромедіаторів.

Ціанокобаламін (Вітамін В12) − разом із фолієвою кислотою бере участь у синтезі нуклеотидів, а також у формуванні еритроцитів і нервових клітин; необхідний для росту організму.

Нікотинамід (Вітамін РР) − бере участь у процесах тканинного дихання, ліпідного та вуглеводного обміну.

Фолієва кислота − бере участь у синтезі амінокислот, нуклеїнових кислот; необхідна для нормального еритропоезу.

Кальцію пантотенат − регулює обмін кальцію і пантотенової кислоти в організмі. Пантотенова кислота (Вітамін В5) відноситься до водорозчинних вітамінів, сприяє розвитку і регенерації епітелію та ендотелію, відіграє важливу роль при біологічному ацетилюванні, синтезі і розщепленні ліпідів. Кальцій необхідний для формування кісткової тканини і зубів, сприяє нормальному згортанню крові.

Цинк − бере участь у метаболізмі нуклеїнових кислот, ліпідів і білків, жирних кислот, а також у метаболізмі гормонів (у т.ч. статевих), у синтезі простагландинів; важливий для нормального розвитку кісткової тканини, є складовою частиною панкреатичного соку.

У цілому, препарат нормалізує обмінні процеси в організмі, стимулює імунну систему, сприяє відновленню сил при фізичному та/або емоційному навантаженні, підвищує опірність організму (у т.ч. і до несприятливих факторів навколишнього середовища).

Показання для застосування

Недостатність або підвищена потреба в комплексі вітамінів групи В і С; при анорексії, цукровому діабеті, ожирінні, алкоголізмі, стоматиті, глоситі, хейлозі, паразитемії, невралгії, астено-невротичному синдромі, дерматитах, при тяжких інфекційних захворюваннях, а також хворим, що приймають протимікробні засоби, які спричиняють шлунково-кишкові розлади.

Протипоказання

Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату, тяжкі ураження печінки, нефролітіаз, виражені порушення функції нирок, подагра, гіперурикемія, еритремія, еритроцитоз, тромбофлебіт, тромбоемболії, непереносимість фруктози, синдром мальабсорбції глюкози/галактози, порушення обміну заліза або міді, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки в стадії загострення, гіперкальціємія, гіперкальціурія.

Належні заходи безпеки при застосуванні

З обережністю застосовують при ураженнях печінки, пептичній виразці шлунка і дванадцятипалої кишки в анамнезі, хворим на гострий нефрит, при декомпенсації серцевої діяльності, хронічному панкреатиті.

Препарат з обережністю призначають пацієнтам зі злоякісною анемією, оскільки фолієва кислота, що входить до його складу, може виявляти різноспрямовану дію (поліпшувати стан хворого або погіршувати неврологічні симптоми), а також пацієнтам із синдромом недостатності всмоктування вітаміну В12.

З обережністю застосовують у хворих на ішемічну хворобу серця, цукровий діабет, з новоутвореннями (за винятком випадків, що супроводжуються мегалобластною анемією).

Можливе забарвлення сечі у жовтий колір, що є цілком нешкідливим фактором і пояснюється наявністю в препараті рибофлавіну.

Препарат не рекомендується застосовувати разом з іншими полівітамінами, оскільки можливе передозування останніх в організмі.

Застосування капсул Нео-Вітакомплід-Здоров’я у хворих з недостатньою або підвищеною потребою в комплексі вітамінів групи В і вітаміну С може надалі супроводжуватися відповідною терапією первинного захворювання.

У період лікування препаратом Нео-Вітакомплід-Здоров’я у сечі може спостерігатися хибнопозитивна реакція на цукор при проведенні тесту Бенедикта у зв’язку з наявністю в комплексі аскорбінової кислоти.

Застосування в період вагітності або годування груддю

Дані щодо несприятливого впливу препарату на плід при прийомі в період вагітності відсутні.

Малоймовірно, що вітаміни і мікроелементи в концентраціях, що потрапляють у період годування груддю в грудне молоко при прийомі препарату в терапевтичних дозах, можуть виявити несприятливий вплив на дитину.

При вагітності і в період годування груддю препарат застосовують за вказівкою лікаря з урахуванням співвідношення очікувана користь для матері/потенційний ризик для плода або дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Враховуючи можливість розвитку побічних ефектів з боку центральної нервової системи, під час лікування препаратом необхідно бути обережним при керуванні автотранспортом і занять іншими потенційно небезпечними видами діяльності, що потребують підвищеної концентрації уваги і швидкості психомоторних реакцій.

Діти

Препарат не рекомендується для застосування у дітей віком до 12 років.

Спосіб застосування та дози

Призначають дорослим і дітям віком старше 12 років по 1 капсулі на добу (при необхідності − 2 капсули на добу). Курс лікування становить 20-30 днів.

Не слід перевищувати рекомендовану добову дозу препарату.

Передозування

При застосуванні препарату у високих дозах або при тривалому застосуванні можливі нудота, блювання, диспепсичні розлади, алергічні реакції, порушення функції печінки.

Лікування: припинення прийому препарату, симптоматична терапія, форсований діурез.

Побічні ефекти

Неврологічні розлади: головний біль, запаморочення, підвищена збудливість, сонливість, пітливість.

Шлунково-кишкові розлади: диспепсичні розлади, нудота, блювання, біль у шлунку, відрижка, запор, діарея, збільшення секреції шлункового соку.

Зміни з боку шкіри та підшкірної клітковини: шкірні висипання, кропив’янка, відчуття свербежу, почервоніння шкіри; рідко – бронхоспазм в осіб з гіперчутливістю до вітамінів А, С, вітамінів групи В.

Порушення з боку імунної системи: в осіб з підвищеною чутливістю до компонентів препарату можливі алергічні реакції, включаючи анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, гіпертермію та ін.

Інші: порушення зору, можливе забарвлення сечі в жовтий колір, гіперкальціємія, гіперкальціурія.

При тривалому застосуванні у високих дозах можливі: подразнення слизової оболонки шлунково-кишкового тракту, аритмії, парестезії, гіперурикемія, зниження толерантності до глюкози, гіперглікемія, транзиторне підвищення активності АСТ, лактатдегідрогенази, лужної фосфатази, порушення функції нирок.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

До складу препарату Нео-Вітакомплід-Здоров’я входять цинк та кальцій, тому при одночасному застосуванні з антибіотиками групи тетрацикліну або антимікробними засобами (похідні фторхінолонів) знижується всмоктування останніх (інтервал між прийомом повинен становити не менше 2 годин).

Вітамін С, що входить до складу препарату, підсилює фармакологічну дію та побічні ефекти антимікробних засобів групи сульфаніламідів, підвищує всмоктування пеніциліну, заліза, зменшує дію гепарину та непрямих антикоагулянтів, збільшує ризик кристалурії при лікуванні саліцилатами. Всмоктування вітаміну С зменшується при одночасному застосуванні з пероральними контрацептивами. Ацетилсаліцилова кислота знижує абсорбцію аскорбінової кислоти приблизно на 1/3.

При одночасному застосуванні препарату Нео-Вітакомплід-Здоров’я та тіазидних діуретиків підвищується ризик розвитку гіперкальціємії.

Антацидні препарати знижують всмоктування вітаміну В1.

Вітамін В6 зменшує ефект леводопи, пероральних контрацептивів.

Парааміносаліцилова кислота, циметидин, препарати кальцію, неоміцин, Н2-блокатори та алкоголь зменшують всмоктування вітаміну В12.

Фолієва кислота знижує концентрацію фенітоїну в плазмі крові; з іншими протиепілептичними засобами можливе взаємне зниження клінічної ефективності.

Термін придатності

2 роки.

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці!

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 С.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

Капсули № 10×2, № 10×3 у блістері у коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Характеристики

Программа "Доступные лекарства" не участвует
Форма выпуска капсулы
Условия отпуска без рецепта
Категория Поливитамины
Регистрация закончилась
АТХ-классификация A11AA04 - Поливитамины с микроэлементами
МНН Мультивитамины и микроэлементы
Действующие вещества цинк, цианокобаламин, кальция пантотенат, аскорбиновая кислота, никотинамид, фолиевая кислота, тиамин, рибофлавин, пиридоксин
Производитель Здоровье, ФК, ООО, г.Харьков, Украина
Инструкция по применению Нео-витакомплид-Здоровье, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Нео-витакомплид-Здоровье, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Нео-витакомплид-Здоровье с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.

Просмотренные товары

Нео-витакомплид-Здоровье капсулы №30 (10х3)
Нео-витакомплид-Здоровье капсулы №20 (10х2)
капсулы
Здоровье, ФК, ООО, г.Харьков, Украина
Цены в аптеках

Новинки реклама

Насморк?
Насморк? Действуй активно! Подробней
Зажги страсть!
Зажги страсть! Растительный комплекс для мужчин Подробней
Кашель?
Кашель? Есть быстрое решение! Подробней
Инфекция мочевых путей?
Инфекция мочевых путей? Попробуй новинку Подробней
Плохо спишь и нервничаешь?
Плохо спишь и нервничаешь? Живи без стресса! Подробней
Беспокоит запор?
Беспокоит запор? Эффективно и безопасно даже для детей Подробней
Нервные клетки восстанавливаются!
Нервные клетки восстанавливаются! Помни о главном! Подробней
Top