UA RU

Никоретте свежая мята - инструкция, показания, состав, способ применения

Цены в аптеках
Никоретте свежая мята спрей д/рот. полос., доз. 1 мг/доза по 150 доз №1 во флак. полиэт. с распыл.
Добавить в избранные товары

Склад

діюча речовина: nicotine;

1 мл розчину містить 13,6 мг нікотину, за одне впорскування вивільняється 1 мг нікотину в 0,07 мл розчину;

допоміжні речовини: пропіленгліколь, етанол безводний, трометамол, полоксамер 407, гліцерин, натрію гідрокарбонат, левоментол, ароматизатор м’ятний QL24245, ароматизатор Cooler 2 SN046680, цукралоза, калію ацесульфам, кислота хлористоводнева (10 %), вода очищена.

 

Лікарська форма. Спрей для ротової порожнини, дозований.

Основні фізико-хімічні властивості: розчин від прозорого до слабко опалесцентного, від безбарвного до світло-жовтого кольору.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Механізм дії

Полегшення симптомів відміни у курців із нікотиновою залежністю.

Нікотин є агоністом нікотинових рецепторів периферичної та центральної нервової системи і чинить вплив на центральну нервову систему, а також на серце і кровоносні судини.

Різке припинення регулярного споживання тютюновмісної продукції призводить до виникнення характерного синдрому із симптомами відміни, наприклад тягу до паління (сильне бажання палити), як описано у розділі «Побічні реакції». Відповідно до клінічних досліджень препарати для нікотинозамісної терапії можуть допомогти курцям кинути палити або скоротити вживання тютюну, оскільки ці лікарські засоби полегшують симптоми відміни.

У порівнянні з нікотиновими гумками або сублінгвальними таблетками всмоктування нікотину зі спрею є більш швидким (див. розділ «Фармакокінетика»). Виходячи з попередніх даних про препарати для нікотинозамісної терапії, застосування спрею призводить до більш швидкого зменшення тяги до паління та полегшення інших симптомів, що підтверджується даними досліджень.

У дослідженні разової дози за участю 200 здорових курців було продемонстровано, що 2 впорскування спрею по 1 мг знижувало бажання палити, починаючи з 1 (60 секунд) хвилини після застосування, значно більше, ніж сублінгвальні таблетки 4 мг протягом перших 1, 3, 5 і 10 хвилин. Спостережуваний час до зменшення бажання палити на 25 % і 50 % порівняно з вихідним рівнем був у 3 рази меншим при застосуванні двох впорскувань по 1 мг, ніж при застосуванні сублінгвальних таблеток 4 мг (зменшення на 25 %: 1:19 порівняно з 3:40 хвилини; зменшення на 50 %: 3:49 порівняно з 9:20 хвилини).

Клінічна ефективність

Загалом 479 курців, мотивованих кинути палити, брали участь у 52-тижневому рандомізованому, подвійному сліпому, плацебо-контрольованому багатоцентровому дослідженні. У перші 6 тижнів пацієнти отримували лікування повною дозою, яку потім знижували протягом наступних 6 тижнів. Епізодичне застосування препарату дозволялося до 24 тижня. Дослідження було націлене на вивчення ефективності препарату Нікоретте® Свіжа м’ята для досягненні тривалого утримання від паління з 2 тижня до 6 тижня, 24 тижня та 52 тижня включно у порівнянні з плацебо.

На 52 тижні показник ефективності у групі учасників, які хотіли кинути палити за допомогою препарату Нікоретте® Свіжа м’ята, досяг 13,8 % порівняно з 5,6 % у групі плацебо. Співвідношення ризиків для курців, які припинили палити після 52 тижнів лікування, становило 2,48 порівняно з плацебо (р = 0,0007). Таким чином, шанс учасників, які застосовували препарат Нікоретте® Свіжа м’ята, не повернутися до паління через 12 місяців, у 2,5 рази вище, ніж у групі плацебо. Однак лікування тривалістю більше 3 місяців не рекомендується.

 

Тривале утримання від паління з 2 тижня, підтверджене рівнем CO (монооксиду вуглецю). Дані отримані з дослідження III фази за участю 479 пацієнтів.

Період часу

Спрей Нікоретте® Свіжа м’ята (n = 318)

Спрей плацебо

(n = 161)

р-значення

Співвідношення шансів

[95 % ДІ]

Співвідношення ризиків

[95 % ДІ]

Тиждень 6

26,1 %

(n = 83)

16,1 %

(n = 26)

0,014

1,83

[1,12; 3,00]

162

[1,09; 2,41]

Тиждень 24

15,7 %

(n = 50)

6,8 %

(n = 11)

0,006

2,54

[1,28; 5,04]

2,30

[1,23; 4,30]

Тиждень 52

13,8 %

(n = 44)

5,6 %

(n = 9)

0,007

2,71

[1,29; 5,71]

2,48

[1,24; 4,94]

 

Фармакокінетика.

Нікотин є двохосновним і має pKa1-значення близько 3, а pKa2-значення – близько 8. Нікотин є слабко лужним, і його проникнення через клітинну мембрану залежить від значення рН. Залежно від ступеня іонізації, нікотин є водо- та жиророзчинним. Нікотин має два стереоізомери: (S) та (R) форма. Однак лише (S)-нікотин є біологічно активним.

Дослідження фармакокінетики препарату Нікоретте® Свіжа м’ята проводили за участю дорослих курців.

Всмоктування

При застосуванні спрею доза нікотину вивільняється одразу, що призводить до швидкого всмоктування нікотину зі спрею. У дослідженнях, в яких вивчали всмоктування нікотину, було продемонстровано, що всмоктування нікотину відбувалося вже через 2 хвилини після застосування препарату Нікоретте® Свіжа м’ята, що відповідає першій точці вимірювання.

Максимальна концентрація 5,3 нг/моль досягалася протягом 13 хвилин після застосування дози 2 мг. При порівнянні площі під кривою «концентрація-час» (AUC) нікотину протягом перших 10 хвилин після застосування препарату розрахунки для спрею у дозі 1 і 2 мг перевищували такі для нікотинової гумки і сублінгвальних таблеток у дозі 4 мг кожна (0,48 і 0,64 год×нг/мл порівняно з 0,33 і 0,33 год×нг/мл).

Показники AUC свідчать про те, що біодоступність нікотину у формі спрею подібна або дещо вища, ніж при застосуванні нікотинової гумки і сублінгвальних таблеток. AUC після застосування спрею у дозі 2 мг становила 14,0 год×нг/мл порівняно з 23,0 год×нг/мл і 26,7 год×нг/мл після застосування нікотинової гумки у дозі 4 мг і нікотинової сублінгвальної таблетки у дозі 4 мг.

Середня рівноважна концентрація нікотину у плазмі крові після застосування максимальної дози (2 впорскування по 1 мг кожні 30 хвилин) становить приблизно 28,8 нг/мл порівняно з 23,3 нг/мл при застосуванні нікотинової гумки у дозі 4 мг (1 гумка на годину) і 25,5 нг/мл при застосуванні нікотинової сублінгвальної таблетки у дозі 4 мг (1 сублінгвальна таблетка на годину).

Розподіл

Об’єм розподілу після внутрішньовенного застосування нікотину становить 2-3 л/кг. Зв’язування нікотину з білками плазми складає менше 5 %. Тому малоймовірно, що зміни зв’язування нікотину при застосуванні супутніх препаратів або зміні вмісту білків у плазмі крові при деяких захворюваннях будуть значним чином впливати на фармакокінетику нікотину.

Крім плацентарного бар’єру, нікотин проникає через гематоенцефалічний бар’єр і виділяється у грудне молоко.

Метаболізм

Результати фармакокінетичних досліджень вказують на те, що метаболізм та виведення нікотину не залежать від лікарської форми нікотину. Тому результати досліджень внутрішньовенного застосування нікотину можуть бути використані для опису розподілу, метаболізму, трансформації та виведення.

Нікотин метаболізується переважно у печінці. Нікотин також незначною мірою метаболізується у легенях і мозку. У метаболізмі нікотину в основному приймає участь фермент CYP2A6. Було виявлено більше 17 різних метаболітів нікотину, кожен з яких є менш потужним, ніж вихідна сполука. Основний метаболіт у плазмі, котинін, який досягає концентрацій у десять разів вище, ніж нікотин, виводиться з організму з періодом напіввиведення від 14 до 20 годин.

Виведення

Період напіввиведення становить 2−3 години. Середній загальний плазмовий кліренс нікотину становить 66,6−90,0 л/год.

Зазвичай близько 10−15 % нікотину виводиться із сечею у незміненому вигляді. Однак при високій швидкості фільтрації та підкисленні сечі (рН нижче 5) може виводитися до 23 %. Найбільш важливими метаболітами нікотину, що виводяться із сечею, є котинін і транс-3-гідроксикотинін. Тільки невеликий відсоток котиніну (10−12 % дози) виводиться із сечею у незміненому вигляді. Далі котинін метаболізується до полярних водорозчинних речовин і може виявлятися в сечі (28−37 % дози), особливо в гідроксильованій формі (транс-3-гідроксикотинін). Відмінностей у фармакокінетиці між чоловіками і жінками немає.

Лінійність/нелінійність

При застосуванні разових доз 1, 2, 3 і 4 впорскування по 1 мг спрею спостерігалося лише незначне відхилення від лінійної залежності AUC і Cmax від дози.

Фармакокінетика в особливих групах пацієнтів

Ниркова недостатність

Очікується, що тяжка ниркова недостатність погіршить кліренс нікотину та його метаболітів. В учасників дослідження із порушенням функції нирок тяжкого ступеня кліренс нікотину був знижений на 50 %. У пацієнтів на діалізі, які палили, спостерігалося підвищення концентрації нікотину.

Печінкова недостатність

Кліренс нікотину у курців із цирозом печінки і порушенням функції печінки легкого ступеня (5 балів за шкалою Чайлд-П’ю) не змінюється, але знижується у пацієнтів із тяжкою печінковою недостатністю (7 балів за шкалою Чайлд-П’ю) (загальний кліренс знижувався у середньому на 40−50 %). Дані щодо фармакокінетики у курців з оцінкою за шкалою Чайлд-П’ю ? 7 відсутні.

Пацієнти літнього віку

У пацієнтів літнього віку було продемонстровано невелике зниження загального кліренсу нікотину, ці коливання є різними і не вимагають загальної корекції дози препарата у зв’язку із віком.

Доклінічні дані з безпеки

Доклінічні дані з безпеки препарату Нікоретте® Свіжа м’ята відсутні. Однак токсичність нікотину як компонента тютюну добре відома. Типовими симптомами гострого отруєння є слабкий та нерегулярний пульс, задишка і генералізовані судоми.

Мутагенність/канцерогенність

Дослідження генотоксичності нікотину в тестах in vitro та in vivo продемонстрували суперечливі результати. Наявні дані щодо канцерогенного потенціалу нікотину також нечіткі. Хоча аналіз результатів довгострокових досліджень канцерогенності нікотину або котиніну, найбільш важливого метаболіту нікотину, показав, що нікотин не має значущої або релевантної канцерогенної активності, більш пізні дослідження вказують на те, що нікотин сприяє виникненню деяких пухлин. Підтверджена канцерогенність тютюнового диму в основному пов’язана з речовинами, що утворюються при спалюванні тютюну. Нікоретте® Свіжа м’ята не містить жодної з цих речовин.

Репродуктивна токсичність

Дослідження репродуктивної токсичності нікотину у різних видів тварин продемонстрували неспецифічну затримку росту плода. У щурів спостерігалися випадки порушення фертильності, подовженої гестації та поведінкових розладів у потомства. У мишей при застосуванні дуже високих доз були виявлені кісткові дефекти кінцівок у потомства. Нікотин проникає крізь плаценту і виділяється у грудне молоко.

Клінічні характеристики

Показання.

Зменшення нікотинової залежності у курців шляхом мінімізації симптомів відміни з метою припинення тютюнопаління.

Протипоказання.

Цей препарат протипоказаний особам, які не палять, дітям віком до 12 років, а також підліткам віком до 18 років без призначення лікаря.

Гіперчутливість до нікотину або до однієї із допоміжних речовин, що містяться у спреї.

Вагітність/годування груддю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії

Про жодні клінічно значущі взаємодії між замісною терапією нікотином та іншими препаратами невідомо. Однак нікотин може посилювати гемодинамічні ефекти аденозину, наприклад підвищення артеріального тиску і частоти серцевих скорочень, а також посилювати реакцію на біль (біль у грудній клітці типу стенокардії), спричинений застосуванням аденозину.

Більше інформації щодо зміни метаболізму деяких лікарських засобів після відміни нікотину див. у розділі «Особливості застосування».

Припинення тютюнопаління: припинення паління із частковим заміщенням нікотину або без нього може змінити відповідь на супутнє лікування препаратами. Поліциклічні ароматичні вуглеводи, що містяться у тютюновому димі, індукують метаболізм лікарських засобів, що метаболізуються за участю CYP1A2. Відмова від цигарок може призвести до сповільнення метаболізму та відповідного підвищення концентрацїї цих лікарських засобів у крові.

Це може мати клінічне значення у деяких випадках з лікарськими засобами з вузьким терапевтичним діапазоном, наприклад теофіліном, такрином, клозапіном і ропініролом.

Також можуть підвищуватися плазмові рівні кофеїну.

Плазмова концентрація інших препаратів, які частково метаболізуються за участю CYP1A2 (наприклад іміпраміну, оланзапіну, кломіпраміну і флувоксаміну), також може підвищуватися у разі припинення паління, хоча даних, що підтверджують це, немає, а клінічне значення цього ефекту для перелічених речовин залишається невідомим. Обмежені дані вказують на те, що метаболізм флекаїніду і пентазоцину може бути індукований палінням.

Особливості щодо застосування

Лікарю слід зважити ризики та користь для пацієнтів з переліченими нижче захворюваннями.

Залежних курців з нещодавно перенесеним інфарктом міокарда (? 4 тижнів), з нестабільною або прогресуючою стенокардією, у тому числі стенокардією Принцметала, з тяжкими порушеннями серцевого ритму, високим артеріальним тиском або нещодавно перенесеним інсультом слід заохочувати припинити паління без допомоги медикаментозної терапії (тобто за допомогою психотерапії). Якщо це не допомагає, можна розглянути застосування препарату Нікоретте® Свіжа м’ята. Оскільки дані з безпеки для цієї групи пацієнтів обмежені, застосовувати препарат Нікоретте® Свіжа м’ята слід виключно під ретельним медичним наглядом.

Пацієнтам зі стабільними серцево-судинними захворюваннями (такими як стабільна стенокардія, більш давній інфаркт міокарда, перенесене аортокоронарне шунтування або ангіопластика, недостатність мозкового кровообігу, застійна серцева недостатність, артеріальна гіпертензія, оклюзійне ураження артерій) можна застосовувати препарат Нікоретте® Свіжа м’ята тільки після консультації з лікарем.

Порушення функції нирок і печінки: у пацієнтів з порушенням функції печінки помірного або тяжкого ступеня, або порушенням функції нирок тяжкого ступеня слід ретельно зважити співвідношення ризик/користь лікування препаратом Нікоретте® Свіжа м’ята, оскільки можливе зменшення кліренсу нікотину або його метаболітів, що підвищує можливість побічних ефектів.

Захворювання шлунково-кишкового тракту: нікотин може посилювати симптоми у пацієнтів з езофагітом, шлунковими та пептичними виразками, а також хронічними захворюваннями горла. Тому при цих захворюваннях препарат Нікоретте® Свіжа м’ята слід застосовувати з обережністю.

Феохромоцитома та неконтрольований гіпертиреоз: застосовувати препарат пацієнтам з неконтрольованим гіпертиреозом і феохромоцитомою слід з обережністю, оскільки нікотин спричиняє вивільнення катехоламінів.

Цукровий діабет: пацієнтам із цукровим діабетом, коли вони припиняють палити та починають нікотинозамісну терапію, рекомендується більш ретельний моніторинг рівнів цукру у крові, ніж звичайно, оскільки зменшення індукованого нікотином вивільнення катехоламінів може впливати на вуглеводний обмін. Важливо, щоб пацієнт займався іншими видами діяльності для запобігання поверненню до паління.

На початку лікування необхідно заохочувати пацієнта повністю кинути палити. Пацієнт, який під час лікування препаратом Нікоретте® Свіжа м’ята продовжує палити в тому ж обсязі, має ризик виникнення побічних ефектів через більш високі рівні нікотину, ніж у випадку регулярного тютюнопаління.

Допоміжні речовини: спрей містить невелику кількість етанолу (спирту), менше 100 мг на одне впорскування.

Пацієнтам слід бути обережними, щоб препарат не потрапляв в очі та дихальні шляхи (тобто не вдихати його), оскільки він містить частинки, які можна вдихнути.

Можливість розвитку залежності: може виникати залежність від препаратів нікотину. Однак вона спостерігається рідко і є менш шкідливою для здоров’я, ніж нікотинова залежність при тютюнопалінні, та її легше позбутися.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Жінки дітородного віку/контрацепція у чоловіків і жінок

На відміну від відомих побічних ефектів тютюнопаління на запліднення та вагітність, ефекти лікування для припинення паління невідомі. Для жінок, які хочуть мати дітей, безпечніше утримуватися як від тютюнопаління, так і від нікотинозамісної терапії.

Фертильність

У жінок вживання тютюну призводить до затримки запліднення, знижує показник ефективності запліднення in vitro та значно підвищує ризик безпліддя. У чоловіків вживання тютюну призводить до зменшення вироблення сперми, підвищеного окисного стресу та пошкодження ДНК. Сперматозоїди курців мають меншу здатність до запліднення.

В експериментальних дослідженнях у тварин нікотин несприятливо впливав на фертильність (див. «Доклінічні дані з безпеки»). Невідомо, якою мірою нікотин спричиняє такий ефект у людей.

Вагітність

Під час вагітності не слід вживати нікотин у будь-якій формі, ані у вигляді цигарок, ані у вигляді замісної терапії препаратом Нікоретте® Свіжа м’ята.

Докладний вплив препарату Нікоретте® Свіжа м’ята на розвиток плода невідомий.

Нікотин проникає у плід і впливає на його дихальні рухи і кровообіг. Вплив на кровообіг є дозозалежним. Нікотин, у тому числі при застосуванні його у якості замісної терапії, може спричиняти зниження маси тіла при народженні, а також підвищувати ризик переривання вагітності та перинатальної смертності. В експериментальних дослідженнях у тварин було продемонстровано токсичний вплив нікотину на репродуктивну функцію (див. «Доклінічні дані з безпеки»).

Раннє припинення вживання нікотину – ефективний індивідуальний захід для покращення здоров’я вагітної жінки-курця і її дитини.

Якщо можливо, вагітним жінкам-курцям слід пройти лікування для припинення паління без застосування медикаментозної нікотинозамісної терапії. Застосування препарату Нікоретте® Свіжа м’ята під час вагітності може розглядатися лікарем лише за умови, що ймовірність успішного лікування для припинення паління виправдовує ризик впливу нікотину, і в іншому випадку пацієнтка палитиме.

Годування груддю

Під час годування груддю не слід вживати нікотин у будь-якій формі, ані у вигляді цигарок, ані у вигляді замісної терапії препаратом Нікоретте® Свіжа м’ята.

Застосування препарату Нікоретте® Свіжа м’ята під час годування груддю не досліджували. Нікотин проникає у грудне молоко у невеликих кількостях, що можуть чинити шкідливий вплив на дитину навіть при застосуванні спрею у терапевтичних дозах. Тому слід уникати застосування препарату Нікоретте® Свіжа м’ята під час годування груддю. Якщо під час годування груддю необхідна нікотинозамісна терапія, слід перевести дитину на штучне вигодовування.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.  

Оскільки препарат Нікоретте® Свіжа м’ята може спричиняти такі побічні ефекти, як головний біль та нудота, він може впливати на швидкість реакції та здатність працювати з інструментами та механізмами і керувати транспортними засобами.

Діти

Особливе застереження стосовно дітей: нікотин є високоактивною речовиною. Навіть доза нікотину, яка добре переноситься дорослими під час лікування препаратом Нікоретте® Свіжа м’ята, може призвести до загрозливої для життя токсичності у дітей молодшого віку (див. розділ «Передозування»). Тому препарат Нікоретте® Свіжа м’ята спрей завжди слід зберігати та утилізувати у місцях, недоступних для дітей.

Спосіб застосування та дози

Лікарю слід зважити ризики та користь для пацієнтів з переліченими нижче захворюваннями.

Залежних курців з нещодавно перенесеним інфарктом міокарда (? 4 тижнів), з нестабільною або прогресуючою стенокардією, у тому числі стенокардією Принцметала, з тяжкими порушеннями серцевого ритму, високим артеріальним тиском або нещодавно перенесеним інсультом слід заохочувати припинити паління без допомоги медикаментозної терапії (тобто за допомогою психотерапії). Якщо це не допомагає, можна розглянути застосування препарату Нікоретте® Свіжа м’ята. Оскільки дані з безпеки для цієї групи пацієнтів обмежені, застосовувати препарат Нікоретте® Свіжа м’ята слід виключно під ретельним медичним наглядом.

Пацієнтам зі стабільними серцево-судинними захворюваннями (такими як стабільна стенокардія, більш давній інфаркт міокарда, перенесене аортокоронарне шунтування або ангіопластика, недостатність мозкового кровообігу, застійна серцева недостатність, артеріальна гіпертензія, оклюзійне ураження артерій) можна застосовувати препарат Нікоретте® Свіжа м’ята тільки після консультації з лікарем.

Порушення функції нирок і печінки: у пацієнтів з порушенням функції печінки помірного або тяжкого ступеня, або порушенням функції нирок тяжкого ступеня слід ретельно зважити співвідношення ризик/користь лікування препаратом Нікоретте® Свіжа м’ята, оскільки можливе зменшення кліренсу нікотину або його метаболітів, що підвищує можливість побічних ефектів.

Захворювання шлунково-кишкового тракту: нікотин може посилювати симптоми у пацієнтів з езофагітом, шлунковими та пептичними виразками, а також хронічними захворюваннями горла. Тому при цих захворюваннях препарат Нікоретте® Свіжа м’ята слід застосовувати з обережністю.

Феохромоцитома та неконтрольований гіпертиреоз: застосовувати препарат пацієнтам з неконтрольованим гіпертиреозом і феохромоцитомою слід з обережністю, оскільки нікотин спричиняє вивільнення катехоламінів.

Цукровий діабет: пацієнтам із цукровим діабетом, коли вони припиняють палити та починають нікотинозамісну терапію, рекомендується більш ретельний моніторинг рівнів цукру у крові, ніж звичайно, оскільки зменшення індукованого нікотином вивільнення катехоламінів може впливати на вуглеводний обмін. Важливо, щоб пацієнт займався іншими видами діяльності для запобігання поверненню до паління.

На початку лікування необхідно заохочувати пацієнта повністю кинути палити. Пацієнт, який під час лікування препаратом Нікоретте® Свіжа м’ята продовжує палити в тому ж обсязі, має ризик виникнення побічних ефектів через більш високі рівні нікотину, ніж у випадку регулярного тютюнопаління.

Допоміжні речовини: спрей містить невелику кількість етанолу (спирту), менше 100 мг на одне впорскування.

Пацієнтам слід бути обережними, щоб препарат не потрапляв в очі та дихальні шляхи (тобто не вдихати його), оскільки він містить частинки, які можна вдихнути.

Можливість розвитку залежності: може виникати залежність від препаратів нікотину. Однак вона спостерігається рідко і є менш шкідливою для здоров’я, ніж нікотинова залежність при тютюнопалінні, та її легше позбутися.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Жінки дітородного віку/контрацепція у чоловіків і жінок

На відміну від відомих побічних ефектів тютюнопаління на запліднення та вагітність, ефекти лікування для припинення паління невідомі. Для жінок, які хочуть мати дітей, безпечніше утримуватися як від тютюнопаління, так і від нікотинозамісної терапії.

Фертильність

У жінок вживання тютюну призводить до затримки запліднення, знижує показник ефективності запліднення in vitro та значно підвищує ризик безпліддя. У чоловіків вживання тютюну призводить до зменшення вироблення сперми, підвищеного окисного стресу та пошкодження ДНК. Сперматозоїди курців мають меншу здатність до запліднення.

В експериментальних дослідженнях у тварин нікотин несприятливо впливав на фертильність (див. «Доклінічні дані з безпеки»). Невідомо, якою мірою нікотин спричиняє такий ефект у людей.

Вагітність

Під час вагітності не слід вживати нікотин у будь-якій формі, ані у вигляді цигарок, ані у вигляді замісної терапії препаратом Нікоретте® Свіжа м’ята.

Докладний вплив препарату Нікоретте® Свіжа м’ята на розвиток плода невідомий.

Нікотин проникає у плід і впливає на його дихальні рухи і кровообіг. Вплив на кровообіг є дозозалежним. Нікотин, у тому числі при застосуванні його у якості замісної терапії, може спричиняти зниження маси тіла при народженні, а також підвищувати ризик переривання вагітності та перинатальної смертності. В експериментальних дослідженнях у тварин було продемонстровано токсичний вплив нікотину на репродуктивну функцію (див. «Доклінічні дані з безпеки»).

Раннє припинення вживання нікотину – ефективний індивідуальний захід для покращення здоров’я вагітної жінки-курця і її дитини.

Якщо можливо, вагітним жінкам-курцям слід пройти лікування для припинення паління без застосування медикаментозної нікотинозамісної терапії. Застосування препарату Нікоретте® Свіжа м’ята під час вагітності може розглядатися лікарем лише за умови, що ймовірність успішного лікування для припинення паління виправдовує ризик впливу нікотину, і в іншому випадку пацієнтка палитиме.

Годування груддю

Під час годування груддю не слід вживати нікотин у будь-якій формі, ані у вигляді цигарок, ані у вигляді замісної терапії препаратом Нікоретте® Свіжа м’ята.

Застосування препарату Нікоретте® Свіжа м’ята під час годування груддю не досліджували. Нікотин проникає у грудне молоко у невеликих кількостях, що можуть чинити шкідливий вплив на дитину навіть при застосуванні спрею у терапевтичних дозах. Тому слід уникати застосування препарату Нікоретте® Свіжа м’ята під час годування груддю. Якщо під час годування груддю необхідна нікотинозамісна терапія, слід перевести дитину на штучне вигодовування.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.  

Оскільки препарат Нікоретте® Свіжа м’ята може спричиняти такі побічні ефекти, як головний біль та нудота, він може впливати на швидкість реакції та здатність працювати з інструментами та механізмами і керувати транспортними засобами.

Діти

Особливе застереження стосовно дітей: нікотин є високоактивною речовиною. Навіть доза нікотину, яка добре переноситься дорослими під час лікування препаратом Нікоретте® Свіжа м’ята, може призвести до загрозливої для життя токсичності у дітей молодшого віку (див. розділ «Передозування»). Тому препарат Нікоретте® Свіжа м’ята спрей завжди слід зберігати та утилізувати у місцях, недоступних для дітей.

Діти

Особам віком до 18 років не слід застосовувати препарат Нікоретте® Свіжа м’ята без призначення лікаря. Дані контрольованих досліджень, які свідчать на користь лікування підлітків віком до 18 років препаратом Нікоретте® Свіжа м’ята, відсутні (див. розділ «Протипоказання»).

Передозування

Передозування може виникати у разі, якщо пацієнт має дуже низьку толерантність до нікотину на початку лікування або одночасно отримує нікотин з інших джерел (наприклад тривале тютюнопаління). Відомо, що звикання до нікотину (наприклад у курців) призводить до розвитку більшої толерантності порівняно з особами, які не палять. Гостра летальна доза нікотину для дітей (у випадку всмоктування тютюну із цигарок у ротовій порожнині) становить 40−60 мг або від 0,8 до    1,0 мг/кг у дорослих, які не палять. Симптоми передозування ті ж самі, що і при гострому отруєнні нікотином. До них відносяться нудота, блювання, посилене слиновиділення, біль у шлунку, діарея, пітливість, головний біль, запаморочення, порушення слуху та виражена слабкість. У найбільш тяжких випадках може спостерігатися падіння артеріального тиску, слабкий нерегулярний пульс, задишка, виснаження, колапс кровообігу та генералізовані судоми.

Дози нікотину, що нормально переносяться дорослими курцями, можуть спричиняти тяжкі, іноді летальні, симптоми отруєння нікотином у дітей. Підозра на отруєння нікотином у дитини є невідкладним станом, який необхідно негайно лікувати.

Лікування передозування

При тяжкій інтоксикації рекомендуються наступні заходи: негайне припинення споживання нікотину та симптоматичне лікування (підтримка нормальної температури тіла, штучне дихання при дихальної недостатності та стандартне лікування артеріальної гіпертензії або серцево-судинного колапсу, за необхідності). У разі проковтування нікотину активоване вугілля знижує його всмоктування у шлунково-кишковому тракті.

Побічні ефекти

Ефекти від припинення вживання нікотину

Споживачам тютюнових виробів, які кидають палити будь-яким методом, слід очікувати виникнення синдрому відміни нікотину внаслідок припинення вживання нікотину. До нього відносяться емоційні та когнітивні ефекти, такі як дисфорія або пригнічений настрій, безсоння, дратівливість, невдоволення або гнів, страх, утруднення концентрації уваги та неспокій або нетерплячість. Також можуть спостерігатися фізичні ефекти, такі як зниження частоти серцевих скорочень, підвищення апетиту або збільшення маси тіла, запаморочення або передсинкопальні симптоми, кашель, запор, виразки у ротовій порожнині, кровоточивість ясен та назофарингіт. Крім того, клінічно значущим симптомом і важливим додатковим проявом синдрому відміни нікотину після припинення паління є тяга до нікотину з непереборним бажанням палити.

Побічні ефекти препарату Нікоретте® Свіжа м’ята

Взагалі препарат Нікоретте® Свіжа м’ята може спричиняти побічні ефекти подібні до тих, що асоціюються з потраплянням нікотину іншими шляхами. Ці побічні ефекти переважно дозозалежні. Місцеві побічні ефекти подібні до таких, що спостерігаються при застосуванні інших пероральних форм препарату. Протягом перших кількох днів лікування може спостерігатися подразнення ротової порожнини та горла, і найбільш часто виникає гикавка. Лікування також може підвищити частоту виникнення афти. При тривалому застосуванні часто розвивається толерантність.

Щоденний збір даних від учасників дослідження продемонстрував, що часто спостережувані небажані явища були зареєстровані протягом перших 2-3 тижнів після початку лікування, а потім зменшувалися. Алергічні реакції (у тому числі симптоми анафілактичного шоку) рідко виникають при застосуванні препарату Нікоретте® Свіжа м’ята.

Частота небажаних ефектів визначалася на основі мета-аналізу клінічних досліджень та побічних реакцій на препарат, що спостерігалися у постмаркетинговому періоді. Частота небажаних ефектів визначена наступним чином: дуже часто (≥ 1/10), часто (< 1/10, ≥ 1/100), нечасто (< 1/100, ≥ 1/1000), рідко (< 1/1000, ≥ 1/10000), дуже рідко (<1/10000); частота невідома (неможливо оцінити на основі наявних даних). При застосуванні препарату Нікоретте® Свіжа м’ята можуть виникати наступні небажані ефекти:

Порушення з боку імунної системи

Часто

гіперчутливість*

Частота невідома

анафілактичні реакції*

Психічні порушення

Нечасто

незвичні сновидіння*

Порушення з боку нервової системи

Дуже часто

головні болі*Ф (23,2 %), дизгевзія (12,2 %)

Часто

парестезія*

Порушення з боку органів зору

Нечасто

підвищене сльозовиділення

Частота невідома

нечіткість зору

Порушення з боку серця

Нечасто

посилене серцебиття*, тахікардія*

Порушення з боку судин

Нечасто

припливи*, артеріальна гіпертензія*

Респіраторні, торакальні та медіастинальні порушення

Дуже часто

гикавка (49,4 %), кашель (10,5 %), подразнення горла (13,5 %)

Часто

відчуття стискання у горлі

Нечасто

дисфонія, задишка*, ринорея, бронхоспазм, чхання, закладеність носа, орофарингеальний біль

Порушення з боку травної системи

Дуже часто

нудота* (29,8 %), диспепсія (26,0 %), біль і парестезія м’яких тканин ротової порожнини (37,3 %)#, стоматит (25,4 %), підвищене слиновиділення (22,3 %), сухість у роті та/або горлі (12,7 %)

Часто

блювання*, метеоризм, біль у животі, діарея#

Нечасто

глосит, відрижка, відшарування слизової оболонки ротової порожнини (утворення пухирців і відшарування)

Рідко

дисфагія, нудота, гіпестезія ротової порожнини#

Частота невідома

сухість у горлі, симптоми з боку шлунково-кишкового тракту*, болючість губ

Порушення з боку шкіри та підшкірної клітковини

Нечасто

гіпергідроз*, свербіж*, шкірний висип*, кропив’янка*

Частота невідома

ангіоневротичний набряк*, еритема*

Загальні порушення і реакції у місці введення

Дуже часто

відчуття печіння губ (13,2 %),

Часто

підвищена втомлюваність*, біль і дискомфорт у грудній клітці*

Нечасто

астенія*, нездужання*

* Системні ефекти

# повідомлена частота така ж або нижча, ніж при застосуванні плацебо

Ф Хоча частота у групі активного лікування нижча, ніж у групі плацебо, частота при застосуванні конкретної лікарської форми, для якої термін переважного використання встановлений як системна побічна реакція, була вищою у групі активного лікування, ніж у групі плацебо.

Повідомлення про підозрювані побічні реакції

Повідомлення про підозрювані побічні реакції після реєстрації лікарського засобу є важливим. Це дозволяє продовжувати контроль за співвідношенням користь/ризик лікарського засобу. Медичних працівників просять повідомляти про будь-які підозрювані побічні реакції через національну систему повідомлень.

Термін придатності

24 місяці.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °C у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 150 доз спрею у ПЕТ-флаконі ємністю 15 мл. ПЕТ-флакон з механічним розпилювачем і захисним клапаном поміщують у пластиковий футляр із поліпропілену. По 1 або 2 пластикових футляри з інструкцією для медичного застосування у пластиковому контурному контейнері із картонною основою.

Виробник

МакНіл АБ / McNeil AB

 

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

Норрброплатсен 2, Хельсінгборг, 25109, Швеція / Norrbroplatsen 2, Helsingborg, 25109, Sweden

Представник

ТОВ «Джонсон і Джонсон Україна».

Характеристики

Программа "Доступные лекарства" не участвует
Форма выпуска спрей
Условия отпуска без рецепта
Регистрация UA/16866/01/01 от 10.08.2018 (приказ 1478(1))
АТХ-классификация N07BA01 - Никотин
МНН Никотин
Фармгруппа Препарат для лечения никотиновой зависимости.
Действующие вещества никотин
Производитель МакНил АБ, Швеция
  • Никоретте свежая мята спрей д/рот. полос., доз. 1 мг/доза по 150 доз №1 во флак. полиэт. с распыл.
  • Никоретте свежая мята спрей д/рот. полос., доз. 1 мг/доза по 150 доз №2 во флак. полиэт. с распыл.
Инструкция к Никоретте свежая мята представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Никоретте свежая мята, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Никоретте свежая мята с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.

Просмотренные товары

Никоретте свежая мята спрей д/рот. полос., доз. 1 мг/доза по 150 доз №1 во флак. полиэт. с распыл.
Никоретте свежая мята спрей д/рот. полос., доз. 1 мг/доза по 150 доз №2 во флак. полиэт. с распыл.
спрей
МакНил АБ, Швеция
Цены в аптеках

Новинки реклама

Плохо спишь и нервничаешь?
Плохо спишь и нервничаешь? Живи без стресса! Подробней
Беспокоят суставы?
Беспокоят суставы? Комплексная поддержка суставов! Подробней
Нервные клетки восстанавливаются!
Нервные клетки восстанавливаются! Помни о главном! Подробней
Ослаблена потенция?
Ослаблена потенция? Найден способ быстрого восстановления! Подробней
Зима – высокий сезон переломов
Зима – высокий сезон переломов Позаботься о прочности костей уже сегодня! Подробней
Top